Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz 280 CE, 1983, w123 - Simmtann
#1
Tervitus,

Nõmmel on kevad, koos talveprügi ja koera fekaalidega sulas lumehangest välja ka minu valge kupee, mis olude sunnil selle talve õues veetis. Hetkel on ta natuke halvatud ja lombakas ning kere evib mõningaid roostetamise tunnusmärke. Mis tema edasine saatus on, ei olegi praegu täpselt teada. Mõistuse hääl käsib ta maha müüa, väike kurat aga röögib peas, et " ta on sul juba olemas ja ta on ikka NIIII hea!"
Võibolla ta päriselt pole pooltki nii hea, kui mulle aegajalt tundub, aga üks-kaks-kolm on minu peaviga ja ma lähen lihtsalt iga kord natuke soodaks, kui mõni 2,8 silmapiirile ilmub.

aga loomast lähemalt -

Mark: Mercedes-Benz 280 CE
Väljalaskeaasta: 1983
Võimsus: 136 KW
Mootori valem: 2.8 R6
Lisavarustus: elektrilised aknad ja katuseluuk, veluurpolster, puitliistud ja tehase valuveljed.

Mercedese tassisin koju hilissügisel, täpsemalt omaenda sünnipäeva hommikul novembri keskel. Esimeses eufoorias sai temaga päris palju ringi kihutatud, hakkas päris hästi rahakotile. Ühe korra osalesime temaga autoorienteerumisel ja olude sunnil käisin paar päeva talvel temaga tööl, kuni... Ühel päeval avastasin, et üks tagumine ratas evib, kasutades ägedat noortekeelt, vägevat kämberit. Hilisemal vaatlusel põhjustas seda (peaaegu) pooleks murdunud õõtshoob. Käisin huvi pärast ka silberis hinda küsimas - 1147€. natuke minu liigast väljas! Sellest ajast on tubli ratsu ühes nõmme hoovis maaga tasa vajumist harjutanud ja peab ütlema, et tal tuleb see pagana hästi välja, ning ta on tegelikult väga kena aiakaunistus! Samas oli teda vaja minig hetk natuke liigutada ja paar kuud lumehanges vedelenud auto käivitus ka tugeva miinuse juures poolest pöördest. Kuna teda on aeg-ajalt tarvis liigutada, sai õõts käepäraste vahenditega kokku lapitud ajutise lahendusena, nüüd ehk peakski garaažist puhtad suveveljed välja otsima, ning pesulasse sõitma. Võibolla tekiks taas tahtmine vanakesega "mängida."

Entusiasmi pidurdavad tegurid :

* lagisev mootor ja paugutav kast, millega sügisel ei jõudnudki tegeleda.
* halvasti tehtud värvitööd allpool vööliini.
* Talvega tekkinud rebane koopaservades
* paar koledamat roostepesa, üks nendest ka tungikoha umbruses, mis pidi väga halb näitaja olema.
* räämakas juhiiste
* kole tuuningmakk ja veel koledamad kõlarid, mille paigaldusega on lõhutud originaal kõlarikatted ja mütsiriiul.

kuna hetkel on vanadaam veidi vormist väljas ja talvesodi alles pesemata, lisan siia mõned, pigem kunstilise väärtusega, kui autot tutvustavad fotod.

[Pilt: mersu_31.jpg]

[Pilt: mersu_56.jpg]

[Pilt: mersu_175.jpg]

[Pilt: mersu_196.jpg]

Lähiajal luban enda kupee ära pesta ja vähekene viisakama fotoseeria siia teemasse tekitada, kuid praeguseks on vähemalt midagi.

Lugupidamisega,

Tanel
Vasta
#2
(02-05-2013, 04:13 PM)simmtann Kirjutas: ...
aga üks-kaks-kolm on minu peaviga ja ma lähen lihtsalt iga kord natuke soodaks, kui mõni ... silmapiirile ilmub.
...

Ma tean, mida te tunnete...Retard Valge...mmmm...

Paistab kena toorik olema. Kastide kohta peaks lugemist jätkuma - vaakum ja KD vaja üle vaadata.

Pildid on vahelduseks midagi huvitavat nii tavapäraste pesuta tibide ja rannamuulide sekka.Eusa_angel
Vasta
#3
Karusnahas daamid mõjuvad sedasorti autode peal paremini kui bikiinides tibid. Viimased sobivad pigem tjuunitud kalibrade ja klonkswaagen kolhvidega.
Vasta
#4
V6sa, kui ma väga rukkisse ei pane siis see auto ka sinu õuel käinud ja koos üle kaenud, täiesti tehtav auto.
Iseasi kuidas rahakott järgi jõuab, kuid iga asi omal ajal.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#5
Ma olen üsna vilets soovitaja teatud põhjustel kuid ei saa keelt hammastetaga ka hoida , seega : "Leia kasvõi seniajaks mõni koht vanaema küünis või aidaall kuni raha kogud taastamiseks , maha pole seda kena autot küll mõtet müüa"
Eusa_clap
"Mercedes и в Африке Mercedes"
Vasta
#6
Muideks kas panite tähele, et modell käis vahepeal riideid vahetamasEusa_angel Kahel viimasel pildil on juba uued riided seljas. Tegelikult mulle meeldis see teisel pildil olev koer ka väga.
Aga nüüd teemasse.
Ilmselt ei saa see auto kordategemine just kõige odavam lõbu olema, seega mõtle enne kui alustad sellele, kas need summad ikka mahuvad "sinu liigasse". Kuldariga olen täitsa nõus. Hobiautode kohta kehtib minu arust selline ütlus- neid võib sul olla täpselt nii palju, kui rahakott kannatab ülal pidada ja kõigi hobiautode jaoks PEAB OLEMA normaalne talvine hoiukoht. Lumehang ei ole normaalne hobiauto hoiukoht talvel.
Vasta
#7
Parem hang kui mitte midagi. Ühe talvega hang mersut ei võta. Soola ta seal ju ei saa ja tuulutus on heaEusa_think.
Edu korrastamisel.
Vasta
#8
Võibolla küsimus ei olegi niivõrd selles, et kas saab ja jaksab, vaid et, mida ma temast saada tahan. igapäevaseks liikumiseks on mul vana Polo - Diisel-öko, piisavalt vana, et olla linnapildis erinev, samas piisavalt värske, et teda pole kahju igapäevasõitudega kulutada. Päris projektiautona elab üks alguse otsa Gaz-24. Mercedes-Benz eesmärk oleks paar korda aastas oma imelike vanatehnikafetišeid rahuldamas käia. Ma ei plaaninud teda üldse mingiks projektiks keerata, vaid tunda rõõmu tema tarbimisest, aga järjest rohkem hakkab tunduma, et see oli halb valik. Mitte auto enda pärast, vaid ma kardan, et remontides vaid seda, mis laguneb on ühel hetkel neid asju nii palju, et tuleb ta ikka kas laiali lammutada ja täies mahus üle käia või mädaneb ta lihtsalt maha. Meelepärane ei ole mulle kumbki variant.
Finantsiliselt ei olegi asi ehk nii ilmvõimatu, sest minu plaanitavate tarbismahtude juures ei oleks probleem mõne suurema remondi jaoks mõned kuud raha korjata või tükke oodata, kuid ma lihtsalt ei taha teda lammutama hakata, sest mingil hetkel hakkab pead tõstma vastik väike perfektsionist, kes tahab ikka järgmise ja järgmise asja ära vahetada või korda teha. Seda on hästi näha Volga projektist, mis esialgselt pidi saama vaid kerge ülevärvi ja kohendamise, kui praeguseks on juba praktiliselt luukere. Kardetavasti oleks mul sellisel juhul juba 2 autot mööda garaaže laiali ja sellise mahu jaoks mul ei ole hetkel tõesti ruume võtta. Lisaks veel see, et siis peaks ikkagi soetama veel midagi, millega saaks täita eesmärke, mille jaoks on praegu kõnealune Mercedes. Kõige tippu veel fakt, et mõni meist on alles nii tita, et peab oktoobrist sõjaväkke ära minema. Selleks ajaks ei suudaks ma teda kindlasti valmis ehitada, aga liikuvat autot on kasvõi mõnel sõbral võimalik vajadusel ümber garažeerida.

Natuke keeruline ja võibolla arusaamatu olukord mõnele kodanikule, aga ma ise usun, et kõige tähtsam ei olegi oma tehnika ideaalkorda viimine, vaid pigem endale seatud eesmärkide täitmine. Tahan, et Mercedes-Benz oleks sõiduvõimeline ja näeks välja piisavalt viisakas, et temaga kannataks mõnel avalikul üritusel käia, ta ei pea olema musta numbri vääriline.
Vasta
#9
Oo, sõjavägi... kuhu teenima lähed? Mina soovitan muidugi Bravo-jalaväekompaniid Võru kup'is.
Vasta
#10
(03-05-2013, 09:20 AM)Thompson Kirjutas: Oo, sõjavägi... kuhu teenima lähed? Mina soovitan muidugi Bravo-jalaväekompaniid Võru kup'is.

Ei antud mulle eriti palju valikuvariante. Tapale lähen. Ja, Ha Ha Ha (irooniliselt) Tapa kui koht, mitte pea pakule, Ha Ha Ha.
Vasta
#11
Ja esmaspäeval kui seda masinat kaugelt aia tagant nägin, siis esimene mõte mis peast läbi käis "raudselt foorumis ka kuskil olemas" ja siin ta on. Igati ilus 123, nüüdseks oli pestud ka ja võttis ikka ila jooksma küll. Kuula ikka kuradit oma õlal Eusa_angel

Mis puutub sõjaväkke, siis ei ole see kup nii über fancy midagi, kari kantpäid kes alles eelmine nädalavahetus said nii haledalt ära omatud, et aspirantidest hakkas kahju, sest nemad saavad RÜ-lt suhharisse õhtul.
Kui Tapale minek siis.... Õhutõrje on lebolaager, pioneeris saad labida selgeks ja suurtükis saad mehelt kes kutsub ennast rjuhmjajuulemaks lihtsalt aanusesse terve aja Smile Aga edu!
Hea vastus eeldab põhjalikult ja arusaadavalt püstitatud küsimust!
Vasta
#12
(03-05-2013, 09:40 AM)Treiku Kirjutas: Mis puutub sõjaväkke, siis ei ole see kup nii über fancy midagi, kari kantpäid kes alles eelmine nädalavahetus said nii haledalt ära omatud, et aspirantidest hakkas kahju, sest nemad saavad RÜ-lt suhharisse õhtul.
Kui Tapale minek siis.... Õhutõrje on lebolaager, pioneeris saad labida selgeks ja suurtükis saad mehelt kes kutsub ennast rjuhmjajuulemaks lihtsalt aanusesse terve aja Smile Aga edu!
See-eest saab kanda kõige badassimat märki EKV's.

Mnjaa, ju siis on kehv aastakäik sattunud. Samas.. eks kaadrist olene kah. On inimesi kes sobivad "välja õpetama" ja on inimesi kes võiks pigem kuskil pabereid määrida või padruneid ja toidupakke sorteerida.

Enivei mis RÜ-lt need aspirandid sumpsi saavad? Ikka KÜ-lt saavad.

Räägi treiku, sa oled vist scoutsist või "ülekattest" kui saad võitlusüksuste "omamisest" rääkida?


Vasta
#13
Tere taas.
Lisan mõned värskemad fotod antud liikurmassinast:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=af2a

Miks nii?
Ostsin ta mõtlemata, veluur ja kakskaheksa lõid pea sassi. Ta tahab taastamist ja mul ei olnud seda plaanitud. Mitte et tegu oleks täiesti lootusetu sõnnikuga, vaid mul lihtsalt pole motti ega tahtmist seda autot laiali kiskuda ja projektiks keerata, ta polnud selle jaoks ostetud.
praeguses korras ei saa ma tema tarbimisest aga mitte mingit mõnu, ta pole isegi ilus vaadata, kui seelik niimoodi ussitab.
Äkki keegi tahab?
hind 1500 ... nomaeiteaginüüd. Vaevalt. huvi korral tehke palun oma pakkumine, kuitahes erinev see siis olgu sellest, midagi me suures internetis küsida julgeme.

Ükspäev me tuleme jälle - s123 peab mul kunagi olema, aga sellest juba kunagi tulevikus...


Tanel

Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  300 D, 1982, W123 - ulst ulst 74 65,104 06-01-2024, 03:27 PM
Viimane postitus: nostromo
  MB 200, 1978, W123 - fittipaldi fittipaldi 27 12,289 27-12-2023, 10:36 PM
Viimane postitus: fittipaldi
  Mercedes-Benz 230CE 1990a Ramiak8 37 2,696 13-11-2023, 07:09 PM
Viimane postitus: Ramiak8
Photo Mercedes-Benz E270CDi, 2000, w210 - W202 W202 2 274 05-11-2023, 11:04 PM
Viimane postitus: Laur
  MB 240D 1982, W123 Lexuz Lexuz 8 577 11-10-2023, 09:32 AM
Viimane postitus: Lexuz
  Mercedes-Benz E270 CDI, 2001, s210 - kodutu kodutu 6 937 27-03-2023, 11:32 AM
Viimane postitus: kodutu
  MB S123 280TE 1983 Arkadi.T 7 1,312 24-03-2023, 07:13 PM
Viimane postitus: Arkadi.T
  Mercedes-Benz E280 4MATIC, 2007, W211 - JanisL JanisL 103 106,654 24-03-2023, 05:52 PM
Viimane postitus: JanisL
  Mercedes-Benz, Vito, 2017, W447 - BoxBox.com BoxBox.com 17 1,996 20-01-2023, 03:47 PM
Viimane postitus: Alr77
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 93,904 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne