Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB E320 Coupe, 1993, .Alar.
Tüüpiline näide autoremondi ettevõtte suhtumisest - see oligi minu eelneva postituse põhjuseks. Mind isiklikult ajab selline suhtumine marru, veelkord kui võetakse töö eest tasu (reeglina mitte väikest) siis peab ka selle töö tulemuste eest vastutama.
Ega muu ei aitagi sellist suhtumist muuta kui selle avaldamine, n/ö hääletame lõpuks ju oma rahakotiga.
Ma loodan siiralt (loe väga naiivselt), et kunagi läheb paremaks.
Minu kogemusel on, vähemalt minu auto osas, olnud Silberi varuosahinnad kõige soodsamad. Samas on tagantjärele lihtsam vaidlusi lahendada kui varuosa paigaldaja ise ka osa hangib.
Cl55 AMG
Päris hea teema.

Kuna ma olen umbes 100 aastat töötanud igasugu remondiettevõtetes ja mul hetkel igav, siis lausuks paar sõna nende kaitseks.
Sest ise neid ju kohal pole ja paar keissi ju tundub, et hetkel on.

Lesven. Arvel varuosakoode ei näidata juba ammu, see on selleks, et kunde, kes numbreid tunneb, ei hakkaks naabrimehega saunaõlle taga kisklema, kes kuskilt midagi odavamalt sai. Noh, üks käis NÄITEKS Audis ja teine Forsis, mis on mõnes mõttes ju konkurendid. Või üldse saadab Wolfsburgi meili, et mis TEIL see junn maksab. Aga MINA olen kliendile ju hinnapakkumise teinud, tema on nõus olnud ja pärast pole mõtet plõksida, kui ta linnapealt odavama asja leidis.

Seega see jagaja otsa tihend - see ei pruugi keissi tekitada; lihtsalt ladu on mingi tootekoodi nimetuseks kirjutanud selle jagaja tihendi, kuigi sama võib vabalt olla ka näiteks mingi nukasimmer. Lihtsalt see jagajavärk käis laost esimesena läbi ja nüüd jooksebki see nimetus elu lõpuni kõigile arvetele, kus seda toodet müüdi. See on suht tavaline. Ja see on ka täna tavaline, et ilmaasjata mingit jama arvele ei kirjutata. Seda tehti vblla metsikutel 90ndetatel, aga täna see on ammu tabu. Sellega on nii lihtne vahele jääda.

See silkariteema. Tõepoolest seda kasutatakse, ka kummitihenditel, muideks, ning muidugi ka seal, kus tihendit pole üldse ette nähtud.
Ja silikoni tööde puhul, kus mingit kolm nurka suht lollakalt kokku jooksevad, mõnikord VÕIB asi uuesti tilkuma jääda. Siis tuleb see töö loomulikult uuesti teha ja ettevõtte kulul. Ehk tavaline garantiikeiss. Ja see ON normaalne, kui sa liimid 100 mootorit silikooniga kokku, siis 1 neist jääb lekkima. Paraku. Ja selle ühe tasuta uuestitegemine on juba hinda sisse kirjutatud ja ülejäänud 99 maksavad selle kinni.
See, et silkarit palju oli, no poogen, see viga ei põhjusta. Palju võid putru ei riku, vaid on lihtsalt raiskamine.

Hort. Seal on küll mingi perse juhtunud. 92 kraadist tõesti MB ei kasuta ja üleüldse on tal ehitus kuidagi teisem, kui sel Gatesil (mis originaalis tal küljes. Netipoed müüvad seda sellise hinnaga., silberis on sama mingi 35€).
Sel juhul ma oleks võtnud kõne neile, saatnud pildid, jutt juures, et mul läks auto rootsis keema ja kulud on sellised ja sellised. Treilaarve, uus remondiarve, minu takso, kõik jutud.
Makske kinni. Tegu on ju veel kalli ja üliheas korras haruldase masinaga ka, mitte mingi 300€ se rondiga väljapressimiskeiss. (aga need vist ei tee enam kindlustuspettusigi mitte)

Ja maksavad. Kes ikka tahab oma kohta seda teksti tarbijakaitsest või fng Kuuuurijast vaadata.
Seega, olege nendega pisut julgemad vaidlema. AGA ENNE seda, kui foorumisse mingi jama kirjutate.
Kirjutada võib siis, kui nendepoolset lahendust pole konkreetse nõude peale tulnud ja kunde on julmalt üle lastud.
Kahe naabrimehe lihttüli puhul on ju samuti, et kõigepealt proovime omavahel lahendada ja siis alles kõik kellad helisema.

Muidugi, mingid sellised teemad, kus kundel on remondikohas katuseantenn pihta pandud või uksele mõlk tehtud, on ettevõtte poolt lihtsalt lahendatavad - pea igas putkas on täna töökoja sissesõidul + sees kaamerad.

On olnud juhus, kus kunde tuleb mõlkis esikapotiga õlivahetusse ja pärast auto kättesaades tal probleem, et näe, kapott mõlkis, lasite tõstukukse peale kukkuda. (eks see "mõte" tekkis tal kodus, kui titt ukse autole peale tõmbas)
FILMIL oli ilusti näha, kus vanaeit juba tuli mõlkis kapotiga.
Häbi oli tal küll, kui filmi vaatas (ja ühtlasi teada sai, et tõstukuks käib elektriga ja ei kuku üldse kunagi kuhugi.)
Just tried, noh...Doubt

Niit, nii ja naa on nende asjadega.
Terv. 20a varuosa ja meistrikogemusega
h.
Mingi jama edaspidi kellegi - mulle PS ja vaatame, mis teha annab. Vaielda ma nendega oskan.

P.S. Ma ei maga ei Lesveni ega Hortiga ega isegi ühegi mehega mitte. Naisega vahest juhtub...Smile

.
No nende ja eelkõige minu õnneks mingeid lisakulusid ei tekkinu va uus termostaat. Saatsin meili pildiga ja vastuseks sain siis suht lakoonilise kirja, et nad ei jõua igat juppi kontrollida ja antud jupp toodi neile natuke enne kui ma auto töösse andsin ja siis, et probleemide ilmnedes oleks nende juurde pidanud pöörduma. Vastasin sama lakooniliselt, et auto Eestist väljas ning mul oli lihtsam ise lahendus leida, antud juhul uue kvaliteetse termostaadi näol ja lubasin neile vana tagastada. Ühtegi vastust, et a'la tagastame raha vms pole tulnud Big Grin
Mul Tallinnas veel MB Abi ja Silberauto proovimata nö Mercedes-Benz spetsidest. Lesven, Hort ja DMG on suuremal või vähemal määral pettumuse valmistanud.
Liigse silikooni kohta ütleks, et v6ib ikka pudru rikkuda küll. MB (ja sh. ka muud tootjad) näevad selle aplitseerimist vajalikesse kohtadesse üli6hukese kihina. Liigne silikoon ei pressi ju mitte ainult ennast väljapoole, vaid ka sissepoole, kus teatud kohtades v6ib ummistada näiteks k6rvaljooksva pisikese 6likanali. Otsakaanes jah midagi sellist pole, kuid sissepoole uitamapääsev löga pole kindlasti asi, mida ma oma mootorisse tahaks.
(23-05-2017, 03:26 PM).Alar. Kirjutas: No nende ja eelkõige minu õnneks mingeid lisakulusid ei tekkinu va uus termostaat. Saatsin meili pildiga ja vastuseks sain siis suht lakoonilise kirja, et nad ei jõua igat juppi kontrollida ja antud jupp toodi neile natuke enne kui ma auto töösse andsin ja siis, et probleemide ilmnedes oleks nende juurde pidanud pöörduma. Vastasin sama lakooniliselt, et auto Eestist väljas ning mul oli lihtsam ise lahendus leida, antud juhul uue kvaliteetse termostaadi näol ja lubasin neile vana tagastada. Ühtegi vastust, et a'la tagastame raha vms pole tulnud Big Grin
Mul Tallinnas veel MB Abi ja Silberauto proovimata nö Mercedes-Benz spetsidest. Lesven, Hort ja DMG on suuremal või vähemal määral pettumuse valmistanud.

Kui sa midagi müüd, siis sa PEAD iga juppi kontrollima. Mingi Rimi siin kontrollib isegi igat oma banaani ja see on normaalne. Ja sul on tagastusõigus.
Teine asi on see, et Sul OLID lisakulud - see termostaat sinna ise külge ei hüpanud.
Aga nüüd, muidugi, kui Sa selle juba ise külge torkasid (ja sellest ka avalikus foorumis kirjutasid), pole midagi tõestada.

Ja lahenduse oleks pidanud samuti nemad leidma - Sul oli ju auto pekkis termostaadiga fng 1000km kaugusel.
Kas nad oleksid soovinud, et Sa treilad auto tagasi...? Vaevalt. Neil oleks lihtsam olnud mingi Stocki töökoja töö kinni plekkida.
Aga see ongi see julgus ÕIGEL hetkel möliseda. Et keeb ja mis ma nüüd teen?

Praegu, las maksavad selle junni raha + vahetuse raha tagasi. Pump las olla nagu on. (see üldse toimib?)
Kui kaardiga maksid, on neil Su arve number olemas.
Aga selleks pead muidugi siia tulema ja kohapeal mingi paberi täitma.
(see pole nende seadus, see on siin välja mõeldud asi ja kõigil käib see nii)

.


(23-05-2017, 03:46 PM)onu_siim Kirjutas: Liigse silikooni kohta ütleks, et v6ib ikka pudru rikkuda küll. .

Jah, ma tean seda. Ma olen isegi kokkujooksnud mootoreid näinud, kus silikoon on õlikanali ummistanud.

Pidasin silmas konkreetset juhtumit.
No bad feelings.

Alari õnnetus on see, et ta aeg ajalt sõidab autoga Rootsis. Hort käitus korrektselt, kui ütles, et oleks tulnud nende juurde probleemiga pöörduda. Treila ja taksoarveid naljalt keegi niisama maksma ei hakka. Kui viitsid kohtusse minna, ka siis on kahtlane, et sa need rahad kätte saad. Ilmselt mõistlik on neile see vana termostaat tagasi viia ning viisakalt raha tagasi küsida. Ehk isegi annavadEusa_angel
Ma ei sõida aegajalt Rootsis autoga, auto on Rootsi registris ja resideerub Rootsis alaliselt. Vahetavahel sõidan ma Eestis.
Igatahes tekitasin endale just kulu - termostaadi korpusesse tuli mõra aga eks see oli suuresti minu enda ja 25 aastat vana jupi viga. Eks see oli vihjeks, et oleks pidanud välja vahetama ka selle Big Grin Ma mingit viha ei pea Horti vastu absoluutselt. Mind häirib vaid, et töid tehakse üle jala veidi.
Soovitan sellist kohta.

KJ Auto OÜ,
Mäealuse 3A, Tallinn (üleval mäe peal, taga nurgas).
Jüri Koort
56471227
e-mail: koort.jyri@gmail.com

Kaks venda, üks oskaja BMW-de peal ja teine oli eelnevalt mitmeid aastaid Silberauto leival.
Star-i vist veel ei ole aga mehaanilise poolega saavad hakkama.

Lasin BMW-d seal teha. Koos vaatasime varuosade hinda erinevatel pakkujatelt, suhtumine asjalik ja tore.
Töötund 30 eurot.

Veits nukker jah,siis õeldakse et igasse urkasse pole mõtet viia.Tekib tunne,et see urgas ongi õige koht kui nimega kohad sellise suhtumisega.Nii kahjuks on ja jääb,sinul halb kogemus,aga kokkuvōttes neil järjekord uksetaga.Lihtsalt sattusid sina,teisel vennal sama tööga probleeme pole.Liini värk,midagi teha pole,kõik eksivad!
Mina maalaps,siin inimesed natuke teisemõtlemisega ja olen leidnud venna,kelle juurde auto viia kui mure,siiani olen rahul!

Olid endal ka jamad ja hakkasin eelmainituid kohti läbikäima ja ei jäänud rahule.

Edu hobiautoga!
Tehase termostaat sees ja tehase termostaadi kaas peal ning korralikult õhutatud. Kaanel oli küll keermega ava peal, kuhu peaks banjo poldiga käima miski ülevooluvoolik, mis mul radika ülemisse torusse läheb aga sinna panin pimeda ette.
Vana, millega tegin amatöörliku poltide pingutamis vea
[Pilt: e18f9b8d18f3b207ce4d276184fe818d.jpg]
Uus
[Pilt: ba6a3b172ddc8a807f2a4d8d6f7c41ed.jpg]
Temp sõites (enne oli prakt 100 kraadi peal)
[Pilt: d975b091f2d9ca8c481545b97a00c8a8.jpg]
Peale 15km maanteed lasin kohapeal seista ja siit enam ülesse ei roninud
[Pilt: 6510228513bd7473dd1be37b87aa96d8.jpg]
Eks paistab, kas jääb ka nii. Nädalavahetuseks lubatakse kuni 28 kraadi, hea testida Smile
W140 M104 mootorid on 98-kraadise termostaadiga vms.
Hoiab töösoojana ca 100-kraadi. Seier istub kenasti sama koha peal ka 35-kraadise õhutemperatuuriga, kliima sees.
Kui mootor ja radikas korras ning vent töötab, siis pole sul muretsemiseks põhjust.

'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Updeit mittemillegi osas. Kiired ajad tööl, puhkused jne ei lase eriti autoga sõita. Korra-kaks nädalas viin ikka tiirule, käin kasvõi poes piima toomas. Täna kodu lähedale hobiautode kokkusaamisele minekuks printisin välja paberi, kus rootsi keeles peal, et auto müüa. Jätsin selle armatuurile ja üritasin eemalt reaktsioone jälgida. 3-4 inimest, kes lähemalt vaatas, kuid neist üks käis mitu korda uurimas, kuniks sildist mu telefoninumbriga pildi tegi ja ära läks. Hing nagu ihkaks kabriot või V8-t, veel mõnusam, kui mõlemad ühes elik SL500 vms, kuid nüüd õhtul kodus, läbi akna autot silmitsedes mõtlesin, et kuradile. Jääb see viimaseks sildiks Big Grin Tegin ebays oma tavapärase tiiru ja komistasin millegi huvitava otsa, mida otsinud olen. Nimelt Orise toodetud originaal katuseraamid, mis poltidega nendesse klappide all olevatesse aukudesse kinnituvad. Pikalt ei mõlenud, tellisin ära, kuna tegu suht haruldase jupiga. Ilus ta pole, kuid see pole tähtis Big Grin
Selline siis
[Pilt: e7a28ed64f004f5aa1979096ec3fa12c.jpeg]
Päeval sai auto puhtaks ka küüritud
[Pilt: a569e6b36ffb98bc54ac16c97fc49ded.jpg]
Ning kohalikul kogunemisel end näitamas käia
Autosid tuleb sinna kokku õhtu jooksul kohati paarsada alates hot-rodidest kuni uute MX-5-teni välja
[Pilt: 4447aa86c05ff22e659d8c60e99fe6c8.jpg]
Sai kätte Orise katuseraamid. Ilmselt võib neid originaal aksessuaariks kutsuda, kuigi ühtegi MB logo seal pole. Näevad veidi kasutatud välja, kuid arvestades nende ca 20+ aastast vanust, pole viga. Mis põhiline - kinnitub nii nagu peab - orig aukudesse. Ma pole varem nii suurt rõõmu nii koledast asjast tundnudki Big Grin Ilmselt võib seda haruldaseks lisaks kutsuda.
[Pilt: 27f3d0f80d911c6020e57452354934c1.jpg]
[Pilt: 80825e51b4bcf7b144336a1dfa03d6c4.jpg]
Lisadest igatseks veel puitrooli ja orig tulekustutit juhiistme külge, mis oleks koos tumeda nö dekoratiiv vaiba jupiga
Ülejärgmine nädal väisan Tallinnat korra autoga sest 123Autoklaas on kehvasti tagaklaasiliistu paigaldanud, mis nüüdseks lahti on tulnud ühelt poolt.
Kui on huvi, siis ma tean kes müüb originaal, ideaalses korras AMG puidust rooli. Hind on ainult 120 EUR.
Mercedes-Benz on Mercedes-Benz.
Sa ilmselt ei räägi airbagiga roolist...
Ilma jah, aga airbagiga puidust rool on ka olemas.... Unibrow ei tea muidugi kas harjade või lindiga.
Mercedes-Benz on Mercedes-Benz.
Kui on 93a ja ülesse, võib mulle pakkuda. Kui pole siis paku kasutajale cico
Monoblockid läksid õiglase hinnaga ühele teisele MB huvilisele Rootsist ning sellega hakkab aeganõudev uue velje otsing järgmiseks hooajaks. Mõned ideed on. Mida harvaesinevam velg, seda parem. Seniks aga nö ugly mode nagu mul sõber ütles
[Pilt: 8f27b3fca465384ab5c54d8ce5509a23.jpg]
Oskan vaid kaasa tunda inimestele, kes arvavad, et lamell ka suvel sõita kõlbab. Muutus juhitavuses on ikka päris tõsine +18 juures.
16"? originaal 8-holed pole sugugi "ugly mode" juhul kui nad ideaalkorras/taastatud on. Isegi soliidsem kui 17" Monoblockid kui ka ülejäänud auto korralik on nagu sul.

Samas mõistan-mulgi pole originaalid.
Teema võib sulgeda, auto vahetas omanikku ning kodumaad, milleks Tšehhi nüüd


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W203 C 220 CDI (203.706)sports coupe aka põdra junn - JaaJaa JaaJaa 20 2,878 08-07-2023, 05:32 PM
Viimane postitus: JaaJaa
  MB 190e, 1993, w201 - kaarel kaarel_w201 55 45,024 26-07-2021, 11:45 AM
Viimane postitus: kaarel_w201
  MB Transporter 308D, 1993 -põhh põhh 7 5,737 18-09-2020, 06:53 PM
Viimane postitus: põhh
  MB CL500 Carlsson, 1993, C140 tanelro 0 1,721 11-07-2020, 03:43 PM
Viimane postitus: tanelro
  c124 E220 110kw 1993 966mkr 55 30,358 11-04-2020, 08:36 AM
Viimane postitus: Karl
  MB S 280, 1993, w140 - Magnus djmaq 12 15,207 25-03-2020, 03:08 PM
Viimane postitus: djmaq
  W124, 280 E, 1993 - Even Even88 36 26,422 07-03-2020, 04:23 PM
Viimane postitus: nostromo
  W124 CE 320 1993-cico cico 66 73,737 01-05-2019, 02:09 PM
Viimane postitus: cico
  S124, E320 , 1995 - Even Even88 14 8,611 09-02-2019, 04:00 PM
Viimane postitus: KalevE
  W211, E320, 2003 - Marksus Marksus 36 37,042 27-03-2018, 03:06 PM
Viimane postitus: Oliver.L



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne