Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Universaalkatalüsaatori eluiga 1a ja ca 500km?
#41
2 ja 3 on enamasti mõeldud kasutamiseks mägistel teedel. Näiteks järsk tõus, kiirus piisavalt suur ja auto vahetab käigu üles, sellega aga kaob jõud.
Järskudel langustel ka hea kiirust piirata, ei pea pidureid liigselt kuumaks ajama.
Sõiduaeg saab lükata neutraali peale ka ja tagasi D-le. Ma ei ütle, et seda võib teha aga see on võimalik.
Vasta
#42
(11-12-2017, 11:38 PM)väikemees Kirjutas: 2 ja 3 on enamasti mõeldud kasutamiseks mägistel teedel. Näiteks järsk tõus, kiirus piisavalt suur ja auto vahetab käigu üles, sellega aga kaob jõud.
Järskudel langustel ka hea kiirust piirata, ei pea pidureid liigselt kuumaks ajama.
Sõiduaeg saab lükata neutraali peale ka ja tagasi D-le. Ma ei ütle, et seda võib teha aga see on võimalik.

Ma olen maanteel korra vana 4 käigulisega D-N-D lükanud ja päris hea ehmatus oli, talvel kindlasti ei soovita. Paneb alguses pauguga vist esimese või teise käigu sisse nagu hakkaks kohalt ära minema, kast ei saa aru et auto ei seisa.
Vasta
#43
Ok siis N päris ei proovi igaks juhuks.
Vasta
#44
(11-12-2017, 11:16 PM)nostromo Kirjutas: Töesti ei teadnud-seni pole selleks vajadust olnud kuna eelnevad autod (CL600, G55 jne) on töökorras olnud.

See ju, et auto on korras olnud ja pole vajadust olnud, ei tähenda seda, et ei võiks teada, kuidas ja miks erinevad funktsioonid autol olemas on. Ja siis, kui kunagi mingil põhjusel ongi mingit funktsiooni vaja kasutada, siis kusagilt mälusopist ka meenub, kuidas seda kasutada saab.

Võibolla see on lihtsalt minu enda haigus, et minu jaoks on oluline teada, kuidas, miks ja mismoodi mu autol kõik lisad töötavad, seega, kui ma saan/ostan uue auto, siis ma loen läbi kasutusjuhendist kõik peatükid, mida eelnevatel pole olnud või siis kasutusjuhendi puudumisel googeldan, ehk leiab internetist loetavas keeles kasutusjuhendi, mida ma lugeda saan. Üldiselt ma proovin kõik funktsioonid alati ka ära, et olla endiselt veendunud, et kui mul neid vaja peaks, mingil põhjusel minema, siis ma oskaks neid kasutada.
Vasta
#45
(11-12-2017, 11:51 PM)erx000 Kirjutas: ...
Ma olen maanteel korra vana 4 käigulisega D-N-D lükanud ja päris hea ehmatus oli, talvel kindlasti ei soovita. Paneb alguses pauguga vist esimese või teise käigu sisse nagu hakkaks kohalt ära minema, kast ei saa aru et auto ei seisa.

See ei ole loogiline- kasti väljuval võllil on tsentrifugaalregulaator, mis tekitab vastusurve ja seega ei lase kastil I käiku panna enne, kui kiirus on langenud. Kast peab ju "teadma", kui kiiresti sõidetakse.

See muidugi ei tähenda, et konkreetne kast mingitel asjaoludel (näiteks rikke või modifitseerimise tõttu) I käiguga ei alustaks valitsa D asendisse seadmise järel.

Nii Säästukas, SEL kui HH igatahes D-N-D tegid ilma emotsioonideta, võttes lihtsalt kõrgeima käigu jälle taha. Samas, ma ei proovinud käiguvahetust ka põhjagaasiga, vaid mootori tühikäigul...Confused
Vasta
#46
(12-12-2017, 12:01 PM)v6sa Kirjutas:
(11-12-2017, 11:51 PM)erx000 Kirjutas: ...
Ma olen maanteel korra vana 4 käigulisega D-N-D lükanud ja päris hea ehmatus oli, talvel kindlasti ei soovita. Paneb alguses pauguga vist esimese või teise käigu sisse nagu hakkaks kohalt ära minema, kast ei saa aru et auto ei seisa.

See ei ole loogiline- kasti väljuval võllil on tsentrifugaalregulaator, mis tekitab vastusurve ja seega ei lase kastil I käiku panna enne, kui kiirus on langenud. Kast peab ju "teadma", kui kiiresti sõidetakse.

See muidugi ei tähenda, et konkreetne kast mingitel asjaoludel (näiteks rikke või modifitseerimise tõttu) I käiguga ei alustaks valitsa D asendisse seadmise järel.

Nii Säästukas, SEL kui HH igatahes D-N-D tegid ilma emotsioonideta, võttes lihtsalt kõrgeima käigu jälle taha. Samas, ma ei proovinud käiguvahetust ka põhjagaasiga, vaid mootori tühikäigul...Confused

Minu kogemus sama nagu erxil. Kõik 124-d lülitasid peale D-N-D tegevust teise käigu sisse. Seetõttu maanteekiirusel seda näiteks teha ei soovinud..
E55 AMG
Vasta
#47
(12-12-2017, 12:20 PM)Lahekas Kirjutas: Minu kogemus sama nagu erxil. Kõik 124-d lülitasid peale D-N-D tegevust teise käigu sisse. Seetõttu maanteekiirusel seda näiteks teha ei soovinud..

Kas jäidki teisele või lülituseid kohe üles?

Huvitav, kas Säästukas oli siis katkiParanoid SELli kast ongi peet ja HH oli juba viiekäiguline. See on teine loom.

Sestap siis ei ole hea mõte maanteekiirusel D-N-D vehkidaEusa_angel
Vasta
#48
(12-12-2017, 12:32 PM)v6sa Kirjutas:
(12-12-2017, 12:20 PM)Lahekas Kirjutas: Minu kogemus sama nagu erxil. Kõik 124-d lülitasid peale D-N-D tegevust teise käigu sisse. Seetõttu maanteekiirusel seda näiteks teha ei soovinud..

Kas jäidki teisele või lülituseid kohe üles?

Huvitav, kas Säästukas oli siis katkiParanoid SELli kast ongi peet ja HH oli juba viiekäiguline. See on teine loom.

Sestap siis ei ole hea mõte maanteekiirusel D-N-D vehkidaEusa_angel

Vahetas ikka kohe üles ära ilusasti. Kuid esimene pauk N-lt D peale tagasi liigutades lülitas sisse teise käigu.
E55 AMG
Vasta
#49
Tere,

Minu masinal 5ne kast(aastast 2006) ja see läheb kenasti ümber lülitades sobivale käigule ning ei ole mingisuguseid nõkse, ega pauke. Seda siis vabagaasil sõites N lülitades ja uuesti D peale lülitades.

Meil siis ka kastide spetsid olemas ja oskavad öelda, kas vahepeal N`le lülitades ja vabakäigul kulgeda ning uuesti D peale lülitades(samaaegselt mitte gaasi andes) kastile kuidagi halvasti mõjuks. Samas, kui see tegevus kastile halvasti mõjuks, siis loogiline oleks, et selline tegevus oleks inseneride poolt takistatud.

Mitte et ma seda käigukangiga askeldamist regulaarselt kasutaks, aga lihtsalt huvi pärast kuulaks, mis asjatundjad selle kohta kirjutada oskavad.

Üldiselt võiks teemaalgatajaga veidi leplikum olla, kuna kõik inimesed ei peagi tehnika üksikasju peensusteni teadma. Selleks see foorum ongi, et soovi korral targemaks saada. Teatavasti lolle küsimusi ei ole olema, küll aga lolle vastuseidWink

Tunnistan ausalt, et automaatkasti tööpõhimõtteid ja hingeelu peensusteni ei tunne, aga see ei takista mul ju automaatkasti nautimastSmile Sama ka nostromo puhul, kes eelistab masinat ise mitte remontida kuna võimalused ja oskused puuduvad, aga see ei tohiks ju takistada tal MB`ga sõitmist ja küsimuste küsimist.

Pikka meelt soovides,
Herki
Vasta
#50
Tänud Herki, meel on juba päris pikk. Mul on selle autoga vist 25% närvirakkudest kulunud. Eks see ole öppetund kogu eluks. Ma möistan nüüd täiesti inimesi kes ostavad 9900€ uue Dacia. Sa ostad meelerahu vähemalt järgnevaks 5 aastaks.

Elu ei saa koosneda ometi ainult autoremondist. Kuid viimase aasta jooksul see seda on olnud. Käid tööl, teenid raha, söidad remonti kus tehakse 1 viga korda kuid 3 uut tuleb esile, söidad veel suurema masendusega koju kui enne töökotta ja siis on sul taas 2 nädalat aega möelda mis arve siis järgmiseks lahvatab ja milline pöhjus 20-st erinevast seda uut viga taas pöhjustab.

Lisaks sellele mönus suhtumine et 25 aastat vana auto on lootusetu antiik ning möistlikum oleks sul sellega otse hoopis Kuusakoski pressi alla söitaEusa_wall

Ütlen ausalt-olen väsinud sellest autost. Kuid 7500€ päris prügikasti ka ei tahaks visata.

See et keegi 25 aastat vanal autol kulunud generaatorit ei suutnud tuvastada on ikka sajandi nali!

Leidsin Peetris hea asukohaga TÜV kuhu siis homme pärast maanteesöitu Kosele ja tagasi (ca 80km) katsun minna:

Profdiagnostik OÜ
Helgi tee 4, Peetri
E-R 9-21
L 10-17















Vasta
#51
See ei ole miski sajandi nali.

Keegi ei viitsi lihtsalt vana autoga tegeleda, kuna kätte tuleb võtta tester ja natukene mõelda.
Uuemal autol pole vaja palju mõistust, sest arvuti kurdab, mis viga on. Ja kui pole juba selgelt kirjas, mis viga, siis ei saada ka uuemat autot korda. Been there, done that.

Vanatehnikaga sõit eeldab üldiselt seda, et sa viitsid ise käed õliseks teha ja oskad vähemalt esimese diagnoosi ise panna, hea kui ka ise midagi ära remontida. Jah, W124 on tänasel päeval juba vanatehnika.
Vasta
#52
(12-12-2017, 06:43 PM)nostromo Kirjutas: Lisaks sellele mönus suhtumine et 25 aastat vana auto on lootusetu antiik ning möistlikum oleks sul sellega otse hoopis Kuusakoski pressi alla söitaEusa_wall



Nooh, ära muretse, pisut sellele autole veel vanust juurde ja jõuad juba järgmiste remontijate, minusuguste juurde.

Olen korra lausa ka 95aasta autot taastanud; see et ta nii uus on, üldse ei seganud....Eusa_danceEusa_danceEusa_dance
(see oli tehase poolt pikendatud kerega Range Rover Classic, n.ö. sheigivariant tavalisest. Ja mingid miki noored olid teda taguotsaga merre parkinud; niikaua, kui jetiga laineid murti)
See auto esialgu muidugi mingist mustast numbrist ei unista, ootab veel...saab 35a vanaks, siis vaatame edasi.

Minu jaoks on tähtis, et auto oleks tähtis omaniku jaoks, siis minu jaoks tähtis ja lõpuks vblla ka maailma jaoks kift auto.
Neid nimetatakse üldjuhul klassikalisteks autodeks.

See genekaviga on pisut kahtlane küll, sellega käisid vist ju Silberis ka. Need panevad ju diagnostikas esimesena oma hüpersuper kaasaegse akulaadija külge ja see peaks juba kohe ülelaadimise peale karjuma hakkama.
(kas sa oma pirniläbipõlemise murest neile rääkisid? - oli vist ülepinge jama?)

P.S. Osad AINULT vanadega tegelevadki...Eusa_whistle
Ja tester ongi ainuke diagnostikaseade. Ülejäänu tuleb juba ise juurde mõelda.
No, ok, mingid karpade flow meterid ja jagaja dwell angle mõõtjad ka.

.


















Vasta
#53
Ei Silberis ei käinud.

Lesvenis elasin mitu kuud. Seal vahetati lisaks poolele autole viimati ABS andurid pärast mida hakkas alguses ASR ja veidi hiljem ka ABS tuli pölema. Arvasin et see oli seotud ABS-anduritega kuid ikkagi genekas.

Siis oli autol ka selline viga et pärast seismist esimese korraga läks ilusti käima aga pärast 10-20min söitu enam uuesti ei käivitunud. Vaid pidi 20min ketrama ja gaasi tallama kuni löpuks poolte silindritega paukudes (ei pöletanud kogu bensiini ära) kuidagi käima läks. Pärast seda käivitus ilusti kuni taas järgmise pikema seismiseni.

Sellepärast seisin suvel kl 17 tipptunni ajal Tln ühes tihedaimas ristmikus oma 20min. Polnud tore.

Eks see vist rikkuski univ. katalüsaatori ära.

Siis üritasin Truumuga. Nemad ka kusjuures alguses mingit viga ei tuvastanud. Önneks pidin ise 2 nädalaks Soome minema ja auto jäi nende hoovi. Siis just kui 2 näd täis sai tuli köne et auto ongi korras ja vöid järgi tulla. Et kuidagi poolkogemata olid geneka ülepinge avastanud. Et nende diagnostikaseade vist üldse teatud ülepingega ei tööta. Aga kulunud genekas pöhjustaski 100 erinevat viga, tuledepirnid läksid samaaegselt lambist läbi, salongivent ei töötanud siis kui ABS+ASR pöles. Samuti ei töödanud sel juhul makk ega el. antenn kuna ülepinge oli. Mina seda ei teadnud ja tekkis töesti lootusetuse tunne.

Suhtumine oli see et vaheta lihtsalt järjest juppe. Ja W124 jupid pole sugugi odavad kuigi tegemist 25a vanuse auto ja E-klassiga. Nt aju 1500€ jne.

Selle auto ostsin ma augustis 2016 2800€ teadmisega et ega üle 1-2a ma temaga ei söida (kuni saan CL55K vaheraha kokku) ning remondiks ka vast üle 1-2K ei kulu. Läks teisiti.

Mul olid siis veidi keerulised ajad ning ei tahtnud kohe kallimat autot osta. See tundus just sobiv "kerge projektikas" kuna arvasin miskipärast et köik W124 jupid maksavad max 50€. Ning Eesti ainuke registreeritud V8 CE. Just see aitas kaasa et ARK-is oli juba mootorivahetus regatud kuna teadsin siit foorumist millist jama eelmine omanik sellega oli näinud.

Nüüd tagantjärgi aga oleks pidanud selle vahele jätma ning vajadusel isa diisliga törtsutama kuni CL55K raha kokku saan (ca 12-13K). Mitte seda CE-sse löputult matta.
Vasta
#54
(11-12-2017, 06:59 PM)Randar Kirjutas:
Tsitaat:Loo moraal on see. 30-40 km sõit sind ilmselt ei päästa.

Kaupo51, tavaline maantee tiksumine muidugi ei päästa, tuleb sõita vastava käiguga, et pöörded seal 3000 kandis oleks siis töötab kenasti.

Kuna ma 2016 aastal läbisin ülevaatuse nii, et mootorit väga "ei kräunutatud", siis ma läbisin Tln-Rakvere-Tln otsa käigukang D asendis. Ma panen seistes sisse D ja kui kohale jõuan, siis asendisse P. Ma ei ole kunagi tulnud selle peale, et võiks maanteel sõita kang asendis 2 või 3.
Aga eks vaatame, kas teemaalgataja läbib ülevaatuse.

Vasta
#55
(12-12-2017, 11:10 PM)kaupo51 Kirjutas: Kuna ma 2016 aastal läbisin ülevaatuse nii, et mootorit väga "ei kräunutatud", siis ma läbisin Tln-Rakvere-Tln otsa käigukang D asendis. Ma panen seistes sisse D ja kui kohale jõuan, siis asendisse P. Ma ei ole kunagi tulnud selle peale, et võiks maanteel sõita kang asendis 2 või 3.
Aga eks vaatame, kas teemaalgataja läbib ülevaatuse.

Ja Sul on ka vana ja bensus ligunenud universaalkatt all?

Tallinn-Rakvere-Tallinn on mitusada versta. Kui see järjest uhada ja kohe ülevaatusele minna, ongi katt kuum. Kolmanda käiguga kati kütmine on rohkem sihuke preventiivne abinõu paarikümnekilomeetrise ülevaatuseeelse sutsaka puhul.

Heas toonuses katt säärast nipitamist ei vaja, see tegeleb kahjulike ühenditega pidevalt.

Samas on mul isand Nostromost kahju - ta on ebaõiglaselt palju pidanud remondimeeste saamatust maksma. Ülepinget pakkuva geneka mitteavastamine on räme häbiplekk Lesveni kitlirevääril...Eusa_doh
Vasta
#56
(11-12-2017, 09:45 PM)siimruz Kirjutas: Tegelt ka ei teadnud vei?

Thumbsup

SEC-i ja SL-i sõltlane.
560SEC, SL55, G55, 190E 2,0B, C400 4M Coupe = 1258KW
Vasta
#57
Sai siis 3.nda käiguga Kosele (95km/h ca 3300RPM) ja kohe enne linna tagasisõitu Peetris Profidiagnostik TÜV mindud Helgi tee 4. Üsna maanteeäärne suur koht enne linnaummikuid ja koguni 21-ni lahti.

Vb isegi oleks näidud kätte saanud kuid kohapeal tuuritades hakkas vent kõrgematel pööretel vastu vist radikat käima ning ei julgenud rohkem tuuritada. Paluti vent paika sättida ja uuesti tulla et radikat läbi ei kulutaks.

Samas eelmine aasta tuuritati küll külma närviga ning saadi näidud kätte aga eks ta õigem ole paika sättida.

Homseks siis vaja kuskile aeg leida ventika reguleerimiseks kui võimalik ja uuesti üritada.

Pesus käisin ka aga sellise ilmaga paraku suht mõttetu tegevus.
Vasta
#58
(13-12-2017, 09:24 AM)v6sa Kirjutas:
(12-12-2017, 11:10 PM)kaupo51 Kirjutas: Kuna ma 2016 aastal läbisin ülevaatuse nii, et mootorit väga "ei kräunutatud", siis ma läbisin Tln-Rakvere-Tln otsa käigukang D asendis. Ma panen seistes sisse D ja kui kohale jõuan, siis asendisse P. Ma ei ole kunagi tulnud selle peale, et võiks maanteel sõita kang asendis 2 või 3.
Aga eks vaatame, kas teemaalgataja läbib ülevaatuse.

Ja Sul on ka vana ja bensus ligunenud universaalkatt all?

Tallinn-Rakvere-Tallinn on mitusada versta. Kui see järjest uhada ja kohe ülevaatusele minna, ongi katt kuum. Kolmanda käiguga kati kütmine on rohkem sihuke preventiivne abinõu paarikümnekilomeetrise ülevaatuseeelse sutsaka puhul.

Auto on 30 aastat vana, aga peaks olema originaalkatt. Ma ei saa muidugi aru, mida tähendab sõnapaar "bensus ligunenud"?
Ma lihtsalt panin siia teemasse kirja oma kogemuse, ehk kunagi keegi loeb seda teemat, kel sama probleem. Loo moraal on ikka see, et palju oleneb ka ülevaatajast, kas ta viitsib sind aidata või ei viitsi (kräunutades mootorit) ning see, et alati ei aita ka 200 km läbimine heitgaase paremaks saada (mootorit tuleb ikka kräunutada kohapeal).
Vasta
#59
Isand Nostromo kirjeldas ilmekalt soojalt täis tõmbamise vaevusi. Sellega kaasneb katalüsaatorisse bensiini sattumine, mis katile mitte head ei tee. Ning konkreetne katt ei ole 30 aastat vana, vaid päris värske. Kahjuks...

Eks koha peal kütmine soojendab kiiremii, kuid sellega kaasnevad omad hädad. Ning see sõltuv väga ülevaataja viitsimisest.

Ma tahaks täitsa teada, mida ventilaatori juures reguleerida annab. Kui radikad tala küljest just lahti ei ole, on midagi natuke valesti kokku pandud...
Vasta
#60
Või on alt pihta saanud ja tala kõver. Raske esiots ja madal auto.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  K: W123 rattalaagrid eluiga? sun 5 4,445 09-03-2011, 10:09 PM
Viimane postitus: stihl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne