Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garaazi turg
#1
Võiks äkki ühe teema alla koondada postitused kui keegi pakub kuskil garaazi rentida .
Kui see siia ei sobi , siis palun kustutada .


Soovin üürida garaazi tallinnas , lasnamäel .
Kindlasti peab olemas olema elekter !
Ideaalne oleks kanaliga garaaz , võiks olla maaalune , et soojem oleks .
Võib pakkuda ka mõnda vana tööstushoone ruumi , kuhu autodega sisse saab .
Võib olla ka vana ja väsinud garaaz , saame kindlasti kokkuleppele , et garaaz üle krohvida ja uus elektrisüsteem paigaldada .
Kontaks PS!
Vasta
#2
Väga tervitatav teema. Nimelt olen oma w124 Saaremaalt Tallinna toomas ja enne kevadet oleks vaja pisut köpitseda teist. Olen ka suur körv kui kellelgi oleks garaazipinda pakkuda kus vahete vahel oma pensionäri väheke näppida. Oleksin rahul ka varjandiga kui keegi oma garaazigi laseks möningate tööde tegemiseks. Ülejäänutega saan ehk öues vöi tööjuures kuidagi hakkama.
Eelistatud piirkond Kesklinn, Kristiine, Mustamäe

Parimat,
Janar
Vasta
#3
Mõned aastad tagasi oli MB Klubil Tallinnas oma klubigaraaž, kus klubi liikmed said oma autosid ise hooldada, remontida või lihtsalt koos grillida ja aega veeta, kuid kuna huvilisi, kes olex nõus rendi tasumisest osa võtma oli vähevõitu, olime sunnitud sellest loobuma.

Tegelikult võix klubil siiski olla oma hoone, garaaž või peakorter, kus liikmeil olex võimalik kokku saada ja aega veeta, oma autosid hooldada või lühiajaliselt hoiustada. Aga sel juhul peax seekord sõlmima kirjalikud tähtajalised kokkulepped huvitatud klubiliikmetega rendi tasumise osas või mingi muu variandi välja mõtlema, et huvilised ootamatult alt ära ei hüppax ja asi taas soiku ei jääx. Eelmine garaaž oli meil minu arvates küll hästi õnnestunud ja täitis suures osas oma eesmärke edukalt, kui rahaline pool välja arvata.

Ex üx probleem selle rahalise poolega oli see, et need klubi liikmed, kel oli võimalik antud renti tasuda, neil oli endal või tööalaselt juba töökoja või garaaži võimalus olemas ja puudus klubi garaaži järele otsene vajadus, renti tasuti rohkem missioonitundest. Neil, kel aga oli vajadus klubigaraaži järele, neil polnud taas erilist tahtmist rahalise poolega aidata. Minu rahaline seis ei olnud ka tol hetkel kõige stabiilsem ja parem ning tasusin rendimaxeid ebaregulaarselt, praegu on seis tunduvalt parem ja olexin nõus igakuiselt otsekorraldusega taas klubi hoonesse või garaaži raha panustama.

Meeldetuletusex siis missugune eelmine garaaž välja nägi:

http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=18745
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#4
Mul pole õrna aimu, kui palju sellise garaaži rent maksaks, aga kas seda ei kannataks nt klubilise aastamaksu sisse panna?
Jah, siin tuleks päris paljud kisama sellega, et nad on kusagilt väga kaugest nurgast ja mitte kunagi sinna ei satu. Ma ka tõenäoliselt ei satu ja mul pole ka autot, millega sinna asja oleks, vbolla mõnikord korra auto üles tõsta, et põhjaalust olukorda kontrollida, aga ei midagi muud, samas ma oleks nõus seda liikmemaksuna maksma. Siis vast ei oleks ka seda probleemi, et neid, kes tahaks ja oleks nõus selle eest maksma kipuks olema vähevõitu.
Lisana võiks panna selle, et huviline, kes soovib kasutada maksaks ruumirenti.
Vasta
#5
Eks see garaazi mõte ja plaan on ka peale viimase garaazi kinni panemist taaskord õhus olnud. Aga probleeme tekib palju. Klubil on hetkel ca 200 liiget, kellest umbes 100 on Tallinnas. Liikmemaksust saadav tulu on ca 6000 EUR, mille eest tasume liikmekaardid, serverirendid, ürituste tasud, liikmetele materjali koju saatmine postiga, meenete tootmised jne.

Ega üldiselt palju üle ei jää.

Selline enamvähem garaazikene ca 100 m2 maksab täna Tallinnas juba alates 500 EUR kuu - alates ja kahtlen, kas selle eest enam saabki. Kui sinna lisada küte, elekter, valve ja natuke sisustust juurde, siis 500 juba juurde. Ehk siis alates 1000 EUR kuu.

Sellist raha ja võimekust hetkel klubil ei ole ja eriti veel, kui reaalselt võibolla 10-15 kasutajat seda sooviksid.

Jumet oleks siis, kui meil on juba ca 1000 liiget klubis, leiame linna lähedale suure hangaari, kuhu saame ka osade liikmetele autode hoiupaiga tekitada, mille eest nad teatud renti tasuksid ja siis mingis osas oleks soojem garaaz ja pesula. Aga see nõuab palju vaeva ja vahendeid ja klubi juhatusel ei ole töökõrvalt sellist vakantsi lihtsalt võtta.

Aga tulevik tundub hea Smile
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#6
Kas Tallinnas pole selliseid garaaze, mida renditakse nt päevaks vms. Tõstukikohta kasvõi. Garaazid, mis on väiksema koormusega ja ehk tahavad koormat veidi vähendada.

Klubi saaks teha partnerlepingu ja liikmed saavad ise bronnida ning klubi kaardi alusel soodukat?

Lihtsalt selline imelik mõte, korraldada sellist asja on muidugi päris keeruline....
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#7
(05-02-2018, 02:04 PM)indrek Kirjutas: Ega üldiselt palju üle ei jää.

Mu mõte oli küll algselt sellise näoga, et tõsta liikmemaksu, aga numbreid vaadates läheks see nii utoopiliselt suureks, et siis kaoks klubilised ära.
Aga ehk kasvame piisavalt palju suuremaks, et mingil hetkel selline lahendus oleks võimalik.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Soovin osta garaaži Tallinnas M.E.SEC 0 1,962 29-04-2018, 09:38 AM
Viimane postitus: M.E.SEC
  Üürin garaazi tallinna ümbruses. Ermo 0 1,656 12-01-2014, 07:29 PM
Viimane postitus: Ermo
  Ü: Sooja garaazi/autokoha. janek126 3 3,359 26-11-2012, 11:34 PM
Viimane postitus: janek126
  K: Valveteenus garaaži? R129 11 6,893 14-04-2010, 07:07 PM
Viimane postitus: Laur
  Garaazi foorum . kalacompany 0 2,197 03-01-2010, 11:41 PM
Viimane postitus: kalacompany
  Auto talveks garaazi? Shmel 3 3,864 13-11-2008, 10:55 PM
Viimane postitus: kalacompany
  Üürin Garaazi harjumaal indrek 0 1,519 04-02-2008, 12:58 PM
Viimane postitus: indrek
  Auto kiiresti kuiva garaazi Andres 5 3,307 08-12-2007, 11:35 PM
Viimane postitus: Lõoke
  Vajan Garaazi Tallinnas indrek 0 1,606 12-06-2007, 04:38 PM
Viimane postitus: indrek
  Sooviks üürida Tartus garaaži(boksi) ralak 0 2,020 07-01-2007, 11:38 PM
Viimane postitus: ralak



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne