Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W126 420 SEL
#1
Tere,

Värske 126 omanikuna on küsimusi mõtteid palju ning teen teema, et hea kogu infot enda jaoks ühes kohas hoida.
Mersudega lähemalt puutusin alles mõned aastad tagasi kui sai igapäevasõidukiks ostetud w204 320cdi 4matic, siis käiks kõlks peas ära. Enne seda olid kõik mersud taksod minu jaoks. Kuigi juba nooruspõlvest, kuldsetest 90ˇte algusest saati oli üks Mercedes-Benz mis väga meeldis. Nimelt siis pika kerega w126.
Fast forwardiga edasi paar kuud tagasi hakkasin seda pikakerega mersut siis otsima ja ringi vaatama. Olin just 123 kupee, mida omasin mõned kuud maha müünud ja kolasin niisama Saksa ja Rootsi saitidel ringi kui silma jäi auto24 olev kuulutus. Pildid olid ilusad, hind ka ok ning sai eelmine nädal vaadatud ja ära ostetud. Tegemist ei ole minu jaoks küll selles mõttes püha graaliga (mis oleks siis täispauk 560SEL) aga äge masin on ikkagi.
Tegemist siis autoga mis mida müüdi auto24 pikalt ja isegi siin foorumis natuke juttu olnud W126

Auto on kaugelt väga ilus aga lähemal vaatlusel vigu jagub. Selleks, et saaks südamerahuga suvel rahulikult kruisida läheb sinna hoobist teine samapalju jeurikuid sisse kui ta maksis. Eks sellega sai natuke ostuhetkel ka arvestatud. Oleks kogu vajaminev raha ühe pauguga kontol tolmu kogunud oleks ilmselt juba tegemist mitte vajava isendi ostnud aga eks see elu on juba kord sellinne nagu ta on....

Suuremad probleemid:

Mootor/kapotialune:
- Suht kõva tiks sees, ilmselt hüdrotõukurid. See on kõige suurem mure millepärast natuke põen ja mis esimesena tegemisse läheb. -TEHTUD
- Karteri tihend vaja vahetada
- CO2 kõrge
- Kont ei tööta, viga hetkel ei tea. Loodan et on tühi lihtsalt....
- Roolivõim teeb mingis asendis tiba häält. TEHTUD
- Kütusefilter vahetada

Sillad/ Veermik
- Pidurikettad, -klotsid vahetada- TEHTUD
- Esisillas mingi kolks sees. TEHTUD kolks kadunud seoses pidurite täis remondiga
- Rooliloks minu arust tiba suur, viga selgineb...
- Minuarust istub vasak tagumine nurk natuke madalamal, kuigi sellel ei tohiks olla nivoovedrustust.

Kere:
- Tagatiiva nurgad tiba roostes. Plastik seeliku alt siit-sealt natuke roostealget märgata. Ja muidugi kõige kehvem, et tagaakna tihendi alt ka tiba kobrutab.
- Stange kroome erinevaid vaja natuke vahetada/ hooldada.
- Esistange veokonksu kate puudu.
- Katuse luuk vaja hooldada/timmida ja võibolla tihend vahetada.

Sisu:
- Juhiistme seljatoe nurk kulunud.
- Sigareti süütaja sahtli puit lahti- TEHTUD
- Salongi ventikas kriuksub- TEHTUD


Üldine seisukord on aga suht hea. Ei viitsi kirjutada asjadest mis korras on see nagunii kedagi ei huvita Smile
Aga hakkab siis otsast pusima ja esimeses järjekorras võtab ette moto ja sillad. Kere ja sisu jäävat talveks.

Ja äkki kevadel kui elu pole miskit moodi mäkra mänginud siis juba konditsioon sellinne kus remonditundide osakaal jääb kõvasti alla sõidutundidele.

Vasta
#2
Kuna täna sai auto mootori tegemisse viidud siis hetkel pole muud kui surfata internetis ja infot koguda.
Eesmärk siis hoida masin võimalikult originaal. Veljed tahaks valukad muretseda. Kas keegi oskab öelda kuidas ja kas saab vin koodi järgi öelda mis velgedega masin tehasest välja veeres?
Teine mis küsimust tekitab on asjaolu, et autol on taga stanges kärukonksu jaoks sisselõige ja info kleps. Konksu aga ennast pole. Jällegi tahaks teada kuidas oli ostu hetkel. Saan küll epc sisse aga sellega ma ei oska midagi vaadata. Saksa keel on ka null kahjuks.
Vasta
#3
Et teada saada, mis veljed all olid, oleks sinu VIN koodi vaja.

EPCs saad keelt muuta. Kui sul hetkel saksa keeles, siis üleval vasakul : optionen > Setup > ja 2 välja, kus on Deutsch, paned englisch ja OK.
Datacardi pealt saad vaadata varustust. Datacardi logo on paremal pool ikoonidest sinine auto kujutis, seal menüüs on SA code. Head lugemist.
Vasta
#4
(02-08-2017, 11:18 PM)Renka Kirjutas: Et teada saada, mis veljed all olid, oleks sinu VIN koodi vaja.

EPCs saad keelt muuta. Kui sul hetkel saksa keeles, siis üleval vasakul : optionen > Setup > ja 2 välja, kus on Deutsch, paned englisch ja OK.
Datacardi pealt saad vaadata varustust. Datacardi logo on paremal pool ikoonidest sinine auto kujutis, seal menüüs on SA code. Head lugemist.

Tänud
Vasta
#5
Salongis on vaja põhimõtteliselt korrastada vaid esiiste. Millised variandid mul on?
Kindlasti ei taha uut nahka kuna siis kaob vana fiiling. Lasta värvida? Lihtsalt hooldus? Kas kuskilt sama nahaga iste leida ja lasta sellest teha see nurk?
Jagage häid mõtteid.
[Pilt: IMG_20170805_150933.jpg]
Vasta
#6
Kas ma näen õigesti, et sel istmel on JUBA korra seda küljenahka vahetatud?
S.o. seal on üks lisaõmblus, mida originaalis ei peaks olema?
(vblla foto petab, sry)

Aga kui see nii on, siis teist korda juba vahetada on keeruline. Õmblusmasinad (kuigi, tänapäeval neil on sammupikkus nupust regullitav) ei pruugi õmmelda samadesse vanadesse aukudesse, kui katkine tükk välja harutada. Aga proovida võiks.
Ühe tüki vahetamine odava sadulsepa juures on 60€ tööraha + nahatükk. (kui on sadulsepal riiulis, siis see viimane pole kallis)

Smartservice täidab selle augu vedela nahaga, kui auto müügiks teha. Selle töö hind ka mingi 60+€, aga igavesti ta ju kestma ei jää. (võid läbi sõita ja pakkumise võtta). Istmealuse küljetüki praod päästavad ehk samuti veel ajutiselt ära.

Kolmas variant on kogu iste lasta uue nahaga katta.


.
Vasta
#7
Jebais praegu nahad müüa, kolm sotti kopikatega koju kätte. Veel võimalus leida kõrvalistuja iste ja nahk ringi lüüa.
http://www.ebay.com/itm/Mercedes-Benz-W1...3052122913
Vasta
#8
Osta ebayst vedelnahk ja värv, ise saad korda teha Smile
Vasta
#9
Sorry mehed ma ei saa aru kas see vedela naha jutt on iroonia või jutt mingist päris tootest. Mulle jääb mulje et tegemist on sarnase asjaga nagu karboon kleeps või kroomvärv...
Vasta
#10
Ajutine lahendus, et iste näeks välja nagu oleks korras.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#11
(05-08-2017, 08:29 PM)Stabilo Kirjutas: Sorry mehed ma ei saa aru kas see vedela naha jutt on iroonia või jutt mingist päris tootest. Mulle jääb mulje et tegemist on sarnase asjaga nagu karboon kleeps või kroomvärv...

See on lausa autotehaste poolt kasutatav asi, kui ntx tootmisliinil kukub keegi turbaniga vend kogemata kruvikaga uude nahkistmesse. Siis ei hakka keegi istet välja vahetama, vaid masin veeretatakse restaureerimisboxi, kus selliseid asju kasutatakse.
Inimene saab tellitud auto õigeaegselt kätte ja kui aasta pärast kuskile mingi auk uuesti tekib, siis on garantiiseisukohalt "kasutamise süü".

Aga Sinu augu puhul see on ikka väga ajutine lahendus.
Hoolimata sellest, et keemia on tänapäeval arenenud.

Pane google otsingusse "liquid leather" või "vedel nahk"

.

.

Vasta
#12
(05-08-2017, 08:29 PM)Stabilo Kirjutas: Sorry mehed ma ei saa aru kas see vedela naha jutt on iroonia või jutt mingist päris tootest. Mulle jääb mulje et tegemist on sarnase asjaga nagu karboon kleeps või kroomvärv...

Ei ole mingi jutt, proovi ja saad ilusti korda, sul ei ole seal midagi hullu üldse ju. Küll mõneks ajaks ainult sobib see lahendus, aga nii kui otsid korraliku istet kindlasti sobib see variant ja enda silmale ilus vaadata. Kui istet ei leia, saab iga aasta värskendada, lihtne ja odav.

Vasta
#13
Kiire küsimus maki kohta: EPC annab raadio kohta järgneva koodi :
511 RADIO MB EXQUISIT WITH VK,RDS (PANASONIC)
Kas keegi oskab selle kohta lähemalt miskit kosta. Guugeldades ei jõudnud nagu kuhugile. Niipalju nagu sain targemaks, et seda on W140 varustuses.

No ja kui kellegil on sellist isendit töötavana pakkuda siis oleks huvitatud Eusa_angel
Vasta
#14
Pigem siis:
511 from 01.11.1982 to 30.11.1990 " BECKER RADIO GRAND PRIX CASSETTE ELECTRONIC STEREO, KURIER, LM/MW/USW"

http://www.bekkoame.ne.jp/~mtor/mbcodedsc.html
Vasta
#15
Mina paneks mingi sellise, vähe uuema.
Vähemalt mängib normaalselt ja MB välimus ei riiva silma.

(sel, kes seda müüb mingi Fordi nime all, ära pane tähele, tal on tabletid võtmata. Hinda võid pakkuda 50€)

.
Vasta
#16
Fordi kiri ja logo võib sisselülimisel ekraanile ilmuda.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#17
Neid tehti igasugu mudelitele, mul on indianapolis pro, millel sisse lylitamisel ilmub "KIA" kiri Smile

Kui tahad vähe paremat soundi vaata indianapolise poole.

[Pilt: s-l1600.jpg]
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#18
Kas keegi saaks aidata natuke VIN koodist info tirimisega. Nimelt tahaks teada mis seis mu autol on olnud kärukonksuga ostuhetkel. Hetkel konks puudub aga stanges koht olemas.
VIN on WDB1260351a396607
Vasta
#19
Erinevad venkude saidid + elcats ei näita, et konks oleks tehasest olnud.

Aga see pole ka oluline, sest pooltel konksuga autodel VIN konksu ei näita - lihtsalt kui tellitud auto jõuab müüjani kohale, siis alles omanik avastab, et krt, mul ju paati ka veel vaja vedada.
Siis pannaksegi kas originaal või B-osa diieri juures külge.
Või, siis üldse aasta - x aastat hiljem ja kusagil mujal.

Stange ei pruugi ka enam see olla, mis tehasest küljes oli.


.
Vasta
#20
Identification number: WDB1260351A396607 4
Chassis
Sales designation: 420 SEL
Order number: 0 7 216 04695
Paint code 1: 199 APPLICATION CODE FOR COMPONENT PROCESSING
Equipment: 271 No code designation available
Engine no.: 116965 12 056224
Transmission: 722324 03 059131
SA code
199 APPLICATION CODE FOR COMPONENT PROCESSING
240 OUTSIDE TEMPERATURE INDICATOR
260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION
271A LEATHER ANTHRACITE
280 LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB
404 MULTI-CONTOUR SEAT, FRONT LEFT
412 _______ - 19951002 - ELECTRIC SLIDING ROOF
412 _______ - 19980716 - ELECTRIC SLIDING ROOF WITH TILTING DEVICE
452 No code designation available
506 No code designation available
511 RADIO MB EXQUISIT WITH VK,RDS (PANASONIC)
531 AUTOMATIC ANTENNA
543 SUN VISOR WITH MAKE-UP MIRROR L. AND R.,
BE551 ANTI-THEFT/ANTI-BREAK-IN WARNING SYSTEM
585 No code designation available
590 ALL-ROUND WD-GREEN GLASS,HEATED REAR WINDOW-VSG
611 EXIT LIGHTS FOR DRIVER DOORS
620 AIR POLLUTION CONTROL
645 WINTER TIRES M + S
731 WOOD TRIM BURRED WALNUT ROOT
812 REAR-MOUNTED LOUDSPEAKER
873 SEAT HEATER FOR LEFT AND RIGHT FRONT SEATS
877 No code designation available
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 300SE 1987 W126 - ashton ashton 29 4,552 17-02-2024, 05:22 PM
Viimane postitus: ashton
  MB 300SE '88 W126 Sm.Tihhonov Sm.Tihhonov 32 35,006 21-01-2023, 03:11 AM
Viimane postitus: Sm.Tihhonov
  560 SE, 1990, W126 - Sm. Västrik Sm. Västrik 86 79,283 05-11-2022, 11:43 AM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  Mercedes Benz 450 sel-73 inc13 inc13 31 26,093 24-07-2022, 07:14 PM
Viimane postitus: inc13
  MB 260SE '90 W126 (Riigikantselei) - Sm.Tihhonov Sm.Tihhonov 188 242,716 23-02-2022, 10:42 PM
Viimane postitus: Sm.Tihhonov
  Mercedes-Benz 420 SEL, 1988, w126- Marek89 Marek89 32 8,364 19-04-2021, 10:40 PM
Viimane postitus: Marek89
  MB w140, 420, 1992, Arkadi.T Arkadi.T 7 2,643 18-04-2021, 07:30 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  Mercedes-Benz S-klass W126 1981 - Kristooo Kristooo 3 2,294 14-01-2021, 10:19 PM
Viimane postitus: ReinGSM
  MB 280SE W126 1983 mydimees mydimees 17 9,398 02-05-2020, 11:03 PM
Viimane postitus: mydimees
  Mercedes-Benz 500 SE, 1981, w126 LagediRix 0 2,264 12-05-2019, 01:06 AM
Viimane postitus: LagediRix



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne