Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w210 3,0 Diisli lagin tühikäigul?
#21
(22-01-2014, 11:38 AM)veixmbs Kirjutas: kulla indrek-lagina põhjustab ikka mootoris toimuv plahvatus-mida kõrgem on kompressioon (mida uuem parem mootor seda parem kompressioon) , mida väiksem kompressioon seda väiksem-vaiksem hääl on. olen sedasi aru saanud,
lolliks sõimamine jäta endale, kas foorum polegi arutluse koht ?

Uus auto kus kõik on korras ja tihe peaks siis jube valjult käima, asjad on ikka vastupidi.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#22
jah, ega ma uut autot sellise pilguga pole vaadanud , kuid arvan , et kõiksugu helitihendavad materjalid on ka uued ja yldiselt on kõik tihe ja korras, ma lihtsalt olen kuulnud kuidas traktorid käivad ja ka teised diiselmasinad Smile no kui siin ennem pakuti et pumbast või veel kuskilt see heli (lagin) tuleb, siis see kyll paika ei pea. lahja(kulunud) mootori puhul lihtsalt osa purtsu pressib läbi rõngaste ja sellevõrra jääb ju laks väiksemaks.
CL500 ´95 , MB s210 E320 CDI
Vasta
#23
(23-01-2014, 11:50 AM)veixmbs Kirjutas: jah, ega ma uut autot sellise pilguga pole vaadanud , kuid arvan , et kõiksugu helitihendavad materjalid on ka uued ja yldiselt on kõik tihe ja korras, ma lihtsalt olen kuulnud kuidas traktorid käivad ja ka teised diiselmasinad Smile no kui siin ennem pakuti et pumbast või veel kuskilt see heli (lagin) tuleb, siis see kyll paika ei pea. lahja(kulunud) mootori puhul lihtsalt osa purtsu pressib läbi rõngaste ja sellevõrra jääb ju laks väiksemaks.
Kust Sa selle teooria võtad? Pump on vanadel MB-del üks enamlevinud lagisemise põhjuseid ja vigased pihustiotsad on ka selles osas "tugevad tegijad". Kusjuures traktorihääl ka uuematel diislitel sõltub palju pihustitüübist, osad on vaiksed, aga nt VW pumppihustid on suht suured traktorihääle tekitajad. Kui see lagin tuleks kolvigrupist, siis need mootorid pikalt ei koliseks Smile
Vasta
#24
Nonii...mina igatahes leidsin lagina üles.

Panin mootori käima, ja hakkasin järjest pihustite pealt torusi lahti laskma ükshaaval. Laks kadus ära kui 3. pihusti lahti keerasin. Ostsin 2 uut seibi ja tõstsin 3. pihusti esimeseks, ja laks on esimeses silindris nüüd ehk et lagina põhjustajaks on pihusti.
Konsulteerisin meistriga kes kuu aega tagasi mul pihustiotsad ära vahetas.
tema ei oskanud midagi öelda peale selle et vanad otsad olid ilusti korras ja avamisrõhud ka paigas ja vahetus oli lihtne ja surved jäid samaks ja võrdseks kõigil...Kas siis pihusti korpus või ülemine osa on vana ja väsinud ning põhjustab sellise laksu olenemata uuest pihustiotsast???

Pihustiotsad(bosch) on vahetatud kuu aega tagasi ja avamisrõhud pandi 135 peale nagu pihusti korpusel kirjas ja spets diisliraamatus.

Müstika on see et Autodata annab OM 606.962 uue pihustiotsale avamisrõhuks 110-115. huvitav on ikkagi teada mis see õige rõhk siis on sest 110 ja 135 on päris suur vahe ikkagi?

Praeguse seisuga ma arvan et peaks teise pihusti kuskilt ostma või on kellegil foorumist mahti laenata et veenduda kas aitab pihustivahetusest?

Vasta
#25
No üldiselt lagiseb pihusti siis kui ta kuseb. Kusjuures diislikunn Moisto Peeter ütles et ta ei kasuta Boschi otsasid kuna neid pidavat tootma mingi arengumaa, arvan et mõistlik oleks see pihusti stendis ära kontrollida.
Vasta
#26
Kas siis arengumaa ei tohigi midagi toota? Lõpuks teeb pihustiotsad valmis mingi rauast masin ja mis vahet sel on, kus riigis see masin töötabEusa_angel

Pakun välja et Peeter Moistole meeldib kasutada odavat DTP toodangut.
Vasta
#27
Ninja
mis rõhuga ta siis olla võiks?
ja palju rõhud erineda võivad?
Vasta
#28
(26-01-2014, 12:57 AM)KasVaru Kirjutas: Ninja
mis rõhuga ta siis olla võiks?
ja palju rõhud erineda võivad?

Korras KSP puhul ikka 135 bar. Mida kõrgem rõhk, seda parem ja täielikum on põlemine.

Kulunud KSP korral (ning enamus meil liikuvatest on kulunud) peab katsetama - madalama rõhu korral kompenseerub täppispaari kulumine ja pihustusprotsess on ajaliselt ettenähtule lähedane.

Pihusti ülemine osa ei mõjuta pihustustulemust. Pihuse kuju määrab vaid otsa valmistamise kvaliteet ja rõhu vedru surve.

Pihustiotsad on tänapäeval säärane kulumaterjal, et paraku peab hea tulemuse saamiseks ostma neid varuga - siis on, millest kehvemaid välja praakida.

Ma ei tunne kõnealuse meistri käekirja, kuid olen ise vaielnud TestRemi meestega teemal, kas pihustuskoonuse kuju jälgimine pihustite stendimisel on ka oluline või piisab vaid rõhu kuidagi paikakeeramisest...
Enamuse "meistrite" jaoks piisab, kui pihusti avanemisrõhk on sinnapoole ja pihusti otseselt ei kuse. Aga mootior ei valeta ja kehvasti tehtud töö on kõrvaga kuulda.

Iseasi, et see on tegelikult kosmeetiline probleem ja kerge kolksuga pihusti mootori eluiga drastiliselt ei vähenda. Kütusekulu võib mõne kümnendniku tõusta ja jõudlus sekundisajandiku võrra väheneda. Midagi reaalselt tuntavat seega mitte. Mistõttu omalt poolt on diselistidel ka õigus - töötab ju ka nii.
Vasta
#29
(26-01-2014, 09:48 AM)v6sa Kirjutas: Pihustiotsad on tänapäeval säärane kulumaterjal, et paraku peab hea tulemuse saamiseks ostma neid varuga - siis on, millest kehvemaid välja praakida.

+1

Täna näib kehvakeste otsade väljapraakimine tõesti olevat jäetud neid paigaldava meistri teha.
Vasta
#30
Kusjuures räägitakse, et see, et pihusti stendis OK on, ei tähenda veel, et ta silindris rõhu all ka OK pihustab.

Ja maaletoojad otstele vist garantiid ei anna, sest alati on olemas võimalus, et ots rikuti ära paigaldaja poolt (mis pole aga kindlaks tehtav). Kui kellelgi on infot, et mõni maaletooja otsi tagasi võtab, võiks siia teemasse kirja panna.
Vasta
#31
Aga Karla auto ehk Bosch ametlik esindaja siin?
Vasta
#32
Ma siis pisut seletan lahti.
Eestis on mitmeid Bosch Serviseid, neil on olemas isegi koduleht http://www.boschcarservice.ee/
Diiselservised on näiteks Karla Auto ja AVT (Sinittale kuuluv Bosch Service betooni tänaval). Neil on olemas seadmed diiseltoiteseadmete remondiks. Karla Auto võib teha garantiimenetlusi Bosch diiselosadele ja otsustada, mis läheb garantiisse ja mis mitte.
Ametlik maaletooja on selline nii ja naa sõna. Eks iga varuosapood võib osta Poola hulgimüüjalt Bosch pihustiotsi. Kas ta on siis Bosch ametlik esindaja? Bosch varuosade maaletoojateks on Eestis põhiliselt kolm suurt hulgimüüjat- Balti Autoosad, Mercantile Grupp, AD Baltic. Nemad müüvad ka Karla Autole.

Vastuseks Priidule. Maaletooja niisama midagi inimese käest tagasi ei võta, kui ostja väidab, et ots ei tööta. Korrektne lahendus oleks, kui klient läheks autoga Karlasse ja seal juba otsustatakse, kas viga on otsas või hoopis autos (ehk mujal). Ainult pihustiotsi on raske garantii korras menetleda, korrektne oleks tuua kogu pihusti Karlasse või veel parem kogu auto. Tihti on probleem hoopis tundmatus meistris, kes ei suuda pihustiotsa tööle saada.
Selline lühike jutt, veidi ehk off topic. Vabandan teemaalgataja ees.
Vasta
#33
Oli omal otsaga sama häda, kuuest otsast üks ei töötanud. (mitte Bosch) Vahetati poes ringi, arvatavasti oleksin selle poe puuotsa saatnud jutuga, et mine nüüd kuhugile karlasse oma raha eest tõestama, et meie toode on katki.
Odavam ja ajasäästlikum on veel üks jupp oma raha eest osta, nüüd siis mitte enam sellest poest.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#34
to Priit

Püüan sulle siis vastata

Tutvustan sulle Võlaõigusseadust, mis reguleerib neid probleeme.
TEENINDAJA MEELESPEA:
PUUDUSEGA KAUP JA
KAEBUSE ESITAMISE ÕIGUS
Hea teenindaja teadmistepagasi osaks on ka teadmised kauplejate ja tarbijate õigustest ning kohustustest.
See meelespea toob välja peamise, mida teenindaja puudusega kauba ning seadusest tuleneva pretensiooni
ehk kaebuse esitamise õiguse kohta teadma peaks.
Kaebuse esitamise õigus kehtib 2 aastat
Tarbijal on õigus pöörduda kauba puuduse ilmnemisel kaupleja poole kahe aasta jooksul pärast ostu sooritamist. Kui selgub, et
kaubal on tootmisdefekt, tuleb asi kauplejal parandada või asendada. Kui parandamine ebaõnnestub ja asendamine pole võimalik,
on tarbijal õigus lepingust taganeda ehk toode tagastada ja saada raha tagasi. Kokkuleppel tarbijaga võib summa hüvitada ka kinkekaartides.
Kaebust võib esitada nii suuliselt kui kirjalikult
Kaebuse võib tarbija kauplejale esitada vabas vormis ja seda kas ise või esindaja kaudu. Esimese pöördumise võib tarbija teha
suuliselt, kuid juhul, kui teenindaja ei saa/ei oska/ei tohi ise selliseid küsimusi otsustada, võib ta paluda kaebust kirjalikus vormis.
Kaebuses peaks olema märgitud
• tarbija nimi ja kontaktandmed,
• kaebuse esitamise kuupäev,
• kauba või teenuse puudus,
• kauplejale esitatav nõue ehk millist lahendit tarbija ootab.
Kaebusele peaks lisama ka ostu tõendava dokumendi koopia, milleks võib olla tšekk, arve, pangaväljavõte või muu dokument,
millest nähtub tehingu sooritamise aeg ning pooled. Kirjalikule kaebusele peab vastama 15 päeva jooksul.
Esimesel 6 kuul tuleb tõendamise eest maksta kauplejal
Seaduse järgi peetakse esimesel kuuel kuul tekkinud puudust tootmisdefektiks. Kui kaupleja ei ole sellega nõus, peab ta tõendama
vastupidist ning seda ka tarbijale selgitama. Tõendamiskohustuse täitmiseks ei loeta lauset: „tootmisdefekti ei tuvastatud“ või
„tekkinud vead kuuluvad ekspluatatsioonidefektide hulka“. Tõendamise kulud esimesel kuuel kuul kannab kaupleja. Hiljem tuleb
tõendamiskulud kanda süüdlasel ehk tootmisdefekti puhul kauplejal, valest kasutamisest tingitud puuduste korral tarbijal.
Kaebuse esitamise õigus ja garantii on erinevad mõisted
Eelpool kirjeldatud kaebuse esitamise õigust aetakse sageli segamini garantiiga. „Kaebuse ehk pretensiooni esitamise õigus“ ja
„garantii“ on aga täiesti erinevad mõisted. Kaebuse esitamise õigus tuleneb seadusest ja see kaitseb tarbijat igal juhul. Garantiid
pakuvad tootjad ja kauplejad vabatahtlikult. Täpsemat infot selle kohta, mis vahe on garantiil ning pretensiooni esitamise õigusel,
saab tarbijakaitseameti veebilehelt:
http://www.tarbijakaitseamet.ee/index.php?id=15230
Teenindaja peab ostjale andma korrektset infot
Teenindaja peaks ostjat kaebuse esitamise õigusest teavitama. Selleks piisab lausetest:
• „Kui kaubal ilmnevad puudused, saate meie poole pöörduda kahe aasta jooksul.“
• „Et teie kaebust oleks hiljem lihtsam lahendada, jätke alles ostutšekk.“
Kui kaubal on garantii, siis peab ostjat sellest teavitama ning tutvustama ka garantii tingimusi, ostja soovil peab garantiitingimused
talle ka kirjalikult kaasa andma.
Lisaks
Videoklipid, kuidas käituda puudusega toote korral:
eesti keeles http://www.youtube.com/watch?v=dIgrUXqCL...r_embedded,
vene keeles http://www.youtube.com/watch?v=EDNpZhRWA...re=related.
Infomaterjal puudusega toote tagastamisest tarbijakaitseameti veebilehel:
eesti keeles http://www.tarbijakaitseamet.ee/puuduseg...gastamine/,
vene keeles http://www.tarbijakaitseamet.ee/13935
Hulgimüüja ei taha tagasi võtta (näit kaupluselt, töökojalt) AINULT pihustiotsi nendel samadel põhjustel, millest ma juba kirjutasin. Pihustiotsa ei saa (garantii)menetleda ilma pihustita, mille sisse see käib.

copy paste
Maaletooja niisama midagi inimese käest tagasi ei võta, kui ostja väidab, et ots ei tööta. Korrektne lahendus oleks, kui klient läheks autoga Karlasse ja seal juba otsustatakse, kas viga on otsas või hoopis autos (ehk mujal). Ainult pihustiotsi on raske garantii korras menetleda, korrektne oleks tuua kogu pihusti Karlasse või veel parem kogu auto. Tihti on probleem hoopis tundmatus meistris, kes ei suuda pihustiotsa tööle saada.

Karla Auto tegemisi ma ei hakka kommenteerima, fakt on see, et nad on ametlikud Boschi partnerid, mis puudutab diiseltoodete garantiimenetlusi.
Vasta
#35
Kui klient elab pealinnas, siis ei ole koos autoga ilmumine töökotta keeruline, Võrust on jah keeruline (kulukas) Tallinna sõita. Näide. Klient ostab poest pihustiotsad ja viib need meister Osvaldi kätte, kes on eluaegne diislimees (loe remontinud Belarus traktoreid) ja siis see Osvald ütleb, et need pihustiotsad ei hakka tööle ja on praagid (ja see on üldse väga sitt firma, miks sa nende otsad ostsid). Klient läheb poodi tagasi ja ütleb, et müüdi praagid otsad (Osvaldi ütles ja tema on autoriteet) Millegipärast klient eeldab alati 100%, et toode on praak, kuigi eksisteerib veel kaks võimalust. Toode rikuti paigaldamisel ja toode on tegelikult töökorras, lihtsalt Osvald ei saanud "otsi tööle".

Oma töö tõttu varuosade hulgimüügifirmas puutun kokku ka garantiiasjade menetlemisega. Toon kaks näidet enda elust.
1.Klient ostis Automaailma poest VAG pump-pihusti. Läks töökotta Osvaldi juurde seda paigaldama. Pump-pihusti ei hakanud tööle. Selge see, et praak! Automaailm tagastas pihusti meile kui hulgimüüjale ja see läks Karla vahendusel Saksa Boschi tehasesse ekspertiisi. Kuu aja pärast tuli vastus, pump-pihusti on töökorras ja meile saadeti see Saksast tagasi. Meilt jälle Automaailma. Konsulteerisin Automaailma töötajat ja andsin talle konkreetselt paar normaalset diislitöökoja aadressi ja palusin, et ta kliendi sinna saadab. Rohkem mind ei tülitatud, ilmselt auto sõidab siiani. Klient ei maksnud selle (garantii) pulli eest sentigi (transport, ekspertiis, inimeste ajakulu). Küll aga olid kulud tehasel ja ka poel ja hulgimüüjal.
2. Varuosapood tagastab meile BMW Boschi õhulugeja (autol peal olnud ca 3-4 kuud). Praak, ei tööta! Ma ei tea, millise töökoja meister selle vea diagnoosis. Klient saab uue vastu garantiikorras. Kahe kuu pärast sama pood tagastab sama koodiga õhulugeja. Helistan poodi ja küsin kas sama auto. Jah- vastatakse. Klient saab garantiikorras jälle uue. Kuu aja helistab pood ja kurdab muret, et jälle õhulugeja katki. Ma ütlen, et ilmselt ei ole viga õhulugejas ja soovitan tungivalt minna Truumusse, kel on kogemus autosid diagnoosida ning lisaks õigus garantiiasju menetleda. Helistan nädala pärast Truumusse ja küsin tagasisidet. BMW sai kuskilt lisaõhku ja see oli tegelik põhjus öeldakse mulle. Õhulugejates ei olnud tegelikult viga. Tehas oli kandnud 2 õhulugeja garantiikulu ilmaasjata.

Ma tahan öelda, et mündil on ka teine külg ja vahel on auto nägemine garantiijuhtumi lahendamiseks ikkagi vajalik. Teine asi on see, et oma kulusid ollakse varmad nõudma ja ei taheta nö joosta autoga, aga kas ollakse valmis eksimise korral kinni maksma mõni varuosa (BMW näite puhul 2 õhulugejat)? Ilmselt mitte.
Vasta
#36
Palun tõstke see lehekülg postitusi mingi teise teema alla. Ma ei jõua enam jälgida. Algne teema on minu jaoks huvitav, aga viimane ots läheb küll algsest postitusest mööda. Pigem mingi tarbijakaitse rubriik Eusa_angel
Vasta
#37
Sorry jah off topicu pärast. Tõmbame otsad kokku ja lõpetame vaidluse.Eusa_angel
VÕS ütleb, et esimese 6 kuu jooksul on jah müüja kohus tõestada ja isegi, kui asi oli tegelikult töökorras või ei olnud töökorras, aga oli katki läinud kliendi süül, siis kõigest hoolimata raha võtta kliendi käest ei tohi (esimesed 6 kuud siis). Kõik see mäng käib müüja kulu ja kirjadega. Üldiselt on eesti inimene kooner ja tahab kõike tasuta saadaNod
Vasta
#38
(01-02-2014, 08:12 PM)igiliikur Kirjutas: Palun tõstke see lehekülg postitusi mingi teise teema alla. Ma ei jõua enam jälgida. Algne teema on minu jaoks huvitav, aga viimane ots läheb küll algsest postitusest mööda. Pigem mingi tarbijakaitse rubriik Eusa_angel

+1 palun kustutage see tarbijakaitse p**k ära. kaminujaoks on see teema huvitav, hoian teid kursis esimesel võimalusel kuidas lagin kaob.

Juhan
Vasta
#39
Saatsin oma lagiseva pihusti dieselland service kontrolli(pärnus)
Meister ütles et surve on paigas (135bar) ja ei kuse- pihustab ilusti.
Laiutas käsi ja küsis 14 euri.
Õhtul panin pihusti uuesti tagasi külge koos uue seibiga muidugi.
Panin käima ja mitte midagi ei muutunud.

Mida ma nüüd edasi teen?
Fakt on see et lagin tulin pihustiga kaasa kui pihusti mujule tõstsin.
Keegi laenaks ühte pihustit kontrollimiseks?
Nagu ma aru saan ei saa pumba viga olla?

Juhan.
Vasta
#40
Ise küsid - ise vastad. Pumba viga tõesti ei saa olla kui lagin pihustiga kaasas käib. Kõige loogilisem tõesti teist pihustit proovida, endal kahjuks ülearust ei ole hetkelEusa_think
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W210 E270CDI 2000a. turbo ja sellega seonduv Uuki 0 273 21-10-2022, 10:36 PM
Viimane postitus: Uuki
  W210 722.6 5G-TRONIC käigukasti variandid dinowalk 2 660 01-05-2022, 05:52 PM
Viimane postitus: dinowalk
  W210 Naviga Becker Comandi vastu roodla 0 451 13-03-2022, 11:59 PM
Viimane postitus: roodla
  elektriga juhtus , w210 veixmbs 4 814 17-02-2022, 09:48 PM
Viimane postitus: veixmbs
  W210 220d EPC vigane käivitus valdis6 1 629 16-12-2021, 10:31 AM
Viimane postitus: v6sa
  K: W210 kütuse pump + pilt siimsl1 14 13,902 10-12-2021, 10:05 PM
Viimane postitus: v6sa
  W210 320CDI TOSSAB veixmbs 7 849 19-11-2021, 09:58 PM
Viimane postitus: veixmbs
  w210 2001 aasta kõlarid Alan87 1 1,838 03-11-2021, 08:23 PM
Viimane postitus: MAV
  w210 cd mängija veixmbs 0 543 03-11-2021, 03:57 PM
Viimane postitus: veixmbs
  W210 Kesklukk, süüde ei tööta. Peter 10 1,229 20-10-2021, 11:55 AM
Viimane postitus: vreps



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne