Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeep Grand Cherokee WK2, 2011 - Eero_S
#41
Läbisõit 170395 ja sisse läks Liqui Moly Top Tec 4200 õli, lisaks õlifilter ja mootori õhufilter.

Rahakotist kadus 150€.
Vasta
#42
Nagu ma eelmise kokkuvõtte juures kirjutasin, et kirjutan uue, kui aasta täis saab, siis 19'ndal täitus autol aasta minu käes.

Sõidetud: 40034km
Kütusekulu: 9,35l/100km.
Autole kokku kulutatud(kõik kulud, sissemakse, kindlustused, liising jne.): 18110,67€
Kilomeetri hind: 0,45€/km
Laias laastus jagunevad hetkel kulud selliselt: sissemakse 36%, kütus 28%, liisingumaksed 19%, kindlustused 6%, ülejäänud 11% jaguneb muude kulude peale(hooldus, varuosad, remonttööd, kuluosad).

Üldises mõttes olen autoga rahul, ainus auto 5'st omatust mida ma olen aasta jooksul remontinud vähem, kui 100€ eest. Kohe kohe tuleb peale ka 180 000km hooldus.
Vasta
#43
Passat oli ostes noorem kui Jeep? Eks noorte autodega algselt seda remonti olegi vähem. Ja noh VAGi esimesed DSGd olidki nõrgakesed. Muidu oleks Passat ka ju täitsa tipp-topp pill olnud?
Vasta
#44
Passat oli sama vana, aga ostes oli ls suurem 156k vs 138k, mõlemad olen ostnud 6a vanusena. Minu Passat ei olnud ainult DSG'ga probleemne, mul oli seal muid asju veel. Ühest otsast said pidama, hakkas järgmine minema.
Vasta
#45
Vahepeal on autoga natuke erinevaid asju tehtud.

Tegin sõbrale treilateenust Tallinn-Tartu-Tallinn. Kütusekulu selle tripi peale 10l/100km.
[Pilt: Ia1wUf.jpg]

Käisin haagissuvilaga puhkamas. Haagissuvila lajatab küttekulule mõnuga, veidike üle 12l/100km kohta.
[Pilt: 9pUXXn.jpg]

Ette sai installitud kaks ledbari. Tuled 195€, W-Light'id, paigaldus 71€.
[Pilt: NhZ3nT.jpg]
[Pilt: Q8ILAl.jpg]

Lähituled vs kaugtuled ledbaridega. Võrdluspilti tavakaugetega pole, aga see pole ka üldse määrav, kuna need nii kui nii lähituledest oluliselt rohkem ei näidanud, 2m tekkis ette valgust juurde.
[Pilt: goz5Ia.jpg]
[Pilt: GzCCBr.jpg]

Ja 7'ndal käis auto 180 000km hoolduses.
[Pilt: rm7Vmw.jpg]

Kuna auto sõi mingil põhjusel parempoolset esimest rehvi, siis sai külastatud ÜV punkti, kus loksutati sillad läbi.
Ees parem alumine šarniir imepisikese lõtkuga.
Vasakul taga õõtsas on suurem lõtk sees, aga ÜV punkt ei suutnud tuvastada, kas lõtk tuleb puksidest või šarniirist.
Vasak tagumine amort on õline.

Lisana, mida ise tean, esimesed kettad-klotsid ja tagumised klotsid on väsinud, seisupidur tahab jälle peale pingutamist, ÜV'lt ilmselt saaks läbi, aga minu jaoks on nõrgavõitu. Pidurid lähevad tegemisse järgmine kuu.
Hetkel siis tellitud varuosadest
2x šarniir, tagumised amordid. 266€
Ostetud on ka kasutatud "uued" suverehvid, seekord said Contid, plaan nendega suvi lõpuni venitada. Talvel läheb auto müüki.
Vasta
#46
Oled mõelnud, mis asemele võtta?
Vasta
#47
Uuem, vähem läbisõitnum. Tahaks GL'i, aga rahakott ei hakka peale.
Vasta
#48
Isegi uuemaid Jeepe vaadanud. Täitsa mõistlikud tunduvad.
Vasta
#49
sama siin...mullegi need FL grand cherokeed täitsa meeldivad, varustust on korralikult (overland või summit) ja hind suht mõistlik! SRT oleks juba päris maasikas Unibrow
Vasta
#50
Kui keegi tunneb, et tal on suurem soov selle auto omandiõiguse üle, kui minul, siis on see teostatav, peale seda, kui mind on rahapakiga uimaseks löödud. Icon_smile
Lisainfot ja kõige värskemaid slaide autost saab vaadata pildile klõpsates.
[Pilt: i0TTAA.jpg]
Vasta
#51
21. Aug said tegelikult alla uued tagumised amordid, Bilstein B6 120€/tk.
Reedel sai vahetatud parem esimene alumine šarniir ja tagumine alumine vasak šarniir, šarniirid 12€/tk.
Sinna otsa veel sillastend, töö tegi ära sõber, 135€.
Järgmisena lähevad vahetusse pidurikettad-klotsid ja seisupiduritrossid sillast ratta juurde. Trossidega teema selline, käändmiku kätte saamiseks tuli vasaku poole tross läbi lõigata, sest piduriplekist läbiviik oli täielikult kinni mädanenud. Sama teema kõikide sillapoltidega. Ma pole veel ühtegi nii uut autot näinud, millel oleks asjad nii hullult kinni mädanenud.

Üks "ilu slaid" ka täna õhtust
[Pilt: ImRzTN.jpg]
Vasta
#52
Itaalia ja Vahemeri oma panuse andnud?
Vasta
#53
Võimalik. Antud auto tegelikult Bologna kandist pärit.
Ostetud sealt ja eelmise omaniku kodune aadress oli ka seal lähedal, samamoodi põhimõtteliselt kogu navi ajalugu oli sealt. Ühe treti oli Milanosse käinud. Big Grin
Vasta
#54
Laupäeva õhtul otsustas parempoolne esimene suunatulepirn, et tema loobub koostööst.
Esmaspäeva lõuna ajal vahetasin ära. Kulu 2€.

Aga keegi krdi eriline idu on välja mõelnud ligipääsu tulele ja lahenduse suunatule pirni pesale. Kui paisupaaki nagu konkreetselt küljest ära ei võta, vaid jätad keerad ta lihtsalt lahti ja vollade otsa, siis ruumi on lahedalt, aga käed jäävad nii palju halba asendisse, et lihtsalt ei jõua seda pesa omale kohale tagasi keerata.
Lähitule lambi saad küll ilusasti autot kallistades koopast ära vahetada...
Vasta
#55
Ei jää muud üle kui trenni minna või servis vahetab pirne Smile
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#56
Elukaaslane tuletas meelde, et 20'ndal sai auto uued pidurid. 4x kettad-klotsid. Seisupiduritross sai uus, aga kõik muu seisupiduri majandusest jäi vana.
Seisupidurit sai lihtsalt jälle natuke peale keeratud ja auto seisab jälle hästi paigal.
Vasta
#57
Eile sai tehtud järjekordne õlivahetus(ls 190200), vahetusse läksid kõik filtrid, nüüd võiks nagu talveks valmis olla.
Vasta
#58
Pole pikalt midagi kirjutanud, samas pole ka väga midagi toimunud. Või noh toimunud natuke on.

Siia jäi kirjutamata, kuna asi venis, aga 7.11.18 keeras üks tütarlaps oma Toyotaga mul maja ees nurga kriimuliseks, tema õnnetuseks seisin välisukse peal, ilusasti pealt vaadates. 2.01 läks auto Tänassilma Silberisse, värviti esistange ja asendati esitiiva liist. Pilte ei teinud, kriimud olid tegelikult olematud, aga kuna tegija oli ju kohe võtta said paberid ära aetud. 211 aeti samas kohas ilmselt samamoodi kriimuliseks, selle avastasin aga toona nädalaid hiljem.

Mingihetk hakkas märku andma eelsüüte tuli vilkumisega, mingisugune küünal on ära, uued küünlad on olemas, aga kuidagi ei jõua nende vahetamiseni. Eks vaatab, kuidas ja millal tegemisse lähevad, varsti tuleb 200k hooldus peale, aga Silberis ma ilmselt neid vahetada ei lase.

Mõni päev enne uut aastat käisin Aegviidu polügonil sõpra aitamas, oli ta seal ringi seiklemas ja parkis oma VW T3'e ninapidi ühte kraavikesse.
   
   
Välja sikutamisest pisike video.
https://www.facebook.com/tvenek/videos/1...790451037/
Seal, aga lõhkusin ära alt stangeplastiku, kui ümber keerasin.

12.01.2019 pakuti huvitavat varianti sõita Auto24ringil ja seda veel valepidi.
Kuna all pidid olema lamellid, siis jäi valikust välja minu winterbeateriks ja varuautoks olev VW Polo, sellel on all Hankooki naelad. Järelikult ei jäänud muud üle, kui tudeerida natuke kaitsmeplokki ja leida sealt üles ABSi pumba kaitse(J6, 40A). Kaitse väljas ja Laupäeva hommikul rajale. Smile
[Pilt: 5r0amH.jpg]
[Pilt: 73Lr4A.jpg]
[Pilt: wkLaaI.jpg]
[Pilt: rrSalB.jpg]
Piltide copyright kuulub maur.ee'le.

Lisaks sõbra T3'le on saanud kraavist välja sikutada mõni autoke veel.

Hetkel aga over and out. Smile
Vasta
#59
Aga muidu oli meeldiv üle pika aja näha jälle Pärnus. Eusa_angel
Vasta
#60
(24-01-2019, 11:51 AM)Eero_S Kirjutas: Mingihetk hakkas märku andma eelsüüte tuli vilkumisega, mingisugune küünal on ära, uued küünlad on olemas, aga kuidagi ei jõua nende vahetamiseni. Eks vaatab, kuidas ja millal tegemisse lähevad, varsti tuleb 200k hooldus peale, aga Silberis ma ilmselt neid vahetada ei lase.

Ma oleks selle mootori puhul hõõgküünalde vahetusega oluliselt ettevaatlikum kui nt 3.0 MB v6 CDI mootori puhul. Neid on sellel mootoril protsentuaalselt ikka väga palju katki läinud ja seda olenemata läbisõidust või vahetuse hetkel olevast mootori temperatuurist.

MB W202 C250 TD 1997 > MB W210 E220 CDI 2001 > MB W211 E220 CDI 2007 > MB S204 C200 CDI 2013 > MB S205 C220 d 4Matic 2016
K1 SUZUKI GSX-R 750 2001 > KAWASAKI Z900 2020

Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Audi Q5 8R, 3.0TDI Quattro, 2011, .Alar. .Alar. 3 5,723 31-01-2019, 04:21 PM
Viimane postitus: .Alar.



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne