Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JPCars OÜ autode tellimine Jaapanist-kogemusi?
#13
Loomulikult väga nõudlikule kliendile on alati risk, et talle ei sobi auto mis kohale jõuab. Sellepärast mõned inimesed ei soovigi nii osta ja eelistavad ise enne käega katsuda ja alles siis teha otsus. Samuti on suur eelis kohapealt ostes, et kui ostad juriidilise isiku käest ja on mingi probleem autoga siis on hea sinna tagasi minna ja oma pretensioonid esitada. Oksjonilt saadud auto suhtes sellist võimalust ei ole.

Õnneks nii must valge see asi ka pole ja minu koostööpartneri kaitseks võin välja tuua fakti, et üle 50% autodest mille peale on klient panustanud(st. oksjoni lehelt välja valinud), peale auto läbivaatust on loobutud selle auto peale pakkumise edastamist oksjinimajale, sest autol on midagi viga. Autospecs Ltd.(www.japaneseusedcars.com) on antud valdkonnas tegelenud üle 17 a ja ettevõtte on tegelenud autode müügiga juba alates 1990. Ütleme nii, et neil on lihtsam öelda kliendile kohe "ei" mingi auto puhul, vältimaks pahameelt kui auto tuleb kohale ja see on käkk.
Toon mõned näited nagu õlikelled, suitsev mootor, mootoris mingi kõrvaline heli, rooste. Ilmselgelt ei ole neil võimalik kontrollida kas jahutusvedelik kaob ära või mingi muu mure mis tuleb välja alles mõne aja pärast, kuid oma kogemusest(4 autot) võin öelda, et mina olen nende tööga rahul, muidu ma poleks antud ettevõttega mingit lepingut sõlminudki.

Tahan siinkohal veel öelda, et oksjonitel saavad osaleda ainult ettevõtted kellel on vastav litsents. Neid ettevõtteid on sadu, kes antud teenust eraisikutele pakuvad ja hinnakiri on erinev, kuid siinkohal tulebki mängu mida sa selle raha eest saad, kui palju keegi viitsib reaalselt autot kontrollida või lähtutakse ainult oksjonimaja poolt pandud hindest ja oksjonilehest. Süsteem ei ole ühtne ja iga oksjonimaja hindab autosid natukene erinevalt, on ka erandeid muidugi. Oksjonimaju on üle 200.

Siin on hinnakiri
http://www.japaneseusedcars.com/auction/...s_fees.htm


Põhimõtteliselt on teenustasuks 100 000 yeeni, vastavalt praegusele kursile siis umbes 770 eurot, kui auto väärtus jääb alla 1 000 000 yeeni.


Võin tuua ka oma autode hinnad mis on kajastatud FOB´ina. FOB tähendab, et seal on juba Autospecs Ltd. teenustasu sees. Lisandub vaid transpordikulu(Eestisse laevaga)+ kindlustus 5000 yeeni+ 2500 yeeni radioaktiivsuse kontroll enne sadamast lahkumist(kohustuslik kõikidele sõidukitele)+ Eestisse saabudes KM+tollimaks.


MB 560 SEL, 552 000 yen FOB
MB S 600 L(w140), 390 000 yen FOB
MB S 500(w220), 415 000 yen FOB
MB S 500 L (w220) 490 000 yen FOB


Ütleme nii, et nüansse on mitmeid millega tuleks arvestada ja see kes tahab ärilises võtmes tuua sealt autosid ja Eestis turustada siis ma ei ole kindel kas see ikka ennast ära tasub. See kes tahab saada endale hobiautona roostevaba võrdlemisi heas korras mersut siis minu objektiivsel arvamusel tasub see ettevõttmine ära.

Aga kui kellelgi on tõsisem huvi antud teema vastu ja soovib saada Autospecs Ltd. kliendiks siis olen alati nõus infot jagama.

Roman

Edit:
JPCars kasutab samuti mingit vahendajat ja maksab teenutasu oksjonil osalemise eest. Üldiselt läbi kolmanda osapoole(JpCars või mis iganes automüüja) tellime on väga mõtetu tegevus sa ei saa ise kontrollida mida nad sulle tellivad, lisaks arvestada tuleb ka sellega, et JPcars soovib saada ka mingit raha.
Algul mõtlesin ka sellise "äri" peale, kuid võttes arvesse kõiki toiminguid mida peaks tegema on see meeletu ajakulu.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RE: JPCars OÜ autode tellimine Jaapanist-kogemusi? - Autor: HotPapa - 15-12-2017, 11:27 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne