Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto jälgimise süsteemi pakkumine klubi liikmetele
#1
Tere kõik klubilised.

Olen siin isiklikust huvist uurinud erinevaid turvalahendusi auto jälgimise tarvis, kui see peaks kellegi kurja käe läbi jooksu panema.

Erinevad teenusepakkujad võtavad sellise GPS ja mobiilse andmeside põhise teenuse eest ca 10 EUR kuus. See pole küll üle mõistuse kallis, kuid saab ka soodsamalt.

Idee on selline, et paneme klubi serverisse jooksma ühe tasuta Traccar programmi ning soovijad saavad sinna näiteks 1 EUR eest kuus konto, millega saab oma autodel silma peal hoida. See eeldab muidugi ka seadme soetamist, mis seda infot auto ja serveri vahel jagab. Uurin erinevaid lahendusi, kuid usun et maks 100 EUR seade midagi head ka leiab. Lisaks peaks kasutaja ise tegema ka 4G liitumise mingi väikse andmesidepaketiga. hetke arvutused näitavad, et maksimaalselt 200 Mbit kuus andmete vahetuseks kulub.

Kui juba üle 10 soovija tekiks, siis tasuks toimetamine ära. Server on klubil küll olemas, kuid antud süsteem eeldab ka staatilise IP kasutuselevõttu.

Arvamused, mõtted?
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#2
Ma olen kunagi seda asja enda auto tarbeks uurinud.
BTA kindlustusfirma nõue oli kasutada sellist teenust: http://guardsystems.ee/spotguard/
Mis teeb selle heaks, et isegi GPS signaali segamise puhul on auto jälgitav. Kui tulevad ikka õppinud mehed, siis neil vast vastavad seadmed on ka kaasas ja ei ole sellest jälgimisest kasu.

2014 aastal oli hinnakiri koos otsinguteenusega 150 pluss käive. Koos seadmega 277 eurot ja kõik andmeside kulud kuumakse sees. Suur eelis on see, et seade ei ole auto elektrisüsteemiga ühendatud.

Hiinalsed pakuvad analoogi, aku kestvus jääb küsitavaks ja loomulikult ei ole ka RF signaali. Samas enamasti teenus tasuta ja võimalus siduda enda valitud jälgimisrakendusega.
Miinusteks ostjate tagasisidet lugedes, ebatäpsed, valed signaalid jne. Võltskaup on ikka jama. Ei arendata, softi uuendustest võid und näha.

Seesam tahab seda teenusepakkujat. http://www.sherlog.lt/Sherloglt/en/prices
Hind on veel kulukam, kuid seadme eelis on see, et levi kadumisel, saabub teavitus, et midagi on toimumas ja võimalus kontrollida kas auto on ikka alles.

Selle teenuse kuumakse puhul tuleb juba mõelda, palju on omavastutus varguse puhul. Odavam võib-olla omavastutust maksta.

Kas sellisele asjale ka analoog on olemas?
Tähtis oleks just geofence ja suure plussina teavitus, kui seadmega ei saa ühendust. See jälle omakorda koormab akut.

ZEN kõnekaart on sõbral kasutusel. See positsioneerib autot vastaval päringule ja maksis iga päring. Sellel muidugi omad miinused ja rohkem selline lahendus, mida käepäraste vahenditega teha.

Esmatähtis on ikka teha raskeks auto käivitamine. Lisaimmo uute autode puhul pidavat olema haruldus.
Ma teen vähe reklaami ka, mul kusagil Turu lehel ka kuulutus olemas.
Soetasin endale ja võtsin mõned müügiks. Immo mis toimib üle telefoniga üle bluetoothi. Nähtavaid nuppe ei jää ja lahendus selleks on ka olemas, kui peaks juhtuma, et telefon annab lõplikult otsad. Iphone-i omanikud on eriti või sees, nemad ei pea isegi telefoni taskust välja võtma.
Seade ise on iBlue, minu käest saab lihtsalt piiratud koguses soodsamalt kui tellides.

Mina oleks igatahes käsi, kui leiaks mõistliku lahenduse.
Vasta
#3
Ma ise kasutan Amber Connect seadet, mis tuli sügisel turule ja sain kohe esimesed eksemplarid ära proovida.
Muidu vastab täpselt Indreku kirjeldusele.
Seade + data sim (1-2e kuus).
Saab reaalajas jälgida, salvestab kõik tripid, suurima kiiruse, äkkpidurdused ja -kiirendused.
Saab telefonist auto välja lülitada kui on tarvis. Seadet saab segada/varjestada, aga nt puhkusele sōites saab juba enne auto deaktiveerida.
Lisaks on SOS nupp, mis saadab kahele numbrile sõnumi ja helistab ka. Autosse saab paigaldada ka mikri, et kuulata kurikaelade sõnu või anda enda info edasi kui nt telefon kottis ja auto teel katki vms.
Vibratsiooni korral süüde väljas saadab auto hoiatuse, et keegi võib seda pukseerida vms.

Kui kellelgi huvi, siis mul on 3-4 seadet riiulis seismas ja tahaks lahti saada, ei tundu populaarne toode/teenus siinkandis. Juurde ei telli ilmselt.
Tallinnas on müügiõigus auto hooldus.ee'l

Meil on küll müügiõigus ja võiks ju neidsamu pakkuda klubilistele soodsalt, aga Ca 100e hinnaga ei saa konkureerida.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#4
Nii, tellisin Leedust ühe seadme, mille hind on ca 50 EUR, testin seda ja annan teada, kuids toimetab. Seade võimaldab lisada ka külge auto OBD pessa käiva vidina, mille kaudu on võimalik siis üle võrgu ka jooksvalt auto andmeid lugeda, mille OBD välja annab.

Proovin ka klubi serverisse tarkvara tööle saada ja kui töötab selliselt et pole vaja ka kasutada staatilist IP aadressi, siis saab klubi liikmetele teenust täiesti tasuta pakkuda. Igatahes hea võimalus autol silma peal hoida ning vajadusel ka tõkestada vargust sõiduki väljalülitamisega jne jne
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#5
Ohoo. Ootan huviga.
Maru oleks see, mis salvestab ka koik soidud.
Alumiiniumi ja Roostevaba terase Keevitus- ja Painutustööd.
RakWeld OÜ
5656 3210
Rakvere ja Tallinn
Vasta
#6
Pakutakse ju sellist vidinat, https://www.thetrackr.com/bravo/checkout olen pikalt mõelnud,et peaks prooviks ostma aga siiani see mõtteks on ka jäänud,hind on olematu kui asi töötab ja miks ei peaks ta autos töötama? Võibolla mõni targem kommentaarib.Mul oleks neid tegelikult hulgi vaja kuna mul päris suur hulk rendiautosi.Õnneks on kõik sellised vanemapoolsed ja vaevalt keegi nendega minema tahab jalutada Unibrow kuid mine tea.
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#7
(23-03-2017, 05:48 PM)arcar Kirjutas: Pakutakse ju sellist vidinat, https://www.thetrackr.com/bravo/checkout olen pikalt mõelnud,et peaks prooviks ostma aga siiani see mõtteks on ka jäänud,hind on olematu kui asi töötab ja miks ei peaks ta autos töötama? Võibolla mõni targem kommentaarib.Mul oleks neid tegelikult hulgi vaja kuna mul päris suur hulk rendiautosi.Õnneks on kõik sellised vanemapoolsed ja vaevalt keegi nendega minema tahab jalutada Unibrow kuid mine tea.

Selliste asjade ostmiseks tasub alati vaadata kas on müügil Amazon kauplemiskeskkonnas.
Olin ka vaimustuses ja näinud seda ka ühe võtmekimbu küljes.
Amazon-is niiväga ei kiideta, hinnang on madal.
Kaardilt on näha, et seda on Eestis kasutusel, kuid hetkel on veel väga lapsekingades siin.
Toimib see nii. Minul on Trackr ja kaotan ära võtmekimbu näiteks, mille küljes see on. Kuidas seda leida. Kõnnib keegi mööda ja saab siis vist signaali oma telefonile, et lähedal on kaotatud Trackr. Sellele omakorda saad peaele graveerida oma informatsiooni. Kuid! Sellel ei ole GPS levi või midagi sellist. Ainuke ühendus sellel bluetooth. Kui kaugele see nüüd levib, kui juhuslikult keegi kaotatud asjast mööda kõnnib.

Rendiautode jälgimiseks odavaid lahendusi küll ja täiesti toimivaid. Aliexpress lahti ja üks odavamaid prooviks tellida.
Vasta
#8
(23-03-2017, 05:48 PM)arcar Kirjutas: Pakutakse ju sellist vidinat, https://www.thetrackr.com/bravo/checkout olen pikalt mõelnud,et peaks prooviks ostma aga siiani see mõtteks on ka jäänud,hind on olematu kui asi töötab ja miks ei peaks ta autos töötama? Võibolla mõni targem kommentaarib.Mul oleks neid tegelikult hulgi vaja kuna mul päris suur hulk rendiautosi.Õnneks on kõik sellised vanemapoolsed ja vaevalt keegi nendega minema tahab jalutada Unibrow kuid mine tea.

See vidin küll GPS i järgi oma asukohta ei otsi ja ei edasta seda soovitud aadressile. See töötab mingi bluetoothi ja wify koostöös vms. Seega levi ulatus on enamvähem raadius, millega saad mängida.

Minu pakutud süsteemiga võid auto leida kasvõi teiseltpoolt maakera. Leedust soetatud vidin on suitsupaki suurune ja hetkel näitab et töötab kenasti. Proovin ka ühe isikliku serverige toimima saada, siis saan täpsemalt juba promoda.

Leedu ettevõte müüb ka kaasaskantavaid seadmeid, mille saad lapse koolikotti pista ja ka teda jälgida. Lisaks on peal veel SOS nupud ja muud vajalikud, kui laps peaks eksima või peaks tal midagi juhtuma.

Aga hoian teid ka kursis, kui testperiood on edukas.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#9
Tere, kuidas selle testimisega siis on? oleks ka huvitatud.
Puhast tõugu mb muskel SEC 500
Vasta
#10
See vist ammu möödas. Ma ise kasutan ühel tööautol, mis riigi teises otsas tööd teeb, www.carcops.ee teenuseid. 10€ kuus sisaldab kõke vajalikku. Korralik äpp jms.
Vasta
#11
(04-04-2018, 07:12 AM)M.E.SEC Kirjutas: Tere, kuidas selle testimisega siis on? oleks ka huvitatud.


Tere

testisin ühe seadmega ja töötab, kuid suuremat huvi rahval polnud, et asja tõsisemalt arendama hakata.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Abi auto hindamisel allan1000 5 694 06-04-2023, 09:50 PM
Viimane postitus: v6sa
  2022 MB klubi kalender pdf. failina v piltidena? nostromo 4 538 29-01-2022, 08:26 PM
Viimane postitus: nostromo
  USA auto ost Holari 2 1,978 23-07-2020, 07:18 AM
Viimane postitus: .Alar.
  Läti registris oleva auto ostmine + piirangute puudumise kontroll [HA-8181 -> 55GGG ] nostromo 17 13,537 24-07-2019, 08:44 PM
Viimane postitus: nostromo
  Jaapanist auto ostmine janek126 20 31,518 01-04-2019, 02:40 PM
Viimane postitus: swrt2002
  Kas keegi klubi rallikat saaks see nädal vedada Sõjamäelt Tondile indrek 1 2,347 09-05-2018, 03:22 PM
Viimane postitus: indrek
  Klubi uued T särgid, vali sobivain kujundus indrek 23 11,644 09-05-2018, 09:41 AM
Viimane postitus: turista
  Auto müük firmalt eraisikule ja eraisikult omakorda eraisikule? nostromo 13 9,788 26-04-2018, 04:03 PM
Viimane postitus: Holari
  Auto müümine Saksa (transiitnumbrid + kindlustus)? nostromo 7 6,662 10-04-2018, 05:41 PM
Viimane postitus: nostromo
  Auto müük kui registr. tunnistust pole kaasas? nostromo 11 6,842 22-03-2018, 01:22 PM
Viimane postitus: nostromo



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne