Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aita Vabaerakond Riigikogusse!
#1
Aita Vabaerakond ( http://www.vabaerakond.ee ) Riigikogusse, tehes annetus kandidaatide kautsjonite eest maksmiseks. (Kautsjoni ehk tagatisraha eesmärk on tõendada, et nimekirjal on piisavalt palju toetajaid, kes on valmis tagatisraha välja panema.)

Iga kandidaat peab tasuma ise või erakonna abiga 355 eurot. Täisnimekiri on 125 liiget ja täisnimekirja esitamine on vajalik kasvõi selleks, et saada Rahvusringhäälingu valimiseelsetes debattides teiste erakondadega võrdselt eetriaega. Täisnimekirja kautsjonisumma on 44375 eurot e veidi vähem kui näiteks selle E-klassi laoauto hind https://www.silberauto.com/warehouse/pkw...207334#top

Praeguseks on Eestis välja kujunenud olukord, kus tänaste parlamendierakondade kandidaadid isegi ei tea, kui suur on kautsjonisumma kandidaadi kohta, sest selle raha võtab erakond riigieelarvelisest eraldisest. Teisiti öeldes, selle maksab maksumaksja kinni. Vabaerakonna olukord on täiesti teistsugune (Vabaerakond riigieelarvest toetust ei saa) ja see kinnitab, et Eestis puuduvad täna valimistel võrdsed võimalused.

Iga annetatud euro loeb!

http://vabaerakond.ee/vabaerakond-annetusvorm

Priit
#2
Seda võib ka teise nurga alt vaadata, seda suurt pappi taga ajama minnes ei tohiks ju palju olla see summa kandidaatidel endal välja laduda.
Jah, olen kuulnud, et see summa pidi pisike olema näiteks Riisalu jaoks aga mingu siis ärisse tagasi. Faktiks jääb, et raha tuleb inimese taskust kes teenib ainult pisku sellest summast.
Praegu jääbki nagu kõlama fakt, et kuna teised erakonnad elavad maksumaksja kulul, siis peaks ka sellega sama juhtuma.

Lihtsalt arutlen, ei miskit negatiivset.
#3

Vabaerakonna idee on see, et erakondade rahastamine peaks olema praegusest oluliselt väiksem ja ükski erakond ei tohiks saada riigieelarvest rohkem toetust, kui ise liikmemaksude ja annetustena koguda suudab.
Praegune pilt on ligikaudselt järgmine (vt nt Reformi liikemaksude osa) https://infogr.am/2015-aasta-riigieelarv...tavat-raha

Vabaerakonna manifest valimisteks asub siin (kui keegi tutvuda tahab) http://www.vabaerakond.ee/manifest-riigi...alimisteks

Ps ise teen erakonnale tuge, kandideerides nende nimekirjas, olemata erakonna liige ja kautsjoni maksan loomulikult ise.

Ps Kautsjoniga on lisaks nii, et kui erakond ei ületa 5% künnist, siis raha tagasi ei saa, kui saab riigikogusse, saab kautsjoni tagasi. Suht kummaline minu meelest.

Ps Keegi ei välista, et ka sellest seltskonnast osadel inimestel võimuga "katus ära sõidab". Aga valimistel jätkuvalt samu valikuid tehes on meeltesegadus teistsuguseid uusi tulemusi oodata.

Terv,

Priit

(23-12-2014, 02:58 PM)Heinar Kirjutas: Seda võib ka teise nurga alt vaadata, seda suurt pappi taga ajama minnes ei tohiks ju palju olla see summa kandidaatidel endal välja laduda.
Jah, olen kuulnud, et see summa pidi pisike olema näiteks Riisalu jaoks aga mingu siis ärisse tagasi. Faktiks jääb, et raha tuleb inimese taskust kes teenib ainult pisku sellest summast.
Praegu jääbki nagu kõlama fakt, et kuna teised erakonnad elavad maksumaksja kulul, siis peaks ka sellega sama juhtuma.

Lihtsalt arutlen, ei miskit negatiivset.


#4
Olen seda meelt, et riiki ei juhi ei valitsus, ei erakond, vaid need kes maksavad muusika eest.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#5
Seda meelt on paljud, aga vähemalt eestis see nii ei ole.
#6
Mis siin teisiti on?
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#7
Kas ma sain õigesti aru. Vabaerakond ei suuda leida enda seast 125 inimest kandideerima Riigikogusse, kes oleks enda eest ise suutelised tasuma 355 €? See ei ole ju ulme summa. Kui sul pole taskus vaba raha 355 €, mis sa sinna Riigikogusse üldse tahad minna? Või olen ma valesti asjast aru saanud?
#8
Püüan vastata (puht minu nägemus muidugi):

-Riigikogus on 101 kohta, 125-se nimekirja nõue on selles mõttes kummaline, et erakonna täisnimekiri peab olema pikem kui Riigikogus kohti.

-Kui keegi näeb Riigikogus eeskätt raha teenimise kohta, siis palju õnne talle.

-Ma ise töötan näiteks vallavanemana sümboolse palga eest, mis on veidi üle Eesti keskmise. Aktiivne loll Smile Erasektoris tahaks sama tööhulga eest vähemalt 2 korda rohkem saada. Kuna mul on peres 3 koolis käivat last, siis 355 eur vaba raha polegi nii vähe. Jah, ma leidsin selle ise, kuigi lähen nimekirja pigem erakonda toetama, aga see pole minu jaoks väike summa.

-Alles 2013.a mediaanpalk (pooled inimesed saavad rohkem, pooled vähem) oli Eestis ca 580 (brutto)euro juures (st sealt veel maksud maha). Seda on hästi näha, kui MB Klubi kogub liikmemaksu või organiseerib suvepäevi. Isegi sellised mikrosummad on inimestele takistuseks, mis siin 355 eurost rääkida.

Priit

(23-12-2014, 07:50 PM)kaupo51 Kirjutas: Kas ma sain õigesti aru. Vabaerakond ei suuda leida enda seast 125 inimest kandideerima Riigikogusse, kes oleks enda eest ise suutelised tasuma 355 €? See ei ole ju ulme summa. Kui sul pole taskus vaba raha 355 €, mis sa sinna Riigikogusse üldse tahad minna? Või olen ma valesti asjast aru saanud?

#9
(23-12-2014, 08:26 PM)Priit Kirjutas: -Kui keegi näeb Riigikogus eeskätt raha teenimise kohta, siis palju õnne talle.

Seal pole ju vahet, kas käid kohal või ei. Täispalk pistetakse ikka tasku, see on rohkem kui lihtne raha teenida. Ja ei saa aru urisemisest, et seal palka nagu polegi.

Oli ütlus, et mõnel äkki sõidab katus ära. Ma ainult mõnda normaalset seal teangi, ülejäänuga...ei teagi mida teha tuleks.

Isiklikult lõpetasin erakondade valimise juba mitu aastat tagasi ära. Üldisel vahet pole milline, mingi raha teenimise poliitika käib ikka. Kusagilt peab ju erakonnale raha saama.

Edu!
#10
Priit, sa oled tore inimene ja alti oma kohalolekutega sõbralik ja jutukas. Aga siiamaani oleme püüdnud jätta MB klubi ja selle foorumi apoliitiliseks, kuna meil pole vaja vihaseid arutelusid teemal Savisaar vs Ansip jne.

Valimised on tulemas ja seal selgub Eesti rahva enamuse soov. Selline on demokraatia, pole küll ideaalne valitsemise vorm, aga siiamaani pole ka midagi paremat välja mõeldud. Teema jätame ülesse, aga paneme lukku, edasine on juba kõikide otsustada, kas ja keda nad pooldavad ja toetavad, kas siis rahaliselt, või oma häälega.

Mis minusse puutub, siis minu valik on alati olnud südamest ja kaalutletud otsustel põhinenud, aga siiski loodan, et sa jõuad sinna, kuhu pürgid, kuid loodan et mõistad, miks me ei taha foorumisse poliitikat segada.
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne