Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M103 turbotamisest...
#21
Mulle meeldib et keegi vähemalt toodab sellist asja. Aga torukollest ta ikka väga palju soodsam ei ole.

Mulle jäi silma hoopis sama team-i poolt toodetavad poolteljed. Ja w124 omadega on ikka tihtilugu muresi.
[Pilt: 31296124_2155454087805244_88048507783521...e=5F012E3A]


Kasti teema lõpetuseks veel:
Kasti libisemise vastu aitas K1 kolvi vedru vahetus. Sai parem aga ideaalne mitte. Aga ta 31a vana ka juba ja üldiselt kulunud. Tavakasutuses kestaks ilmselt veel aastaid. Ehk siis mõtted liiguvad ikka uuema kasti poole.
Vasta
#22
Ma olen väga kahtleval seisukohal sääraste kodanike londipõristamise suhtes, kes ei suuda/vaevu/märka promopiltidel isegikardaanliigendi kahvleid samasse tasapinda joondama.

Milline meeldiv vibra...
Vasta
#23
(26-02-2020, 03:20 PM)MarekV Kirjutas: Mulle jäi silma hoopis sama team-i poolt toodetavad poolteljed. Ja w124 omadega on ikka tihtilugu muresi.
Veovõll näeb ikka üsna robustne välja.

Olen ka seotud veidi custom või siis järelturu suuremate ja paremini vastupidavate veovõllide tootmises. Kuid juba algusest peale on selline lahendus veidi nalja teinud. Traktori tükkidest pannakse autot kokku - tugev on ta vist nii-kui-nii, aga arvestus kui selline tundub ka siinkohal olema, et peab olema kõva kui kurat - poogen, mis ülejäänud veoosaga juhtub.

Me ise teeme veovõlle hetkel sellise põhimõttega, et pigem läheks puruks veovõll ise kui otsad. St kõige väiksem läbimõõt on ikkagi veovõlli peal, aga pingeid konsentreerivaid osasid ei ole ja materjal on heade elastsusomadustega, mis lubavad päris märkimisväärseid numbreid enne kui midagi puruks hakkab minema. Näiteks E36 Typ210 diffri jaoks toodetud veovõll pidas ~5000Nm ja sel puhul ei murdunud võll pooleks, vaid lihtsalt deformeerus. Otsad ja muu selline jäi terveks.
Vasta
#24
PPF Rootsis oleks neist telgedest kindlasti huvitatud. Neil vist siiani pidavat/tugevat lahendust pole...jätkavad seetõttu jäiga talasillaga.
Neil maailma kiiremad Bmw’d. Proovisime korduvalt nende nn kõige tugevamaid, mis saada on....
Aga see oli ka oma 5a tagasi.

Lauri Soots sooviks ka kindlasti purunematut süsteemi.
Juba 1000-1200Nm ei taha kesta....

Eks enamjaolt lahkuvad otsad.

Sõbra kiire Audi A4 jäi ka pärast uipu kõvast (Mis pigem purunes Kui venis/deformeerus) materjlist kasutama nn odavat tavajuppi. Kriips peale...Kui kriips oli teinud 180 kraadi nn twisti, vahetati lihtsalt välja....ja nii peaaegu iga sõit/võistlus...
Pigem iga sõit, sest iga võistlus oli uut mootorit vaja...isegi betoon ei hoidnud...Crybaby

Seda siis ikka slikk rehviga ja liimirajal.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#25
Selline malm kolle, jõuvõtu võllid pooltelgedeks ja ongi pool traktorit valmis Icon_razz
Naftapress.
Vasta
#26
(27-02-2020, 04:27 PM)arts24h Kirjutas: Selline malm kolle, jõuvõtu võllid pooltelgedeks ja ongi pool traktorit valmis Icon_razz

Kõik on ju parem, mis mujal tehakse....Eusa_liar

Päris karm lahendus muidugi. Ainus eesmärk oli lihtsalt isetegemine vist.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#27
(28-02-2020, 11:16 AM)hents99 Kirjutas:
(27-02-2020, 04:27 PM)arts24h Kirjutas: Selline malm kolle, jõuvõtu võllid pooltelgedeks ja ongi pool traktorit valmis Icon_razz

Kõik on ju parem, mis mujal tehakse....Eusa_liar

Päris karm lahendus muidugi. Ainus eesmärk oli lihtsalt isetegemine vist.

Eks jah mujal on kõik parem.....
Kes meil eestis pooltelgede valmistamisega tegeleb?
Vasta
#28
Said turbo peale ja käima?
Turbo
Vasta
#29
(30-09-2020, 10:33 PM)sm. pelle Kirjutas: Said turbo peale ja käima?

Absoluutselt, käib ja liigub ka. Üle 0.8 pole julgenud lasta. Täitsa hirmus hakkab. Ellu ärkab boost controlli kasutates kuskil 2,5-3k rpm juures.
Saaks nüüd asfaldisse selle jõu ilma et midagi puruneks ennem.Eusa_angel
[Pilt: m103_turbo.jpg]
Vasta
#30
Väga lahe, tundub suht sarnane lahendus nagu kupee mul. Kast on sul 722.3? Mis turbot kasutad?

(01-10-2020, 11:31 AM)MarekV Kirjutas:
(30-09-2020, 10:33 PM)sm. pelle Kirjutas: Said turbo peale ja käima?

Absoluutselt, käib ja liigub ka. Üle 0.8 pole julgenud lasta. Täitsa hirmus hakkab. Ellu ärkab boost controlli kasutates kuskil 2,5-3k rpm juures.
Saaks nüüd asfaldisse selle jõu ilma et midagi puruneks ennem.Eusa_angel
[Pilt: m103_turbo.jpg]

Turbo
Vasta
#31
(01-10-2020, 01:17 PM)sm. pelle Kirjutas: Väga lahe, tundub suht sarnane lahendus nagu kupee mul. Kast on sul 722.3? Mis turbot kasutad?

Turbo on miskine Garreti gt 45 hiina koopia vist:
Kompressor:
Inducer: 69mm Exducer: 98 mm
A/R: 0.66
Turbiin:
Inducer: 88mm Exducer: 77.5 mm
A/R: 1.05
Kast on jah 722.3 aga plaanin .6 peale ikka minna. Kast küll toimib ja sai paar aastat tagasi uued kettad ning hiljaaegu vahetasin 2-3 käigu siduri juhtimise kolvi ära. Aga uueks teda enam teha pole mõtet. Kasti juhtimine on ka suht aegunud lahendus juba.
Vasta
#32
Siis päris hästi spoolib, kolle missugune? Ma jään teisel autol vist 722.3 peale. Leidsin selle nö suurematel/uuemate mootoritel oleva lüliti koodi(0025454514) ka, et saaks vahetusel süüte katkestust kasutada.
Turbo
Vasta
#33
(01-10-2020, 04:52 PM)sm. pelle Kirjutas: Siis päris hästi spoolib, kolle missugune? Ma jään teisel autol vist 722.3 peale. Leidsin selle nö suurematel/uuemate mootoritel oleva lüliti koodi(0025454514) ka, et saaks vahetusel süüte katkestust kasutada.
Kolle sai ise meistertatud 42x2mm mustast torust. T4 jagatud ning wastegate-i torud tegin ka eraldi mõlemalt poolt ning viisin kokku 50mm wastegate-i otsa. Väljalase sai 3" roostevaba otsast lõpuni mis tundub et sai veits overkill. Ei tahtnud põhja alla hästi ära mahtutagi. Peale downpipe-i oleks võinud vast 2,5" toruga lõpuni minna.

Kas see lüliti asi on plug and play? Vaatasin et mu kastil on koht isegi olemas ja pime ette pandud. Võiks isegi proovida.
[Pilt: m103_exhaust.jpg]
Vasta
#34
Jah see peaks sinna auku minema kus pime. Teoorias peaks seal suvaline rõhulüliti toimima ja flatshifti alla ühendada. Toimiks see 1/2 ja 2/3 vahetusel.
Turbo
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  M103 3.0 Uputab üle. k2igukast 16 11,283 29-05-2017, 11:17 PM
Viimane postitus: k2igukast
  vajanmb 190e 2,0 87 kw elektriskeemi sammuti ka 124jale m103 3,0 skeemi berg 0 1,721 22-08-2011, 09:38 PM
Viimane postitus: berg



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne