Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w124 1992.a ei lähe soojaks!
#1
oskaks äkki keegi aidata, ei lähe soojaks talvel, temperatuur tõuseb kiiresti, salongi sooja õhku ei tule, kas viga võib olla salongiradikas?
Auto on 2.0 bensiin.

Vasta
#2
tsirkulatsioonpump toimib ?
Mercedes benz w124, w202, w210, w140 , w220, w211 varuosad tallinnas kohapeal ja tellimiseks .Autoremont, plekitööd, autovärvimine
Vasta
#3
Tasub ka magnetklappe kontrollida, mis sooja kogust reguleerivad.
http://i122.photobucket.com/albums/o264/...G_1686.jpg
Vasta
#4
Magnet klapid on lahti. Olen käinud silberautos ja puhastati salongiradiaator mingi aeg toimis, sõitsin esindusest ära, sain kusagil 100 km sõita, ükshetk enam sooja ei tulnud, kõrvalistujale puhub veidi sooja juhile tuleb ainult jahe õhk.
Oskab keegi soovitada mingit Mersuspetsialisti?
Vasta
#5
Järelikult siis ikka ei ole magnetklapid korras kui kõrvalistujale ikkagi midagi puhub. Minu 124-jal oli näiteks pliidinuppude all oleval plaadil joodis lahti, tasub ka sealt uurida.
Vasta
#6
(03-01-2014, 07:27 PM)xxstenxx Kirjutas: Oskab keegi soovitada mingit Mersuspetsialisti?

Meil on vastav teema olemas - vali sealt sobiv välja. Sinu lihtsale murele leiab odavaima lahenduse ilmselt Lesven.

Iseasi, kas Sa tahad kinni maksta salongiradika vahetuse kulud...Icon_rolleyes
Vasta
#7
Ostsin auto Saksa saatkonnast ja masin on väikese läbisõiduga, olen valmis maksma salongiradika vahetuse eest.
Olen käinud esinduses ja veel paaris kohas aga abi pole ikka saanud.
Kuna see on esimene Mercedes-Benz mul, siis kogemused veel puuduvad. Autol on peal tehase webasto mis ei tööta, kas see võib olla kuidagi seotud sellega, et sooja õhku salongi ei tule?
Vasta
#8
On sul pliidinuppudega variant või kliimanuppudega?

Kuna sa väidad, et kõrvalistujale puhub veidi sooja, siis on viga tõenäoliselt ikkagi magnetklappidega või õigemini nende juhtimisega seotud. Magnetklappe kontrollib keskkonsoolis nuppude taga asetsev trükiplaat, mis tasux elektrikul üle vaadata/joota lasta või ära vahetada. Minu autol isikilikult põhjustas halvax läinud joodisega trükiplaat seda, et juhi poolt puhus ilusti sooja ja külma, aga kõrvalistuja poolt puhus ainult kuuma. Sõltuvalt milline joodis plaadil halvax läinud on, võibki salongisoojendus väga erineval kujul vigaselt toimida või üldse mitte toimida.

Veel tasub vaadata laelambi korpuse sees asuvat temperatuuriandurit (mille järgi trükiplaat salongisooja automaatselt reguleerib), ega see tolmu ja sodi täis pole. Ei tea palju see tolm mõjutab anduri tööd, aga selle puhastamine midagi halba ka teha ei saa. Ma pole isiklikult kuulnud, et see andur kellelgi kunagi otsa olex saanud, aga teoreetiliselt on ka see võimalik.

Kliimaga süsteemi eripäradega ma kursis pole, kuid salongisooja juhitaxe vist ikka magnetklappidega, seega süsteem ja võimalikud vead peax sarnased olema.

Kas auto mootor läheb ilusti soojax ja jahutusvedeliku tase püsib normis?

Kapoti all asetsev elektriline tsirkulatsioonipump kiirendab salongi soojenemist, aga kuna minu autol pole see aastaid töötanud ja salong on alati üsna kiirelt soojax läinud, siis selle mittetoimimine ei tohix vist väga palju mõjutada. Kontrollida tasub seda siiski.

Webasto kohta ei oska kommenteerida. Kas ta mõjutab salongisooja, sõltub vist, kuhu ja kuidas see paigaldatud on. Ma isiklikult arvan, et see paigaldataxe enamasti mootori jahutusvedeliku ringi ja mitte salongijahutuse ringi. Aga järgi mõeldes, ei tohix ta ka salongi jahutusvedeliku ringi paigaldatuna mootori soojenemisel salongi soojenemist takistada kui ta just mingi ime läbi täitsa umbes pole ja salongi ringi sooja vedelikku ei lase, mis tundub enam kui kahtlane, nii et ma siiski välistax webasto antud probleemi puhul.

Tallinnas suudab kindlasti abi pakkuda Lesven OÜ (Suur Sõjamäel).

You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#9
Võta prooviks magnetklapid vahelt ära,st pane tavalised torud asemele .Siis saad edasi diagnoosida.Ja sa ei vastand küsimusele,kas autol on tsirkulatsioonipump(töötav).Kuigi suurtel pööretel peaks veepump salongiradikast suutma vedelikku ka ilma läbi suruda.
Vasta
#10
Kuna auto on ilma konditsioneerita, pliidinuppudega.
Jahutusvedeliku tase on normis ja mingit kadu ei ole, temperatuur tõuseb kiiresti aga jääb pidama kusagil 85-90c vahel ja rohkem ei tõuse.
Tsirkulatsiooni pump on olemas ja toimib ilusti.
Läksin sügisel kohe probleemiga silberautosse ja nemad tõstsid käed ylesse, mitmes kohas olen käinud ja probleemile lahendust ei saanud.
Käisin elektriku juures kes võttis konsooli lahti ja vaatas selle trykiplaadi üle aga seal viga ei leidnud.
Vasta
#11
Nagu eelpool soovitati, võix proovida magnetklapid jahutusvedeliku ahelast välja jätta ja ajutised torud asemele panna. Kui ka siis sooja ei tule, ei ole vist tõesti enam rohkem variante kui et salongiradikas on umbes ja vajab vahetust.

Mismoodi seda salongiradikat Silberautos puhastati? Kas tõmmati armatuur laiali ja võeti radikas välja või lihtsalt valati mingit puhastavat ainet süsteemi ja pesti süsteem läbi? Võib olla, et see aine pesi jahutussüsteemis oleva jama lahti ja see kogunes ringeldes salongiradikasse ja ummistas selle.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#12
Silberautos pesti süsteem läbi ja öeldi et on korras, paariks tunniks oli ainult kasu.
Võtsin täna magnetklappid vahelt ära aga muutust ikka ei ole, nii palju muutus et veidi rohkem õhku tuleb, aga erilist vahet ei ole.
Vasta
#13
(06-01-2014, 01:54 AM)xxstenxx Kirjutas: Silberautos pesti süsteem läbi ja öeldi et on korras, paariks tunniks oli ainult kasu.
Võtsin täna magnetklappid vahelt ära aga muutust ikka ei ole, nii palju muutus et veidi rohkem õhku tuleb, aga erilist vahet ei ole.

Umbes on see radikasCrybaby. Kas tagasivoolust ikka vedelikku tuleb, kui ots lahti võtta?

Küttevedeliku temperatuur ei mõjuta salongi puhutava õhu kogust.
Vasta
#14
Ei ole proovinud tagasivoolu, aga proovin ära ja siis on näha kas tuleb vedeliku või ei.
Vasta
#15
Kui ma nüüd õieti mäletan, siis klapid ongi tagasivoolu vahel.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#16
Lähen oma probleemiga suur-sõjamäele lähiajal loodan sealt abi saada, hetkel auto seisab kuivas garaazis ja ootab vaikselt kevadet talvel väga sõita ei taha.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w124 süüteluku vahetus kraabus 2 178 18-04-2024, 06:21 PM
Viimane postitus: kraabus
  Kuidas eemaldada w124 esiukse aknatõstuki mootorit kui klaas ei liigu? kraabus 2 150 02-04-2024, 07:27 PM
Viimane postitus: kraabus
  W124 "duo valve" (puhub sooja) Manifesto 3 376 22-03-2024, 05:14 PM
Viimane postitus: Manifesto
Photo W124 1989_alu velg v. terasvelg? squirrel9 4 209 29-02-2024, 10:30 AM
Viimane postitus: squirrel9
  w124 om606 käigukast/sidur eenupeenu 3 284 26-02-2024, 02:03 PM
Viimane postitus: eenupeenu
  Mure W124 pööretega spy4 21 7,802 19-03-2023, 11:28 PM
Viimane postitus: v6sa
  w124 karbikatete tüüblid IndrekJ 3 383 22-12-2022, 05:22 PM
Viimane postitus: stihl
  W124 3.0d mootori mure. M1X 4 638 29-11-2022, 09:33 PM
Viimane postitus: M1X
  W124 -> W213 (ekraan jne) nostromo 4 719 08-01-2022, 04:44 PM
Viimane postitus: kaupo51
  w124 Robin03 0 533 10-11-2021, 02:02 AM
Viimane postitus: Robin03



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne