Teema hinnang:
  • 4Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 280CE -W123 - Kuldar
#61
(29-03-2010, 02:03 PM)Joonas Kirjutas: Ja nüüd võiks veel natukene mootori ruumi ilusamaks teha ning võtta maha aku alune plaat, süütepooli hoidja, nukkvõllide katted ja lasta üle värvida ning kolled liiva pritsist läbi lasta, siis oleks mootori ruum kohe palju ilusam, väikese raha eest.
Eks tasapisi see mootoriruum lähebki ilusamaks , akualune plaat on kivikaitsega töödeldud ja värvitud , mõned juhtmed saab samuti riideteibiga yle käidud , katteplekke ja õhuvõtukopsikuid on plaanis värvida samuti . Kollet pole olnud mõttes pritsiga puhastada kuna tundub suht mõttetu üritusena ja efekt vaid hetkeline . Iga päev on midagi uut autojuures , ja iga päev ilmneb midagi millejärgi on vaja tormata kord poodi kord doonori juurde ( hetkel siis juhipoolne tagumine väike aknake , mis suht ussitanud raamikeses vaevaliselt yles-alla käib ) . Igav pole igaljuhul Eusa_whistle
Täna aga tahaks tänada lisaks Agole ,kes mu autot hoolega kokku paneb ka Marekit ,kes andis uskumatult õigeaegse ja väga soodsa vihje 16" Pentade ostuks . Laiust siis neil 8" ja välja näevad sellised
    . Loomulikult vajavad nad värvimist ja muud eeltööd kuna kunagi on keegi neid üritanud liivapritsiga puhastada millest on säilinud mõningane pindmine poorsus kuid jah ma olen sigarahul selle vihje eest mille sain . Special Thanks for that ,Marek Eusa_pray
Pisike pilt siis ka veljest lähemalt.    
"Mercedes и в Африке Mercedes"
Vasta
#62
(29-03-2010, 11:19 PM)allan1 Kirjutas: Oi Kuldar velje oled küll ainuõige sinna alla saanudEusa_dance

... et mul ka veab Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin raske siiani uskuda Icon_cool

Velje värvimise kohalt mul pole veel mõtet valmis kuid must sisu sinna (arvestades just auto enda värvi) minuarust eriti ei sobi . Võimalik ,et teen ühe veljega proovivärvimise nö: "musta kroomi" efektiga . Õigemini see polegi kroom , jääb nagu poleeritud alumiinium kuid veidi tumedama tooniga . Usun see jääb piisavalt tagasihoidlik kuid siiski pilkupüüdev . Igaljuhul erinevad ettepanekud oodatud .    
"Mercedes и в Африке Mercedes"
Vasta
#63
Veljed said jah naeruväärse hinnaga kätte, vahest peab vedama ka Thumbsup

Väljapakutud velje värvi idee tundub huvitav, vahelduseks hõbedastele ja mustadele velgedele.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#64
Siis võiks veljed juba teha sisemuse musta kroomiga ja ääred läikivaks..... ma arvan et isegi siis oleks alla sobiv Smile
Vasta
#65
Niisiis olen Hiiumaal ja olen autoga juba ka sõitnud Icon_biggrin . Tänaseks on siis auto vormistatud (passi sai siis lõpuks tõene esmaregistreeringu aasta mis on 1977 ) ja ka Ülevaatuse läbis auto iseseisvalt Icon_biggrin.
Veidi veel sahmimist värvikojas ( viimased väikesed poleerimised ) ja võibki hakata tagasi liikuma Tallinna poole . Pilte olen teinud ja eks homme panen mõned yles . Homme läheb auto ka vahatamisse ning salongipuhastusse .
panen siis mõne pildi yles mis veel arvutis leidub: enne     ja pärast     ja eest    
"Mercedes и в Африке Mercedes"
Vasta
#66
Elus ,terve ja Tallinnas Icon_smile sain siis paar päikesekäes tehtud pilti ka arvutisse mis annab pisut aimu auto värvi tegelikust toonist
tagaluuk     tagantvaade    
"Mercedes и в Африке Mercedes"
Vasta
#67
Kena-kena Thumbsup

Poleerimisketta jäljed peal?
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#68
Vaatasin auto hommikul üle kenasti, ei olnud poleerketta jälgi,
Enda kogemustele tuginedes oli tegu väga korraliku värvitööga ja lõppviimistlus on klassikule omane Smile

Väga sexy masin Eusa_dance

Nüüd siis küürime ta seest puhtaks ja vaatame mis teha saab Icon_biggrin
Tel. 56705562 Oliver
Vasta
#69
Urrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...... Sai isegi nyyd masinat reaalsena nähtud ja nii uuritud ja puuritud ja mis siin ikka kui pöidlad ylesNod
Kuigi jaa ex temaga ole veel nagu selle vanusele tulenevalt näppimist tykijagu. Samas jälle teades Kuldari sihikindlust siis ma arvan et lõpptulemus on veatu......
Paistab et pole just kaugel kui "mustad numbrimärgid" külge saad Tongue
Vasta
#70
(02-04-2010, 01:22 AM)Reddog Kirjutas: Paistab et pole just kaugel kui "mustad numbrimärgid" külge saad Tongue

Sa ikka tead mida selleks kõike nõutakse? See päris karm asi ja vaevalt Kuldaril see üldse mõte oli kui ehitama hakkas seda.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#71
Ma ei ole mõelnud mustade numbrite peale , teisalt aga selle auto taastamisel olen proovinud võimalikult algupärast/originaali tulemust saada.
Ja kui ma veermiku olen korda saanud siis on jah plaan minna Silberisse ning kutsuda Peeter autosse ,paber pliiats käes Icon_biggrin ning proovime taastada võimalikult palju tihendeid-iluvidinaid . Mis sellest välja tuleb ,eks seda näitab aeg . Minetea mis Saksamaa "lõpmatustes" MB ladudes peituda võib Icon_biggrinHomme saab siis näha ,mis auto sisust head on saanud , igaljuhul taastamist on sees kõvasti .
Nu Laupäeval saan siis auto kätte vahatusest ja pesust Icon_biggrin
seni siis näen vaid und Icon_biggrin
"Mercedes и в Африке Mercedes"
Vasta
#72
(03-04-2010, 12:24 AM)Kuldar Kirjutas: Ma ei ole mõelnud mustade numbrite peale , teisalt aga selle auto taastamisel olen proovinud võimalikult algupärast/originaali tulemust saada.
Ja kui ma veermiku olen korda saanud siis on jah plaan minna Silberisse ning kutsuda Peeter autosse ,paber pliiats käes Icon_biggrin ning proovime taastada võimalikult palju tihendeid-iluvidinaid . Mis sellest välja tuleb ,eks seda näitab aeg . Minetea mis Saksamaa "lõpmatustes" MB ladudes peituda võib Icon_biggrinHomme saab siis näha ,mis auto sisust head on saanud , igaljuhul taastamist on sees kõvasti .
Nu Laupäeval saan siis auto kätte vahatusest ja pesust Icon_biggrin
seni siis näen vaid und Icon_biggrin

Auto seisab kenasti vaha all.
Aga jah ... kulumine on ikkagist kulumine võlurid me kahjuks pole.
Tel. 56705562 Oliver
Vasta
#73
Nu ma loodan et see sisu ikkagi parenes peale keemilist Icon_smile
Vasta
#74
(03-04-2010, 12:24 AM)Kuldar Kirjutas: Ma ei ole mõelnud mustade numbrite peale , teisalt aga selle auto taastamisel olen proovinud võimalikult algupärast/originaali tulemust saada.
Ja kui ma veermiku olen korda saanud siis on jah plaan minna Silberisse ning kutsuda Peeter autosse ,paber pliiats käes Icon_biggrin ning proovime taastada võimalikult palju tihendeid-iluvidinaid . Mis sellest välja tuleb ,eks seda näitab aeg . Minetea mis Saksamaa "lõpmatustes" MB ladudes peituda võib Icon_biggrinHomme saab siis näha ,mis auto sisust head on saanud , igaljuhul taastamist on sees kõvasti .
Nu Laupäeval saan siis auto kätte vahatusest ja pesust Icon_biggrin
seni siis näen vaid und Icon_biggrin

123 on arvatavasti yks lihtsamini mustanumbri kandidaadiks restaureeritavaid masinaid . Arvestades sellega, et 35 aastaseks saamiseni on veel veidi aega siis peaks joudma Kuldar oma masina 85% originaalsuseni kyll viia kui mitte rohkem . Ja arvestades et Mercedes alustab youngtimerite 123 ja oldtimerite 107 ,108, 109 114 ,115 osade taas produtseerimist siis ei tohiks probleeme yldse olla .
Vasta
#75
(05-04-2010, 12:13 AM)kalacompany Kirjutas:
(03-04-2010, 12:24 AM)Kuldar Kirjutas: Ma ei ole mõelnud mustade numbrite peale , teisalt aga selle auto taastamisel olen proovinud võimalikult algupärast/originaali tulemust saada.
Ja kui ma veermiku olen korda saanud siis on jah plaan minna Silberisse ning kutsuda Peeter autosse ,paber pliiats käes Icon_biggrin ning proovime taastada võimalikult palju tihendeid-iluvidinaid . Mis sellest välja tuleb ,eks seda näitab aeg . Minetea mis Saksamaa "lõpmatustes" MB ladudes peituda võib Icon_biggrinHomme saab siis näha ,mis auto sisust head on saanud , igaljuhul taastamist on sees kõvasti .
Nu Laupäeval saan siis auto kätte vahatusest ja pesust Icon_biggrin
seni siis näen vaid und Icon_biggrin

123 on arvatavasti yks lihtsamini mustanumbri kandidaadiks restaureeritavaid masinaid . Arvestades sellega, et 35 aastaseks saamiseni on veel veidi aega siis peaks joudma Kuldar oma masina 85% originaalsuseni kyll viia kui mitte rohkem . Ja arvestades et Mercedes alustab youngtimerite 123 ja oldtimerite 107 ,108, 109 114 ,115 osade taas produtseerimist siis ei tohiks probleeme yldse olla .

Huvipärast hakkan uurimagi , mis eeldused peavad olema sel autol ,et seda musta numbri kandidaadiks saadagi . Kas värv peab olema ikka originaal ? ( just siis selle ajastu väljalastule vastav ) ... kui jaaa ...siis juba on kadunud võimalus saada musti numbreid .
"Mercedes и в Африке Mercedes"
Vasta
#76
(05-04-2010, 12:56 AM)Kuldar Kirjutas:
(05-04-2010, 12:13 AM)kalacompany Kirjutas:
(03-04-2010, 12:24 AM)Kuldar Kirjutas: Ma ei ole mõelnud mustade numbrite peale , teisalt aga selle auto taastamisel olen proovinud võimalikult algupärast/originaali tulemust saada.
Ja kui ma veermiku olen korda saanud siis on jah plaan minna Silberisse ning kutsuda Peeter autosse ,paber pliiats käes Icon_biggrin ning proovime taastada võimalikult palju tihendeid-iluvidinaid . Mis sellest välja tuleb ,eks seda näitab aeg . Minetea mis Saksamaa "lõpmatustes" MB ladudes peituda võib Icon_biggrinHomme saab siis näha ,mis auto sisust head on saanud , igaljuhul taastamist on sees kõvasti .
Nu Laupäeval saan siis auto kätte vahatusest ja pesust Icon_biggrin
seni siis näen vaid und Icon_biggrin

123 on arvatavasti yks lihtsamini mustanumbri kandidaadiks restaureeritavaid masinaid . Arvestades sellega, et 35 aastaseks saamiseni on veel veidi aega siis peaks joudma Kuldar oma masina 85% originaalsuseni kyll viia kui mitte rohkem . Ja arvestades et Mercedes alustab youngtimerite 123 ja oldtimerite 107 ,108, 109 114 ,115 osade taas produtseerimist siis ei tohiks probleeme yldse olla .

Huvipärast hakkan uurimagi , mis eeldused peavad olema sel autol ,et seda musta numbri kandidaadiks saadagi . Kas värv peab olema ikka originaal ? ( just siis selle ajastu väljalastule vastav ) ... kui jaaa ...siis juba on kadunud võimalus saada musti numbreid .

Mina olen jonnind selle teemaga , kuidas saab olla soiduk 100% originaal kui tal ei ole tehase varvi .. seega ei ole probleemi kui toon on sama . See 20 kilone aknatihendite ja 14 kilone poranda mattide myyt on ammu murtud .

http://www.unic.ee/vanasoiduk.htm
Vasta
#77
On ka mingeid uusi uudiseid või pilte?
Vasta
#78
Puhun tolmu sellelt vanalt teemalt.

Kuna see kube on hetkel minu kasutuses, siis hakkan vaikselt seda siin päevikuna edasi pidama.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#79
Nonii:

See kube on seisnud viimase aja üsna pikalt, Kuldar oskab ligemalt kosta, kuid eelmine suvi tegi vist temaga mõne väikse ringi ja kõik. Põhjus lihtne: aeg, aeg, aeg. Mida pole seda pole, Kuldari ööpäevad peaksid olema vähemalt 48 tunnised, et kõik tegemised tehtud saaks. Kogu ta vähene vaba aeg läinud "kurja kutsika" peale, kahte jumalat raske teenida. Nüüd siis ma üritan majandada selle liikuriga, eks ta omal ajal vähe pooleli jäi.

Pühapäev sai veedetud klubi garaazis, Ermo-sõber vahetas ära gaasipedaali vedru, nüüd inimlik sõita. Eeline vedru pärines vist Lada tagasillalt, jube raske oli Smile Sai ka niisama mukitud - lakutud, tõsisemad tööd ees. Mootor ei tööta hästi.klapid klõbisevad ja tikub natuke puterdama ja tühikäigul lonkama, reede läheb diagnostikasse ja regullimisse Hannese juurde (Speedster). Peale seda Martin regullib ära käigukasti ja mootori omavahelise suhtlemise, hetkel vahetab käike liiga kõrgetel pööretel. Suuremates asjadest veel ees sadulsepa külastamine, kahjuks keemiline pesu siiski salongi uueks ei tee kui ikka kulunud ja väsinud Eusa_whistle
Ehk siis mingi aeg saab auto uue ja uhke toa. Esiklaas uus olemas ja ootab vahetust, sellega üritan ise hakkama saada. AMG Penta veljed värvimises, üleeilse seisuga oli jäänud veel paar "pintslitõmmet" ja valmis nad ongi.
Suur mure on roolikarbiga, lõtk on pehmelt öeldes hoomatav Icon_lol Õnneks on doonorist roolikarp järgi, vaja Kadrinast ära tuua, loodetavasti on korralikum....
Pisiasjades on ära murtud sihik, selle lubas Janek reede tuua.

Hetkel suurt miskit meelde ei tule, eks lisan kui miskit veel. Hetkel kütusekulu 100% linnasõidul 15 liitrit sajale, sai täpselt ära mõõdetud. Lonkava mootori kohta polegi paha, eks näis mis peale "südamearsti" teeb.

Paar viletsat pilti ka moblaga tehtud, ehk peale Pentasi ja pesu saab korralikuma aparaadiga teha:

[Pilt: 33477-kube_taga.jpg]

[Pilt: 63597-kube_ees.jpg]
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#80
Tegus päev möödas.

Auto veetis siis päevakese Hannese juures, nüüd nagu tuhast tõusnud.
Mootor käib kui Antsu viiul, ei mingit lonkamist ega klapiklõbinat, nende vahed olid ikka......Eusa_whistle
Vigadest tuvastati mittetoimiv warm-up regulator, väga levinud viga nagu aru olen saanud.

Samuti sai klubi garaazi juures külge installitud tuliuus orig. sihik, tänud Janekule!!!!

Paar tänast pilti:

[Pilt: 84253-1.jpg]

[Pilt: 42993-2.jpg]
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes-Benz 230E, 1982, w123 - SIIM_S siim_sipsaka 79 70,769 21-07-2020, 06:00 PM
Viimane postitus: siim_sipsaka
  W123 200 [77'-] canyondrift canyondrift 444 594,477 04-06-2019, 08:39 PM
Viimane postitus: canyondrift
  Mercedes - Benz GL 320 CDI , 2009, X 164 - Kuldar Kuldar 24 26,136 06-06-2013, 09:55 PM
Viimane postitus: Karl
  Minu Mercedes-Benz 230E, 1983, W123 ZE_KA 27 30,245 14-04-2013, 10:27 PM
Viimane postitus: Karl
  Minu 240d;´82 a;w123 vaatamind 14 12,242 05-11-2011, 12:35 PM
Viimane postitus: vaatamind
  Minu W123 merslane 5 6,930 03-06-2009, 01:30 PM
Viimane postitus: merslane
  Minu 200d, 1977, W123 110aab 6 8,878 14-05-2007, 10:12 AM
Viimane postitus: nordrainbow
  W123, 230E, 1982.a. Sulo 12 13,231 10-04-2007, 04:40 PM
Viimane postitus: miqoo7
  MB 230 CE, 1984, W123 Toomaz 26 21,048 28-08-2006, 09:50 PM
Viimane postitus: Toomaz



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne