Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mure vaakumiga
#1
mb 240D 1979 w123
vaakum ei funka
pumbast tuleb 0.6 bar

kesklukk ei tööta
krrektor ei tööta ja seisma ei jää!:help:
:demond:
Vasta
#2
ei ole siin muud vist teha kui vaakumpumba vahetus....enda 190l oli paar aastat tagasi sama mure
Kaido
5051362
Vasta
#3
koorti Kirjutas:ei ole siin muud vist teha kui vaakumpumba vahetus....enda 190l oli paar aastat tagasi sama mure
aga pump täitsa lööb!?
:demond:
Vasta
#4
lööb liiga vähe järelikult....minul tulede korrektor töötas aga seisma ei jäänud....algul tahtis enne seisma jätmist suuri pöördeid saada et vaakumit koguda,lõpuks ei aidanud muud kui kapoti alt seisma jätta
Kaido
5051362
Vasta
#5
koorti Kirjutas:lööb liiga vähe järelikult....minul tulede korrektor töötas aga seisma ei jäänud....algul tahtis enne seisma jätmist suuri pöördeid saada et vaakumit koguda,lõpuks ei aidanud muud kui kapoti alt seisma jätta
0.4-0.6 pidi norm olema!? v äkki keegi teab õiget vaakumit!?
kas sa nüüd oled siis korda saanud?
Vasta
#6
minul nüüd tip top....üks tunnuseid oli mul veel ka see,et pidurivõimendi kadus ära....190l see ka vaakumiga seotud
Kaido
5051362
Vasta
#7
140 nel lasin vaakumpumba remondi teha kuskil vana kalamaja tehases. Poisid olid nutikad ja mikroskoobi alla tehti uus sisu. odavalt - võrreldes pumba hinnaaga.
Vasta
#8
koorti Kirjutas:minul nüüd tip top....üks tunnuseid oli mul veel ka see,et pidurivõimendi kadus ära....190l see ka vaakumiga seotud

mul ka seotud!
aajaa kas see normaalne et muidu vaakum töötas siis järsku ei tööta ja siis jälle töötab-> täitsa müstika!? oskab keegi lahti seletada?
:demond:
Vasta
#9
jaaniuss Kirjutas:140 nel lasin vaakumpumba remondi teha kuskil vana kalamaja tehases. Poisid olid nutikad ja mikroskoobi alla tehti uus sisu. odavalt - võrreldes pumba hinnaaga.
siis olex täitsa tore kui tallinnas elaxin lähex isegi nende juurest läbi!
:demond:
Vasta
#10
123mel on vaakumpumbal võimalik membraani vahetada
rem komplekt mingi 100 eegu ringis
ja siis seal mingid klapid ka, mida suht odavalt saab
a kui arvad et pump korras, siis tuleb hakata voolikuid pidi minema ja leke üles otsida
Vasta
#11
Saatan Kirjutas:
jaaniuss Kirjutas:140 nel lasin vaakumpumba remondi teha kuskil vana kalamaja tehases. Poisid olid nutikad ja mikroskoobi alla tehti uus sisu. odavalt - võrreldes pumba hinnaaga.
siis olex täitsa tore kui tallinnas elaxin lähex isegi nende juurest läbi!
:demond:
Ega minagi Tallinnas ela...see ei sega pumpa remontimast. Võta maha ja sõidad nädala ilma aga enne pean uurima kas vanakesed tervise juuresShy
Vasta
#12
vqlur Kirjutas:123mel on vaakumpumbal võimalik membraani vahetada
rem komplekt mingi 100 eegu ringis
ja siis seal mingid klapid ka, mida suht odavalt saab
a kui arvad et pump korras, siis tuleb hakata voolikuid pidi minema ja leke üles otsida
no ma tahan nii kui nii vaakumpumba välja vahetada kuna ma panen roolivõimu peale!
ja voolikuid pidi kohe mitte ei taha ronida! jube:hump:töö
aga asja uuritaxe!:biggergrin:
aga kas keegi teab palju vaakumit peab tekkima?
:demond:
Vasta
#13
Saatan Kirjutas:
vqlur Kirjutas:123mel on vaakumpumbal võimalik membraani vahetada
rem komplekt mingi 100 eegu ringis
ja siis seal mingid klapid ka, mida suht odavalt saab
a kui arvad et pump korras, siis tuleb hakata voolikuid pidi minema ja leke üles otsida
no ma tahan nii kui nii vaakumpumba välja vahetada kuna ma panen roolivõimu peale!
ja voolikuid pidi kohe mitte ei taha ronida! jube:hump:töö
aga asja uuritaxe!:biggergrin:
aga kas keegi teab palju vaakumit peab tekkima?
:demond:
Kui sul see pidurivõim on vaakumiga seotud,siis võib viga olla pidurivõimus,eriti veel siis kui võim kaob ja tuleb tagasi.Mul näiteks oli kunagi ammu sierra ja sellel kadus ja tuli tagasi ka see võimu jama sellel oli tunnuseks susin piduripedaali juures.Proovi teha nii,et võtad pidurivõimu tagant ära,topid selle vooliku otsa kinni ja vaata,kas annab tulemusi.
Vasta
#14
Sageli polegi vaakumpumba viga !

Oli endal 123 300D sama jama, kõige rõvedam oli see, et käiku ei tahtnud vahetada, vahetas aga väga väga põhja gaasiga ainult.
Sai siis ka vaakumpump üle vaadatud, peale tagasi ja mõeldud.

Viga oli aga ühe ukse sees, seal see vaakum klapp vms mis imeb ukse kinni ja lahti, sellel on kummist lutt "kolvi" ümber mis tõukab.
See kummist lutt oli pisut katki ja kohe oli kuulda näha, kust vaakumit lekib tugevalt.

Panin siis sinna peale õhupalli (kondoom liiga nõrk Big Grin) ja sidusin kumminiidiga kinni ja asi toimib, auto on KÄIGUD tagasi !!! Smile

MURE on aga selles, et õhupallid ei kesta kuigi kaua, pea iga nädal võib vahel katki minna Sad

Siit ka küsimus, et mida teha ??

On kellegil ehk üle selline ukse vaakum klapp ?
Vasta
#15
bensukatel vaakum kuskil keskmiselt 0,6bar-i. arvan et ega diislilgi suurt rohkem pole.
Vasta
#16
martiinil Kirjutas:On kellegil ehk üle selline ukse vaakum klapp ?

Mul vedelevad suvilas need asjad kuskil garaazis. w123 universaal, kogu kupatus.
Vasta
#17
muidugi saab vaakumit kontrollida järgnevalt: vajutad pidurit seisva mootoriga ja hoiad pedaali all, siis paned mootori käima ja kuskil sekundite jooksul peaks piduripedaal korras pumba korral alla vajuma-kui alla ei vaju on kas pump peetis v hammasratas, mis pumpa edasi veab-mul enda 2 liitrisel 202-l kooles pump ära ja vahetada oli vaja ka hammasratas-pump maksis silberis mingi ca 2 kilo-hammakas ca 8 kilo ja vahetamine mingi 4 vist oli-niiet kokku mingi 4-ndiku auto hinnast...
samas läheb pumbalt jäme voolik ainult pidurivõimendisse ja muu vaakum läbi peenikese kõrre, mis on tagasivooluklapi küljes samal jämmel voolikul. Kusjuures peetis pump teeb parajat kolinat, ennem kui täitsa laiali lendab...
Vasta
#18
Kas kellegil sellest pumbast pilti on!?
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Sprinter w903 robotkasti mure arcar 0 346 23-07-2021, 09:50 AM
Viimane postitus: arcar
  MB VANEO 1.9 ATM mure käigukastiga aivartoomi 0 399 25-06-2021, 01:33 PM
Viimane postitus: aivartoomi
  Mure hal727 1 635 05-05-2021, 04:19 PM
Viimane postitus: v6sa
  clk w208 käigukasti mure Daniel87 14 7,186 26-10-2019, 12:26 PM
Viimane postitus: Daniel87
  W124 elektrilised istmed mure karl7 1 1,766 29-03-2019, 05:37 PM
Viimane postitus: stihl
  w208 mure dexter 1 1,744 29-08-2018, 09:31 AM
Viimane postitus: v6sa
  Mure s320 4matic w221 Ain_V 6 4,120 15-04-2018, 01:22 PM
Viimane postitus: Ain_V
  Mure CLK W208 2,3 kompressor 1998 antykotsa 1 2,034 12-04-2018, 09:27 AM
Viimane postitus: Eero_S
  mure sprinteriga millel on OM602.962 mootor taavikre 0 2,119 04-08-2017, 02:12 PM
Viimane postitus: taavikre
  Mercedes w203 C240 ESP juhtploki mure! raigo83 3 4,247 04-08-2017, 01:34 PM
Viimane postitus: hellrix



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne