Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz S500, 2005, W221-hellrix
#1
Niisiis oli vaja CL-ile asendust. Ja ESS-i olen ammu tahtnud. Piilusin neid siit ja katsusin sealt aga lõpuks oli valik lihtne, sest AMG looki oli ainult kaks (minu valikutest) ja diisel osteti ruttu ära. Jäi 500 ja muidugi lõpliku punkti pani see jorin mis paigaldatud S65-e sumpadest tuleb. Nüüd juba veeren kuu aega sellega ja olen rahul. Toodud on 2008 Saksast ja hooldatud ainult Silberis. Vahetatud on päris palju osasid, sellest järgmine kord. Veel vajaks vahetust parem esiamort. Kui tee on väga treppis siis hakkab raputama parem nurk, muidu kulgeb mugavalt, ka trammiteest või ühest august läbi sõites saab amort oma tööga hakkama. Ning nipet-näpet veel vahetada. Näiteks uued matid sisse, peegli suunal on kild väljas ja udukad tahaks ka värskendust. Ja salongi keemiline ei teeks paha.

255A - LEATHER - BEIGE
189U - GREEN BLACK METALLIC
218 - REAR-VIEW CAMERA
223 - REAR BACK REST ADJUSTMENT AND HEAD RESTRAINTS, ELE
229 - PARK ASSIST
233 - AUTONOMOUS INT. CRUISE CONT. PLUS (DISTRONIC PLUS)
249 - INSIDE AND OUTSIDE MIRROR AUTOMATIC DIMMING
275 - MEMORY PACKAGE (DRIVER SEAT, STRG. COL., MIRROR)
289 - LEATHER STEERING WHEEL WITH TRIM INSERT
297 - ELECTRIC ROLLER SUN BLINDS IN REAR DOOR LH AND RH
388 - PHONE MOBILE, MTUS-SYSTEM
401 - FRONT SEAT CLIMATE CONTROL
413 - PANORAMIC SLIDING SUNROOF/GLASS SUNROOF
427 - AUTOMATIC TRANSMISSION 7-SPEED
432 - DYNAMICS SEAT,FRONT LEFT AND RIGHT
436 - COMFORT HEADREST DRIVER AND FRONTPASSENGER
477 - TIRE PRESSURE LOSS WARNER
527 - COMAND DVD APS WITH NAVIGATION
540 - ROLLER BLIND, ELECTRIC, FOR REAR WINDOW
581 - AUTOMATIC CLIMATE CONTROL
595 - HEAT INSULATING+IR REFLECTG.SAFETY GLASS SIDE+REAR
600 - HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
610 - NIGHT VIEW ASSIST
615 - BI-XENON HEADLICHT W.ACTVIE CURVELIGHT RIGHT-DRIVE
619 - CORNERING ILLUMINATION
682 - FIRE EXTINGUISHER
690 - EMERGENCY SPARE TIRE (MINI SPARE)
772 - AMG STYLING PACKAGE
810 - SOUND SYSTEM
814 - DVD CHANGER
872 - REAR SEAT BENCH HEATING LEFT UND RIGHT
876 - INTERIOR LIGHT ASSEMBLY
881 - REMOTE TRUNK LOCKING
883 - POWER CLOSING SYSTEM
889 - KEYLESS - GO
910 - DYNAMO WITH HIGHER CAPACITY (FFO)
A21 - SHIFT BY WIRE
A22 - NEW CONVERTER GENERATION
A24 - JOINT FLANGE, 4-ARM 120
A28 - J - VALVE BODY ASSEMBLY VGS 2 (550 NM)
FV - SEDAN ELONGATED
H03 - TRIM PIECES - WOOD BURRED WALNUT VENEER MATT
K10 - SOFTWARE CONTROL FOR STATIC CURVE ILLUMINATION
K11 - ADAPTIVE STOP LIGHT FLASHING
M273 - V8-GASOLINE ENGINE M273
M55 - CAPACITY 5,5 LITRE
U09 - LEATHER-CLAD DASHBOARD
U60 - PEDESTRIAN PROTECTION - ACTIVE ENGINE HOOD

[Pilt: 36442-IMG_20170722_153902.jpg]
[Pilt: 34962-IMG_20170722_153949.jpg]
[Pilt: 39628-IMG_20170722_154015.jpg]
[Pilt: 27747-IMG_20170711_185502.jpg]
Ja esimene tegevus oli õlivahetus ja filtrid. Mida iganes see service ei näidanud. Muidugi oli peaaegu aeg ka juba.
Vasta
#2
Hea valik 5,5l. 285kw ja veel tagavedu Thumbsup ning kui sellisel isendil veel S65 pütid siis see lörin võib päris mehine olla Eusa_angel
Värv on omapärane, kohati nagu must, siis sinine isegi natuke nagu tundub aga andmekaarti järgi rohekas must(189U - GREEN BLACK METALLIC).
Vasta
#3
Jep 5.5 285kW hea mootor ja S65 väljalase ägeThumbsup
Vasta
#4
Kena vaadata! Hääled ilmselt nagu ärajoonud Vin Dieselil.
Vasta
#5
Kui ma enda pannile värvi pidin hakkama segama, siis leidsin kolmest töökojast kokku 12 toonikaarti 189U värvile ning nendest 6 olid ühes töökojas ja täiesti erineva valemiga.
Absurd värv, minu oma on ikka sinakas/must aga värvimise ajal lambiga uurides ja võrreldes oli vahepeal lillat tooni ka.
Sinu oma paistab tõesti roheline.
Vasta
#6
Tumeroheline tõesti. Passis muidugi tumesinine. Olenevalt valgusest mängib musta ja tumerohelise vahel. Päris huvitav värv ja esiots on Silberis üle värvitud. Seal on leitud õige toon, lihtsalt esiots värskem.
Vasta
#7
Mul on olnud kogemus nii W220 ja W221. Viimane on tõesti tehniliselt ja teostusel parem auto. Kuid roostet leiab mõlemal. W221 korral väliselt mitte nii palju aga põhi ja koopad võivad olla küll mõneti roostes. Selle aja peale küll õnneks mitte veel läbivalt. Igal juhul soovitaks üle vaadata.
Cl55 AMG
Vasta
#8
Mind see rooste ei ehmata. Tuleb nagunii, ikkagi 12 aastat autol. Kui vahetasin all esistabika pukse siis alt võtsin "villa" ära kontrolliks ja põhi oli roostest vaba. Eest värviti pärast avariid ning seoses sellega on ees ka uued tuled. Veel on autol vahetatud Silberis enne minu kätte jõudmist kett, tallad, õlipump(?), hüdrotrahvo, hüdroplokk, vasak esimene amort, esiklaas (enne avariid, ei olnud sellega seoses), kojamehe mootor(?). Sumpast tuleva jorina jaoks on isegi detsibellid teh.passis.
Vasta
#9
NIGHT VIEW ASSIST - kas sellest on kasu ka? Hoiatab heliga või peab ekraani jälgima?
Vasta
#10
(18-08-2017, 07:04 PM)väikemees Kirjutas: NIGHT VIEW ASSIST - kas sellest on kasu ka? Hoiatab heliga või peab ekraani jälgima?
Näovärskendus mudel vist hoiatab aga mul ainult pilt ees mis näitab halvas nähtavuses vägagi hästi. Tulin just eelmine nädalavahetus Lõuna-Eestist selle hullu sajuga ja vahepeal sõitsingi ekraani jälgides kuna sealt nägi selgemalt ja kaugemale kui läbi klaasi. Mängukonsooli tunne oli küll ja pilk käis ikka aknast välja pidevalt.
Üllatas kütuse kulu, seda enam, et möödasõitudel toimus märkimisväärne LS-i rikkumine. Praegu reaalselt mõõdetud-arvutatud tulemus 1669 km läbisõitu ja 9,87 l/100km.

[Pilt: 73962-IMG_20170812_101607.jpg]

Katkine suunatuli peegli küljes sai ka Silberist asenduse, Juutuubist sain juhised ja korras see asi ongi.
Vasta
#11
Eile avastasin, et juhipoolne aken ei tööta. Teised juhtimised kõik töötavad aga juhi akent ei ava. Foorumitest selgus, et võib abi olla mooduli softi uuendamisest. Teise asjana selgus, et DVD näitab ka sõidu pealt. Ilmselt on keegi ennem näppinud.
Veel ei tööta luugi ruloo. Tagumine katuseruloo töötab aga esimene mitte. Uurides selgus, et viga on luugis endas. Nimelt kui vajutan nuppu üles, tõuseb luuk ainult sentimeetri jagu. Kui tõmban nuppu tagasi, tõuseb luuk lõpuni ja siis hakkab lahti sõitma. Loodan, et seda saab ka kuidagi paika ajada. Kui on ideid-kogemusi paluks jagada.
Vasta
#12
Sarnase autoga sain Tallinn-Riia-Tallinn otsa keskmiseks märtsikuus sipa üle 10 liitri/100 km. Suhteliselt ökonoomne pill kui suurust ja võimsust arvestadaSmile
Cl55 AMG
Vasta
#13
Minu S langil 3.0L masuudipressil on kütusekulu täpselt sama.8,6 näitab maanteel Tartu ja tagasi sõidul,olen saanud ka 7.6 aga sel juhul väga üle 100km/h pole sõitnud ja abikaasa baranka taga istunud.Üllatavalt normaalne kulu selle suure mootoriga.Ilgelt hea ja mugav auto mu meelest.
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#14
Suunatule peegli külge sain Silberist. Vahetus oli päris triki, E-l ja Cl-il tõmbasid korpuse maha ja valmis, eSsil ennem klaas maha ja siis poldikesi kruvima. Vahetatud igatahes sai. Teiseks tellisin hiinlaselt esiamordi. Väidetavalt uus. Kohale tuli kiiresti, amort paistis uus aga juhe ja pistik olid MB koodidega ja kasutatud ja kinnitused katki ka veel. Mis küll eriti ei sega kuna pistik läheb vastaspoolega kokku ja veel pesasse. Võtsin riski ja vahetasin amordi ära. Hakkas kenasti tööle ja treppis teel enam ei raputa ratast. Hiinlasele kirjutasin, et juhe vana ja mina seda alla ei pane. Mispeale pakuti 50 euri diskaunti. Võtsin pakkumise vastu ja kuluks tuli siis 126 euri uksele toomisega. Nüüd vaatan, et lõunanaaber on uusi grille müügile paisanud. Kuna mul mõned mullid tekkinud ribidele, peaks ühe omale sebima.
[Pilt: 65844-juhe.jpg]
Vasta
#15
Lätlased müüvad jebais uusi grille aga ostsin hoopis ksf!-i käest. Tuli 4 korda soodsam ja kaks korda lähedamalt. Paar kivitäket on ka kroomi peal aga ei midagi hullu. Hella udutuled ette ostsin mikiländist, ehk jõuavad kuu lõpuks kohale ka. Läbi olen vuranud 3800 km ja kütusekulu on 10,1 l/100. Järgmisena peaks eest alumised hoovad ära vahetama, kuultugi tundus natuke kergelt käivat kui amorti vahetasin.
Vasta
#16
See 10.1 on ilus nr küll aga vaevalt reaalne. Olen mitut viiesajast omand (W221, W211, W164) ja alla 15 liiitri keskmist hoida oli ikka keeruline. Kas oled arvutand ka või vaatad kompuutrit?
Vasta
#17
Nutikas on äpp, toksin iga kord kilomeetrid ja liitrid sisse ja nii see arvutab pluss kõik muud kulud ka. Tänase seisuga 3850 km ja 391 l kütust. AGA mul linna sõitu vähe.
Vasta
#18
(17-10-2017, 09:46 PM)shed Kirjutas: See 10.1 on ilus nr küll aga vaevalt reaalne. Olen mitut viiesajast omand (W221, W211, W164) ja alla 15 liiitri keskmist hoida oli ikka keeruline. Kas oled arvutand ka või vaatad kompuutrit?

Eks oleneb, kas sõidud on enamjaolt linnas või maanteel.
Mul w221 4-matic neelab keskmiselt 15 sajale ning 80% kulgen linnas.
Tagaveoline lühikese kerega võiks saada vähemaga hakkama.
Vasta
#19
Hulka kilomeetreid maha vuratud vahepeal. Teen kokkuvõtte mis siis massinaga toimunud on ka.
Hella udukad tulid kenasti kohale ja vahetus oli lihtne ning välimus muutus märgatavalt. Mingi aeg hakkas ebameeldiv kobin auto alt kostma, torisejaks osutus väsinud käigukasti padi, vahetus suht lihtne. Ühe hooga vahetasin ka mootori padjad ja parema alumise õõtshoova. Seda oli ka vahest kuulda.
Siis hakkas pidurivedeliku tuluke põlema. Esimene reaktsioon oli, et klotsid kulunud ja tase madal. Valasin sortsu juurde aga nädala pärast jälle lambike põles. Selge, kusagil on leke. Oligi, tagaratta juutes. Pidi suht levinud asi olema. Torude vahetuse tegid Lesveni mehed, tänud neile.
Lekke otsingul avastasin, et veovõlli kaitsekummi oli katki. Kuna liigend nägi ka kole välja, tellisin Saksa romulast väidetavalt 99K sõitnud poolassi (selle sõna eest sain koolis sugeda). Lebab siiamaani riiulis.Smile
Kojameeste automaatika viskas villast aga see viga lahenes väga lihtsalt: paigaldasin uued kojamehed.
Viimaks siis sai Silberautosse aeg kinni pandud ja juhiakna tarkvara üle kirjutatud. Nüüd töötab aga kohe ei osanud kontrollida ja võtmest juhi akent lahti ei tee. Aga palju seda funktsioooni ikka kasutad.
Eelnev toimus siis kõik veel eelmise aastanumbri sees. Oli külm talv, mäletate? Ja mul garaazis mingi projektikas sees, ess õues ja .... starter tegi jõu-jõu ja finito.
Õnneks riiuli kaup (tegelt kiiret polnud), mingi Hollandi? toode ja ainult 95 tugrikut.
Egas midagi, tõstsin auto piisavalt kõrgele, peno kilekotti ja selja alla (õues oli mäletamist mööda -22). Vahetatud see sai, päris lihtne, eriti kui stabikas kere küljest lahti lasta. Uus on uus, ketrab mõnuga.
[Pilt: 55244-MB3.jpg]
[Pilt: 32969-MB1.jpg]
Järgneb...
Vasta
#20
Vanad AMG logoga jalamatid olid muutunud koledaks. Hoidsin ebayl silma peal, tavaline taks oli 2 sotti aga mingi moment pani leedukas vaibad müüki sajaga. Ostsin ära, uued ikka kenad.
Vahetasin ka pagasis oleva aku, seal oli originaal MB oma. läka asemele Bosch. Kuigi ei oleks seda pidanud tegema, sest vana läks kaubiku peale ja ketrab seal starterit mõnuga.
Kevadel käisin sildsade regullis. See kord valisin Vianori. Täielik möödapanek jälle. Ei tea mis teema on minu autodega, et ei saa nagu vaja. Rool natuke viltu ja kiskus ka. Pole ju aega ka, et muudkui sõida tagasi ja lase uuesti teha. Õnneks mõne aja möödudes tuttav läks sildade peale tööle ja vot seal tehti lõpuks asi korda.
Esi pidurikettad läksid vahetusse koos klotsidega, valisin jälle Boschi.
Kuna ees oli pikk sõit, tegin ära filtrite vahetuse ja õli ka uus mootorisse (Motul see kord). Küünlad panin uued ja käigukasti õli vahetus koos läbipesuga. Tellisin 20l Fuchs 236.14. Ühendasin õlikanku voolikuga filtri auku ja lödistasin ca 12l kastist läbi.
[Pilt: 94862-MB2.jpg]
Järgneb...
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes Benz S 500L 225 kw 2003a Brabus Bodykit " MUST KOER" siimruz 41 2,931 15-04-2024, 08:08 AM
Viimane postitus: siimruz
  Mercedes-Benz S500, 2015, W222 - hellrix hellrix 38 11,353 14-04-2024, 02:37 PM
Viimane postitus: Sman
  Mercedes Benz CL 55 KOMPRESSOR AMG 368 kw 2004a " VALGE KOER" siimruz 54 6,450 04-04-2024, 11:58 PM
Viimane postitus: siimruz
  Mercedes-Benz E 350 d 4MATIC ,S213, -17 - Alkohoolik Alkohoolik 36 4,823 10-03-2024, 02:56 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz S500, 2003, W220 - Marksus Marksus 3 375 18-02-2024, 11:24 AM
Viimane postitus: Marksus
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,386 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes Benz ML 270 CDI AMG Body kit BRABUS D4, 2002a siimruz 66 33,041 09-12-2023, 01:29 PM
Viimane postitus: Rolz
  Mercedes-Benz W253 GLC 2017, Randar Randar 3 1,708 19-11-2023, 06:41 PM
Viimane postitus: Randar
  Mercedes-Benz W463 G55 AMG KOMPRESSOR 5.4 V8 368kW [2007] - nostromo nostromo 38 11,254 01-10-2023, 02:47 PM
Viimane postitus: vreps
  Mercedes-Benz E220d 4Matic, S213, -17, Alkohoolik Alkohoolik 3 648 05-09-2023, 07:37 PM
Viimane postitus: Alkohoolik



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne