Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Värvitööde järgne sõiduki kaitse(/kile)
#1
Leidsin ennast mõttelt, millega katta/kaitsta värskelt keretöödest tulnud sõiduki rattakoobaste/esitiibade servasid?

Ehk just need kohad, mis saavad kive/liiva/teetolmu/pigi jms.
Tegu on koopaservade lumiiniumpindadega, hetkel lõpetataud värsked keretööd.

Kas lõigata sinna mingi läbipaistev kaitsekile? Või on midagi asjalikumat?
Kas sellel kilel võib olla ka mingitki negatiivset mõju?
Samas on ju MB ise ka kasutanud originaalis kaitsekleebiseid kerel (Kasvõi CLS 218).

Olen avatud diskussioonile.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#2
Mu dailydriverile (Volvo) sõitis Tallinna Linnatransport tagatiiba sisse ja remondiettevõte (Hiteh) tahtis ainult tiiva tagaosa värvida ja hajutada.
Käisin nutmas, et värvige ikka terve tiib (eestpoolt koopaservas oli roostet ka) ja need olid lõpuks nõus.
Tingimusel, et ise toon Info-Autost sinna uue kaitsekile. (mis originaaliski peal oli)

Tiib + stange tehti ilusasti ära, aga omanik (mina) kilega ei viitsinud tegeleda.
Nüüd 2 aastat möödas ja saan aru küll, et jobu olen.

Ehk siis point selles, et kui vähegi saab kile panna, siis ikka tuleks seda teha. Värvitöö on ju saadana kallis töö.
Vasta
#3
Värvitöökodasid varustavates ettevõtetes peax olema müüa antud kaitsekilet. Tegu üsna paxu kummi sarnase kilega, mis peax kivilöökidele hästi vastu pidama. 3M Scotchgard on enamlevinud toode ja seda saab erinevates suurustuses rullides ning ka mudelipõhiste väljalõigetena nagu allolevast videost näha.



You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#4
Liquid kilet olen mina kasutanud,mõned rekka ninad on saanud sellega teha ja rekka nina on see mis ikkagi töötab põhimõtteliselt liivatormis,töötab hästi.Sai ka ühel impresal tehtud alt seelik selga,kutt sai tükk aega mööda kruusa radasi lasta ja toimis ka ekstreem tingimustes kuni põder ette tuli,impresal on õnneks palju nn.murde kohti tiibadel ja ustel ja seda oli hea lasta kuni murde kohtadeni.MB-l väga selliseid murdejooni pole,et saaks selle sedasi peale,et näha ei jääks.Tegelikul vaatasin just pilti ja ukse all servas ju liist täitsa olemas 216-l Toote enda leiad siit https://www.liquidwrapcentre.eu/ .Hoiatuseks ,et see high closs on kordades läikivam kui Eestis kõik müüdavad lakid kokku ! Jätab lausa sellise "märja efekti"
Kui kiletamise kasuks otsustad siis võid uurida Heiki käest 5061010.julgen soovitada.
PS!see kantakse peale nagu auto värv aga umbes 6-7 kihti ja hiljem kui kivid ära täkivad saab eemaldada nagu kile !
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#5
Allar - pidasin silmas ikkagi rattakoobaste (keeratud) servade pindasid.
Lihtsalt täna on seal värske pind, mis pole km-tki peale värvimist näinud.
Ja tahaks just servad millegiga ära kaitsa, enamus kohtinguid kivi ja sõiduki vahel toimub seal ikkagi.
Kogus olemastu, esitiival 1 cm laiune riba, tagumisel 2-3 cm riba ja mõlemal max 1 m jooksu.
Kes seda müüb/kannab? Kaua ta reaalselt vastu peab?
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#6
(31-10-2017, 11:09 AM)Rolz Kirjutas: Allar - pidasin silmas ikkagi rattakoobaste (keeratud) servade pindasid.
Lihtsalt täna on seal värske pind, mis pole km-tki peale värvimist näinud.
Ja tahaks just servad millegiga ära kaitsa, enamus kohtinguid kivi ja sõiduki vahel toimub seal ikkagi.
Kogus olemastu, esitiival 1 cm laiune riba, tagumisel 2-3 cm riba ja mõlemal max 1 m jooksu.
Kes seda müüb/kannab? Kaua ta reaalselt vastu peab?
Vaatan üle kas mul laos on mõni purk seda seismas,Vastupidamiselt pole vahet kilega.Naabrimehe rekka nina peal on vast kolmas aasta juba ja pole hullu midagi.Ses mõttes,et lõpp tulemus on nagu kiletatud aga peale kannad püstoliga.Kilet ei saa igalepoole painutada sellega see probleem puudub.Mul peaks mõni purk aerosoolis ka seda olema kuskil.Vaatan üle ja annan teada.Uk müüb seda liitri kaupa ka ja iga maaler saab sellega hakkama,isegi ei pea maaler olema,kui püss käes püsib ja muud pinnad kinni katad saad ise ka hakkama ! Ilmselt purgist aerosoolist peaks jaguma küll ja veel.pind on olematu !
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#7
Eelistaksin aerosooli, ei ole kompresseori võimalust/püstolit/pesemiskeemiat/jne auto kõrval.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#8
Ise olen paigaldanud spetsiaalset kivikaitse kile. On selline umbes 0,8mm paksusega elastne kummimoodi läbipaistev kile. Tasub uurida kleebistega tegelevate firmade käest.
Vasta
#9
https://www.gogonano.com/et/velgede-pole...soidukitel

Pane või iga nädal uus kiht peale kui huvi on
Kurjajuur
Vasta
#10
Lase see sõna Nano jääda ägedamatele meestele.
Leian, et see peaks olema piisavalt paks/kummine kiht, mis pöörleva/keerleva kivi vastu võtab.

kivikaitse teibi peale andis Google selle: http://redford.ee/kivikaitse-teip/
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#11
See viimane võib täitsa põnev olla, aga koopaääre puhul nad vaevalt arvestavad selle 130/m2 hinnaga (1,2m x 0,04m x 130€ = ju mingi 6€), sest selle, mis nad ratta koha pealt maha lõiguvad, läheb ilmselt raisku...?
Eks peab küsima.
Aga tutika värvi peal võiks ta töötada küll.

Plastikule vast pole vaja, ega see nagunii rooste ei lähe...

.
Vasta
#12
(31-10-2017, 03:47 PM)Rolz Kirjutas: Eelistaksin aerosooli, ei ole kompresseori võimalust/püstolit/pesemiskeemiat/jne auto kõrval.
ühe purgi aerosoolis leidsin kui huvi !

www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  G kojamehe kaitse indrek 11 1,101 21-09-2021, 07:55 AM
Viimane postitus: v6sa
  velgede kaitse DonLeiger 3 3,593 25-11-2009, 01:18 PM
Viimane postitus: DonLeiger
  Webasto BBW 46 kaitse mitu A? Rolz 0 2,104 14-10-2009, 05:13 PM
Viimane postitus: Rolz



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne