Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB W203 ABS/ESP/BAS
#1
Juba mõned kuud tagasi tekkisid lambist vead ABS/ESP/BAS ja vahest ka BRAKE LINING WEAR vead armatuuri. Sai lastud kohalikul remondimehel natukene uurida seda asja, proovis ta seal ära vahetada vist piduri pedaali mingi lüliti, mis pidavat vist tavaliselt seda viga põhjustama aga tolku ei midagi. Siis oli vist kaitsmed üle vaadanud ja ikka ei midagi ja tema diagnoos oli lõpuks, et ABS aju on tõenäoliselt läbi, kuna pidi ka kuumaks minema. Ehk kellelgi kogemust, mida veel kontrollida või kas on mingi variant, kuidas teha kindlaks, kas viga on ABS ajus või mitte.
Kuskil soovitati ka ABS aju pstik üle vaadata, see tundus esmasel vaatlusel väga Ok.
Vasta
#2
Ei oska selle kohta miskit kommenteerida aga vb tõesti Smile
Vasta
#3
(16-05-2016, 09:17 PM)raksike Kirjutas: ...
BRAKE LINING WEAR
...

Piduriklotsidel on ikka katet järel? Ma ei tea 203 loogikat, aga ei peaks üldse võimatuks süsteemi väljalülimist kulumisanduri signaali peale.

Mida auto ise arvutile kurdab?
Vasta
#4
ABS i võru pekkis?
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#5
Vahest on kohe kui auto käima paned vead ees aga vahest peab ennem mõned meetrid sõitma ennem, kui tuled põlema lähevad.
Vasta
#6
(17-05-2016, 09:01 PM)raksike Kirjutas: Vahest on kohe kui auto käima paned vead ees aga vahest peab ennem mõned meetrid sõitma ennem, kui tuled põlema lähevad.


Kas see probleem tekib vihmaste ilmadega?

Mul oli ka mõned korrad sama asi aga tundub et viga pagasnikus oleval juhtmete ühenduskohas.
Vasta
#7
Probleem ei esine vahepeal vaid on koguaeg.
Vasta
#8
Rohkem soovitusi kellegi poolt?
Või ehk oskab keegi soovitada Tartumaal mõnda pädevat diagnostikut, kes saaks arvuti sappa panna?
Siin Elvas on kõikides töökodades mingid mõtetud aparaadid, mis ei suuda normaalset MB diagnostikat teha.
Vasta
#9
Lambist pakun, aga umbes sama teeb ka rooliasendi andur. Break lining välja arvata muidugi - too on pigem müstikavaldkond.

Tauno
Vasta
#10
Kuidas rooliasendi andurit kontrollida? Brake lining vahest on, vahest mitte, seda on vahest enne seda viga kah visanud.
Vasta
#11
Eusa_wall
Vasta
#12
Vahetatud sai ABS aju aga viga sama, uus (kasutatud) aju on sama koodiga. Kas kuidagi seda õpetama vms ei pea?
Vasta
#13
Auto tööle, rool alla täiesti vasakule ning siis täiesti paremale lõppuni ning tagasi otseks
https://www.youtube.com/watch?v=TQIDP0iRIGg
www.veebid.ee pakun veebilahendusi, küsi pakkumist.
Vasta
#14
Ei muutnud rooli keeramine midagi, eile veakoode lugedes ei kustunud ära piduri pedaali anduri oma ja mingi unknown failure. Peale veakoodide lugemist sai mindud poodi ja ostetud pedaali andur ja see ka ära vahetatud, mis muutis nii palju, et püsikiirusehoidja hakkas taas tööle, mis kadus mõne nädala eest. Peale seda pole olnud võimalik veakoode lugeda.
Vasta
#15
Eile sai uuesti juhe külge pistetud ja andis ikka jälle ABS/EBS control module faulty vea. Nüüd ei teagi, kas lammutuse aju kah vigane või asi ikka milleski muus.
Vasta
#16
teema teine postitus.
Tegemist on "hea" veaga, ta on vähemalt koguaeg olemas.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#17
Kas kellelgi on soovitada Tartus või Tartu lähedal mõnda töökoda/isikut, kellel oleks normaalne aparaat, millega lugeda MB veakoode? Kogemuste järgi ütleks, et need kelle juures olen varasemalt käinud, siis nende arvutid on kõik näidanud erinevaid vigu ja mitte probleemiga seonduvaid vigu ei tea miks aga nii on olnud paraku. Mis seadmed on üldse usaldusväärsed MB-le diagnostikat tegema?
Vasta
#18
(06-04-2017, 01:34 PM)raksike Kirjutas: Eile sai uuesti juhe külge pistetud ja andis ikka jälle ABS/EBS control module faulty vea. Nüüd ei teagi, kas lammutuse aju kah vigane või asi ikka milleski muus.
Viga peaks olema "milleski muus".
RENTIDA THULE KATUSEBOX! Diagnostika. Autode elektroonika remont. Webasto diagnostika/remont. Auto konditsioneeride kontroll/survestamine/täitmine. Tel. +3725145023 Puksiirabi +37255558678
Vasta
#19
Kas said veale jälile?
Mul sama jant. Vahetasin abs pumba/ploki ära....aga sama. Soojenedes läheb esp errorisse, kiirus nullis jne. Viga ilmselt mujal, ehk keegi viitab, kuhu vaadata.
Esindusse ei ole taskukohane autot viia....seepärast küsin siin, kuigi eelmine küsija sai juba nö vastu hambaid. Eusa_drool
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#20
Mul kasutuses kaks W 203 -e. Üks sellone korralik. Teine töömasin, ehk roopamiseks. Mõlematega olen maadlenud nende vigadega. Hetkel ka mölemal need süsteemid korras. Korralikumal hakkas seda viga tampima eelmine suvi suvalistel aegadel sõidu aeg. Lükkasin oma väikse testri järgi ja see ütles et viga on tulnud sisse pressure andurist. googeldades leidsin, et see asub piduri pumba küljes. Kustutasin vead ja nüüd pole seda viga enam sisse löönud. Arvan et see juhtus selle pärast, et masin seisab tegelikult jube palju. Ja juu siis toimus mingi kommunikatsiooni viga. Töö ruunal sõitsin selle esp veaga ikka pea aasta. Seal hakkas ta pölema kohe kui auto käivitasin. Seal näitas tester veaks rooli asnedi anduri. Vahetasin selle ja nüüd see ka korras. Seal tundus et keegi oli kunagi seda juba vahetanud ja see oli minu meelest vale koodiga. Üldiselt peaks sellel autol need vead ikka üles leidma. Kui ma selle väikse testri külge surasin, siis sain isegi kontrollida et köik ABS andurid annaksid ühte ja sama kiirust, kui autoga sõita. Piduri klotsi kulumis viga sellel autol süsteemi errorisse ei lükka. See viga on mul ka korra läbi käinud. Lihtsalt kuvad tabloo peal seda et vaja klotsid vahetada. Arvuti peaks ju ikka suhteliselt täpselt viitama kus kohast viga sisse tuleb ja sealt tuleb ka seda otsima hakata.
ML juhatas tester selle vea puhul mind piduri tule lüliti juurde, mis näis pealtnäha korras olevat kuid lahti vöttes ilmnes, et sees klemmid pölenud. Ja sealt see koterman tuli.

Võibolla mul lihtsalt siiani vedanud ja sellised lihtsad vead olnud.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w203 2003a 2.2 cdi 105kw ATM kasti probleem MercedesBenz 2 129 05-02-2024, 08:19 PM
Viimane postitus: MercedesBenz
  W203 paagisise pumba torustik Maxml 1 150 05-12-2023, 03:57 PM
Viimane postitus: Lahekas
  CLC W203 cdi aku laadimispinge liiga kõrge Rainzman 0 229 21-10-2023, 01:56 PM
Viimane postitus: Rainzman
  CL203 ABS-EPS-BAS Sannuuu 5 577 01-05-2023, 01:30 AM
Viimane postitus: Sannuuu
  w203 kontrollid maha merce 3 502 26-02-2023, 11:27 PM
Viimane postitus: ets1
  w203 abs,bas,esp mure myokard 6 480 05-01-2023, 09:52 AM
Viimane postitus: Marksus
  w203 200 CDI 2005a probleem ustega Karupoeg22 2 360 21-12-2022, 01:04 PM
Viimane postitus: Karupoeg22
  w203 2.0 120kw pöörde probleem merce 8 821 21-11-2022, 08:13 PM
Viimane postitus: jsv
  C220 w203 ESP / COOLANT MercedesBenz 6 891 11-09-2022, 12:32 PM
Viimane postitus: MercedesBenz
  W203 2003a 2.2 cdi 105kw atm kasti probleem -Mattis- 6 1,310 13-03-2022, 06:41 AM
Viimane postitus: madka007



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne