Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poltide-mutrite tsinkimine
#8
(08-12-2016, 10:50 PM)Stabilo Kirjutas: Kust saab EvapoRusti Eestis osta? Ma olen otsinud seda igalt poolt...

Eestist ei ole leidnud. Tellisin mingist Soome veebipoest (race.fi), hind normaalne ja tuli kiiresti kohale. On huvitav, et peale oli kleebitud soome-, rootsi- ja eestikeelne instruktsioon. Pakutakse seda ka Motoneti Soome lehel – ehk jõuab kunagi ka Lasnamäe poodi.

Aga enam ei lase eriti meelt kõigutada, et tehes sellist auto taastamis projekti või midagi korralikumalt tuleb asju ja ka kulumaterjale üle maailma taga ajada: liimi Tšehhist, pahtlit ja muud keemiat Saksamaalt, varuosasid ja tööriistu Ameerikast jne…

Kuumtsink on pigem ikka suurte tolerantsidega detailidele, kihi paksus 50-200 µm.
Ja selle lisa 0.2 mm-ga asjad enam kokku ei lähe. Elektrolüütiline tsinkimine on 5-25 µm.

Olen juba arvestanud, et mõne aastaga on asjad tuhmid. Ega keegi siinmaal ju paremaid tehnoloogiad ka ei paku nagu Dacromet vms. Samuti ei saa öelda, et kõik MB-lt tellitud originaal jupid väga hea kattega on: uued vahekasti poldid tõmbasid ühe talvega katte all seistes oksiidiseks. Aga tsinkimise mõte ei ole ju hoida detaile aegade lõpuni perfektses ja säravas konditsioonis; see peab mingi ajani ennast ohverdades terast kaitsma ning seesama oksiid, mis keermete vahele jääb aitab hiljem ühendustel lahti tulla.

Kui jätta kõrvale, et roostevabal on oht kinni keevituda, siis ikkagi ei ole saada kõiki ühes autos leiduvaid eri mõõtudes polte, mutreid jne. Isegi mitte-roostavabu pole saada.

Ning mul käisid, lisaks poltidele ja mutritele, tsinkimises kõik metallist asjad, mida lahti võtta sai. Kui muu on puhastatud, värvitud jne siis need paar roostes asja kohe tugevalt riivavad silma.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: Stabilo - 08-12-2016, 11:11 AM
RE: Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: hents99 - 08-12-2016, 11:36 AM
RE: Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: v6sa - 08-12-2016, 11:50 AM
RE: Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: stihl - 08-12-2016, 01:23 PM
RE: Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: ed_ - 08-12-2016, 03:49 PM
RE: Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: Stabilo - 08-12-2016, 10:50 PM
RE: Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: ed_ - 09-12-2016, 02:53 AM
RE: Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: Heinar - 09-12-2016, 01:07 AM
RE: Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: Heinar - 09-12-2016, 09:09 AM
RE: Poltide-mutrite tsinkimine - Autor: stihl - 09-12-2016, 01:03 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne