Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liikluskäitumise uuring. Foorumi liikmed palun võtke osa!!!
#1
Seoses koolitööga viin läbi liikluskäitumise uuringut. Töö eesmärk on uurida automargi seoseid juhi liikluskäitumisega. Küsitlus on anonüümne, küsitluse andmeid kasutatakse vaid statistiliselt töödeldud kujul, asjakohastel eesmärkidel.

Loodan, et leiate 5 minutit küsitluses osalemiseks.

Küsitluse aadress: http://www.justask.ee/a/2973



Ette tänades!

Raido
Vasta
#2
Paar märkust, mida võiks kõrva taha panna edasiseks.
- ma sõidan päeva jooksul mitme autoga. Millise ma valin, valik on ju välistav...Eusa_doh
- mõned meist sõidavad autoga igapäevaselt. Säärast valikut aga ei olegi...
- loetelu küsimustest on liiga pikk - tulbapealdised kaovad kuvari serva taha ära ja nii võivad tekkida valed vastused. Tavaliselt kasutatakse 10 rida lehel...
- tsitaateerin "8. Kui fooris süttib roheline tuli, siis hakkan liikuma vaid siis kui eesõitev auto on kohalt liikunud." - dafuqEusa_think Mesmoodi seda mõista? Et sõidan eesolijale kalanäoga sisse, et uimast elustada?
- tsiteerin "35. Mõnikord olen suverehvidega mööda lumist teed kihutanud." kuidas ma peaksin sellele vastama? Et olen vahel mõnda risu kõrvalisel teel proovinud ka suverehviga? Liikluses teiste vahel suverehviga lumisel teel ju ei sõida, saati siis kihuta?
Küsimuse sõnastamisel peab olema täpne, sest sellest sõltub mõtleva inimese vastus. Praegusel juhul ei saa seda küsimust vastata: suverehviga lumisel teel ma püüan mitte osaleda ja kui ma osalengi, siis ma ei kihuta. Ehk vastan ei ole nõus. Mis jälle ei ole täpne, sest oma koduteel olen korduvalt autosid remondijärgselt liikunud ohutust suurema kiirusega ka lumisel teel ja suverehvidega. Vastates "raske öelda", on tulemus ju sisutu...

Oleks hea tulemusi siin ka näha...Icon_rolleyes
Vasta
#3
Sama siin, sõidan igapäevaselt,mitme erineva autoga, mida teeb enamus kutselisi juhte.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#4
(25-04-2013, 09:30 AM)v6sa Kirjutas: ...
- tsitaateerin "8. Kui fooris süttib roheline tuli, siis hakkan liikuma vaid siis kui eesõitev auto on kohalt liikunud." - dafuqEusa_think Mesmoodi seda mõista? Et sõidan eesolijale kalanäoga sisse, et uimast elustada?
...

Kesklinnas kolonnis olles, tihti käitutakse järgnevalt:
Fooris süttib roheline või on lõppenud ristuva roheline, alustatakse libistamist, vaikselt hiilimist, selliselt hiilivad kõige esimese seisva auto taga kolm - neli autot mõni kord. Olen trehvanud olukorda, kus umbes viiest autost koosnev kolonn foori tagant koos hiilima hakkab ja sujuvalt rohelise ajal minema saab.
Vasta
#5
Taoline "hiilimine" on tihtipeale ka närvitsejate tunnusmärk, kes ei suuda foori rohelist tuld ära oodata. Taoline käitumine iseloomustab kindlasti juhti, mis põhjusel ta ilmselt sinna küsitlusse ka sisse sai. Küsimust oleks võinud muidugi paremini vormistada, ma ise ka nuputasin mõnda aega antud küsimuse juures.
Vasta
#6
Mind isiklikud need hiilijad ei häiri, pigem häirivad need liiklejad, kes rohelise tule süttides hakkavad otsima alles, mis käik sisse panna ja kus selle õige käigu asukoht on!? Selle kogu tegevuse lõpuks on pool rohelise tsükkli ajast läbi ning foori läbilaskuvus on 3-4 autot. Tagatipuks siis tarkpead(tihti on nendeks siis firma autodega sõitva juhid), kes üritavad ristmikku ületada vilkuva oranzi ning ka punase tulega ning sulgevad ristmiku teistele liiklejatele.
Samas mind see ei puuduta! Olen korra või 2 isegi ristmiku pisut kinni sõitnud ja ausalt, mul on väga häbi kaasliiklejatele otsa vaadata. Icon_sad
Vasta
#7
Ise olen ka üks nendest hiilijatest...
Üldjuhul sihin jalakäiate foori, kui see punaseks läheb, siis loen vaikselt seitsmeni, lasen piduri lahti ja kolme sekundi pärast saab juba rahulikult sõita.

Ei ütleks, et ma närviline liikleja sellepärast oleks, aga noh
ma olen üldse imelik, on olnud olukordi kus ma isegi naudin ummikus istumist.. seda muidugi siis kui
aega laialt käes on, saab rahulikult oma asju mõelda. Big Grin.

Aga eks neid närvilisi lükkeid tuleb ka ette..
Selline uuring on muidu täitsa tore, aga nende küsimustega tekib liiga palju agasid..
Kõik oleneb siiski olukorrast, tujust jne.
Vasta
#8
27. Püüan eessõitvast autost möödasõitu teostada ka siis, kui märkan eemal vastutulevat autot.

Kui sirge on 5 km pikk ja kauguses on auto näha, siis kuidas vastata?
Loomulikult teen möödasõidu järgides ohutust. Praegu aga jääb kummitama, et see oleks kuidagi halva lõhnaga tegevus. Ei ole selline kes 200 m kaugusel vastutuleva auto ninaeest teeb põike. Selle küsimusega aga pannakse need kaks väga ühte patta.

37. Olen väga häiritud sellest, kui ei ole tähele pannud teed ületavat jalakäijat.

Kas see tunne tekkib siis kui ma temast olen üle sõitnud?

Küsimused on kahjuks oma ülesehituselt sellised, et valmistavad testi lõpptulemuse juba ette ära Sad
Kahju. Enne küsitluse täitmist lootsin, et sellisest empiirilisest küsitlusest tuleb ka midagi reaalelus kasutatavat.
Vasta
#9
Mind häirib ka meie liikluses metsik uimasus ja ühtluse puudumine fooride alt minnes. See on lausa uskumatu, kui vähest läbilaset võimaldab meie fooritsükkel, inimesed hakkavad oma sidurit alles otsima, kui on juba ammu roheline rauas.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
Vasta
#10
Tallinna tänavad on maailmatuma sõidumeistreid ju täis,eriti tipptunnil Järvevana ots(mis puudutab isiklikult minu liiklemist) tra nagu haiged trügivad hele punasega veel ristmikule,seal peaks ment istuma kõikidel tipptundidel väljas,et seal normaalselt liigelda saaks,õnneks aasta lõpuks peaks see hullumaja "ehk" mööda saama kui uus ristmik avatakse !
Uuringus ei osale kuna lugesin läbi ja ei näinud põhjust vastata kuna küsimustes oli juba lõppvastus välja kirjutatud ridade vahele !
www.arcar.eu


odavad rendiautod al.10 euri päev
56291000 Allar



Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne