Küsitlus: Kus remondid/hooldad enda MB-d?
Silberauto
11.36%
10 11.36%
Hort Auto
7.95%
7 7.95%
Lesven
19.32%
17 19.32%
DMG Auto
4.55%
4 4.55%
Mõni muu koht
21.59%
19 21.59%
Ilbos Auto
3.41%
3 3.41%
MB Abi
4.55%
4 4.55%
Remondin ise
27.27%
24 27.27%
Kokku 88 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kus remondid/hooldad enda MB-d?
#1
Tekkis selline huvi, et kus remondid/hooldad enda MB-d? Teiste sõidukite hooldusi/remonte palun mitte märkida, ega kommenteerida. Kuna ma liigun põhiliselt pealinna ümber, siis mainin esimesena siin tuntumad kohad. Vabalt võib ka teisi kohti "reklaamida" siin nii heas kui halvas valguses. Kommentaari lisades märgi kindlasti ära oma auto mudel ja aasta.

Silberauto - www.silberauto.ee
Hort Auto - www.mbhooldus.ee
Lesven - www.lesven.ee
DMG Auto - www.dmgauto.ee
Ilbos Grupp - www.ilb.ee
Formatik OÜ - www.mbabi.ee
Vasta
#2
Viimati Hort autos ja jäin rahule nii teeninduse kui ka tööga (vist, sest sõitsin sealt otse talvekorterisse) Ainuke miinus oli see, et mulle helistati vist 15.30 ja öeldi, et auto valmis ning muuseas mainiti, et nad sel päeval avatud kella 16.00-ni. Hea, et ma suht lähedal olin. Vähem kui nädala pärast sain ilusti pakkumise kõigele, mis nad auto küljes viga leidsid olevat (käskisin väga noriv olla). Kuidagi hea tunne on oma W124 parkida uuemate MB-de vahele korralikus remondikohas.
Veel pakub mulle huvi MB Abi teenuste proovimine, kuid küll jõuab
Vasta
#3
2007 G55 AMG Kompressoriga Hort Autos.

1997 CL600 ja 1992-1996 erinevate W124-dega (nii diislite kui bensukatega, nii kupeede, sedaanide kui universaalidega) Lesvenis.

Olen rääkinud ka DMG Auto inimestega ja tundus väga viisakas koht olevat-senimaani lihtsalt Horti sattunud kuid tunduvad samaväärsed.
Vasta
#4
Tere

Minu kogemus DMG Autoga on kõike muud kui positiivne.
1. Nad ei suvatse küsida kas eelistada A- või B varusoa. Põhjus on vast laiskus uurida A-osa hinda. Sageli on A-osa sarnase hinnaga. Sama käib ka õlid jmt kohta. Üks fakt veel, kui ilmnes, et nende poolt tarnitud ja paigaldatud varuosaga on probleem oli vastuseks et polegi ime et see nii vähe vastu pidas. See näitab, et teadlikult paigaldatakse odavamaid osi. Veelkord ma eeldasin, et paigaldatakse kvaliteetne A-varuosa.
Asi läks ka tarbijakaitsesse, kuid kuna auto seisis talvel jne siis defektist teatmise aja möödumise tõttu neil oli alus vaidest keelduda. Jah, see oli minu enda viga,et venitasin. Kuid see oli ka ainuke põhjus miks jäi see otsus minu kahjuks. See ei muuta fakti, et paigaldati ebakvaliteente osa (defektsus tuvastati Silberauto üldkontrolli käigus). Rahaline kaotus üle 500 Eur.
2. Roolivõimedi vedeliku vahetusel "unustati" filter vahetada mis iganes põhjusel. Pidin veelkorra tagasi sõitma ja siis väljas ukse ees vahetati see ära. Tobedaks teeb selle asjaolu et nad võtsid raha filtri vahetuse eest!
Samuti ei kasutataud sõsteemis Pentosin õli vaid Fuchsi, jällekord seda ei kooskõlastatud algselt.
Ühesõnaga see on ettevõte (nagu ka paljude sarnased), kus ei saa eeldada kvaliteeti. KÕIK asjaolud peab enne töö tellimist kokku leppima. Minu arvates, ei lähe selline suhtumine kokku kliendi huvide eest seisimisega.
Cl55 AMG
Vasta
#5
Ma olen kasutanud kõige rohkem Lesvenit. "Teise koha" saab Ilbos Auto, kuna nende eelis on see, et nad asuvad kodule kõige lähemal. Hea auto ära viia ja pärast järele minna. MB Abi on teinud õlivahetusi, neil on selline tore masin, mis õli välja imeb.
Kõik nad on hakkama saanud ja mingeid pretensioone ei ole mul olnud.
Autodeks on olud üks W123 ja üks W124 ja ajavahemik alates 2009 ja edasi.
Vasta
#6
(28-01-2017, 01:03 PM)Ogadik Kirjutas: Samuti ei kasutataud sõsteemis Pentosin õli vaid Fuchsi,

Kas enne oli kokku lepitud, et kasutavad? Oli see sul endal kaasas?

Ise Silberautos ja Lesven.



MB W202 C250 TD 1997 > MB W210 E220 CDI 2001 > MB W211 E220 CDI 2007 > MB S204 C200 CDI 2013 > MB S205 C220 d 4Matic 2016
K1 SUZUKI GSX-R 750 2001 > KAWASAKI Z900 2020

Vasta
#7
Selles asi oligi, et ei taibanud seda eelnevalt täpsustada.
Ma läksin sinna, sest ei olnud MB remondi kohtadega kursis. Ju arvasin, et esinduses on alati kõik jube kallis vmt. Elu on pigem näidanud, et varuosad (a-osa) on just esinduses odavaim.
Cl55 AMG
Vasta
#8
Minu kogemuste kohaselt on A-varuosade hinnad üsna sarnased nii Silberis, Lesvenis kui Hort Autos sest tellivad vist samast Poola laost. Alati tasub siiski odavaim hind välja uurida sest A-varuosa ju sama.

Seda küll et kohati on A- ja B-varuosa pea sama hinnaga. Siis tasub loomulikult A-osa kasutada.
Vasta
#9
Viimased x+ aastat kõikidel autodel remondid ise teinud.
Vajalikud varuosad ostan Tartust Raunex-st või vahel ka siit varuosade teemast.
Hea vastus eeldab põhjalikult ja arusaadavalt püstitatud küsimust!
Vasta
#10
Palun jagage oma "mõni muu koht" infot, lisame küsitlusse, äkki leiame mõne hea koha veel mis pole eriti tuntud.
Vasta
#11
Ametlikud hooldused Silberautos, ajaloo tarvis. Muud asjad, mida ise teha ei viitsi Lesvenis ja DMG Autos lasin Navi softi uuendada. Viimast minu teada Lesven ei suuda teha ja Silberautol on selle töö hind oluliselt kulukam. Hetkel mõtlengi, kas laseks seal ka kasti ja mootori softi uuendada, samas, kui plaan VKM is mootrit näppida, siis pole vast pointi.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#12
Vana teema aga natuke musta huumorit. Hort Autosse aeg pandud tänaseks ühe MB hoolduseks. Auto viidi kohale juba esmaspäeval. Lepitakse selles kokku, Hordist kinnitatakse, et ehk nii saab isegi varem valmis, et saab vahele võtta kui keegi tulemata jätab vms. Täna keskpäeval omanik helistab Horti, et millal orienteeruv kättesaamisaeg võiks olla. Esimese asjana öeldakse, et mida, te pole autot siia toonudki ju. Omanik soovitab silmad avada ja hoovipeal ringi vaadata - ülla ülla, auto täitsa seisab hoovipeal. Igasugu lugusid kuuldud ja isegi läbi elatud aga sellist kanapimedust näen esimest korda
Päris hapu lugu seal selle klienditeeninduse poolega.
Vasta
#13
Viimased 4 a. Hooldan ja remondin oma Mercedest Renaulti esinduses. Smile
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#14
Tere,

See on küll vana teema, kuid kommenteeriks pisut ka olukorda provintsis ehk tühjade pudelite linnas Tartus.
Nimelt on nii, et sellele küsimusele ei ole siinkandis õiget vastust, kuna remont ei ole lihtsalt remont, vaid iga valdkonna jaoks tuleb kasutada eraldi spetsialiste. Loetlen peamised valdkonnad, mis kõik erinevates kohtades toimetavad ja kuhu ning mille vahet oma autot entusiastlikult sõidutama peab:
- sillaremont,
- mootoriremont,
- diislispetsiifilised remondid,
- käigukastiremont,
- elrekter ja elektroonika,
- bensiiniautode toitemured (sh sissepritse),
- kliimaremont (va elekter)
- keretööd (plekk),
- värvimine,
- klaasitööd,
- rehvitööd,
- muud üldremondid.

Kindlasti ununes mõni ja kõik need nõuavad erinevas kohas käimist ning neid täna ei ole võimalik omavahel eriti ühildada. Seega on olukord selline, et kui mootoriremondi järel jääb mootorisse longe ja mõni lamp põlema, lähed esmalt nt diislispetsialisti ja seejärel veel elektriku juurde ning kui selgub, et longe peaks tulenema mehaanikast, tagasi mootoriremondiga tegelema.

See on muidugi mõnevõrra tülikas, kuid on meie, kampsuniga inimeste igapäev ja siinmail kaugelt parem kui vedada tuhandeid eurosid kolhoos tüüpi ettevõtetesse, kes Su autot pealiskaudse süvenemise ja teadmistega remontida püüavad. Smile

Seega loodame, et võibolla kunagi läheb paremaks, aga seni teeme logistikat ja oleme rahul.

Parimate soovidega,
Tauno
Vasta
#15
Tere Lugupeetavad,

Väga hea kogemus MB Abi OÜ`ga. Väga kõrgel tasemel klienditeenindus ja ja teenuse sisuline professionaalsus. Hea auto sain Tanel Mõtsi`i käest keda soovitan, kui vaja autot Euroopast tuua ja on eriosoovid. Auto on 270 G cdi ja kõk imestavad, kui korralik isend on leitud, kõik on õnnelikudEusa_angel
Luguupidamisega Andres K.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Rõhuregulaator viano 2.2 KUS TELLIDA SELLIST VARUOSA? Atsats123 4 939 07-03-2022, 02:15 PM
Viimane postitus: Heinar
  Nimetage koht Tallinnas, kus pääseks tasuta auto alla. Atman67 12 8,111 03-12-2019, 01:54 AM
Viimane postitus: Haasma
  Kus kohast saab E10 peaga polte ( pilt ) Saareoks0 7 4,784 17-01-2016, 07:58 PM
Viimane postitus: Laur
  Kus paigaldada autoalarmi? lumeleopard 17 20,149 24-05-2012, 07:56 PM
Viimane postitus: laf1247
  Kus teostada konditsioneeri täitmine ning kontroll Tallinnas Telepoiss 4 5,869 06-05-2011, 07:42 PM
Viimane postitus: marek
  Kus nahatada sisu? Werewolf 18 14,663 04-05-2011, 10:06 PM
Viimane postitus: Hydroid
  K: Kus müüakse odavaid pukse? gert212 5 6,204 19-03-2011, 10:58 AM
Viimane postitus: indrek
  Valuvelg sirgeks! Kus ? Laur 6 6,481 04-05-2010, 07:22 PM
Viimane postitus: kaspar
  Kus teha pleki- ja värvimistöid? lumeleopard 17 16,981 15-04-2010, 11:05 PM
Viimane postitus: Laur
  K: Soovitage, kus Mersut keevitada (Tallinnas)? voolavvesi 2 3,260 15-04-2010, 09:35 AM
Viimane postitus: Taavi



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne