Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas MB C-klass (w203) või BMW 3 seeria?
#1
Tere!
Olen otsimas endale uut sõiduvahendit, algselt mõtlesin minna 1. põlvkonna c-klassilt üle 2. põlvkonna c-klassile. Pärast esimesi otsinguid sain aru, et alla 2005.a autot ei julge vaadata, just rooste pärast. Siiani olin päris kindel, et tahan jääda MB juurde, kuniks soovitati vaadata ka 3 seeria BMW-d. Ausaltöeldes on raske üht teisele eelistada, võib-olla vaadata ka audi poole või hoopis midagi muud? Mõtlesingi paluda veidi abi otsustamisel, missugused võiksid olla ülalpidamiskulud, sõidumugavus, praktilisus? Auto peab kindlasti olema automaatkastiga, kütuse poole pealt eelistusi ei tee. Hinnaklass kuni 10 000.-
Ette tänades.
Vasta
#2
(22-11-2012, 08:41 PM)allgoes Kirjutas: Tere!
Olen otsimas endale uut sõiduvahendit, algselt mõtlesin minna 1. põlvkonna c-klassilt üle 2. põlvkonna c-klassile. Pärast esimesi otsinguid sain aru, et alla 2005.a autot ei julge vaadata, just rooste pärast. Siiani olin päris kindel, et tahan jääda MB juurde, kuniks soovitati vaadata ka 3 seeria BMW-d. Ausaltöeldes on raske üht teisele eelistada, võib-olla vaadata ka audi poole või hoopis midagi muud? Mõtlesingi paluda veidi abi otsustamisel, missugused võiksid olla ülalpidamiskulud, sõidumugavus, praktilisus? Auto peab kindlasti olema automaatkastiga, kütuse poole pealt eelistusi ei tee. Hinnaklass kuni 10 000.-
Ette tänades.

Bemmimehed kurdavad kõrgete hoolduskulude üle. Aga kiidavad häid mootoreid ja suurepärast juhikohta.

Kuigi 2005 ja edasi on juba MB mudel 204 ehk niiöelda 4. põlvkond.Icon_rolleyes

Audi on hea, kuid sihuke maitsetu. Aga mõnele jälle meeldib just seepärast.

Osta Opel või Škoda, lähed kindla peale.
Vasta
#3
Kas sa otsid siit foorumist bemmile kiitust?

Ok, eks saab ka siit mingit infot, kuid mõni erapooletum foorum oleks vast kindlam.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#4
Kindlasti mitte ei otsi ma bmw-le kiitust. Pigem siis sõnastame nii, et miks peaksin eelistama MB-d, antud juhul c-klassi?
Vasta
#5
BMW on E46 kerel(1998-2006) sigakitsas, ilma konksuta ei julgeks mina seda autot üldse vaadata, sest kõik, mis sisse ei mahu tuleb haagisele istutada. W203's on taga tunduvalt lõbusam(võrdlen universaalkerega mudeleid, teistega kogemused puuduvad).

Olenevalt nüüd mootorist, aga lahja mootoriga BMW'd hea varustusega on keeruline leida. C-klassi puhul on asi vähe lihtsam.

Sõiduomadused on ka muidugi erinevad, BMW on konkreetsem ja ma ütleks ka, et nõksu täpsema juhitavusega, kuid samas mulle isiklikult meeldib mugavus ja pehme sõit ning siinkohal minu võidupunktid järjekordselt MB'le.

Mootorite kohapealt, kui BMW mootor on korralikult hooldust saanud, siis on tegu üldiselt päris äkilise ja ökonoomse variandiga. BMW peaks pisut ökom olema, kui MB.

Nii palju, kui ise olen endale teist autot vaadanud, siis W203 facelift tundub olema praegusel hetkel selles hinnaklassis parim valik. W211 prefacelift on hinnaklassis, aga teadaolevad vead hirmutavad ja facelift on juba hinnaklassist väljas. Audidega väga kokkupuuteid pole olnud. Mootorid on ökomad, kui BMW'l ja MB'l. Tõenäoliselt võtaks ma endale mõne diisel-quattro ligi, aga kuna mulle selle hinnaklassi Audid ei meeldi(peale A8), siis kukuvad nad valikust välja.

Kui mingeid kindlaid kriteeriume peale automaatkasti pole ja vajad vaid lihtsalt töökindlust ja punktist A punkti B viimist, siis võta 2.0 bensukas Avensis ligi ja probleem peaks lahendatud olema. Smile
Vasta
#6
(22-11-2012, 09:34 PM)v6sa Kirjutas: Bemmimehed kurdavad kõrgete hoolduskulude üle. Aga kiidavad häid mootoreid ja suurepärast juhikohta.

Kuigi 2005 ja edasi on juba MB mudel 204 ehk niiöelda 4. põlvkond.Icon_rolleyes

Audi on hea, kuid sihuke maitsetu. Aga mõnele jälle meeldib just seepärast.

Osta Opel või Škoda, lähed kindla peale.

204 kere tuli 2008, enne seda oli ikka 203 kere.

Mootoritest soovitaks 220 CDI, 270 CDI, 200 konpressor (271 mootor) kuluvad ketid ära. V6 on suhteliselt jõuetu nagu ka väiksemad bensiinimootorid. Kui on comandiga variant millel bi-xenon ja muud lisad, siis on väga hea masin.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#7
Kas keegi on seda põhjalikumalt uurinud?
http://www.auto24.ee/used/1072909

Jõudsin ise hetke seda vaadata väliselt, aga aja puudusel kiirustasin Tartust minema.
Vasta
#8
BMW hinna ja kavliteedi suhe on parem st. sama raha eest saab rohkem/uuema jne. Minu arvamus. Eusa_shhh
Vasta
#9
Kuigi (uuem) C-klass ei kuulu just mu lemmik MB-de hulka siis soovitaks siiski MB-d.
Vasta
#10
W203 on hädas roostega ning seest küll väga aru ei saaks kummal mudelil rohkem ruumi. Muidugi seest vb nõksa kvaliteetsem on MB aga pead ise ära proovima. Endal oli C200 kompressor ja toimis väga hästi, mootoriga polnud kunagi probleeme.
Vasta
#11
(23-11-2012, 09:09 PM)hannes_s Kirjutas: BMW hinna ja kavliteedi suhe on parem st. sama raha eest saab rohkem/uuema jne. Minu arvamus. Eusa_shhh

Põhjus on selles, et C hoiab paremini hinda. Ehk siis müügi hetkel saab samaväärse BMW eest vähem raha kui sarnase C eest.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
Vasta
#12
Ma kostan siis Audi kohta paar sõna. Minu silmis on MB ja BMW hinnas tänu tagaveole. Ehk siis teisisõnu pole ma esiveo austaja. Audi seega tuleb valikusse vaid neliveolisena. Samas kui MB ja BMW-d vaatad tagaveolistena, siis mina iga kell eelistaks audi nelivedu. Sinu antud hinnaklassi läheks A4. Samas nende varustus suhteliselt askeetlik ja samasse hinnaklassi läheb juba ka A6. Varustus ja mugavus oluliselt parem. Seega kui A6 pead liiga suureks, siis minu südametunnistus ei lubaks A4 osta.

Kunagi vaatasin ka W203 masinaid ja kõik mis ette sattusid olid raiped. Vaatasin kuu-kahe jooksul kõiki mis müüki ilmusid. Seega sinu asemel kaaluks näiteks 330DX või 335IX-i.
LCD displayde ja armatuuride remont
www.harteron.ee
Vasta
#13
Kui rääkida e46 vs W203 mudelitest, siis siinkirjutaja eelistaks pigem faceliftiga MB-d, kuna ta on detailides paremini ehitatud auto, natuke ruumikam ja ei ahista sageli sisse ja välja käies uste, linkide asendi jms-ga nii palju kui BMW.

Aga kuni 10 keuri eest venitab tegelikult vist juba ka e90 kerega BMW välja ja sel juhul on W203 selles võrdluses selgelt vananenud mudel.

Eks neid soovitajaid on igasuguseid. Vaatama ja otsustama pead ju ikka ise ja kõik need autod on sarnaste mootorite ja varustuse puhul suhteliselt sama head või halvad ning ka sarnaste ülalpidamiskuludega. Ainus tõsiseltvõetav soovitus oleks see, et tasub osta auto, mida hiljem müües rahaliselt kõige vähem kaotad.

Edu valimisel!

Parimate soovidega,

Tauno
Vasta
#14
(28-11-2012, 04:43 PM)virgo Kirjutas: Ma kostan siis Audi kohta paar sõna. Minu silmis on MB ja BMW hinnas tänu tagaveole. Ehk siis teisisõnu pole ma esiveo austaja. Audi seega tuleb valikusse vaid neliveolisena. Samas kui MB ja BMW-d vaatad tagaveolistena, siis mina iga kell eelistaks audi nelivedu. Sinu antud hinnaklassi läheks A4. Samas nende varustus suhteliselt askeetlik ja samasse hinnaklassi läheb juba ka A6. Varustus ja mugavus oluliselt parem. Seega kui A6 pead liiga suureks, siis minu südametunnistus ei lubaks A4 osta.

Kunagi vaatasin ka W203 masinaid ja kõik mis ette sattusid olid raiped. Vaatasin kuu-kahe jooksul kõiki mis müüki ilmusid. Seega sinu asemel kaaluks näiteks 330DX või 335IX-i.

Lisaks sellele jutule, et ma soovitaks vist ka 330xD puumerit. 4WD on audil oluliselt parem, aga mootor ripub üle esisilla ja mind häirib see jõhkralt. Esimestest w203'dest hoia eemale.
Vasta
#15
Tere taas!

Tänaseks siis leidnud sobiva auto, vaadatud sai neid omajagu. Valikuks osutus siis 2005 aasta väikese läbisõiduga ja silberauto ajalooga c180 sedaan.

Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W212 E-klass diisel / pre-facelift vs facelift? / (2.0 100kW / 2.1 125kW / 2.2 150kW) nostromo 20 2,196 20-04-2023, 11:50 AM
Viimane postitus: Rolz
  w211 E-Klass 02/2002...11/2009 marek 58 152,072 09-03-2022, 11:54 PM
Viimane postitus: Rait
  Otsin korraliku Mercedes-Benz(Vito või Viano). MTA 0 1,282 15-06-2021, 07:54 PM
Viimane postitus: MTA
  GLK 2.1 105kW vs 125kW (ja W212 E-klass) / ökodiisel / automaat nostromo 5 1,720 12-04-2021, 11:00 PM
Viimane postitus: v6sa
  W222 2013-2017 S-klass mootorid (mida vältida? 7G-TRONIC vs 9G-TRONIC, 4MATIC jne) nostromo 2 6,533 03-02-2020, 06:17 PM
Viimane postitus: nostromo
  W204 (või W205) ja W212 head ja vead KalevE 19 20,797 30-01-2020, 05:29 PM
Viimane postitus: 5iim
  w163 M-Klass 03/1998...07/2005 marek 3 20,463 09-12-2019, 12:20 PM
Viimane postitus: v6sa
  C klass universaal Jüri380 0 2,048 13-08-2019, 08:45 AM
Viimane postitus: Jüri380
  W203 C320 ostuabi jan110 5 3,406 08-08-2019, 11:17 PM
Viimane postitus: supercharger230
  ML klass kuni 2005 Antipaatne 1 2,617 16-06-2019, 07:02 PM
Viimane postitus: siimruz



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne