Teema hinnang:
  • 3Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB W140 500SEL, S600 ja teised ükssarvikud - Sm.Tihhonov
(12-02-2014, 05:49 PM)v6sa Kirjutas:
(12-02-2014, 04:29 PM)arcar Kirjutas: tahad sa valgustada Viimsiskäiku ? millegipärast on mul see kahe silma vahele jäänud,mis seal nii hullu oli siis ? Ja mis seal üldse oli ?

http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?t...1#pid55521
Piinlik oli... Osa seltskonnast lihtsalt ei osanud käituda.
(12-02-2014, 04:13 PM)kaido Kirjutas: Olen suht palju lammutanud w140(värvi vahetus sai tehtud), 96aasta oma, mul plastikud katki ei läinud.

Auto Saksast, Lõuna- või Põhja-Euroopast?

Vihjan siin kuumale: ka see vanutab materjale päris edukalt.

See mida lahti/kokku sai pandud oli vist kunagi Rootsist.

Vasta
Kui tohib, siis ma lihtsalt jätkaks sealt kust pooleli jäin.

Millalgi sai lubatud, et Mercedes hakkab töökojas saama rohkem tähelepanu siis, kui Volga on värvitud. Umbes kümmekond päeva tagasi see ka juhtus. Volgat seob Mercedesega antud juhul ka värvivalik. Ma ei saanud kuidagi keelduda kui maaler küsis justkui jutujätkuks, et kas segame ka seekord 040 Schwarz tooni. Tegelikult teadis ta vastust ju nagunii.
[Pilt: 2014-01-31_17.36.00_3_300pix.jpg] [Pilt: IMG_4837_3_300pix.JPG]

Seejärel hakati rohkem tegelema Mercedesega. Eeltööde suhtes on see auto nõudlik töö. Nii suurt, nii siledate pindadega ja musta autot ei taha väga keegi teha. Kogu silumise faas sai tehtud eranditult klotsiga. Vibraga ma sinna kedagi ligi ei lubanud. Vibraga võib esimest korda ligi minna 400-500 paberiga, kui viimane krunt on korra juba klotsiga üle käidud. Mure on ikkagi, et kas ta ikka saab ilus. Miskipärast ta nii on, et tee kui hästi tahad, tehaseautod on ikka hoopis teise läikega.

Ühel pildil on näha ka kapoti sisekülg. Ka siin sai plekk uuesti liimitud tugevdusribide külge. Niivõrd vedel oli muidu. Üldse on see kapott kuidagi väga hapra konstruktsiooniga nii suure detaili kohta. Muidu vajas see auto ootuspäraselt vähe pahtlit. Ta oli ju tegelikult üsna sile eksemplar ning enamus mõlke lükkasid mõlgimehed välja. Vaid see vigane tagatiib vajas rohkem tähelepanu.
[Pilt: IMG_4827_3_300pix.JPG] [Pilt: IMG_4828_3_300pix.JPG]
[Pilt: IMG_4826_3_300pix.JPG] [Pilt: IMG_4829_3_300pix.JPG]

Viimaks sai auto peale (loodetavasti) viimase kihi krunti. See võiks nüüd veidi aega kuivada. Vähemalt kuu oleks hea.
[Pilt: 2014-02-13_17.50.29_3_300pix.jpg] [Pilt: 2014-02-13_17.50.51_3_300pix.jpg]

Nagu näha, on endiselt küljes väikse numbriauguga tagaluuk. See on mul siiani üks suurimaid võitlusi iseendaga. Praegu oleks veel võimalus seda veel muuta. Ma olen siin nagu kits kahe kuhja vahel. Olen natuke rahul, et mu auto eristub veidi teiste seast oma USA päritoluga. See teeb ta kuidagi friigimaks, koos oma värviliste tulede ja mõingaste USA eripäradega. Samas mulle ei meeldi need väiksed numbrid. Ees on nad veel eriti inetud. Aga päris euroks ma teda ju nagunii ümber ehitada ei suudaks. Erinevusi on päris palju. Ning mingit segaverelist ma ka ei taha. Seega jäi lõpuks peale ikkagi algupärane kooslus. Kuna VIN kood on ju nagunii USA oma.

Omamoodi häda on stangede ja karbiplastikutega. Vaja on taastada 7700 originaaltoon. Ta peaks olema selline mahe poolmatt pind. Aga selle värvimine ei taha kuidagi õnnestuda. Kolm katsetust lükkasime tagasi kui mittesobiva. Küll jäi ta liiga läikiv, siis laiguline, siis laiguline+matt jne jne. Nüüd ei teagi kuidas see kõik lõpuks välja kukub. Aga selgeks tuleb ta saada, sest lisaks minu autole on paralleelselt töös ka SEC-i liistud ja ootel on juba W126 Cabrio omad.
[Pilt: 2014-02-05_18.07.08_3_300pix.jpg]

Järgmine patsient surub juba vägisi tuppa. Meie kodutöökojast on vist märkamatult saamas hobiautode garaaz. Lisaks meie pere Volgadele ja Mercedestele on kõrvaltoas kokkupaneku ootel üks Mercedes W110. Kui SEC saab värvitud, siis pressib tuppa juba W126 Cabrio ning hiljuti toodi ka 80-te lõpu Firebird. Ruumi ju oli, kuna Porsche 928 sõitis ära. Äge, mulle väga sobib selline töökoja meeleolu.
[Pilt: IMG_4824_3_300pix.JPG]

Ajal kui krunt taheneb oli mõte tegeleda tehnilise poolega. Et saaks enne värvimist kõik suuremad remonditööd tehtud. Esmalt sai tegeletud katalüsaatoritega. Kohe alguses sain Lesvenis diagnoosi, et katalüsaatorid on umbes. Ei olnud põhjust nende professionaalsuses kahelda ja lasin selle mao oma auto alt välja juurida.
[Pilt: 2014-01-07_12.20.19_3_300pix.jpg] [Pilt: 2014-01-07_12.20.02_3_300pix.jpg]

Üks hea sõber võttis selle juraka enda hoolde ja harutas ettevaatlikult lahti. Selgus tõesti, et kärjed olid täiesti puruks põlenud. Kuna uusi originaal katalüsaatoried osta pole mõeldav, sai mindud ikkagi aftermarketi teed. Aga et asi alt vaadates nõme välja ei paistaks, jäid originaal kattide korpused alles. Pole saanud ju autoga veel sõita, seega ei tea kas asjast kasu ka oli.

Edasi tuleb projekt veermik. Lesven andis hinnagu, et esisild on peaaegu üleni utiilne. Teine töökoda tuvastas, et tagasillas on kõik suured puksid otsas ja osad reguleervardad ka. Lisaks muidugi kõik stabikakondid jne. Algul lubasin endale vähe suuremat mõtlemist ja võtsin plaani vahetada kogu liikuv osa veermikus uue originaali vastu välja. Et ma isegi ei viitsi hakata süvenema mis on täitsa p...ses, mis poolp...ses. Ning arutleda teemadel, milline B-kat tükk on vähem p...sk kui mõni teine. Küllap tehase varuosa osakond teab, kellelt neid tellida tasub.

Aga kui ma sain esimese hinnapakkumise veermikutükkidele ja mootoripatjadele, hakkas tõesõna pea ringi käima. See on ikka täiesti kosmos, mis need tükid kokku võivad maksta. Ütleme nii, et isegi päris kopsaka allahindluse juures 2500 EUR eest veel kõiki pulki ostetud ei saa. Ja halb on see, et kuskilt nagu väga kärpida ka ei oska. Nõutuks teeb ... peaks äkki mõne auto maha müüma, et Mercedese veermiku korda saaks?

Terve aasta poole aastaga
Vasta
Mootoripadjad peaksid vast küll originaalid olema, aga kas häiriks meeletult kui silla osade tükkidel kohati kolmeharuline puudub? Tootjaks on ikka väidetavalt LF või kasutaks üldse febi tükke.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Mootoripatjade puhul on vähemalt W124 FEBI karbis väga suure tõenäosusega BOGE, mis on MB originaaltootja.
Vasta
Mul pole mingit soovi maksta sama asja eest rohkem, aga kas asi on ikka sama? See ongi halb, et tuleb teha valikuid piiratud info tingimustes. Kõik on midagi kuulnud, aga keegi ju tegelikult ei tea kas sama tootja tähendab ka sama kvaliteeti. Tootjatel on palju erinevaid tehaseid ja palju erinevaid standardeid millele peavad tooted vastama. Isegi kui tootja on sama, võivad tooted olla väga erinevad. Isegi autod tehakse erinevatele turgudele erineva kvaliteediga. Miks peaks see varuosamaailmas teistmoodi olema, kus hinnakonkurents on väga tihe ja parameetrite muutmine on lihtne. Ning lõpuks ei tea me sedagi, et kas isegi tootja on sama?

Uute autode originaalakud kestavad vähemalt 7-8 aastat, tihti isegi üle 10 aasta. Järelturu Boschi akud on tavaliselt 4-5 aastaga küpsed. Miks? Tootja on ju sama. Väidetavalt pidid Bremi süüteosad ka originaaliga samaväärse kvaliteediga olema, kuid mina olen Bremi süütesüsteemi pärast ühe korra tee peale jäänud ja üks hea sõber vähemalt kaks korda.

Kolmeharulisi tähti ei pea sillapulikate peal olema, kuid ma ei tahaks seda tööd kaks korda teha. Odavam on esimene kord osta korralikud asjad. Õnneks on reaalsus seegi, et päeva lõpuks väga suurt hinnavahet originaali ja korraliku B osa vahel pole. Kuna ka töökoda vägagi soovitas LF tükke, siis ma proovin osaliselt B-osasid. Kallimad tükid nagu mootoripadjad, esimesed ülemised õõtsad ja tagasilla suured puksid hangin originaalid. Rooliotsad, sardiinid ja mingid vardakesed lähevad B osad.

Terve aasta poole aastaga
Vasta
Mootoripatjadega oli W124 see teema, et BOGE patjadel (Febi karbis) on osa koodi maha käiatud, seega kui Boge, tuleb originaaliga samalt tootmisliinilt, ainult odavamalt. Mul on 3,0 turbodiislil need padjad ja ühtegi halba sõna öelda pole.
Vasta
(18-02-2014, 09:01 PM)Priit Kirjutas: Mootoripatjadega oli W124 see teema, et BOGE patjadel (Febi karbis) on osa koodi maha käiatud, seega kui Boge, tuleb originaaliga samalt tootmisliinilt, ainult odavamalt. Mul on 3,0 turbodiislil need padjad ja ühtegi halba sõna öelda pole.

Täpselt nii ta on. w211 320cdi padjad on ka Boge omad. Febi karbist leiad Boge padjad, millel on ka algselt olnud MB originaal varuosa kood, kui see on maha käiatud. Ja nii on väga paljude varuosadega. Kes kahtleb, ostab originaali, kes teab millist b-varuosa osta, ostab b-varuosa ja saab täpselt sama toote, mis originaalis. Lihtne.Eusa_dance

Vasta
Te ei pea seda pikka ja piltideta kirjandit lugema. Mul oli lihtsalt vaja mõtteid korrastada ja leida mingi põhjendus oma tegevusele. Kuna olen olnud kodumaalt eemal, pole autoprojektiga midagi väga konkreetset toimunud. Peale peletavate summade eest varuosade ostmise, kuid see pole nagu päris tegevus. Seda enam on praegu olnud aega juurelda autoprojekti mõttekuse üle ja laiemalt üldse W140 Mercedese positsiooni üle meie ühiskonnas.

Viimane projekt on olnud minu jaoks senimaani kahtlemata põnev ja säravate visioonidega. Mul keerleb peaaegu iga päev silme ees kaader uueväärilisest 040 mustast W140-st. Kuid ma ei saa väita, et oleksin enda tehtud valikutega lõpuni rahul. Peamiselt närib siin hinge teadmine, et ostsin ikkagi rondi ja tema ehitamine läheb kallimaks kui olnuks osta säilinud auto. Korraks põneva ja odavana tundunud USA seiklus on muutunud ootamatult kulukaks ja kuidagi mõttetuna näivaks projektiks. Kui ma kunagi vaatasin Valgamaal pikalt müüdud 10000 EUR musta 600SEL-i, pidasin ma seda hinda selgelt liiga kõrgeks ja ei tahtnud teda isegi vaatama minna. Täna võin ma vaid unistada, et mu auto sama vääringu eest valmis saab.

Ja mida ma siis lõpuks selle summa eest saan? OK, tegevuse ja kvaliteetaja mõttes on see kahtlemata õnnestumine. Mulle tõesti meeldib autosid ehitada ja mängida pisidetailidega. Ja kuigi kõik ümberringi kiidavad odavaid järelturu varuosi, on minu jaoks naudingu üks element lapata originaal varuosade slaide, kirjutada välja koode ja käia esinduses leti taga klassikule juppe toomas. Veermikuosadega on see nauding väike, ilujunnidega aga täitsa nirvaana. See annab autoehitusele kuidagi kvaliteetse fiilingu ja tekitab tunde, et täpselt nii see harrastus ideaalis peakski käima. Kui ma vaatan Saksamaal või Belgias MB esinduse ees peegelsiledat W124, millel on lambanahast istmekatted ja hobuseraud iluvõrel, on see pilt nii ilus, et tahaksin ise samamoodi elada. Mis teha, peaviga.

Vastik ongi ainult see teadmine, et auto mida ma ehitan, on järelturul väärtusetu. Autoprojekti maksumus pole kunagi liiga suur, kui tema hilisem turuväärtus on kasvõi ligilähedane sellele. Ja antud aspektis on W140 täna ikka täielik prügikala. Klassikutest üks odavamaid Mercedese mudeleid. Ehitaks ükskõik millist rariteetsemat mudelit, tunduks kuidagi, et ehitatud asi on ka midagi väärt. Näiteks midagi sportlikumat - 190E 2,5-16 või W124 500E. Või midagi klassikalisemat W107 500SL, W116 450SEL, mõni W108 või W109 V8 versioon. No tõesti, isegi maailma kõige meinstriimim W126 560 oleks nii sedaani kui kupeena palju arukam valik. Nad on kõik täna palju kallimad ja rahvas seas palju aktsepteeritumad mudelid kui misiganes W140.

Aga kas see kõik ikka on nii nagu esmapilgul tundub? Üks prantsuse vanasõna ütleb, et "just roosidesse uskumine paneb need õitsema". Kas W140 ikka on prügikala? Jah, täna veel kindlasti on. Aga mulle näib, et see pöördumise protsess on just käima läinud. Võtsin lahti Eesti auto24 portaali ja vaatasin meie turgu. Kokku on W140 sedaani kuulutusi ainult 18, mis on tegelikult väga väike arv. Analüüsides veidi kuulutuste sisu, on neist ainult 5 bensiinimootoriga ja need on ühtlasi ka kõige kallimad pakkumised. Suur odavate diislite osakaal näitab minu meelest seda, et W140-sse üritatakse veel suhtuda kui AUTODESSE, millega saab igapäevaselt sõita. Aga fakt, et nad on odavad kinnitab, et tegelikult väga ikka ei saa. Et odavas otsas enam bensiinimootoreid pole näitab, et keskmised Lasnamäe joped bensukaga tõesti enam kuidagi hakkama ei saa ja laibad on lõpuks ära seisma jäänud. Siin võiks teha järelduse, et vähemalt Eestis on bensiinimootoriga W140 juba saamas klassikuks. Ja need odavad diislid enam ilmselt väga kaua ei sõida. W140 on selles suhtes hea mudel, et ta ei lase enda surnukeha nii kaua mõnitada kui W126.

Saksas on odavat W140 veel saada, kuid palju kohapeal käinud inimese hinnangul on enamus sellest täielik p...sk. Seega kõik mida ei õnnestu paari aasta jooksul Ida Euroopasse ära müüa, läheb paratamatult purustajasse. Nii nagu täna on Saksast kadumas odav ja korralik BMW E38. Nende hinnad on juba tõusuteel ja mul pagan jäigi see mudel ostmata.

Äkki võibki juhtuda, et lähiajal õpitakse ka W140 hindama kui üht ajaloo verstaposti? Ma ilmselt teen millalgi loomkatse ja lähen W140-ga mõnele vanatehnikaüritusele kohale. Saab näha kui viltuse näoga mind vaadatakse.
Terve aasta poole aastaga
Vasta
Tõde ja Õigus.
Mõned neist korralikest autodes on jäänud seisma kuhugi, rehvid pooltühjaks vajunud, sisu hallitamas, autot katmas paks tolmukiht. Investeeritud summad ja emotsionaalne väärtus ei lange kokku Lasnamäe jope maailmavaatega. Nende pühapäevaautod seisavad aastaid uhkete Kia-de kõrval ja vihastavad naabreid parkimiskohtade hõivamise pärast.

Selliste projektide puhul ei saa mõelda teistele, tuleb mõelda ainult endale ja arvestada täpselt selle võimalusega, et seda autot enam mittekunagi edasi ei müü. Odavam on kinkida väärilisele.
Vasta
Vähemalt minu jaoks on W140 (ja ka C140) W126 ja C126 ning W463 kõrval üks 5-st lemmik MB-st läbi aegadeEusa_angel

Vasta
Ka mina olen hakanud seda postitust jälgima ning igakord kui foorumisse satun tulen vaatama kas on uuendusi. Oli ka endal plaan soetada üks kõik milline w140 peaasi, et vähemalt 5 liitrine ja pikk ning olenevalt seisukorrast seda siis taastama hakata. Ilmselt oleksin siis kõik need vajalikud tööd lasknud kellelgi ära teha ja matnud sellesse projekti meeletu summa. Kuid ühelpäeval avastasin siis foorumis müügil selle auto: http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=20569 Läksin seda siis ühel detsembri õhtul kell 21.30 vaatama ning kui omanik garaaziuksed avas ei uskinud ma oma silmi. See auto oli ülimalt korralik ning siis juba teadsin, et isegi kui hinnast alla ei saa ostan ta kohe ära ning ilma selle autota ma sealt ei lahku. Nii läkski ja ära sai ta ostetud sai ka veidi tingitud. Viisin ta siis Silberisse diagnostikasse, et kas on midagi mis vajaks tähelepanu ja vahetust. See auto on perfektne. Siin kohal olen ülimalt rahul, et ma ta ära ostsin. Ilmselt ma ei müü seda autot mitte kunagi. Aga see selleks.

Imetlusväärne on selline pühendumus ühe auto ehitamise protsessi. Jõudu!
Vasta
Teema on auto väärilineEusa_angel

(24-02-2014, 03:01 PM)Pant Kirjutas: ...
Viisin ta siis Silberisse diagnostikasse, et kas on midagi mis vajaks tähelepanu ja vahetust.
...

Silber tõelisi vigu ei leia. Liig vana auto - arvutiga seal palju teha pole. Kogemustega Diagnostikuid neil vist ei olegi.Crybaby

Kuluosade poolel on Lesvenist enam abi.Eusa_whistle Kuigi jah, S600 omanikul võib tekkida nende krundil autost väljatulemise ees tõrge küll...
Vasta
Võsa ära ole nii kindel selles argumendis. Üks silber ei tähenda kõikki!
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
(25-02-2014, 10:58 AM)siimruz Kirjutas: Võsa ära ole nii kindel selles argumendis. Üks silber ei tähenda kõikki!

Jah, Rakveres olevat Jaanis.Eusa_angel

Kas Sinu postitusest võib välja lugeda, et Pärnu Silberis on Diagnostik olemas, kes tõepoolest oskab vanemate autode veaotsingut teha ilma kalleid detaile juhuslikkuse põhimõttel kliendi kulul välja vahetamata?

Ma ei uriseks, kui Silberi tunnihind ei oleks üks turu kõrgeimaid ning õnnestumise protsent oleks sama kõrge. Aga ei ole ju...

Meie vaatame asja MB mätta otsast. Aga Jeebiomanikud on veel sügavamas mudas oma garantiiliste liikuritega.Icon_neutral Nende appikarjed on teinekord päris masendavad. Tüüpiline on juhtmeprobleem, milleni jõutakse aju ja anduri (heal juhul ka mõne täituri) vahetamise järel. Kui tehnikahuviline autoomanik enne ise vigast kohta neile näpuga ette ei näita.

Vabandan OT pärast teemaalgataja ees, kuid kõrgema taseme autode puhul on sama tasemega hoolduse puudumine eriti valus...Crybaby
Vasta
Ää küll, ärme siin edasi argumenteeri! Las see teema siin teemas olla! Aga kui kunagi Tartu Kõrtsus kokku saame siis võime edasi filosofeerida! SmileSmileSmileSmile

Siim Päikest, Ilm on siin ikka kuradima ilus täna!
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
Pean siia lisama oma kogemuse teemal W140 600Sel ja Silberi Järve teenindus.
Kui oma W140 müüsin, soovis ostja ka masina Silberis üle vaadata. Nii saigi tehtud. Ragistasid spetsialistid ca2.5h ja sain siis ja valjatrükid koos diagnostiku kommentaaridega. Ja seal väljatrüki peal on kirjas "Ei saa kasti ajuga ühendust. Hiljem käsitsi sain sisse-vigu pole!" Märkusena lisan siia, et auto on aastast 1993, käigukast on 722.3 Thumbsup.

Ma ikka võtan veel hoogu, et Silberisse tagasi minna ja uurida spetsialistide käest, mis moodi neid vigu käsitsi vaadatakse? Teksti põhjal oletan, et käsi tuleb kuskilt käigukasti sisse panna ja siis saab vigu käega tunda.Icon_razz

Ja selline huumor läks maksma 100€. Kvaliteet!
Vasta
(24-02-2014, 03:01 PM)Pant Kirjutas: Ka mina olen hakanud seda postitust jälgima ning igakord kui foorumisse satun tulen vaatama kas on uuendusi. Oli ka endal plaan soetada üks kõik milline w140 peaasi, et vähemalt 5 liitrine ja pikk ning olenevalt seisukorrast seda siis taastama hakata. Ilmselt oleksin siis kõik need vajalikud tööd lasknud kellelgi ära teha ja matnud sellesse projekti meeletu summa. Kuid ühelpäeval avastasin siis foorumis müügil selle auto: http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=20569 Läksin seda siis ühel detsembri õhtul kell 21.30 vaatama ning kui omanik garaaziuksed avas ei uskinud ma oma silmi. See auto oli ülimalt korralik ning siis juba teadsin, et isegi kui hinnast alla ei saa ostan ta kohe ära ning ilma selle autota ma sealt ei lahku. Nii läkski ja ära sai ta ostetud sai ka veidi tingitud. Viisin ta siis Silberisse diagnostikasse, et kas on midagi mis vajaks tähelepanu ja vahetust. See auto on perfektne. Siin kohal olen ülimalt rahul, et ma ta ära ostsin. Ilmselt ma ei müü seda autot mitte kunagi. Aga see selleks.

Imetlusväärne on selline pühendumus ühe auto ehitamise protsessi. Jõudu!

Mõtlesingi kes selle iluduse endale sai ja veel päris soodsa hinnaga (5k või isegi alla vist?) kuna omanik ei viitsinud eriti müügiga vaeva näha-paar korda ähmaselt kirjutas paar müügirida ilma piltideta. Edu igatahes!Thumbsup
Vasta
Iga masina taga on inimene, tagasiside puudumisel jätkub kõik. Silber-i töödehind on kõige odavam Viljandis, kuid ei tea mis nad seal teha suudavad.
Vasta
Kui tohib, ma ei valaks õli tulle. Eks ole mul ka olnud mõningaid kogemusi esinduse teenindusletiga ja mitte alati pole ma sealt rõõmsana ära läinud. Püüan neist inimestest aru saada, jääda ise viisakaks ja olla neutraalne. Pealegi ma arvan, et see pole antud peatüki teema.

Tihemini olen ma olnud varuosade leti klient. Ja selles osas pole mul kunagi midagi halba kosta. Silberauto on konkurentsitult kõige kiirem varuosade tarnija üldse. Kui esitada tellimus täna lõunal, on varuosa kohal homme lõunaks. Ja me räägime ju tegelikult klassikute tükkidest!!! Kuidas see üldse saab füüsiliselt nii kiiresti toimida??? Ainult väga spetsiifiliste osadega võib minna mõni päev kauem, kuid ikkagi täitsa valguskiirus minu meelest. Selles osas küll parim esindus. BMW ja Audi peavad veel palju pingutama. Jaguarist ma parem ei räägigi, sealt pole mõtet midagi küsidagi.

Pealegi on esindus minu autoprojekte toetanud väga soodsate varuosade hindadega, mille eest olen sealsetele headele inimestele väga tänulik. Siin ongi paslik tulla tagasi varasema teema juurde - A või B varuosa? Mul ei ole enamasti mingit mõtet eksperimenteerida B varuosade kvaliteediga, kuna originaalid tulevad suurusjärgus sama hinnaga kätte. Nii mõnigi osa tuleb isegi odavamalt.

Ma just täna tulin sealt väikse kastiga. Oli mõte enne värvimist veermik korda teha. Läks üsna suureks projektiks ära. Kuna minu koduteenindus ise saab hästi kätte Lemförderi tükke, tegime rooliosadega ka neile veidi käivet. Kuigi rahaliselt poleks väga vahet olnudki.

Originaalina ostsin:
- mõlemad ülemised õõtshoovad
- esimesed stabikakondid (ma pole varem plastmassist konte näinudki Confused)
- tagumised stabikakondid
- esimese ja tagumise stabikavarda puksid
- esimeste stabikapukside ja kere vahelised padjad
- tagumised suured puksid 4 tk
- mootoripadjad (tulevad homme)
[Pilt: 25022014066_3_300pix.jpg] [Pilt: 25022014069_3_300pix.jpg]
[Pilt: 25022014067_3_300pix.jpg] [Pilt: 25022014068_3_300pix.jpg]

Aftermarketina läks käiku:
- esimesed komplektsed roolivardad parem ja vasak (keskvarras tundus hea)
- esimeste alumiste õõtsade alumised sardiinid
- tagasilla reguleervardad
- pendelhoova rem komplekt

Loodame, et saab hea.

Lisaks tõi kuller kontorisse ühe kauaoodatud pakikese. Lasin ühel Saksa ettevõttel valmistada meile kaks komplekti Dattel värvi põrandamatte. Ühe komplekti endale, teise sõbra W126 jaoks. Mul on praegu sees mingid veluurmatid, kuid mulle meeldivad need RIPS matid palju rohkem. Need on kuidagi ehedamad Mercedese matid. Ei hakanud neid kontoris kollegide silma all õhinal põrandale laiali laotama, kuigi väga oleks tahtnud. Niigi vaadatakse imelikult, et mul on seinal Volgakalender, kapi peal seitsmeliitrise URAL-i mootori kommutaator, varjestusega Tšaika süütepool, LAZ bussi spidomeeter, Mercedese rattapoldid ja veel mõned elementaarsed varuosad. Lisaks on kõik õliloigud meie parkimiskohtadel minu tehtud. Aga mattide esmamulje on hää. Kui ma kunagi garaazivõtme üles leian, harutan nad lahti.
[Pilt: 25022014070_3_300pix.jpg]
Terve aasta poole aastaga
Vasta
(26-02-2014, 02:00 AM)Sm.Tihhonov Kirjutas: Kui tohib, ma ei valaks õli tulle. Eks ole mul ka olnud mõningaid kogemusi esinduse teenindusletiga ja mitte alati pole ma sealt rõõmsana ära läinud. Püüan neist inimestest aru saada, jääda ise viisakaks ja olla neutraalne. Pealegi ma arvan, et see pole antud peatüki teema.
...

Ma siiski julgen tähedalda, et just Sinu auto valguses ongi õige lahata vastava tasemega hoolduse küsimust. Kuhu viia säärane iludus hooldusesse? Kus on see koht, kus Meister teab ja hoolib?
Confused

Või on meil säärane koht ja lihtsalt me ei tea seda?

Ma ei räägi kodustatud mehhaanikust - see on teine asi. Ning vanatehnika puhul kaunikesti vältimatu...

(26-02-2014, 02:00 AM)Sm.Tihhonov Kirjutas: ...
Lasin ühel Saksa ettevõttel valmistada meile kaks komplekti Dattel värvi põrandamatte.
...

Tahaksid Sa ehk selle ettevõtte kontakte jagada? Meite SEL sai endale mustad matid (varuosamehe sõnul Euroopa lao viimased V126le), kuid tahaks ikkagi heledaid...Eusa_angel
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 300SE '88 W126 Sm.Tihhonov Sm.Tihhonov 32 35,248 21-01-2023, 03:11 AM
Viimane postitus: Sm.Tihhonov
  MB S600L, w140, 1995 - ALFFAA ALFFAA 125 131,036 27-07-2022, 08:59 PM
Viimane postitus: Pant
  MB 260SE '90 W126 (Riigikantselei) - Sm.Tihhonov Sm.Tihhonov 188 244,368 23-02-2022, 10:42 PM
Viimane postitus: Sm.Tihhonov
  MB S350td W140, Karl140 Karl140 4 1,377 17-01-2022, 03:38 PM
Viimane postitus: Rolz
  MB S320, w140, 1995 - Madis madis399 43 37,943 09-05-2021, 08:37 PM
Viimane postitus: madis399
  MB w140, 420, 1992, Arkadi.T Arkadi.T 7 2,694 18-04-2021, 07:30 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  MB S 280, 1993, w140 - Magnus djmaq 12 15,260 25-03-2020, 03:08 PM
Viimane postitus: djmaq
  MB S350 Td w140 96. - ktmduke ktmduke 84 83,443 22-01-2019, 05:32 PM
Viimane postitus: Laur
Thumbs Up MB W140, S350TD, 1995 - Aston777 Aston777 12 13,580 13-10-2017, 10:40 AM
Viimane postitus: ktmduke
  MB S350td w140 ja Mb Ce230 - Raimz14 raimz14 14 16,399 13-03-2017, 09:00 PM
Viimane postitus: peedu.



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne