Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto müük firmalt eraisikule ja eraisikult omakorda eraisikule?
#1
Eesti registris oleva sõiduauto omanikuks hetkel aktsiaselts.

Kuna aga AS-il pole aega automüügiga tegeleda siis on ta selleks volitanud eraisiku.

Kui nüüd mina eraisikuna soovin autot osta siis kuidas peaks ARK-is toimima?

Kas tegema 2 eraldi ostu-müügilepingut ehk üks kus AS müüb auto volitatud eraisikule ja teine kus volitatud eraisik müüb kohe omakorda edasi eraisikule ehk mulle?

Ka mulle meeldiks kui autole jääks registrisse väiksem omanikearv ehk teiseks omanikuks oleksin mina aga peaasi et kõik oleks korrektne.

Ost toimuks ilma liisinguta ehk pangaülekandega.

Saatsin ka MNT-le meili kuid eks nad vast homme vastavad.
Vasta
#2
Volitus tähendab,et ettevõte on volitused andnud kindlaks määratud isikule toimingute tegemiseks. Volitatu ei osta autot. Või teine variant,et on tehtud ostu/müügi leping temale,kes omakorda müüb Sulle. Ka sellel juhul ei jää kahte omaniku vahetust.


H.
Vasta
#3
Ehk ikkagi 1 OM-leping kus müüjaks firma keda esindab volituse alusel eraisik.
Vasta
#4
(25-04-2018, 11:28 PM)nostromo Kirjutas: Ehk ikkagi 1 OM-leping kus müüjaks firma keda esindab volituse alusel eraisik.

Ma ei saa üldse aru miks Sa siis selle pärast muretsed

H.
Vasta
#5
Ei muretsegi-veidi segadusse ajas kuna seni ikka otse müüjalt ostnud. Ja summa pole just väike. Eks homme saab Ark-ist lõpliku kinnituse.
Vasta
#6
Isegi kui kahe lepinguga arki jalutad- firmalt eraisikule, eraisikult sulle, siis registrisse kantakse ainult üks omanikuvahetus. Ma läksin eelmist autot ostes nelja lepinguga. Teenindaja silmad pöörlesid nagu mänguautomaadil, aga ajas näpuga järgi ja lõpuks läks üks omanikuvahetus kirja- eelmise passi kantud omaniku pealt minule.

Nüüd CLSi ostsin, siis oli auto enne liisingus ning vastutavale kasutajale tehti mingi elektrooniline volitus. Minul oli üks leping kasutaja allkirjaga ja auto läks jällegi otse minu nimele.

Ühesõnaga, pole midagi keerulist. Ilmselt pead omanikuvahetuse kontoris tegema mitte ei saa elektroonilist. 40€ asemel 61.
Vasta
#7
Oled kindel et julged sellise skeemiga autot osta? Mina küll ei julgeks...pärast pole autot ega raha!
Vasta
#8
Mille pagana pärast ei võiks seda jooksmist vahele jätta ja ostu-müüki vormistada otse Maanteeameti E-teeninduses?
Vasta
#9
Kui mitu om lepingut ss ei saa e teeninduses teha,kui just ei otsi algset omanikku üles... Läbitud teekond...
No proovitud on kõike aga ikkagi kisub lõpuks tagasi MB peale :)
Vasta
#10
(26-04-2018, 01:35 PM)"kutsikas Kirjutas: Kui mitu om lepingut ss ei saa e teeninduses teha,kui just ei otsi algset omanikku üles... Läbitud teekond...

Teemaalgataja kirjelduses pole seost mitme omaniku ega mitme ostu-müügi lepinguga, seega jään enda küsimuse juurde.
Vasta
#11
(26-04-2018, 01:56 PM)Helari Kirjutas:
(26-04-2018, 01:35 PM)"kutsikas Kirjutas: Kui mitu om lepingut ss ei saa e teeninduses teha,kui just ei otsi algset omanikku üles... Läbitud teekond...

Teemaalgataja kirjelduses pole seost mitme omaniku ega mitme ostu-müügi lepinguga, seega jään enda küsimuse juurde.

Ainult omanik saab algatada E-teenuses omanikuvahetuse. Kui volitatud pole kõnealuse keha B-kkaardil, siis ta ei saa omanikuvahetust algatada.

Leti taga saab teha küll. Volitusega. Ainult, et ... kuidas veenduda volituse ehtsuses?Paranoid
Vasta
#12
Tere,
Vaata seda ARKi OM põhja. Seal ju selgel rida volitatud isik. Mis seal keerulist on AS volitab Matit ARKis toiminguid tegema ja ongi kõik.
Ja tegelikult pole mingit volitatut isikut üldse vaja, kuna nii volituse kui ka OM lepingu peab allkirjastama juhatuse liige. Peale sinu pole kedagi ARKi vaja.
Teete OM lepingi juhatuse liige allkirjastab, sina lähed vormistad ARKis ära ja ongi asi korras. Kui sinna märgitakse volitatud isik, siis allkirjastama peab ikka juhatuse liige(täna juba kontrollitakse ka allkirja sarnasust, nii et allkiri peaks olema identne) seega kaob volitatud isiku lisamise ja volituse mõte.
Kui piiranguid peal ei ole, siis takistusi tekkida ei tohiks.
Juriidiliselt vahetab auto omaniku pärast OM lepigu allkirjastamist. Tehnilise passi vahetus on formaalsus.

Herki

Võsa, täna kontrollitakse lepingu allkirjade sarnasust registris(ilmselt lubade)allkirjaga. Räägin tuginedes oma piinlikule vahejuhtumile....
Vasta
#13
(26-04-2018, 02:21 PM)v6sa Kirjutas: Ainult omanik saab algatada E-teenuses omanikuvahetuse. Kui volitatud pole kõnealuse keha B-kkaardil, siis ta ei saa omanikuvahetust algatada. ...

Eks ma pidasin müügi algatajana silmas omanikku ennast või tema poolt e-teeninduses volitatud isikut (kui omanikul tõesti pole aega neid hiireklikke teha).
Vasta
#14
Tegelikult on seal kindlasti pettus......noo ei saa need asjad ilma probleemideta minna. Olen ostnud mitu autot....alati saab pügada.

Tegelikult ma luban endale sel päeval ühe õlu, kui teemaalgataja endale auto ära ostab Eusa_angel

H.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Abi auto hindamisel allan1000 5 694 06-04-2023, 09:50 PM
Viimane postitus: v6sa
  USA auto ost Holari 2 1,977 23-07-2020, 07:18 AM
Viimane postitus: .Alar.
  Läti registris oleva auto ostmine + piirangute puudumise kontroll [HA-8181 -> 55GGG ] nostromo 17 13,535 24-07-2019, 08:44 PM
Viimane postitus: nostromo
  Jaapanist auto ostmine janek126 20 31,518 01-04-2019, 02:40 PM
Viimane postitus: swrt2002
  Auto müümine Saksa (transiitnumbrid + kindlustus)? nostromo 7 6,662 10-04-2018, 05:41 PM
Viimane postitus: nostromo
  Auto jälgimise süsteemi pakkumine klubi liikmetele indrek 10 7,901 04-04-2018, 08:26 AM
Viimane postitus: indrek
  Auto müük kui registr. tunnistust pole kaasas? nostromo 11 6,842 22-03-2018, 01:22 PM
Viimane postitus: nostromo
  Eestist ostetud auto (ARK-is registreeritud mootorivahetusega) Saksas arvelevõtmine? nostromo 12 8,057 10-03-2018, 02:16 PM
Viimane postitus: .Alar.
  Kas nüüd on siis lõplikult MB pensionäri auto kes sõita ei oska? marek 25 15,032 05-02-2018, 06:35 AM
Viimane postitus: .Alar.
  Hort Auto otsib meistrit. Karl 0 2,462 30-11-2017, 09:12 PM
Viimane postitus: Karl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne