Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kindlustus tegi tagasinõude
#1
Sai kevadel tehtud libedaga väike kõks teisele masinale. Olin süüdi, kirjutasin lihtkirjaliku nõusoleku ja läksime laiali. Kindlustus oli mul olemas (SEESAM) ja kehtiv.

Nüüd saadab kindlustus mulle nõude, et kuna mina ei käinud autot ette näitamas (sellest kohustusest polnud teadlik), siis küsivad minult 1/3 kuludest + 130 euri menetluskuludeks, kokku 475 euri.

Täiesti uskumatu lugu, päise päeva ajal üritatab SEESAM mult üle 7000 krooni välja pressida! Oleks teadnud, et peab masinat näitama minema, oleksin seda teinud, aga ma polnud sellisest kohustusest kuulnudki. Mõtlesin, et kindlustused ajavad asjad omavahel korda.

Kas mul on mingeid võimalusi sellest taevasadanud kohustusest ka ära saada või olin ise loll et väikest kirja ei lugenud ja pean nüüd igal juhul maksma?

Abi oleks väga teretulnud!
Vasta
#2
Noh kui muud moodi ei saa, siis Indrek Sirk on sind nõus konsultatsiooniga aitama
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#3
Kas mitte kindlustus ise ei pea sinuga ühendust võtma auto ülevaatamise suhtes?

Mul mõned tahtlikud ja tahtmatud põhjustatud avariid olnud ja alati on nad ise helistanud ja soovinud autot näha. Mingist ettenäitamise kohustusest pole küll kuulnud.

Aga mine tea, kusagil lepingus väikses kirjas võibolla midagi on.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#4
Äkki seletad lähemalt, kus see väikeses kirjas tekst oli?
Kas sa kindlustusele ise teatasid avarii põhjustamisest ja andsid selle kohta seletusi?
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#5
Liiklusõnnetuse põhjustaja (süüdlane) peab auto kindlustusele ette näitama 5 tööpäeva jooksul.
Tegutsemine kahjujuhtumi korral
57. Kahjujuhtumi (kindlustatud asja kahjustumine, hävimine, kindlustatud kulu tekkimine, kehavigastuse tekkimine, nõude
esitamine jms) toimumise korral peab kindlustusvõtja tegutsema vastavalt õigusaktidega kehtestatud korrale ja olenevalt
juhtumi iseloomust teatama sellest viivitamata politseile, tuletõrjele või muule vastavaid päästetöid või juhtumi asjaolude
uurimist teostavale organile.
58. Kindlustusvõtja peab kahjujuhtumi toimumisest kindlustusandjale viivitamata kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (nt e-kiri, teade kindlustusandja interneti kodulehe kaudu) teatama.
59. Kindlustusvõtja on kohustatud tarvitusele võtma abinõud kahju edasiseks piiramiseks, võimalike lisakahjude vältimiseks
ja kindlustusandja õiguste tagamiseks (nt aidates välja selgitada kahju võimaliku põhjuse, kahju tekitaja ja tunnistajate
nimed).
60. Kindlustusvõtja ei või enne kahju suuruse ja kahjujuhtumi asjaolude kindlakstegemist teha ilma kindlustusandja nõusolekuta
kahjustatud asja ega sündmuskoha suhtes viie päeva jooksul arvates kahjujuhtumi toimumisest mingeid muudatusi, mis võivad
mõjutada kahju tekkimise põhjuse või kahju suuruse kindlakstegemist. Muudatused on lubatud, kui need on vältimatult vajalikud kahju vähendamise eesmärgil või avalikes huvides. Kindlustusandjal on õigus määrata eeltoodust pikem muudatustest
hoidumise tähtaeg.
61. Kahjujuhtumi korral on kindlustusvõtjal kohustus anda kindlustusandjale õiget ja täielikku informatsiooni kahjujuhtumi
asjaolude, kahju suuruse ja võimalike vastutavate isikute kohta.
62. Kindlustusvõtja kohustub võimaldama kindlustusandjale sündmuskoha ja kahjustatud vara ülevaatuse teostamist ning
isikute, kelle eest kindlustusvõtja vastutab, vahetut küsitlemist.
63. Kindlustusvõtja kohustub kindlustusandjale esitama dokumente, kirjalikke seletusi, vastama suuliselt ja kirjalikult kindlustusandja küsimustele, osalema kindlustusandja palvel sündmuskoha või kahjustunud vara ülevaatusel.
Kurjajuur
Vasta
#6
Arvata võib et süüdlane peab autot näitama kindlustuspettuste vältimiseks.Ehk nad siis võrdlevad omavahel.Aga see mu isiklik arvamus.
Vasta
#7
Paar aastat tagasi juhtus endal ka väike kõks, kus olin ise süüdlaseks. Andsin siis kindlustajale teada juhtunust, ning esialgu sõimati, et kas sõita ei oska ja kindlasti tegemist pettusega. Tahtsid samuti et tuleksin kohapeale autot näitama, kuid väitsin neile, et auto omal jõul ei liigu, ning kui tahavad siis tulgu vaadaku ise üle. Siis leppisid sellega, et saaadan neile pildid autost, kuid seegi asi jäi neil saamata. Mingit kahjunõuet mulle küll ei esitatud.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Auto müümine Saksa (transiitnumbrid + kindlustus)? nostromo 7 6,721 10-04-2018, 05:41 PM
Viimane postitus: nostromo
  Kas tegi haiget? coeng 1 1,528 23-01-2008, 10:17 PM
Viimane postitus: Karl
  Mida ta halba tegi? Karl 9 4,643 01-08-2007, 10:33 PM
Viimane postitus: eDiCk



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne