Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Mürts ja Eddie" ehk E500 Limited ja E36 AMG
#21
Uskumatu et kellelgi on võimalust valida ei tea kas sõidaks 36AMG või E500ga täna. Väga muljet avaldavad masinad. Ei tea kas üldse mõne e või s73 rattad eestimaa aukliku pinnast kunagi rullinud on.
Naftapress.
Vasta
#22
Ei usu et Eestis ühtegi E73 või E60-liiga rariteetsed ja kaugelt üle 100K.

Neid el. Recarosid ka 560SEC AMG WIDEBODY-s näinud-peaks ikkagi juba tehasest olema?
Vasta
#23
E60 oli Eestis müügil küll, kuid kas ka siia riiki jäi, ei tea.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#24
SL73 oli kroonide ajal müügis küll ja läks ära päris kähku.
Vasta
#25
Jaa, ma olen enamuste eelnenud väidetega nõus. Eriti sellega, et E60 AMG või E73 AMG võiks tõesti endal kuskil katte all seista. Viimane peaks kindlasti olema universaal.
Kas tõesti on meil olnud ka E60 Eestis müügil? SL73 pilt tuleb endale ka kuidagi tuttav, kuid vähemalt üks nendest oli ainult sildituuninguga auto. Ja kui uskuda ühte suht usaldusväärset allikat, siis vähemalt üks S73 AMG on Eestis hetkel olemas ja seda sätitakse korda. Tõenäoliselt on ta ühel hetkel müügis ka.

Huvitav teema on ka need Recaro istmed. Kuigi see tundub jabur, siis tõepoolest on Mercedestel alati sees kaheukselise variandi istmed. Olen neid pilte netist otsinud ja võrreldnud, leidnud hulganisti erinevaid istmetüüpe, kuid alati on nad ettekeeratava seljatoega. Miks ei kohandatud nii kalliste autode jaoks neid istmeid kuidagi visuaalselt sobivamaks? Seda enam, et reeglina on nad kaetud Mercedese originaal naha või kangaga, mis välistab "riiulist" esimese ettejuhtuva istme kasutamise. Teine asi, mis on alati ühtemoodi õudne on istme kinnituste teostus. Nad on alati nii koledalt sisse pandud, tõstetud kuidagi suvalt mingite vahetükkidega originaal siinide otsa, kõik see räga on katmata, nagu "üks mees" oleks kuuri all ise teinud. Kas kuidagi paremini poleks saanud? Lisan siia lihtsalt mingi juhusliku valiku.
[Pilt: Recaro_w124_1.JPG]
...
...
Eusa_think

Nojah, midagi pole teha. Kuna minu harjumuspärase veebikeskkonna piltide laadimine on taaskord pees, siis siinkohal jääb mu postitus pooleli. Äkki kunagi saab jätkata Eusa_pray
Terve aasta poole aastaga
Vasta
#26
Aga miks mitte kasutada siinset "Pildiparki" (üleval paremal valikmenüüs)? Olen seda kusjuures isegi teiste foorumitesse piltide lisamiseks kasutanudSmile
Vasta
#27
Jätkan siis soojaga sealt kus pooleli jäin. Recarod. Huvitav teema on nende Racaro istemtega siis see, et miskipärast kasutati isegi väga kallites ja spetsiaalpolsterdusega autodes kaheukselise variandi istmeid. Istmete tüüpe on erinevaid, kuid alati on nad kaheukselise omad.
[Pilt: Recaro_w124_1_400pix_4.jpg] [Pilt: Recaro_w124_6_400pix_4.jpg]
[Pilt: Recaro_w124_3_400pix_4.jpg] [Pilt: Recaro_w124_2_400pix_4.jpg]
[Pilt: Recaro_w124_7_400pix_4.jpg] [Pilt: Recaro_w124_9_400pix_4.jpg]

Et asi veel imelikum tunduks, siis isegi E500 Limited autodes leidub Recaro istmeid. Ja seda originaalnahaga viimistletuna. Seega nad väga vuhvlid ikka olla ei saa.
[Pilt: Recaro_w124_10_400pix_4.jpg] [Pilt: Recaro_w124_11_400pix_4.jpg]

Ilmselt oli see Recaro sisu 80-tel ja 90-te alguses mingi staatuse näitaja? Sest minu meelest pole nad väga ilusad ega sulandu interjööri. Aga tõeliselt ägedatel kärbestel pidid nad olema. Eriti pilukate ja rätipeade rajoonides oli see kohustuslik. Tõenäoliselt olid nad päris kallid ka.

Enne kui ma lähen edasi meie Mürtsu looga, teeksin lühikese peatuse ka Eddie esimeste hetkede juures. Tema suhtes olin ma eelnevalt üsna ükskõikselt meelestatud. Esiteks ei osanud ma sellest E36 AMG mudelist eriti midagi arvata. Ma polnud seda toodet kunagi enda jaoks läbi mõelnud. Ja teiseks olin ma näinud tema transpordieelseid fotosid. Siit vaatas vastu korralik pilukate tuningupill. Just nagu lastefilmist "Cars 2" välja astunud Tokyo tänavapätt.
[Pilt: E36AMG_1_400pix_4.JPG] [Pilt: E36AMG_2_400pix_4.JPG]
[Pilt: E36AMG_3_400pix_4.JPG] [Pilt: E36AMG_4_400pix_4.JPG]
[Pilt: E36AMG_5_400pix_4.JPG] [Pilt: E36AMG_6_400pix_4.JPG]

Interjöör tekitas ka esialgu võõristust oma veidra värvikomboga ja rikkaliku helitehnika paketiga. Moodsaim heli- ja tehnoloogiatuuning on vist tänapäeva jaapani pursui jaoks vältimatult vajalik?
[Pilt: E36AMG_12_400pix_4.JPG] [Pilt: E36AMG_13_400pix_4.JPG]
[Pilt: E36AMG_16_400pix_4.JPG] [Pilt: E36AMG_8_400pix_4.JPG]
[Pilt: E36AMG_7_400pix_4.JPG] [Pilt: E36AMG_14_400pix_4.JPG]

Ma üldiselt ei ole tuunitud autode suhtes kuigi positiivselt meelestatud ja seda enam oli olukord minu jaoks ebamugav. Mida selle taiesega nüüd peale hakata? Kuidas temast uuesti normaalne originaalkorras auto saab??? Meie esimene kohtumine leidis aset 24. märts 2016 kui ta saabus. Auto oli nii madal, et tema puksiirilt maha ajamiseks otsiti kamalutäis laudu. Kui ta seisis mu eest asfaltil, kasimata ja reisiväsimusest loppis, põrnitsesime üksteist jupp aega. Ta oli madal, koledalt meigitud ja võõras. Ma ei osanud seisukohta võtta, kas suhtuda temasse kui ebamugavasse pagulasest sundüürnikkusse või heade geenidega väärkoheldud lapsesse kes vajab abi.
[Pilt: DSCN0653_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN0654_400pix_4.JPG]

Esimese asjana tegin pildi tema tehase etiketist ja saatsin selle Silberautosse identifitseerimisele. Et nende abiga üldse aru saada, millega meil tegu on. Autol oli paberitega mingi segadus, passis oli 1998 aasta kui neid autosid enam ei tehtudki. Tahtsin teada, kas ta üldse on AMG ja mis aastal ta reaalselt toodetud on. Ja nagu tellimuse peale, täiesti juhuslikult, sõitis veerand tundi hiljem sõber Kaido meie hoovile E400 AMG S1-ga. Eusa_think
[Pilt: DSCN0657_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN0665_400pix_4.JPG]

Ilmselt oli ta saatnud sõber Mati ise, sest nauditav proovisõit ühe ilusa ja originaalkorras AMG-ga tõstis mu tuju kordades. On ikka head geenid küll. Ja järgmisel hetkel sain Silberautost vastuse, et meie auto on VIN koodi järgi täiesti sünnipärane E36 AMG. See ei olegi nii enesestmõistetav ja lihtsasti tuvastatav kui ma alguses arvasin. Sest E36 AMG ei olnud Mercedese tehase erimudel. Ta tuli konveierilt samas potis nagu E280 ja E320 ning teda ehitas veel reaalselt AMG. Samal ajal kui analoogse tehnikaga C36 AMG tuli juba otse Mercedese tehasest iseseisva mudelina. Aga Silberauto kinnitus, et meie auto on kindlasti AMG ehitatud lubas kergemalt hingata. Vähemalt geenid on õiged.

Ma juba korra lootsin, et äkki on see Jaapani tuningupill ise jõuga ehitatud E-klass ja VIN kood tuvastab, et tal peaks hoopis vana malli nokk ees olema. Aga nii hästi ei läinud. Ikkagi sünnipärane E-klass, mis on iseenesest ka loogiline, sest E36 tuligi ainult E-klassina. Enne seda oli 300E AMG. Nojah, ma ei saa midagi teha, mulle see vana malli AMG nina lihtsalt jubedalt meeldib. Ma juba kujutasin ette, kuidas ma lähen uut kapotti ostma ja saan resultaadina midagi sellist:
[Pilt: W124_amg_2_400pix_4.jpg] [Pilt: W124_amg_1_400pix_4.jpg]

Need erutavad plaanid jäid siis ära. Edasi hakkasin veidi tausta uurima, et miks meie auto on just niisugune nagu ta on. Kuna ma hieroglüüfe väga lugeda ei oska, on info hankimine raske. Sõber Kaido tegi samal ajal AMG lugu ja andis mulle mõned kasulikult lingid. Meie auto kohta ma midagi uut teada ei saanud, kuid sain teada seda, et Jaapani turul oli AMG importööri haare märka suurem kui Euroopas. Seal turustati niisuguseid AMG mudeleid, mida Euroopas kunagi polnud. Kohalik importöör komplekteeris sisuliselt ise mingied väikeseeriaid. Ja kilid ostsid kõike, mis oli teistest laiem, madalam ja kõrgemate istmetega. Üks huvitav link on näiteks see:
http://translate.google.co.uk/translate?...26hs%3DFjz

Euroopas oli E36 AMG alati standardkerega. Laiade tiibadega versiooni polnud. Aga Jaapanis oli ta üsna tavapärane. Niipalju kui ma Jaapani AMG-sid olen vaadanud, kipuvad nad olema pigem kõik laiade koobastega, kitsas on erandlik. Tõenäoliselt ehitati nad ümber kohapeal Jaapani importööri tellimusel. Süvenedes veidi meie auto kere eripäradesse, ei ole ta tavalise 500E laiendusega. Esitiivad on tõesti 500E omad. Aga laiad karbilainedid ja esistange on samad, mis E73T AMG repertuaaris.
[Pilt: e73-v12-w124_400pix_4.jpg]

Samast sarjast on ka meie auto tagakoopad, mis on selgelt suuremad kui tavalise 500E omad. Jaapani turu sedaan+universaal 6,0 Hammer kasutas ka pealtnäha samasuguseid. ...no ja siin piltidel jälle see must vanatüübi nina ja oranzid suunad...Crybaby
[Pilt: W124_AMG_E36_japan_400pix_4.jpg] [Pilt: W124_amg_hammer_japan_400pix_4.jpg]

Edasi olin ma väga kahtlev selles salongis. Kuidas ta ikka saab nii punane ja imelik olla? See keskkonsooli kahevärviline nahatamine, jättes sealjuures armatuuri ja uksed tegemata? No kes nii teeb? Ja see Recaro värk tundus ülde kuidagi vale. Kuigi istmete keskosas on kasutatud õiget perforeeritud nahka, olin täiesti kindel, et see on järele tehtud. Mingi kunagise pilusilmse omaniku idamaine värviline muinasjutt ideaalsest autost. Džinn tuli pudelist välja ja tegi. Ent tänaseks olen ma internetist veel leidnud täpselt sama salongilahenduega autosid. Pagan, see ei saa ju olla juhus või oli see väga helde džinn? Täpselt sama istmetüüp, samasugune jabur lahendus, kus osad liigutamise funktsioonid on uksel ja osad istme enda küljes, isegi pedaalikatted on samad mis meil. Hetkel vaid üks pilt pakkuda, kuna teist ei leia kohe üles. Rikkalik helitehinka on muidugi jälle kohustuslik.
[Pilt: Recaro_w124_5_400pix_4.jpg]

Kokkuvõttes - Euroopa turu mõttes on meie auto imelik komplekt erinevatest tuuningutükkidest. Kuid Jaapani turul tundub olema see täiesti normaalne standartne E36 AMG. Igal juhul olin pärast põhjalikku taustauuringut vähemalt kindel, et meie Eddie on igati õige asi ja temaga tasub edasi tegeleda. Ja et teda pole mõtet ehitada tagais 100% originaaliks, sest see rikuks juba tema enda originaalsust. Aga tegemist temaga jätkub.
[Pilt: DSCN0693_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN0701_400pix_4.JPG]
Terve aasta poole aastaga
Vasta
#28
Ei tasu üldse sinu teemasid lugeda...just paar päeva tagasi mõtlesin, et võiks nüüd rahu maa peale tulla ja prooviks paigutada raha otstarbekamalt(Kuigi tänapäeval tundub E500/500E tuleviku mõistes hea investeerimis projekt olevat...ei näe ma selles tõelise MB fanatina jumet - kes tahaks sellisest eksemplarist raha nimel loobuda, veel enam 10, 20 aasta pärast?)

Igaljuhul edu!
Vasta
#29
see hõbedane vist müügis ka ? http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2146629
Mercedes benz w124, w202, w210, w140 , w220, w211 varuosad tallinnas kohapeal ja tellimiseks .Autoremont, plekitööd, autovärvimine
Vasta
#30
(24-02-2017, 05:05 AM)Sm.Tihhonov Kirjutas: Ja nagu tellimuse peale, täiesti juhuslikult, sõitis veerand tundi hiljem sõber Kaido meie hoovile E400 AMG S1-ga. Eusa_think
[Pilt: DSCN0657_400pix_4.JPG]

Hull värk,justkui angaar oles mersusi ja muud kirevat pingali täis ja aegajalt aetakse õve päevitama,vähemalt on meil ühise nimega sõber,tal amg pole,aga MB on Eusa_angel

Vasta
#31
"Samal ajal kui analoogse tehnikaga C36 AMG tuli juba otse Mercedese tehasest iseseisva mudelina"- C36 omanikuna julgeks seada käesoleva väite kahtluse alla.
Minule teadaolevalt oli C36 esimene AMG, mida turustati Mercedese ametlike esinduste kaudu, aga auto ise sündis ikkagi veel ümberehitamise teel Mercedese tehastest väljaspool(toorikuteks Mercedeselt saadud C280 mudelid), küll aga oli C43 esimene AMG mis tuli otse Mercedese liinilt valmis AMG- na(ei toimunud mingit ümberehitust). Muidugi võin ka eksida, kes viitsib, otsib netist viiteid ise.
Vasta
#32
(25-02-2017, 12:07 AM)tommyboy Kirjutas: "Samal ajal kui analoogse tehnikaga C36 AMG tuli juba otse Mercedese tehasest iseseisva mudelina"- C36 omanikuna julgeks seada käesoleva väite kahtluse alla.
Minule teadaolevalt oli C36 esimene AMG, mida turustati Mercedese ametlike esinduste kaudu, aga auto ise sündis ikkagi veel ümberehitamise teel Mercedese tehastest väljaspool(toorikuteks Mercedeselt saadud C280 mudelid), küll aga oli C43 esimene AMG mis tuli otse Mercedese liinilt valmis AMG- na(ei toimunud mingit ümberehitust). Muidugi võin ka eksida, kes viitsib, otsib netist viiteid ise.

Nii oli jah.

E36'l on tõesti pehmelt öeldes lustlik sisu. Pisaraseguse naljana võib öelda, et arvestades globaalseid rahvastiku rände tendentse, võib sellise sisuga masin investeeringuna uus-eurooplaste silmis olla palju väärtuslikum Ninja
Bruno Sacco
Vasta
#33
See C36 info võib täitsa olla nii nagu Tommyboy kirjutas. Inglisekeelset materjali nende kohta on internetis miskipärast üsna vähe ja see on enamasti kõik USA taustaga, ehk meie jaoks suht poolik tõde. Wikipedia kirjutas tema kohta umbes nii, et C36 "töötati välja koostöös Mercedese kontrolli all oleva AMG-ga". Millest ma järeldasin, et ta polnud enam puhas AMG. Aga see C43 väide kõlab tagantjärele mõeldes tõepoolest tõesemana, sest 3,6 mootor oli ju veel täitsa erandlik AMG mootor, kuid 43 oli juba täiesti tavaline suuremate mudelite standard V8? Või ei olnud?

Meie AMG-l oli määratud läbida üks suur katsumus - maanteeamet. Kuidas selline kontrastne ja koledalt meigitud asiaat meil arvele saada?
[Pilt: DSCN1875_400pix_4.JPG]

Esimese asjana tundus vajalik sättida auto niipalju originaalkorda, kui see mõistlike vahenditega võimalik oli. Maanteeametis pööratakse palju tähelepanu valgustusseadmetele. Suurepärane põhjus vahetada kiiremas korras kõik tuuningutuled originaalide vastu. Xenon lahendusega klaarklaasiga esituled ja LED tehnoloogial tagatuled rändasid mittevajalike asjade riiulisse.
[Pilt: DSCN1820_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN1821_400pix_4.JPG]

Esituledega oli asi lihtsam. Kuna Silberauto rada oli juba sisse tallutud ja koodid välja kirjutatud, tuli nad lihtsalt tellida. Aga millised? Vaatasin Euroopa turu AMG brošüüre ja panin tähele, et AMG kasutas täiesti tavalisi W124 esitulesid. See oli minu jaoks arusaamatu, sest AMG-l on ju udutuled stanges. Ning siis on veel lisaks teised udutuled põhitulede sees? Milleks autole kahed udutuled? Samas kui vaadata neid eelmise postituse Jaapani AMG-sid, siis enamustel säravad ees ikkagi "viiesajase" tuled. Kuna meie autol on ka E500 laiad koopakaared, otsustasin panna talle ette ikkagi E500 tuled. Kroomitud võrudega ja keskelt kaugtuledega.
Uskumatult keeruliseks väljakutseks osutus hoopis tervete ja korralike tagatulede leidmine. Sõber Tauno käis lausa Saksamaal Mercedeste lammutuses tuulamas, et saada kokku üks ilus paar. Aitäh talle.

Noh ja kuna juba lammutamiseks läks ja Tauno parasjagu Saksamaal kruvikeerjaga Mercedeste kallal oli, siis läks üleliigsete asjade riiulile ka see:
[Pilt: DSCN1813_400pix_4.JPG]

Sealjuures ma üldse ei välista, et see võre võis olla ka AMG poolt paigaldatud. Kuna ta polnud mingi suva-vuhvel, vaid see "avantgarde stiilis" keskosa oli reaalsest W140 S600 originaalvõrest ringi tehtud detail. Aga mulle tundus ta lihtsalt nagu vale. Samas ei välista, et võib olla mingis imelikus meeleolus panen ta kunagi veel tagasi, kui saaksin kuskilt kinnituse, et ta pidigi selline olema.

Kui peale tulede projekti oli eemaldatud ka toonklaas ja kogu vägev telekaga stereostüsteem, julgesin temaga juba tänavale keerata. Elasime suvel poisiga poissmeheeelu. Sõime iga päev burxi ja sõitsime AMG-ga. Ainult koduaia lagunenud sissesõidutee oli nii madala autoga paras tripper. Nii ei saa ka elada. Veel enne talve tuli brigaad peale ja pani kivi maha.
[Pilt: DSCN1842_400pix_4.JPG] [Pilt: IMG_2438_400pix_4.JPG]
[Pilt: DSCN1851_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN1874_400pix_4.JPG]

Ja vahetult vana aasta lõpus sain ta ka arvele. Siin oli lisaks paarile tehnilisele nüansile suurimaks probleemiks passis olnud aastaarv. Millegipärast oli Jaapani passis aastaarvuks 1998. Aga see tähendanuks juba üksiktüübikinnituse vajalikkust. Tänu headele inimestele Silberautost sain kirjaliku kinnituse, et see auto on Saksamaal 1995. aastal enne Jaapanisse viimist arvele võetud ja isegi teeninduses käinud. Lõpuks anti akt kätte ja uuel aastal saab temaga juba täitsa legaalselt edasi mängida.
Terve aasta poole aastaga
Vasta
#34
W124 Amg 2gen. stanges on kaugtuled ja C36-l on udutuled. Seega ei tohiks olla topelt udukaid.
Vasta
#35
Originaal võre ei ole ikka see! Avangard on ikka ilusam! Samas seda saab iga kell ju vahetada!
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#36
alfa82 Kirjutas:W124 Amg 2gen. stanges on kaugtuled ja C36-l on udutuled. Seega ei tohiks olla topelt udukaid.

Vaata mida kõike veel vanas eas teada ei saa Icon_redface Ma polnud neisse kunagi süvenenud, nad tundusid kõigil samasugused ja seetõttu oligi hämming, et milleks autole kahed udutuled. Ma lähiajal viin kohe huviga läbi loomkatsed. Viidatud lingilt leitud fotodelt on tõesti tuvastatav, et täpselt sama kujuga tuled on tegelikult erinevate klaasidega. Vasakul siis W124 variant ja paremal W202 variant. Jälle targem.
[Pilt: W124_AMG_aux_highbeam3.jpg] [Pilt: W202_C36_fogs4.jpg]

siimruz Kirjutas:Originaal võre ei ole ikka see! Avangard on ikka ilusam!

Mind valdavad selle võrega kahepidised tunded. Pean tunnistama, et esmalt seostub see Avantgarde stiilis võre mulle siiski valusa vuhvliga. Ma isegi ei oska väga mõelda, kas ta on ilus või kole, vaid minu jaoks on ta lihtsalt vale. W124-le pole seda (minu teada) kunagi pandud. Aga pärast W140 facelift S600 ja W210 Avantgarde tulekut oli iga endast lugupidava dressipüksi diiselmersul selline tegumood ees. Lörtsiti nii ära ja täna ei salli ma teda isegi S600 küljes enam. Aga jällegi - kuna ma selles AMG maailmas õpin iga päev midagi uut, siis olen hakanud juba kahtlema, et äkki tõesti AMG ise panigi neid ette. Mind segab teadmine, et ta pole vuhvel detail, vaid õige kroomi sisse on kärbitud originaal S600 võre keskosa. Tollane kooperatiiv nimega AMG (Anna Maria Galojan) võis neid käsitsi ringi teha küll. Kui guugeldada E36 AMG-d, siis nende võredega tuleb neid välja üle ühe. Näiteks novembris 2016 müüdi Inglismaal oksjonil sarnane auto, jälle selle võrega.
http://www.angliacarauctions.co.uk/en/cl...state-lhd/

Järgmine segadus on minu jaoks veljed. Minu hinnangul võiksid Eddie'l olla originaalsed veljed. Ma neid monoblokkide põlvkondi ei tunne, aga selliste velgedega tuleb neid Jaapani versioonidena hulganisti välja. Võimalik, et mustaks on nad värvitud ise. Aga nad on originaalsed AMG veljed, BBS tehtud.
[Pilt: DSCN1885_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN1889_400pix_4.JPG]

18 tollised, ees 8 1/2 laiad ja taga 10 tolli laiad, mõlemil ET25. Tava 124-st märksa madalam offset kompenseerib edukalt laiemaid koopaid.
[Pilt: DSCN2364_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN1888_400pix_4.JPG]

Aga mnt-s autot arvele võttes sain teada, et W124 jaoks pole tehas kunagi sertifitseerinud 18 tolliseid velgi. Kes nad sinna alla siis pani? Kas tõesti omanik ise? Kas originaalvelgedelt on mingi tootmisaega ka võimalik tuvastada?


Terve aasta poole aastaga
Vasta
#37
Vahelduseks nüüd veel paar rida meie teisest patsiendist. Mürts sai suvel 2016 suht palju sõita. Ta oli meie lähikondlaste ringis garanteeritud hea tuju auto. Kui taevas tundus vesihall või mõtetes valitses mingi tuim tühjus, tuli angaarist paariks päevaks Mürts võtta ja kõik sai jälle korda. Talle nagu meeldis kohe sõita ja ta tõesti ühendab väga hästi retroauto ja kiire auto fiilingu. Ta teeb päeva paremaks. See auto on väärtus. Mitte ainult materiaalselt, vaid ta on hea kaaslane. Sügisepoole võtsin ühe päeva ja kasisin Mürtsu talve alguseks puhtaks. Ühtlasi süvenesin põhjalikumalt tema seisukorda. Võtsin paberi ja hakkasin välja kirjutama, mis mind kõik häiris tema juures. Nimekiri sai pikk. Kõik tegelikult algas sellest tagatiivast.
[Pilt: DSCN2366_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN2370_400pix_4.JPG]

Kui me Eddie kõrval võime veel arutleda erinevate võimalike nüansside üle, sest keegi täpselt ei tea milline ta õieti peab olema, siis E500 Limited on väga täpselt paigas olev mudel. Selle auto fännid ajavad ikka väga täpselt näpuga järge. Ja tal ei olnud spoilerit taga. Temast polnud ka spoileriga eriversiooni. Spoiler oli üleliigne, see häiris mind. Ta oli natuke teist värvi ja ta ei sobinud sinna. Õnneks oli spoilerist mugav loobuda, sest pakiruumi luugi värv oli kahjustatud nagunii. Tagaluuk tuleb kindlasti värvida.
[Pilt: DSCN2367_400pix_4.JPG]

Ma ei tea mis häda neid Jaapani autosid vaevab, kuid päris paljudel on värv imelikult ära pragunenud. Just nagu oleks päike nii intensiivne olnud, et värvipinna läbinisti ära suretanud. Niisuguste "põlemisjälgedega" olid meie autol enamus keredetaile. Ja ilmselt oli mitmel korral üritatud auto endist hiilgust taastada poleerimise teel ja seeläbi oli mitmelt poolt läkk läbi ära lihivtud. Päris mitu detaili tuleb ikkagi värvida.
[Pilt: DSCN2368_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN2369_400pix_4.JPG]

Pikkamööda ja ettevaatlikult hakkas ta otsast lagunema. Mingit suurt remonti siiski plaanis polnud.
[Pilt: DSCN2372_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN2376_400pix_4.JPG]

Mind on algusest peale seganud need supervuhvlid suunatuled esitiibadel. Nad hakkasid kaugelt silma kui ääretult maitsetud elemendid nii klassikalise auto küljes. Eemaldasin nad lootusega paigaldada nende asemele originaalid. W124-l olid tiivapealsed suunatuled teatavasti lisavarustus. Osadel turgudel kohustuslikud, kuid näiteks Saksamaal üksnes omaniku soovil. Neid kroomrõngastega kaunitare eemaldades sai ruttu selgeks, et siin on asi halb. Originaalist on asi kaugel - augud on ise tehtud ja nii suured, et originaal suunakaid enam panna ei saa.
[Pilt: DSCN2374_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN2380_400pix_4.JPG]

Paratamatult läksid nüüd ka esitiivad remonti. Ja üldse tundus, et trumm on juba ammu läinud, pulkadest rääkimata. See pisiremont läks jälle käest ära.
[Pilt: DSCN2379_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN2468_400pix_4.JPG]

Autot lammutades leidsin mitmeid huvitavaid etikette, milliseid pole ma varem Mercedeste küljes leidnud. Päris kallid nimed hakkavad siin silma.
[Pilt: DSCN2378_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN2476_400pix_4.JPG]

Kui ma auto viimaks maalritöökotta kärutasin, pidin ma leidma mingi loogilise vastuse küsimusele: "miks sa siis ühele tagauksele plastkarbi külge jätsid?!". Ühtegi head mõtet ei tunud pähe. Ma ju tegelikult uskusin lõpuni, et ma ei pea tervet autot värvima. Järgmisel päeval läksin võtsin selle ka küljest ära.
[Pilt: DSCN2477_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN2478_400pix_4.JPG]
[Pilt: DSCN2481_400pix_4.JPG] [Pilt: DSCN2482_400pix_4.JPG]

Ja siis me ei kohtunud paar nädalat. Ajal kui auto lebas värvitöökojas, otsis tema uuevääriline varuratas varjupaika meie kohvinurgas. Ja nii pidin ma teda iga päev nägema. Häiris. No küll tema on ikka ilus. Kuhu nad meie auto alt kadusid??? Kust neid uuesti leida? Ja miks nad nii ilgelt kallid peavad täna olema? Ehh... see ratas käis palju unenägudes.
[Pilt: DSCN2469_400pix_4.JPG]
Terve aasta poole aastaga
Vasta
#38
See tagatiib häiris ka kohe teema alguses minu silma, no ei ole see auto millele toppida.

Porsche nimi peabki läbi käima kuna auto valmis koostöös nendega ja käsitööna minu mälu järgi.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#39
[Pilt: DSCN1888_900pix_4.JPG]

Selle pildi peal on ka selle velje mudel ehk BBS RT106. Google väidab, et on R129 SL73 veljed, kuid Mercedes-Benzi ametliku info järgi on SL73 velgede mõõtudeks määratud 18x8.5 ja 18x9.5. https://mercedes-benz-publicarchive.com/...l?oid=4734
Vasta
#40
(27-02-2017, 12:23 AM)Sm.Tihhonov Kirjutas: Aga mnt-s autot arvele võttes sain teada, et W124 jaoks pole tehas kunagi sertifitseerinud 18 tolliseid velgi. Kes nad sinna alla siis pani? Kas tõesti omanik ise? Kas originaalvelgedelt on mingi tootmisaega ka võimalik tuvastada?

HWA129... AMG originaalkoodi järgi julgeks hinnata, et need on Mercedes SL R129 veljed. Mis aastakäigu omad need täpsemalt on, jääb veidi arusaamatuks, kuna näiteks 1998 aasta MB veljekataloog annab sarnase velje MB lisavarustuse koodiks B66408231, mis ei vasta päriselt sellele HWA1294001702 koodile, mis antud T mudelil all on.
Samas kui auto on Jaapanis justkui 1998 arvele võetud, seal ka see kerelaiendus teostatud, siis ei imestaks üldse, et kohalikku lisapaketti kuulusid ka uuemad SL-ilt laenatud rõngad.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Müüdud MB Cls 63 AMG Shooting Brake, 2014, X218 - Ignar ignar 77 43,067 07-11-2021, 11:12 AM
Viimane postitus: ignar
  MB W124 E500 92a. MarJ 177 178,614 08-08-2017, 02:21 PM
Viimane postitus: MarJ
Smile Mercedes-Benz CL55 AMG, 2006, C215 - Ogadik Ogadik 25 25,663 04-06-2017, 08:59 AM
Viimane postitus: nostromo
  MB E55 AMG, 1998, W210 - Valge välk Valge välk 27 28,626 12-05-2017, 11:35 AM
Viimane postitus: herki
  CL55 AMG velgede taastamine Ogadik 9 7,852 29-11-2016, 08:40 PM
Viimane postitus: Ott
  W202 C36 AMG tommyboy 35 45,695 10-09-2016, 06:19 AM
Viimane postitus: tommyboy
  W211 E500 T 4-Matic E203 6 6,324 27-03-2016, 12:07 AM
Viimane postitus: nostromo
  MB CLK55 AMG, 2001, w208 - tarmot tarmot 14 14,108 10-08-2015, 09:09 AM
Viimane postitus: tarmot
  Mercedes-Benz CE 34 AMG Cobra. Cobra 56 50,342 11-02-2014, 11:25 PM
Viimane postitus: nostromo
  MB (W203) C30 CDi AMG Laulumees 27 25,544 05-01-2014, 12:38 PM
Viimane postitus: 2015c



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne