Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W124 OM605 swap, IndrekLy
#21
(26-09-2013, 07:11 PM)berg Kirjutas: Käid tihti smart service-s? See koht on ikka alla arvestuse kui otsida kvaliteeti.

Ei käi tihti, enamus asju saan ise ära tehtud. Ei poolda seda väidet, et smartservice väga halva kvaliteediga oleks, näen igapäevaselt nende tegemisi kõrvalt.. Lets agree do disagree Wink
Vasta
#22
Siis pead nägema korraliku tegemisi teistes pesulates, ennegi räägitud sellest pesulast, mitte küll selles foorumis.Ma oleks nõus näitama sulle kogu arendust teises kohas, (ei reklaami.) Ma usun, et suudan üksi ka parema tulemuse tekitada kui antud pesulas(100%).
Vasta
#23
Kuna isu turbo järgi on suur, siis peab kiusatusele järele andma. Kui sügeleb, tuleb sügada.

Esimese hooga peaks nüüd saabuma:
Pihustitorud
Turbo+õlitustorud
Kollektorid
Õliradikas koos torudega
Filtrikopsik

Puudu on veel turboka pump. Kui keegi oskab pakkuda, siis olen väga avatud OM602 mootori turboka pumbast. Seniks kuni pole olemas pumpa, plaanin ehitada auto sõitma panna turboka pumbata.

Järgmise sammuna peab hakkama otsima kohta coolerile ning selle järgi siis cooler valida. Esimese hooga jäi silma parem rattakoobas/stange tagune. Õhu pealevool peaks antud kohas olema piisav ning samuti tundub, et antud kohas on kõige rohkem ruumi ehitamiseks.
Nüüd ongi edasine ülesanne komplekteerimineConfusedummuti materjal, boosti ning egt kellad ning turbo külmapoole torude ning lõdvikute otsimine peale cooleri asukoha kindlakstegemist.
Vasta
#24
Esimesed detailid siis käes. Nädalavahetusel vaja summuti tarvis flants arvutis valmis joonistada ja lasta laseris välja lõigata, et oleks kuhu otsa summutit ehitama hakata. Samuti oskavad ehk targad öelda mõne asjaliku müügimehega poe Tallinna piires kust summuti ehituseks toru ja põlvesid uurida ? Läbimõõt võiks olla 3'' või 2.5'' ning roostevabast hoian kahjuks eemale.
Vasta
#25
Nüüd vastu suve ja enne turbotamist sai :
pihustiotsad ära vahetatud ja stenditud
hõõgküünlad sai ära vahetatud
kütusetrassi foolikud vahetatud
kütusefiltrid vahetatud
pidurivedelik vahetatud
rooliotsad vahetatud+sillastend loomulikult

Üks mõte veel-tahaks diffrit ära vahetada vähe raskema ülekandega diffri vastu. Oskab keegi mõnd andmebaasi vms taolist soovitada, kust näeks võimalikke ülekande arve ja tootekoode? Eks siis hiljem näha ole kuidas spidoka õigeks saab. Kunagi ehk kui autol peaks ka jõudu tekkima, siis tuleks ka automaat kast manuaali vasti ringi vahetada...aga sellega veel ajusid eriti ei vaevaks..Eusa_whistle
Vasta
#26
(10-03-2014, 12:35 AM)indrekly Kirjutas: ...
Oskab keegi mõnd andmebaasi vms taolist soovitada, kust näeks võimalikke ülekande arve ja tootekoode?
...
kui autol peaks ka jõudu tekkima, siis tuleks ka automaat kast manuaali vasti ringi vahetada...aga sellega veel ajusid eriti ei vaevaks..Eusa_whistle

Loe difrite kohta käivaid teemasid, siin mitmed viited läbi käinud.

Miks manuaali tahad? 722.3xx kestab sellest pajast väljameelitatava kenasti ära. Alla 300 hj pidavat ka 722.4xx vastu lööma, kui liigsed libisemised kaotada.Eusa_whistle
Vasta
#27
Kasti vahetust mõtlesin just lõbu pärast. Automaadiga ei ole nii huvitav enam siis sõita ma kipun arvama...
Vasta
#28
Viimasest postitusest siis omajagu aastaid mööda läinud, siis tuleb vähe pikem post. Auto on mind vedanud päris omajagu kilomeetreid väga mõnusalt edasi ning nautinud elu mida minusugusel noorsandil talle pakkuda on. Tänu kuumadele suvekuudele on tulnud isegi ette napi miniseelikuga kaetud sääre ja Mercedes-Benz musta nahkistme vahelist higistamist ja hõõrumist. Olen saanud nautida antud hetkel nii mugavaid ja toonklaasi taha peidetud tagaistmeid kui ka pakkunud tagaistujatele oma sõidumaneeridega pehmet romantikat antud 66kW-ga. Aga kuna vahest oleks ikka tarvis ka möödasõite vähe kiiremalt sooritada ja niisama nautida peale kulgemise ka muid emotsioone mida auto pakkuda võiks, siis saigi peale pandud ka turbo. Kõigest aga järgemööda.
Kuna passis oleva 1992 aasta tõttu on ka vanadusemuresid natukene ja loomulikku kulumist, siis on tulnud vahepeal ikka auto kallal miskit suuremat ja väiksemat korda saata, et oleks edaspidi samasugune elustiil.

Naised naisteks, aga kõige mõnusamad reisid algavad enamasti nii :
[Pilt: 20150703_000707.jpg]

Mälu järgi on tehtud :
hooldused
amordikannudelt potentsiaalsed roostekohad eemaldatud
kõik kettad+klotsid taaskod vahetatud ( kiskus kettad kõveraks )
Käsipiduritrossid vahetatud
Diferentsiaali simmekad vahetatud.
nivooamortidele uus torustik veetud
heliisolatsioon 4 ust + pagasiluuk
armatuuri sisse klaasriidest ja vaigust kastid ehitatud
tagumised sillatala puksid vahetatud
tagumisi kaikaid vahetatud vastavalt vajadusele
17'' veljed


Esiteks meeldib mulle sellise vana Mercedes-Benz puhul see, et kui tõstad kapoti üles, siis on hea seal oma toimetusi teha. Enamasti on kõik lahendused väga kvaliteetsed ning läbimõeldud, teisalt on tegemist kohati keerulise isendiga. Teiseks on sellisel vanal mersul ikkagii oma võlu olemas. Kui auto on korras, on temaga väga hea sõita ning nautida seda niivõrd kuivõrd ''vanakooli'' vaibi.
[Pilt: 2.jpg]
[Pilt: 20150628_113058.jpg]

Rattakoobaste seisukord, võta milline tahad, kõik näevad välja päris viisakad.
[Pilt: 20150714_180134.jpg]
Mis seal autos siis olemise mõnusaks teeb?



Et oleks mugavam kulgeda olen ma omajagu aega matnud auto akustikasse. Kõigis 4 ukses ja pagasiluugis on tehtud heliisolatsioon. Ette armatuurlaua kõlarikatete alla sai lõigatud maksimaalse suurusega auk, alla sai ehitatud klaasriidest ja epovaigust kast ning kasti peale läks laserlõikuses välja lõigatud kõlari alus mille vaiguga kasti külge kinnitasin. Enne kõlari sisse itutamist panin veel kasti vatiini täis mõõdukas koguses. Kasti sisse läks elemengiks DLS DUP5.

Hetkene seis :

Head unit: pioneer deh-p7000ub
Keskriba : DLS DUP5
Kõrgsagedus : Lanzar VX6C
Crossover : Lanzar VX6C
Woofer : SPL Dynamics V-00D4
Woofri võimendi: Spl s-2604
Kõlarite võimendus: Lanzar Vibe 220
Kast sai ehitud võttesse auto resonantsi arvesse võttes. Kooslus on väga hea, kuigi võimendite osas tuleb väike vahetus teha. SPL S seeria võimendi on heli poolest väga hea kvaliteediga ning tuleks rakendata esikõlarite taga. Woofrile tuleb vaadata ideaalis võimsam võimendi.

Salong mõnda aega tagasi:
[Pilt: 20150628_112816.jpg]

Woofri juhtmeid ei ole paremini lahendanud, kuna tihemini või harvemini on tarvis woofer autost välja tõsta.
[Pilt: 20150628_112904.jpg]
Samas kõik luugid on täies ulatuses kasutatavad
[Pilt: 20150628_112919.jpg]


Huvist turbomaailma vastu ning soovist autot natuke erksamaks muuta sai võetud ette tee, kus hakkasin antud mootorile peale istutama turbot. Kuna olen viimasel ajal pidevalt eestist eemal olnud, siis on kogu tegevuseks kulunud pikk aeg.

Vabalthingavana :
[Pilt: 20150628_112543.jpg]
[Pilt: 20150628_112642.jpg]

Et turbot vabalthingavale panna, tuleb ette võtta järgnevad sammud



Teine klapikambrikaas
Karterivanni õli tagasivoolu auk tekitada.
Õli pealevool turbole võtta õlifiltri korpusest
Summuti valmistada
Sisse- ja väljalaskekollektor vahetada
PUMP

Turbotatud:
[Pilt: IMG_20160112_174821.jpg]
[Pilt: 20160210_202422.jpg]
2.5'' Summutitoru on siis kasutusel

[Pilt: IMG_20160112_174737.jpg]

Ega elu on progress. Siin olen uurinud, et ehk kaugel hiinamaalt saab kohe õigetes mõõtudes cooleri:

[Pilt: cooler.png]

Eks kogu tegevus on meeletult aega võtnud ning kõik asjad pole kindlasti lõplikud. Eks tuleb hakata mõtlema intercooleri peale, aga eelkõige pumba muutmisele.

Siit ongi minul tekkinud küsimus: Kas keegi on omal käel pumba elemente vahetanud ? Kui on, siis ole hea ja anna endast märku. Tiirleb mõte võtta OM606 130kW masina pumbat võtta 6mm elemendid ning istudada need OM602 66kW 5mm elementide asemele. Usun, et mehe ma leiaksin, kellel õnnestuks pärast küttekoguses ühtlaseks keerata. Just üritab selle töö keerukus ning resultaat.

Indrek.











Indrek.
Vasta
#29
Väga lahe pealehakkamine!
Vasta
#30
Kasutaja erx000 on plunzereid vahetanud http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?t...94&page=11
Mercedes-Benz on Mercedes-Benz.
Vasta
#31
Viisakas liikur. Sääraseid on vähe järele jäänud.

Võimendil kinnises urus palav ei hakka?

Elementide vahetus on tehtav, nagu juba viidati. Puhtust tuleb pidada, niisama rapsida ei maksa. Kolbi ja hülssi ei tohi lahutada! Need on täppistöötluses paar.
Vasta
#32
(02-04-2016, 03:29 PM)v6sa Kirjutas: Viisakas liikur. Sääraseid on vähe järele jäänud.

Võimendil kinnises urus palav ei hakka?

Elementide vahetus on tehtav, nagu juba viidati. Puhtust tuleb pidada, niisama rapsida ei maksa. Kolbi ja hülssi ei tohi lahutada! Need on täppistöötluses paar.

Võimendi koha pealt olin isegi mures, et ehk läheb liialt kuumaks. Kuid praktika on näidanud, et võimendit liialt tuliseks ajada on ikkagi päris keeruline. Kuulan päris tihti muusikat ikkagi valjult, kuid olen suutnud 2 korda võimendi nii kuumaks ajada, et viskab protecti. Nende temperatuurideni jõudmine nõuab ikkagi kõva pühendumust ja korralikku sooritust, vähemalt minu seisukohalt probleemi ei ole.

Minu nägemus ja mure antud töö kohta:
Pumba elemente vahetades tuleb pumbast nukkvõll välja võtta. Nukkvõlli kättesaamiseks tuleb pumba ''otsakaas'' ära võtta. Hetkel valmistabki kõige rohkem muret just pumba ''otsakaane'' tagasi istutamine ja paika keeramine. Küttekoguseid ühtlaseks keerata ma usun, et ei ole kõige keerulisem töö kui pingile juurdepääs olemas. Minu küsimus ongi selles, et kui pumba ots küljest võtta, kas siis automaatselt lähevad ka kõik muud seaded paigast ära või on võimalik ''otsakaas'' tagasi istutada samas seades milles ta eemaldati ?

Minu seletus sõnale ''otsakaas''
[Pilt: 602.962_pump08.jpg]
Indrek.
Vasta
#33
See "otsakaas" on KSP regulaator. Soovitan soojalt mõnda kirjatükki lugeda reaspumpade siseelu kohta enne lammutamahakkamistParanoid

Ma ise ei ole seda tööd MB pumbal teinud, kuid mo teada peaks element ikka üles välja tulema...

No, ehk silmab värskelt elemendivahetuse teinud kodanik ise ka seda teemat ja annab mõned näpunäited.
Vasta
#34
Usun, et olen pumba tööpõhimõttega kursis ning olen seda ''regulaatoritki'' ise näppinud ja võtnud vanast pumbast nii palju välja kui võimalik. Eks peab uurima jah, mida need mehed räägivad, kes selle tee läbi käinud.
Indrek.
Vasta
#35
Istutasin siin vahepeal mootorile külge turboka õlifiltri korpuse koos õliradikaga, kuid õliradikas soojaks ei lähe. Kas on keegi kokku puutunud taolise probleemiga ? Võib olla seal õlifiltri korpuses mingi termostaat õliradika vahel ?
Indrek.
Vasta
#36
190E 16V-l on küll õlifiltri korpuses termostaat ennem õliradikat, seega väga võimalik, et ka sinu süsteemis on see sees, et mootor liiga külmalt ei töötax.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
#37
(02-04-2016, 08:45 PM)indrekly Kirjutas:
(02-04-2016, 03:29 PM)v6sa Kirjutas: Viisakas liikur. Sääraseid on vähe järele jäänud.

Võimendil kinnises urus palav ei hakka?

Elementide vahetus on tehtav, nagu juba viidati. Puhtust tuleb pidada, niisama rapsida ei maksa. Kolbi ja hülssi ei tohi lahutada! Need on täppistöötluses paar.

Võimendi koha pealt olin isegi mures, et ehk läheb liialt kuumaks. Kuid praktika on näidanud, et võimendit liialt tuliseks ajada on ikkagi päris keeruline. Kuulan päris tihti muusikat ikkagi valjult, kuid olen suutnud 2 korda võimendi nii kuumaks ajada, et viskab protecti. Nende temperatuurideni jõudmine nõuab ikkagi kõva pühendumust ja korralikku sooritust, vähemalt minu seisukohalt probleemi ei ole.

Minu nägemus ja mure antud töö kohta:
Pumba elemente vahetades tuleb pumbast nukkvõll välja võtta. Nukkvõlli kättesaamiseks tuleb pumba ''otsakaas'' ära võtta. Hetkel valmistabki kõige rohkem muret just pumba ''otsakaane'' tagasi istutamine ja paika keeramine. Küttekoguseid ühtlaseks keerata ma usun, et ei ole kõige keerulisem töö kui pingile juurdepääs olemas. Minu küsimus ongi selles, et kui pumba ots küljest võtta, kas siis automaatselt lähevad ka kõik muud seaded paigast ära või on võimalik ''otsakaas'' tagasi istutada samas seades milles ta eemaldati ?

Minu seletus sõnale ''otsakaas''
http://www.upload.ee/image/5697899/602.962_pump08.jpg

Otsakaane küljest ära võtmisega midagi paigast ära ei lähe, kui vabalthingava pumpa kasutad siis suitsema jääb ta nii ehk naa. Vaata video ära, siis saad aimu kuidas asi käib. https://www.youtube.com/watch?v=IyIuahZ3SVs
Vasta
#38
Tere, küsimus selline, mis moodi õli ära voolu tegid? kas puurisid kuskile augu või on auk olemas kuskil sellejaoks, endal on sama tee ees Smile
Jõudu ja jaksu!
Vasta
#39
(29-11-2016, 10:05 PM)Rainiskoop Kirjutas: Tere, küsimus selline, mis moodi õli ära voolu tegid? kas puurisid kuskile augu või on auk olemas kuskil sellejaoks, endal on sama tee ees Smile
Jõudu ja jaksu!

Tervitus,

Protsess lihtne. Küsisin Hydroscandist sobiva jämedusega läbiviigu (jämedusega, et turbo õlituse toru otsa istuv voolik istuks ka läbiviigule peale), õlivann maha, auk ette ja läbiviik järgi.

Jõudu !
Indrek.
Vasta
#40
(04-12-2016, 09:17 PM)indrekly Kirjutas:
(29-11-2016, 10:05 PM)Rainiskoop Kirjutas: Tere, küsimus selline, mis moodi õli ära voolu tegid? kas puurisid kuskile augu või on auk olemas kuskil sellejaoks, endal on sama tee ees Smile
Jõudu ja jaksu!

Tervitus,

Protsess lihtne. Küsisin Hydroscandist sobiva jämedusega läbiviigu (jämedusega, et turbo õlituse toru otsa istuv voolik istuks ka läbiviigule peale), õlivann maha, auk ette ja läbiviik järgi.

Jõudu !
Jälgin huviga ja jään ootama pilte sellest süüsteemist
Jõudu!


Mersuhull olen ja Mersuhulluks jään :)
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Brick W124, 250D, 1991 - Manifesto Manifesto 19 1,471 09-03-2024, 11:30 PM
Viimane postitus: Manifesto
  W124 300D - M104 Turbo swap 1989 - Paul Paul 1 704 09-02-2023, 06:08 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz 200D, 1988, w124 - kodutu kodutu 75 85,193 20-10-2022, 11:06 AM
Viimane postitus: kodutu
  MB 300CE C124/300E ja 230E W124, sm. pelle sm. pelle 289 279,292 12-06-2022, 08:16 PM
Viimane postitus: sm. pelle
  MB 230 E, 1992, W124 - Sm. Västrik Sm. Västrik 84 97,660 24-11-2021, 06:05 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  MB w202 (swap 5.4amg m113 + manuaal kast)-erko1234 erko1234 15 6,017 25-10-2021, 09:35 PM
Viimane postitus: erko1234
  Mercedes-Benz 300 E, 1989, w124 - OnkelMats OnkelMats 48 37,411 10-11-2020, 09:46 AM
Viimane postitus: OnkelMats
  W124, 280 E, 1993 - Even Even88 36 26,332 07-03-2020, 04:23 PM
Viimane postitus: nostromo
  Mercedes-Benz W124 230E 1987 - Bumer323 Bumer323 16 7,085 30-01-2020, 12:38 PM
Viimane postitus: hents99
  MB w201 92a swap OM606 Marks07 mrmikumike 32 28,344 11-07-2019, 11:18 AM
Viimane postitus: Marks07



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne