Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liikluskindlustus
#1
Tere,

Siin foorumis kuum teema, kuna autod, millest tavaliselt räägitakse ei kuulu just kõige odavamasse liikluskindlustsuse kategooriasse.

Igatahes, nii kuidas mina aru saan koosneb liikluskindlustus kolmest komponendist:

1) Kilovatid
2) Juhi riskikoefitsent
3) Asukoht

Kahte esimest ma mõjutada ei saa ja kõige esimest väga ei tahagi (165KW :hump: ), aga kolmanda osas on küll küsimusi.

Kui minu lugu on selline:

"Elan tegelikult põlvamaal/saaremaal/Alutaguse metsades, aga käin linnas tööl Tallinnas", siis mille järgi ma liikluskindlustuse asukoha koefitsenti ütlema peaksin.

Helistasin kindlustusse ja nemad seal võtavad asukoha tehnopassi asukoha järgi.
Mille järgi tekib asukoht tehnopassi? ARK väidab, et selle aadessi järgi mis ma neile sinna avaldusele kirjutan.

Ehk siis kui panen Põlvamaa aadressi, siis maksan ka Põlvamaa asukoha koefitsenti. (NB! minu puhul Tallinnas aasta kindlustus ~8000 EEK vs. Põlvamaal ~3000 EEK).  

Nüüd minu ainus küsimus on see, kas seda ka reaalselt kusagil kontrollitakse ja kas midagi sellest ka reaalselt oleneb (sellest aadressist, mis ma sinna kirja panen)?

Aga juhul, kui olen ennast teatud muude soodustuste saamise huvides Tallinnasse sisse kirjutatud, aga ARKis ütlen oma Põlva aadressi, kas mul sellest mingit jama ei teki? Või ongi see täiesti seaduslik autokulude optimeerimise viis muutuva eluviisiga isikutele?

Oleksin väga tänulik, kui teadjamad mehed infot jagaksid.

PS. Sellest oli ka eelnevalt ühes foorumis natuke juttu:
http://foorum.mbklubi.ee/showthread.php?tid=3072

Head lõppevat kõigile!

Vasta
#2
Eh, kirja võid panna sinna, kuhu aga tahad - eestis pole ka enam sissekirjutuse kohustust ja seega võiks öelda, et elan seal, kus jope nagis hetkel ripub.

" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#3
tegemist võiks olla siiski nn realse aadressiga, kuhu tulnud kirjad sa ka kätte saad. Näiteks maksmata parkimistrahvid jne.
Vasta
#4
meie Kirjutas:tegemist võiks olla siiski nn realse aadressiga, kuhu tulnud kirjad sa ka kätte saad. Näiteks maksmata parkimistrahvid jne.

Just täpselt,aadress vali mõne tuttava või sugulase võimalikult väikse koefitsendiga elukoht.Ega ma ka oma 205kw-ga Tallinnas ei ela.:evil:
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#5
Tegin natuke turuuuringut.

Koefitsendist ärme räägi :demond:
165 KW:

Aastaks kindlustus, alguses "sobivamad" ja lõpupoole elukohad "varakatele"...
e-kindlustus.ee andmetel ja kõige odavama hinna järgi (mis tavaliselt oli IF kindlustus).

Põlvamaa: 2811 EEK
Ida-Virumaa & Sillame 3158 EEK
Võrumaa 3608 EEK
Jõgevamaa 3660 EEK

...
Tartu: 5665 EEK
Harjumaa: 6666 EEK
Tallinn: 7376 EEK

(kes teab, kuidas EXCEL tabelit üles panna, siis juhendage)

Et mina siis vist panen siis oma Põlva koduse aadressi :tongue:

Vasta
#6
kõige lihtsam pane põlvasse vanaisa või vanaema nimele saad veel pensionääri soodukat ka.
Vasta
#7
täiesti salajnae info ...
ütleme nii et riskigrupp 40
92kw regatud viljandis aastamaks 815eeki
200kw regatud viljandis aastamaks 1085eeki
pole ju kallis ...vaja vaid mulgiks hakata
56562200
Vasta
#8
Sellega on see teema, et arkis oma aadressi kirjutades paned sellele paprile lõpuks oma allkirja, millega tõendad esitatud andmete õigsust. Tänasel päeval seda ei kontrollita jah, aga ei me ette tea, millal tuleb aeg, kus pakilisemad probleemid lahendatud ja keegi asub seda tegema.
Arvatavasti on antud kontrollijal ligipääs ka muudele registritele, kus sinu andmeid leida ning pildi kokkupanek ei kujune keeruliseks. Mis edasi saab, ei oska arvata, võibolla ei tehtagi muud, kui juhitakse sinu tähelepanu möödarääkivustele ja palutakse ühes või teises kohas asja korrigeerida, võibolla minnakse kurjaks.
Sõltub see suures osas vast ka kindlustajate majandusnäitajatest, praegu neil taskud pungil ja pole põhjust vehkida, halbade aegade tulles hakatakse 'uusi turge' otsima ja aktiivsemalt lobistama, arvan ma :)

p.s. mul kodune Tallinna aadress dokudes ja jaksan veel autot pidada küll :)
Vasta
#9
jansa Kirjutas:Sellega on see teema, et arkis oma aadressi kirjutades paned sellele paprile lõpuks oma allkirja, millega tõendad esitatud andmete õigsust. Tänasel päeval seda ei kontrollita jah, aga ei me ette tea, millal tuleb aeg, kus pakilisemad probleemid lahendatud ja keegi asub seda tegema.
Arvatavasti on antud kontrollijal ligipääs ka muudele registritele, kus sinu andmeid leida ning pildi kokkupanek ei kujune keeruliseks. Mis edasi saab, ei oska arvata, võibolla ei tehtagi muud, kui juhitakse sinu tähelepanu möödarääkivustele ja palutakse ühes või teises kohas asja korrigeerida, võibolla minnakse kurjaks.
Sõltub see suures osas vast ka kindlustajate majandusnäitajatest, praegu neil taskud pungil ja pole põhjust vehkida, halbade aegade tulles hakatakse 'uusi turge' otsima ja aktiivsemalt lobistama, arvan ma Smile

p.s. mul kodune Tallinna aadress dokudes ja jaksan veel autot pidada küll Smile

Ma ei usu,et nad midagi ette drastilist võtavad,see ju vana nali juba ja tuhandeid autosi vist juba nii regatud.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#10
Praktilised nõuanded.
Tee auto omaniku elukoha muudatused tehnilises passis sobiva soodsa maakonna järgi.
Märgi auto kasutajaks oma naine,ema v.m.Tee taotlus,et arved tasuks ja saadetaks kasutaja aadressile(sina ju kaugel).Ja ongi probleem lahendatud.Ainuke oht kui tarkpäid koguneb liiga palju ja elanike arv teatud maakonnas hüppeliselt kasvab.Siis kasvab ka liikluskindlustuse määr.
Vasta
#11
Kohtla vallas 2,4 d 6 kuud 340 eeku
2,5 b 6 kuud 512 eeku

Vasta
#12
Kindlustuse arvele saab väga edukalt postiaadressi lasta märkida ka, st, et olgu auto registreeritud, kuhu tahes.
Kui bussi vaja, siis küsi!
Vasta
#13
nordrainbow Kirjutas:Praktilised nõuanded.
Tee auto omaniku  elukoha  muudatused tehnilises passis sobiva soodsa maakonna  järgi.
Märgi auto kasutajaks oma naine,ema v.m.Tee taotlus,et arved tasuks ja saadetaks kasutaja aadressile(sina ju kaugel).Ja ongi probleem lahendatud.Ainuke oht kui tarkpäid koguneb liiga palju ja elanike arv teatud maakonnas hüppeliselt kasvab.Siis kasvab ka liikluskindlustuse määr.

Päris elanike arvu järgi see ei käi siiski,ikka liiklusõnnetuste statistika järgi vastavas maakonnas.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#14
Tellin oma poliisid e-kindlustusest ja e-maili aadress on üle Eesti igal pool sama. Nii arved, kui poliisid tulevad meiliga kohale, ela kus kuuse all parasjagu tahad. Ainult rohelise kaardi saadavad postiga kui seda vaja on aga selle võid lasta ka igas esinduses tavapoliisi järgi välja kirjutada. Seega siis savi sellest postiaadressist.
Andres 5169200
MB E300T DIESEL -94

www.andresreisid.ee
Vasta
#15
Krdi affid tõstsid märtsist jälle hindasi,mul nüüd 6 kuud 720 eeku.....
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#16
Karl Kirjutas:Krdi affid tõstsid märtsist jälle hindasi,mul nüüd 6 kuud 720 eeku.....

Ja minu SETRA bussil eelmisel aastal oli 9648.- EEK, sel aastal 12323.- :demond:
Andres 5169200
MB E300T DIESEL -94

www.andresreisid.ee
Vasta
#17
Markko Kirjutas:kõige lihtsam pane põlvasse vanaisa või vanaema nimele saad veel pensionääri soodukat ka.


Ja kui matsu paned selle soodsa kindlustusega siis kindlustus ei hüvita tekitatud kahjusid sinu eest. Kui oled vanaema/vanaisa autos kasutaja pead endale lisaks tegma selle sooduka jagu kindlustust.
Tegmemist nn kindlustuspettusega mida isegi osad politseinikud oskavad kontrollida doke vaadates.
Vasta
#18
Karl Kirjutas:
jansa Kirjutas:Sellega on see teema, et arkis oma aadressi kirjutades paned sellele paprile lõpuks oma allkirja, millega tõendad esitatud andmete õigsust. Tänasel päeval seda ei kontrollita jah, aga ei me ette tea, millal tuleb aeg, kus pakilisemad probleemid lahendatud ja keegi asub seda tegema.
Arvatavasti on antud kontrollijal ligipääs ka muudele registritele, kus sinu andmeid leida ning pildi kokkupanek ei kujune keeruliseks. Mis edasi saab, ei oska arvata, võibolla ei tehtagi muud, kui juhitakse sinu tähelepanu möödarääkivustele ja palutakse ühes või teises kohas asja korrigeerida, võibolla minnakse kurjaks.
Sõltub see suures osas vast ka kindlustajate majandusnäitajatest, praegu neil taskud pungil ja pole põhjust vehkida, halbade aegade tulles hakatakse 'uusi turge' otsima ja aktiivsemalt lobistama, arvan ma Smile

p.s. mul kodune Tallinna aadress dokudes ja jaksan veel autot pidada küll Smile

Ma ei usu,et nad midagi ette drastilist võtavad,see ju vana nali juba ja tuhandeid autosi vist juba nii regatud.

Mina ka ei usu, aga kahjuks on usk selline asi, mille peale kunagi kindel ei saa olla. Igastahes veel aasta tagasi oli trahv 3000 sellise teo eest.
Vasta
#19
Niisis:

Arveloleku koht: Vastseliina Vald, Võrumaa
Koefitsent 0,8
võimsus: 260kW
Tasu 1860 EEK/aasta

Lisandub kasko:flaming:
perpetum mobile
Vasta
#20
rauntz Kirjutas:Niisis:

Arveloleku koht: Vastseliina Vald, Võrumaa
Koefitsent 0,8
võimsus: 260kW
Tasu 1860 EEK/aasta

Lisandub kasko:flaming:

sama koht @220kw ca 500kr 0,5a
sama koht @140kw ca 400kr 0,5a
koef. 0,4.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 14 külali(st)ne