Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tulede kollased reflektorid
#21
(28-01-2017, 03:25 PM)Gerthsemm1 Kirjutas: Ega nad suurt midagi ei valgusta,aga lohutan ennast sellega et ennem ka neist suurt tolku polnud

Lohuta ennast ka sellega, et tegelikult me kõik, kes me oma kätega midagi teha tahame ja teeme, oleme midagi pekki keeranud...Eusa_dance

Mul aasta tagasi oli juhus, kus päev enne Uunikute Talverallit selgus, et Isendi (ta ei ole MB) esituled ei näita isegi lumisel metsavahel mitte essugi. Endal veel kauged ka keskel (seal aukudes, kus 124-jal udukas on)
Uute Hella tulede paari hind 600€+; auto turuväärtus umbes sama. Loomulikult ei raatsinud/siiani pole raatsinud osta.
TYC-e ja muid kahtlasi pole saada.

No mis siis ikka, tuled maha, klaasid maha ja selgus et nad ei saagi näidata - kroom on plastikreflektorilt päris palju valgeks desintegreerunud. Alkoholi ja õrna lapiga puhastades tuli veelgi rohkem maha. (klaasid kusjuures väljast ilma "liivapritsita", sest autol läbisõitu polegi, kuigi ise 28a vana, seega need olid ok)

Noh, ja siis läkski kohalikust butiigist ostetud kroomvärv peale. 5€ maksis.
(neid värve on s..ttasid ja siis on veel s..temaid; ma sain õnneks selle s..ta. Puutuda teda peale värvimist ei tohi - peale teist uduõrna kihti kohe külge ja klaas peale)

Kusjuures; autole otsa vaadates on effekt nagu oleks jumala uued tuled; peegeldavad küll.
Korralikku tulevihku, nagu originaaliga võrreldes ilmselt ei anna, aga sõidu sain sõidetud.
(Poest uued eraldiseisvad lisakauged panin kah peale, siis oli üldse nagu päeval. kihutada)
Lähidele andsin läbi relee veel otse +13V peale (originaalis tuli vaevu mingi 10,5V, see on see poolvanade VAG-ide lemmikteema)

..........

Mingit vesikroomi, millega reflektoreid väidetavalt edukalt uueks tehakse, tundub, et on riburada pidi ka Eestise jõudnud. Ja kodanikud vist tegelevad sellega.
Aga mina pole ühtki taastatud tuld siiani näinud, oma viga muidugi. (Tulede taastamine pole ka ilmselt peavool, pigem läheb uus Taiwan või NOS originaal ebayst külge.)
Ja tehnoloogia on ikka suht kallis, mingid 100 pritsimist, topelttüüsidega püssid jne.
Vblla mingi hullsuure plastist ja kroomitud usaka võre puhul, mis $1000 maksab, tasub ära; ma ei tea....?

Kui keegi edukalt selle kroomiga tegeleb ja seda loeb, võiks siia hinna kirja panna?
A`la MB W124-ja tulede peeglite taastamine. (ja neid on 4 kokku, eksole, pilt ülevalpool olemas)
Kui viia töösse juba ainult peeglid - s.o. ilma lahti-kokku hinnata.


.


Vasta
#22
Mul pole küll väga palju kogemusi, aga 124 udukad on meelde jäänud just sellega, et nad valgust näitasid. Kui ei näita, eks siis jah, reflektorit pole enam.
123 ja 116 näitasid mäletamist mööda üsna samamoodi, tänapäeva mõistes hästi.
Ja üks, mis ka heaga meelde on jäänud, on 900-volvo.

Kõik hilisemad kogemused, paar selle sajandi volvot, tööandja konnasööjad, on silma paistnud omapäraga, et peab õue vaatama minema, kas vajutasid-keerasid õiget nuppu. Neil on muidugi väljanägemiselt juba sellised pisikesed junnid kuskil stange soppides, rohkem nagu disainielemendid.

Teemaalgataja kollased on nüüd samuti disainielemendid :) Ja kui enne valgust nagunii ei näidanud, siis nüüd on vähemalt sellised, mis meeldivad endale :)
Vasta
#23
Kõige radikaalsema kogemuse tuledega sain hiljuti elukaaslase New Beetlega pimedas sõitma minnes.
Esimene arvamus oli, et tulede lüliti tuksis, õue kontrollima minnes selgus, et põlesid küll.....
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#24
(28-12-2016, 08:57 PM)jansa Kirjutas: Teemaalgataja lingil on pigem usa autol euro tuled (popp värk).
Säänsed kollased udukad on rohkem prantslaste teema.
Kiire pilguheit nende ebaisse küll kohe vastust ei anna, ilmselt peab muude märksõnadega diibimalt otsima.
http://www.ebay.fr/sch/i.html?_odkw=w123...+kasutavad mingit kollast lensi seal ees.
Ei ole ükski selline tuli näppu juhtunud kahjuks.phare+reflecteur&_sacat=0

Ja pigem võib asi üldse nii olla, et reflektor on ikka tavaline kirgas,
Usa omadel, nendel ümar-ümar, on küll uduka klaas ise kollane.
Sellel autol on umbes 10 aastat kollased udukad kasutuses olnud. Sees tavaline H3, kollane reflektor ja kollane klaas. Boschi toodang. Valgustavad igatahes paremini, kui originaalid. Kasutuses ka päevatuledena.

[Pilt: 72573-Kollased_udukad.jpg]

Vasta
#25
(28-01-2017, 07:10 PM)stihl Kirjutas:
(28-01-2017, 03:25 PM)Gerthsemm1 Kirjutas: Ega nad suurt midagi ei valgusta,aga lohutan ennast sellega et ennem ka neist suurt tolku polnud

Lohuta ennast ka sellega, et tegelikult me kõik, kes me oma kätega midagi teha tahame ja teeme, oleme midagi pekki keeranud...Eusa_dance

Mul aasta tagasi oli juhus, kus päev enne Uunikute Talverallit selgus, et Isendi (ta ei ole MB) esituled ei näita isegi lumisel metsavahel mitte essugi. Endal veel kauged ka keskel (seal aukudes, kus 124-jal udukas on)
Uute Hella tulede paari hind 600€+; auto turuväärtus umbes sama. Loomulikult ei raatsinud/siiani pole raatsinud osta.
TYC-e ja muid kahtlasi pole saada.

No mis siis ikka, tuled maha, klaasid maha ja selgus et nad ei saagi näidata - kroom on plastikreflektorilt päris palju valgeks desintegreerunud. Alkoholi ja õrna lapiga puhastades tuli veelgi rohkem maha. (klaasid kusjuures väljast ilma "liivapritsita", sest autol läbisõitu polegi, kuigi ise 28a vana, seega need olid ok)

Noh, ja siis läkski kohalikust butiigist ostetud kroomvärv peale. 5€ maksis.
(neid värve on s..ttasid ja siis on veel s..temaid; ma sain õnneks selle s..ta. Puutuda teda peale värvimist ei tohi - peale teist uduõrna kihti kohe külge ja klaas peale)

Kusjuures; autole otsa vaadates on effekt nagu oleks jumala uued tuled; peegeldavad küll.
Korralikku tulevihku, nagu originaaliga võrreldes ilmselt ei anna, aga sõidu sain sõidetud.
(Poest uued eraldiseisvad lisakauged panin kah peale, siis oli üldse nagu päeval. kihutada)
Lähidele andsin läbi relee veel otse +13V peale (originaalis tuli vaevu mingi 10,5V, see on see poolvanade VAG-ide lemmikteema)

..........

Mingit vesikroomi, millega reflektoreid väidetavalt edukalt uueks tehakse, tundub, et on riburada pidi ka Eestise jõudnud. Ja kodanikud vist tegelevad sellega.
Aga mina pole ühtki taastatud tuld siiani näinud, oma viga muidugi. (Tulede taastamine pole ka ilmselt peavool, pigem läheb uus Taiwan või NOS originaal ebayst külge.)
Ja tehnoloogia on ikka suht kallis, mingid 100 pritsimist, topelttüüsidega püssid jne.
Vblla mingi hullsuure plastist ja kroomitud usaka võre puhul, mis $1000 maksab, tasub ära; ma ei tea....?

Kui keegi edukalt selle kroomiga tegeleb ja seda loeb, võiks siia hinna kirja panna?
A`la MB W124-ja tulede peeglite taastamine. (ja neid on 4 kokku, eksole, pilt ülevalpool olemas)
Kui viia töösse juba ainult peeglid - s.o. ilma lahti-kokku hinnata.


.
tulede vesikroomiga tegelen mina,tule hind on suurusjärk 45€ ,olen neid peesse keerand ja on ka palju asju väga häid saanud,lisan mõne pildi ka

[Pilt: 84845-IMG_1056.JPG]

[Pilt: 48689-IMG_1075.JPG]

[Pilt: 69582-IMG_1074.JPG]

[Pilt: 54233-IMG_1130.JPG]

[Pilt: 78756-IMG_1135.JPG]


PS.saan neid teha 8 eri värvitooni,kaasaarvatud kollaseid ! või kuldseid Big Grin




www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#26
Ma vist juba paaril pildil näen analoogilist tuld nagu mu talverallikal...Paranoid
Hind enam vähem, kui pekki ei läe...

Kas kunde tahtis neid välimisi raame ise mustana ja kuidas kokkuvõtteks jäi?
Nagu Hella Smoke`l we?
Vasta
#27
(29-01-2017, 05:12 PM)stihl Kirjutas: Ma vist juba paaril pildil näen analoogilist tuld nagu mu talverallikal...Paranoid
Hind enam vähem, kui pekki ei läe...

Kas kunde tahtis neid välimisi raame ise mustana ja kuidas kokkuvõtteks jäi?
Nagu Hella Smoke`l we?
Mis raame silmas pead ? Viimasel ajal kui hoolas olen olnud pole nii väga pekki enam läinud Unibrow palju asju läks puhtalt lohakusest pekki seoses mitte lugeda manuali korralikult Eusa_wall tite haiguste hooaeg on läbi saanud ,õnneks.Kulud on kolinal kukkunud aga ikka juhtub aegajalt mõni näpukas Paranoid

www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta
#28
Pidasin silmas seda raami:

[Pilt: 48689-IMG_1075.JPG]

Kui ma ikka õigesti aru sain, et need on Audi Coupe pikad tuled, millel reflektorite ees veel need raamid käivad. Mis on ka kroomitud, aga äkki must jäi kiftim, sellepärast küsin...
Äkki peaks ka nii tegema.

Kui kunde oma tule ise kokku pani, siis Sul muidugi inff puudub...ja peaks audi foorumist vast küsima.

Seda ma täitsa usun, et kui juba rohkem teed, siis pekki ei läe...Eusa_dance
Aga igal juhul panen kõrva taha; aeg ajalt on igasugu lolle plastasju vaja kroomida.
Ja kiiret tavaliselt pole.


.

.
Vasta
#29
(31-01-2017, 07:01 PM)stihl Kirjutas: Pidasin silmas seda raami:

[Pilt: 48689-IMG_1075.JPG]

Kui ma ikka õigesti aru sain, et need on Audi Coupe pikad tuled, millel reflektorite ees veel need raamid käivad. Mis on ka kroomitud, aga äkki must jäi kiftim, sellepärast küsin...
Äkki peaks ka nii tegema.

Kui kunde oma tule ise kokku pani, siis Sul muidugi inff puudub...ja peaks audi foorumist vast küsima.

Seda ma täitsa usun, et kui juba rohkem teed, siis pekki ei läe...Eusa_dance
Aga igal juhul panen kõrva taha; aeg ajalt on igasugu lolle plastasju vaja kroomida.
Ja kiiret tavaliselt pole.


.

.
ei ,see raam läks ka kroomi alla
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Auto taga tulede toonimine? Diamondback 9 10,580 26-05-2012, 02:14 PM
Viimane postitus: janek126
  W210 2002a. tulede autom. sisselülitus. Diamondback 4 3,838 30-08-2009, 02:34 PM
Viimane postitus: kait



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne