Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vanemate mudelite originaalmatid
#1
Tere,

Nagu paljusid vanemate Mercedeste omanikke, painab mind ja mu sõpru aegajalt mure, et W126, W124 ja W201 originaaljalamatte pole võimalik Silberautost enam tellida.

Sõbrad on kasutanud üht väga originaalilähedast tootjat Lõuna-Saksamaalt, kes teeb tõesti head tööd.
Samas on mind alati jäänud painama, et kuidas on võimalik, et ettevõte, kes neid asju päriselt tootis, on endiselt olemas ja veel kümme aastat tagasi oli võimalik sealt ka otse matte tellida, enam mingit müügivõimekust ei oma.

Seega hakkasin paar päeva tagasi asja uurima ning sain teada, et originaaltarnija nimega Hebu GmbH on vahepeal ameeriklastele müüdud ja kannab nüüd nime Racemark. Kuid seesama tehas ja kogu tehnoloogiline võimekus on Saksamaal sellegi poolest alles ja ettevõte on täiesti kontaktivõimeline.

Mõningase suhtluse järel õnnestus selle üldse mitte väikese ettevõtte asepresidendilt teada saada, et nad ei tegele üldse eraisikutega, aga on endiselt nõus väikese partiina neid jalamatte tootma. Minimaalne tellimiskogus on 10 ühikut ja mõistagi peaks see 10 ühikut olema samast materjalist ja sama teostusega, kuid ei pea olema kõik täpselt sama Mercedese mudeli jaoks.

See tähendab, et kui leidub inimesi, kes sooviks tellida näiteks musti veluurmatte või musti RIPS matte, saaks selle tellimuse töösse panna ka juhul kui mudelid, millele tooted tellitakse, varieeruvad.

Ja mitte, et mul oleks Eesti meeletu vanatehnikaliikumise juures sellesse erilist usku, et 10 komplekti originaalmatte oleks võimalik reaalselt tellimusena kokku saada, tegin käesoleva postituse lihtsalt selleks, et võibolla on olemas mõttekaaslasi, sest ma isiklikult oleksin sellise suhteliselt harukordse võimaluse korral paarist-kolmest komplektist originaalmattidest kindlasti huvitatud ning ilmselt võiksid need isegi mustast veluurist olla, sest see on värvina vist kõige laiema levikuga ja vähegi paremini varustatud auto jaoks alati atraktiivne versioon.

Seega kui keegi tunneb, et see võiks olla tehtav tellimus ja oleks samuti huviline, võiksime ju siin omavahel suheldes asja edasi ajada. Samuti, kui keegi tunneb, et see teema on üldse mõttetu, võib ta ka vabalt kustutada.

Ta on lihtsalt mõte ja ei enamat ning peamiselt paneb selle kõige juures imestama, et mõne riigi või regiooni esindus pole tundnud soovi lattu jalamatte tellida kui see on endiselt tehtav. Ilmselt ei ole turg siiski piisavalt suur ja sellisel tegevusel kasumlikkust.

Tänan tähelepanu eest ja kui muidu ei saa, on lahendus lihtne ning tarvis aja jooksul lihtsalt nii palju vanu Mercedeseid hankida, et iseendal 10 komplekti vajadus tekiks. Icon_razz

Parimate soovidega,

Tauno
Vasta
#2
Tere!

W140´le võtaks isegi, kuigi sai mõni aasta tagasi saksast tellitud uued(tunduvad kvaliteetsed) aga nö originaali vast ikka paremSmile

ja w126le matid võiks ka olemas olla, autot veel pole aga plaan on ikka kunagi omadaBig Grin
Vasta
#3
Kuna tegu on defitsiidiga, siis võite ju ka 10 komplekti tellida, omad matid endale jätta ja ülejäänud ebaysse müüki lükata, ei tohix nende müük väga kaua aega võtta. Vahelt sealt raha tõenäoliselt väga ei teeni, aga saate vähemalt tellimuse kokku ja omad matid kätte.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#4
Mistra-Autex teeks vast Eestis ka, kui 10 komplekti tellida. Ehk teeb isegi väiksema portsu. Kes meil siin kõige parema jutuga on? Ma tahaks C140-le Smile
...
Vasta
#5
(04-07-2019, 10:08 PM)Andres Kirjutas: Mistra-Autex teeks vast Eestis ka, kui 10 komplekti tellida. Ehk teeb isegi väiksema portsu. Kes meil siin kõige parema jutuga on? Ma tahaks C140-le Smile

Teevad ka ühe paari kui soovid. 35-40 euri komplekt. Ise peab järgi minema.
Küll aga kvaliteet võib õige vähe kõikuda. Olen tellinud sealt ühe komplekti. Tagumisel matil üks nurk oleks võinud vähe kitsam olla aga ei kurda ja olen väga rahul.
Vasta
#6
Tere,

Jah, Werewolf, kaalun sedagi, et tellida julmalt 10 komplekti nö "lattu".
EBays müümine ei ole minu puhul ilmselgelt variant, sest ma lihtsalt pole näinud, et Eestimaal on võimalik midagi seda kanalit kasutades päriselt turustada. Tõsi - pole eriti ka proovinud.

Mistra-Autex teeb tõesti suurepärast tööd ja neid võib ainult kiita, et nad üldse on nõus selliste üksiktellimustega tegelema ning seda täielikult autotööstuse standarditele vastavalt. Samuti ilmselgelt tuleks Mistra toode tõenäoliselt kordades mõistlikuma hinnaga ja igal muul juhul ma telliksin silma pilgutamata nende abiga suurepärase komplekti matte ja oleksin rahul.

Kuid asja mõte antud juhul ei ole midagi säästa või saada suhteliselt õige toode, vaid saada siiski nii originaaltoode kui vähegi võimalik ehk esinduses müüdust eristamatu. Vanatehnika puhul on see ju äärmiselt oluline ja kui sakslased seda tõesti pakkuda suudavad (milles pean mõistagi püüdma veenduda), on tegemist mu meelest võimalusega, millest on raske keelduda.

Seega ma veel mõtlen paar päeva, sest tundub, et kui asi peaks õnnestuma, on vähemalt W126 ja W140 autosid üsna palju ning üle 7 tüki ei pruugi igavesti kätte jäädagi. Big Grin

Aitäh siiski kaasamõtlejaile ja ilusat õhtut.

Parimate soovidega,
Tauno
Vasta
#7
W126 (SEL+SEC) ja w201 osas oleks ka käpp kui keegi organiseerima hakkab.
Puitliiste saab küll igat tooni jne. Päris hea kvaliteediga, küsin mattide kohta igaks juhuks, ehk ei olegi nii keeruline...

'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#8
Oleksin ka käpp c126 mustadele vaipadele.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#9
W201 ja W140 pika kere mustad komplektid kuluks küll ära.
Vasta
#10
Mõned aaatad tagasi sain tellitud USAst Californiast originaal matid w140 langile ja w124-le eBay kaudu. Paari hind oli 100€ kanti
Vasta
#11
Nende originaalosade saadavusega on tavaliselt selline lugu, et lepingud tarnijatega tehakse tihti seeriatoodang+15 a varuosa. Seadmed ja vormid salongidetailidele ja muudele mitte-kuluosadele võtavad tavaliselt palju ruumi ja ei olegi projekteeritud pikema elueaga kui see esialgselt kokku lepitud 20-25 aastat, mistõttu tihti need lihtsalt utiliseeritakse ja saadavus lähebki nulli.

Ise küll matte ei soovi, kuid töötan ettevõttes mis toodab OEM osasid muuhulgas ka näiteks Daimlerile. Daimler muidugi ise hoiab oma klassikuid väga ja püüab ikka hoida tükid saadaval (näiteks me tarnime endiselt süüteluku põhjasid, mis on disainitud 1969). Usun, et kui MOQ (minimum order quantity) eest olete valmis maksma, siis teeks Daimler ise tellimuse tehasele ära ja saaks ka originaal kleepsu peale. Tellides otse tootjalt ei ole lubatud kliendi markeeringuid, varuosakoode ja pakendeid kasutada. Daimler ise ei viitsi võib-olla liigutada enne 50 komplekti küsimist- näiteks esimestesse Smart mudelitesse kuuluvate paneelide koostamisseadmeid ei ole vist vähemalt 4 aastat riiulist alla tõstetud ja viimati kui tõsteti tehtigi 100 toodet.
Vasta
#12
(05-07-2019, 08:34 AM)Marksus Kirjutas: Usun, et kui MOQ (minimum order quantity) eest olete valmis maksma, siis teeks Daimler ise tellimuse tehasele ära ja saaks ka originaal kleepsu peale. Tellides otse tootjalt ei ole lubatud kliendi markeeringuid, varuosakoode ja pakendeid kasutada. Daimler ise ei viitsi võib-olla liigutada enne 50 komplekti küsimist- näiteks esimestesse Smart mudelitesse kuuluvate paneelide koostamisseadmeid ei ole vist vähemalt 4 aastat riiulist alla tõstetud ja viimati kui tõsteti tehtigi 100 toodet.
Classic centeri kaudu siis vast? Kui õieti aru sain, siis restomise kõrval saab neilt ülalkirjeldatud meetodil ka suvalist osa tellida. Kasvõi a'la 'Adenaueri kapotti', mille vormid ammu üles sulatatud. Konkreetse kunde tekkimisel läheb siis 'sõna ümber maailma liikvele', et soovijaid veel leida ja uue vormi kulusid jagada.

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne