Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 190E 3,2 90a.
1,4 1,5 vist kui õigesti mäletan enamus tüno aega kulus süüte probleemidega maadlemisele esimene tõmme sai ainult 4 silindriga tehtud tuli juba üle 250kw Big Grin Aga siiamaani natuke jamab järgmine nädal ostan igale silindrile eraldi süütepoolid sellega peaks süütamise mured lahenema.
Naftapress.
Vasta
Kenad numbrid tõesti 100 hp per silinder pmst Big Grin , on see mõõdetud mootorist või rattast ?
W124 E320 US
Vasta
(15-05-2017, 10:43 PM)renkss Kirjutas: Kenad numbrid tõesti 100 hp per silinder pmst Big Grin , on see mõõdetud mootorist või rattast ?

Rattast on kõik mõõtmised. Ülekande kadu Ca 10%.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Nüüd otsustas kolmas käik puhkusele minna. Kiirendasin rahulikult asulast välja ja kui laadimine tuli kostus juba tuttav heli mida polnudki ammu kuulnud, võibolla asi selles et sai uued rehvid alla visatud. Nüüd ei teagi mida teha proovida veel mõni dogleg kast leida või tuleb hakata bmw käikarite poole piiluma. Ei tahaks sugugi seda suuremat ümber ehitust ette võtta. Bmw kastiga peab ilmselt tunneli ringi tegema siis vaheflansi vaja, sidurile uusi kettaid, hooratta alla uut paksemat flantsi vaja jne spido ka veel ei töötaks. ideaalis oleks hea kui suudaks 401 koodiga kasti leida mul mingi kõhutunne ütleb et see kast on eht tsipa tugevam kui 450. Olen neid kaste kõrvuti võrrelda ja katsuda saanud 401 kast on tunduvalt raskem ehk rohkem metalli õigete kohtade peal. Eks sellise väände momendiga hakkavad nõrgemad kohad ennast välja näitama.
Naftapress.
Vasta
Tihedalt aga läheb alla ilma tunnelit rappimatta. Spidoga tuleb probleem jah, lahendus oleks bmw differ ja bmw spido panna mb kellaploki sisse.

E: Kuidas katki läks, veopealt, cluchkick või vahetus? Jama lugu igaljuhul.
Turbo
Vasta
Arts, 404 kast ehk 16v getrag 275.
Teised(403 ja alla) on vanemad (starter teisel pool)
Istuvad M110/Om617 jne otsa.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Mäletasin valesti numbreid vanainimese asi Big Grin Puruks läks lihtsalt gaasi vajutusega kui turbo järgi tuli.
Naftapress.
Vasta
722.6 ATM ja mured murtud.
Hea jahutusega kannatab mõned ringid rajalgi teha.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Kui juba automaat siis ma paneks selle tehnika soliidsema kere nagu seda on w140 s klassi peale , hea kulgemise pill ja vajadusel saab pisut rehvi suitsetada , aga kui ikka kutsikas siis see puhas spordikas ehk siis manuaal Eusa_whistleEusa_dance

W124 E320 US
Vasta
Mina eelistaks manuaalkasti AINULT sellisel juhul kui sõidad ringrada vms.
Mu enda kutsikas on ka jäiga 3-kettalise siduriga nagu Artsil, tegelikult 1:1 sama Alcon`i "Sinter". Sellise jõu juures nagu Artsil on, ei kesta mitte ükski 1-kettaline sidur.
Samas 3-kettaline ehk päris võidusõidu-sidur on suhtkoht on/off ühendamisega ja tänaval on ebamugav sõita.
Ma olen enda omaga Tallinnas tipp-tunni ajal olnud, samuti ühe M3`ga, millel ca 1000hp ja 3-kettaline Alcon`i sidur (või oli AP, ei mäletagi).....pole väga mugav. Samas ainuke variant manuaali puhul.
ATM`ga saab käiguga pidurdada, manuaalselt lülitada, lülituskiirus on parem kui kämblal kunagi olla saaks. Lisaks üks tähtis faktor, et vedu ei kao tagant ära.
Kõige rohkem lõhubki asju löök-koormus, mis tekib käiguvahetusel (lõtkud).


ATM on juba elektroonikaga juhitav, mitte nagu vanad mehaanilised ja aeglased kastid, ilma turbiini lukustamiseta jne.

722.6 on väga hea ja vist ka üks odavamaid kaste, mida pidada. USA`st saab kõike performance kola ka ürpis hea hinnaga (aftermarket on tihtipeale odavam kui OEM meil EU`s, kvaliteedi koha pealt muidugi paras risk kui pole kogemusi, sest performance jupid ei oma ju teatavasti garantiid!).


Roman (Turbobandiit) kasutas ka mitmeid aastaid sama käigukasti nagu Arts, ehitas neid tugevamaks, lõhkus pooltelgi jne. Aga juba ammu-ammu väldib ta manuaalkaste.
Mingi aeg tagasi kui polnud saada korralikku juhtaju 722.6 kastile (OfGear nüüd teeb, meerikamaal tehti ka kontrollerit, mida müüdi 2-3x kallimalt, aga noh jah....nüüd saame odavamalt, lähemalt, parema asja ja oskusteave on vaid 1 meile või telefonikõne kaugusel, programme saab vastavalt soovile lasta teha jne ), kasutas ta 722.3 kasti, mis ka kestis....aga ülekanded piiravad ja kastid ise on mitukümmend aastat vanemad ja remont vast ca 10x kallim kui 722.6`l.
Nüüd saab lihtsalt 722.6 kasti alla panna ja see kestab....Ja ei lõhu ei difreid ega pooltelgi. Polegi vajadust hakata ristama bemmide alt juppe.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Automaati ei taha väga. Ja ringrada meeldib ka sõita. Aga ei ole veel väga jõudnud mõelda mida teha suvi alles algamas ja masin juba katki.
Naftapress.
Vasta
Mu oma läks kuuaega tagasi kuurialla Big Grin
Pane aga bmw kast ja asi unistatud. Diffreid pooltelgi vaata siis kui kast peab. 700nm diisel pidas ühekettalisega. Oli küll järsk aga sõidetav, arts õnneks ei pea kella viie aeg järvevana ka nühkima.
Kui jääda kõik jupid margitruuks siis oleks ja ainuõige valik atm.
Uitmõte veel. Kui tahta proovida siis w211 2.7cdi kuuene kast äkki. Saaks juba pea 20a uuema raua. Vaatasin üksvahe neid ja lõunanaabritel neid täiesti mõistliku hinnaga pakkuda.
Turbo
Vasta
Jah, uuem kast ilmselt ka 2x tugevam.

1-kettaline kestab lühiajalist koormust. (Nagu ATM rinrajal Smile )
Jahutus on üldse ülioluline. Õlijahutusradikas ja tsirkulatsioonipump kastile aitaks palju, sama tagadifriga. Pumpa saab käitada veovõllilt nagu DTMis 190E kasutas.

Audimehed räägivad ka, et 1-kettalisega saab hakkama....sõbral on A4 1.8T (aeb) moto, aga isegi 2-kettalise sinteriga (spec) mäletamistmööda libises kui sidur soojaks läheb. Nii et pidi ikka alla vanduma väitele, et 1-ketas peab Big Grin
Mitmekettaline hajutab temperatuuri ära.
Ega nimiväärtus Artsi ja minu siduril on ca 900Nm, mis artsil on ammu ületatud.
Ja seda 900Nm peab hoidma ka 9000 pöördelt startides.


Probleemid hakkavad pidamisega, mida tänaval raske saavutada.

Aga jah, Bmw ZF kastid kestavad kindlasti paremini. Massi/mõõtmete erinevus juba pea kahekordne.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Kurb kuulda, et nii läks. Samas kui sa peaksid mõne muu kasti peale liikuma siis tõenäoliselt on mul huvi osade juppide vastu mis sul üle peaks jääma. Missugust kardaani esimest otsa sa kasutasid üldse hetkel? Custom?
Vasta
Üle ei jää ilmselt midagi raske leida neid kardaane mis õiges mõõdus, ei ole seegi kindel et mu dislale mõni r6 vahele ei rända siis kuluvad omale ka jubinad ära. Dogleg kastiga sobis 190e 2,3 automaadi esimene pool ja tava viisesega sai nursist ostetud mõõdu järgi õige pikkusega esimene osa.
Ise olen üsna vähe kokku puutunud aga bmw 04a 330d e46 käikar oli nii raske et pidin päris kõvasti pingutama et see üksi kanalist välja tõsta. Tundub vähemalt 2x rohkem kaaluvat kui mb kast. Ei ole uurinud mis bemmi nuudiga siduri kettad maksta üldse võivad. Vb oleks ikka mõistlikum mõni cdi kast ära proovida.
Hirmus sõidu isu on küll, iga kord kui masinast mööda kõnnin hakkavad käed jubedalt sügelema.
Naftapress.
Vasta
No veel on ju tagavedused nissanid ja suprad mille kasti ehk saaks kasutada ?
W124 E320 US
Vasta
(03-06-2017, 10:04 PM)renkss Kirjutas: No veel on ju tagavedused nissanid ja suprad mille kasti ehk saaks kasutada ?

Meie mõistes ikkagi eksootika ehk kallis. Supra/M5/Viper jne kasutavad Getragi toodetud tugevat kasti, aga tükihind 2-3k ja üles.

Bmw sidurit leida imelihtne nagu ka MB puhul.
Arts, 3 ketast Ca 200-250 USD, tutikad.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
Siin teemas võib-olla veidi kohatu sellest rääkida, kuna rahaliselt asi selle projekti jaox liiga kallis, aga suures plaanis on üx võimalus, kuidas kastidele, difritele ja veovõllidele saatuslikult mõjuvat löökkoormust vähendada. See on kasutada fiibrist kardaani ja veovõlle ja vähendada igasugused lõtkud miinimumini (ehk 30 aastat vanade kastide ja difrite puhul tähendab see kapremonti ja lõtku välja reguleerimist). Fiiber võllid annavad metallvõllidega võrreldes rohkem läbi väänduma, mis vähendab löökkoormust.

http://theattack.rallysportdirect.com/20...-overview/



You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta
Artsil oli ju vedu pidev kui kast purunes, löök-koormust polnud.
Mina tegin löök-koormuse leevendamiseks ühesuunaklapi, mis ka töötas.
Rohkem pole pooltelgi katki läinud, isegi nn clutch kickiga.
Aga jõudu pole ka nii palju.

Järgmisena keerab kardaani sõlme nagu kätereti - sellise jõu juures juhtub bemmidel nii kui rehv pidama hakkab(dragi slikk)
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
(04-06-2017, 12:42 PM)hents99 Kirjutas: Artsil oli ju vedu pidev kui kast purunes, löök-koormust polnud.

Sellega seoses meenub mulle et Jesper/Racing kirjutas kunagi ühes foorumis, et Getragi 404 dogleg on jämedate võllidega tugev kast, aga suuremate jõudude juures venivad võllide laagripesad välja (võllid annavad loxuma ja hammasrataste hambumus pole enam ideaalne ja võib hambaid murda). Ta pani vist isegi pildid, kuidas nad uued laagripesad meisterdasid. Kuna see oli mingi 10 aastat tagasi, siis seda teemat ja neid pilte ma praegu netiavarustest enam ei leia.

Igal juhul on meil tegemist mitmekümne aasta vanuse tehnikaga, mis ei ole tingimata iseenesest nõrk vaid aja jooxul kulunud ja vatti saanud. See tähendab, et ilma koostude kapremondita ei tasu oodata, et 30 aastane tehnika suurtele jõududele ilma pilpaid lennutamata vastu peax. Aeg on armutu ja hävitab pikkamööda kõik.

Pikemas perspektiivis maxab üx uuemapoolne tugev kast või kasti kapremont vähem kui järjest vanu välja vahetada. Küsimus on vaid selles, kui pikalt Arts seda autot expluateerida kavatseb? Kui vastus on aastakümneid, tasub valida kindlamad kallimad lahendused, kui vastus jääb alla 5 aasta, tuleb ettejuhtuvaid kiireid lahendusi kasutada, et auto liiga kaua ei seisax.
You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 190E 1983a 2,0 90kw Ott 87 76,070 14-03-2024, 12:32 AM
Viimane postitus: Ott
  MB 190e, 1993, w201 - kaarel kaarel_w201 55 44,802 26-07-2021, 11:45 AM
Viimane postitus: kaarel_w201
  MB 190E 320CDI OM613 1989, W201 - Tonyt TonyT 209 207,202 09-04-2020, 10:11 AM
Viimane postitus: herki
  MB W201, 190E, 1990 - Coollaager coollaager 16 16,348 30-04-2019, 09:24 PM
Viimane postitus: Werewolf
  Mercedes-Benz 190E, 1989, M102.963 - Aialipp aialipp 55 55,870 07-07-2018, 12:33 AM
Viimane postitus: aialipp
  Mercedes-Benz 190E 2.3-16v Cosworth, 1985, w201 - MÜÜDUD Trollzan 7 10,591 01-11-2017, 12:53 PM
Viimane postitus: Trollzan
  MB 190E 2,3-16 , 1985 , W201 Müüdud. renkss 55 49,539 06-09-2017, 03:49 PM
Viimane postitus: hents99
  MB 190E, 3.2 w201 Mairo. Mairo. 25 23,625 25-03-2017, 03:53 PM
Viimane postitus: Mairo.
  190E 24V Mairo. arts24h 14 14,339 31-01-2017, 11:47 PM
Viimane postitus: Ott
  190E W201 '89 2.0 90kw > 2.3 97kw - TanelRist TanelRist 12 10,599 14-12-2016, 12:52 AM
Viimane postitus: Rainiskoop



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne