Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xado geel
#1
Tere kodanikud ,seltsimehed

Mis te arvate sellisest asjast nagu mootori hooldus Xado geeliga, kas on kellelgi mingeid kogemusi, arvamusi või kuuldusi.

ette tänades
mercedes-benz das is aine autu
Vasta
#2
Tere

Meil oli üks opeli närakas mis sõi hirmsalt õli ja suitses. Sai ka ühte Xado geeli kasutatud. Mingi muutus nagu toimus aga selge on see et uueks ta mootorit ei teinud. Ja no seda sai ikka mittu korda sinna lisatud enne kui mingi muutus toimus.

Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#3
(15-09-2015, 03:36 PM)siimruz Kirjutas: Tere

Meil oli üks opeli närakas mis sõi hirmsalt õli ja suitses. Sai ka ühte Xado geeli kasutatud. Mingi muutus nagu toimus aga selge on see et uueks ta mootorit ei teinud. Ja no seda sai ikka mittu korda sinna lisatud enne kui mingi muutus toimus.

Siim

aga on ta pigem kahjuks või kasuks, nimelt hakkan autot ostma ja omanik ütles et tal autole tehtud sellega mootori hooldus. Või peaks sellest hoopis seda järeldama et selle mootoriga hoopis miskit mäda.
Autoks siis nimelt mb e 320 cdi 2003 a.
Või äkki lihtsalt tõesti selle eesmärgiga et mootori eluiga pikendada.
mercedes-benz das is aine autu
Vasta
#4
Mina ei ole veel näinud, et keegi oleks seda moosi lisanud patta, millel viga külges poleks olnud. Ikka tõbist sedasi praavitatakse.

Ning nii mõnigi on abi saanud. Kuulsaim vast Motamehe laada, mis keeldus ära suremast...
http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=5671
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=8679
Vasta
#5
Korras autosse ei soovita küll selliseid asju panna ja hoolduseks on seda eriti naljakas nimetada!
https://ketecor.ee/ kardinad, rulood ja markiisid
Vasta
#6
Kunagi 1998-2000 aasta paiku Motorexi autonäitusel rääkis üks vanem mees (kes seda XADO-t seal stendis siis esindas) tõsimeeli, et tulevikus hakkabki autoremont välja nägema nii, et kallad ühte vedelikku mootorisse, teist käigukasti, kolmandat kõrgsurvepumpa jne ja ei mingit vajadust mutrivõtme ning varuosade järele. Kosmos!!!
Tegelikult tundus mulle see jutt siis juba kahtlane ja nüüd aastaid hiljem näen, et autosid remonditakse ikka vanal heal moel mutrivõtit ning varuosi kasutades.
Seega minu järeldus. Kui mootor nigunii peetis on ning kap remonti nõuab (kaotada pole midagi) ja sul rahast kahju pole, siis võid ju proovida midagi (XADO-t) sisse valada ning siis jumalat paluda, et auto ühe päevaga end keemia abil terveks raviksWink
Vasta
#7
Mul ulguva reduktori tegi vaiksemaks võibolla kulus paika aga lubatud ajaga mis pakendil kirjas oli ei juhtunud midagi, aga lõpus see differ läks ikka katki. Aastate tagune kogemus.
Naftapress.
Vasta
#8
Ma ei tea, kas just Xado oli, aga üks "Väga hea õlilisand" oli see igal juhul. Ka teleturus reklaamiti ja panin ka kunagi oma 380 SEL mootorisse. Lubati peenemat minekut, väiksemat kütusekulu jne. Lõppes sellega, et see sama firma sai mulle kõik uued mootoritihenid osta, kuna see "hea vahend" sõi need kõik ära.

" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#9
Venelastel on hea site ja foorum http://www.oil-club.ru/ kus lahati lisandite koostist, foorumi osalejate seas on ka keemikud. Üldiselt et pika jutu lühidalt kokku võtta siis see Xado pole midagi muud kui õli paksendaja. Ja tänapäeva autodel kus kasutuses süntees õlid stiilis 0w-30 ja üless ja mootorid disainitud töötama sellel mõjub geel üsna halvasti!
Ja Xado valmis õlidele on tehtud ka analüüsi, üldiselt ei ole see õli ka halb samas ka midagi erilist ka mitte
Üldiselt ma olen seal nii mõndagi tarka enda jaoks leidnud. Samuti võtan kokku pika jutu:
Uued masinad töötavad üsna kuumalt ja vahetusvälbad on tõstetud 30000 km mis on täielik õli surm!
Üldiselt max õli eluiga on 15k km, see välp võib mõnevõrra tõusta juhul kui suure karteriga mootor.
Safe bet on 10k km, tänapäeva õlid enamus saavad hästi hakkama ja ka odavamad.
Teine asi on see et õlitootjad villivad tihtipeale ühest potskust 3 eritüüpi kanistisse asju ja müüvad erihindadega
näit: Valvoline Durablend / Valvoline MaxLife / Valvoline SynPower 5W-40 kohta oli jutt spektraal analüüs ja koostise analüüs on näidanud ühte ja sama

Nii et loo moraal, parem vaheta tihedamini õli mõjub oluliselt paremini kui mingi närune lisand!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne