Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB Klubi turuportaali-projekt
#1
Exclamation 
Tere,

nüüd vaikselt on tiksunud idee teha MB Klubile oma turuportaal. Asi on veel lapsekingades ning palju tööd on ees..kui just projekt pange ei pane. Aga siiski, isegi lastepapudes ma ei saa seda üksinda teha ning vajan teie abi.

Projektist lühidalt
Idee on lihtne, viia kõik müügi ning vb. ka teenuste / soodustustega ettevõtete kuulutused foorumist välja: oma portaali. Portaal oleks ühendatud foorumiga, mis tähendab seda, et oma foorumi kasutajaga saab seal askeldada. Portaal hakkab olemas tasuta, kuid huvi korral on võimalus oma kuulutusi esile tõsta ning vb. muid huvitavaid lahendusi. Maksmine hakkab olema kas SMSi teel, ettemakstud krediidipunktid ülekande näol või mingi veel parem lahendus. Esialgu me pangalinke arendama ei hakka arvatavasti. Tegelikult esialgu hakkab kõik üldse tasuta olema ning krediidipunkte jagame neile, kes alguses BETA-testimisel abiks on.
Arendusvõimalused on pm. piiramatud.. ehk siis kui mõni firma soovib MB teemalisi varuose näiteks epoena müüa, siis võib seda kaaluda. Võib ka mõelda oksjonite ning igasuguste muude võimaluste peale.
Eelkõige on portaali mõte mugavus ning parem leitavus. Näiteks saad sisestada enda müüdava varuosa etteantud autode parameetrite nöol ehk kui keegi otsib just enda autole sobivad varuosi, siis need on kergesti leitavad. Samas ei hakka olema kuulutuste UPimine nii massiline ning vajadus selleks väheneb. Kuulutused ei aegu nii kergesti ning tänu täpsema otsingule on ka vanemaid kuulutusi, mis veel kehtivad, kergem leida.

Momendil
Hetkel on valmimas portaali HTML osa ehk siis nö. see osa, mida te realselt näete. Ja selles etapis tuleks realselt esmane ülevaade kogu leheküljest ning võimalustest enamvähem paika panna. Sealt saame edasi mõelda erinevaid mugavus ja edevus võimalusi.

Haldus
Momendil on plaan selline, et minu ettevõte arendab portaali valmis ning hiljem hakkab seda haldama.

Hetkel ma otseselt midagi konkreetset ei küsi ning lasen teil oma arvamusi ning soove siia teemasse kirjutada. Üritan kõiki soove arvesse võtta ning tublimad abistajad saavad kindlasti tänutäheks krediidipunkte, mida portaalis ilusti ära kasutada.

Seega jään teie küsimusi ning soovitusi ootama,

Kalle H. Väravas
Vasta
#2
Mõtteks. Antud ideedel on omad head ja puudused, kirjutan, kunas olen sellele ka varem mõelnud:
* Minule isiklikult meeldiks, kui varuosade pakkujate tooteid oleks võimalik n.ö hinnata (anda tagasisidet). Kui panen otsingusse näiteks "šarniir w201", annab pakutavad valikud ja võimalik näha tootele antud hinnet ja ka kõige rohkem hinnatud tagasiside postitust tootele (mis iseloomustab antud toodet tema hinna ja kvaliteedi suhtes kõige paremini näiteks.)
* Samuti analoogselt: kasutatud sõidukeid vaatamas käinud inimesed saavad jätta sõna antud müüdava sõiduki kohta. Näiteks kui müüa üritab müüa n.ö peidetud defektiga sõidukit, kuid kogenud foorumlane märkab, ise ei osta, kuid saab selle sinna alla märkida.

Vasta
#3
(11-12-2012, 01:07 AM)Morheatus Kirjutas: Mõtteks. Antud ideedel on omad head ja puudused, kirjutan, kunas olen sellele ka varem mõelnud:
* Minule isiklikult meeldiks, kui varuosade pakkujate tooteid oleks võimalik n.ö hinnata (anda tagasisidet). Kui panen otsingusse näiteks "šarniir w201", annab pakutavad valikud ja võimalik näha tootele antud hinnet ja ka kõige rohkem hinnatud tagasiside postitust tootele (mis iseloomustab antud toodet tema hinna ja kvaliteedi suhtes kõige paremini näiteks.)
* Samuti analoogselt: kasutatud sõidukeid vaatamas käinud inimesed saavad jätta sõna antud müüdava sõiduki kohta. Näiteks kui müüa üritab müüa n.ö peidetud defektiga sõidukit, kuid kogenud foorumlane märkab, ise ei osta, kuid saab selle sinna alla märkida.

Selle üle on ka mõeldud. Pm. on nii, et üks võimalus on et portaal käitub nagu foorum, mis tähendaks et iga üks saab minna ning kommenteerida mida tahab. Samas, võib populaarsus kannatada saada, seega alguses vb. paneb selle võimaluse lisana. Ehk kes teeb kuulutust, märgib linnukese, et kas lubab kommenteerida või mitte. Hindamisega on sama teema. Usun, et enamus varuosade poode oleks sellega OK, kui nende tooteid saab hinnata ja kommenteerida, sest see pigem tõstaks nende edu ning kui toode on kehv, siis ega siin foorumis mingit vahet ei oleks. Paha kommentaar läheb kirja ja kõik.
Vasta
#4
Lisan ka ühe ettepaneku, nimelt et müügi ja ostu teemmasid oleks võimalik eraldi selekteerida.
W463 ja W212
Vasta
#5
(11-12-2012, 01:51 AM)karuanton Kirjutas: Lisan ka ühe ettepaneku, nimelt et müügi ja ostu teemmasid oleks võimalik eraldi selekteerida.

Väga hea tähelepanek! See on juba sissemõeldud, kuid kategooriad tuleks üle kontrollida. Mul hetkel on sellised rubriigid:
* Sõidukid
* Varuosad
* Veljed ja rehvid
* Audio ja video
* Teenused
* Muud

Need on kuulutuste rubriigrid siis, mis tulevad kas eraisikutelt või firmadelt. Soodustustega firmade teema muutub siis selliseks, et kui oma soodustuse sisestad, siis see läheb üle su teenustele. Seega idee on et Eraisik -> Ettevõtte profiil (kus võib soodustus olla) -> Teenus / Ese

Ehk siis juba väikene protsess jõustruktuuride ülesehitamisel Smile Aga kategooriate nimekirja kohta ootan kommentaare. Neist muidugi nii palju, et iga kategooria omab oma isikliku otsingu-meetodit. Nagu näiteks rehvid ja veljed on oma mõõtude ja ET jne jne järgi. Autod lisavarustuse järgi jne. Üldised asjad hakkavad olema siis hinna vahemikud ning asukoha filtrid.

Ma olen veits uimane hetkel, loodan et mu tekst on arusaadav vähegi..

EDIT: Ja loomulikult eraldi võimalik filtreerida: Ostan, Müün, Vahetan, ANNAN TASUTA!
Vasta
#6
Nüüd küsimus. Kuidas teha varuosa otsingut? Mis parameetrid sisse paneme, et leida lai valik sinu sõidukile sobivaid varuose?

Need peaksid olema standard:
* Keretähis (w210)
* Aasta (2001)
* Mootor (3.2l; 145KW)

Muidugi nüüd, kui otsid facelifti asju või universaali/sedaani ose ainult. Kuidas see lahendada? Ning kust ja kelle abiga me suudaksime koostada terve nimekirja keredest ja nende aastatest ning omakorda veel nende mootoritest? Või teeme nii, et igaüks sisestab kuulutuse lisamisel omad andmed ning vastavalt sellel kuvatakse variandid -- mis oleks vist kõige loogilisem lahendus.

Velgede alla paneme siis äkki nii nagu igal saidil. Kõikvõimalikud mõõdud jne.. Ning sõidukite alla pm. kõik andmed mis üleval on (kliima, katuseluuk, mootori valikud jne.) Audio videot ma ei oska kommentaare anda.. Kas peaks olema lihtsalt, et kõlarid, makid, võimendid jne või paneme midagi täpsemat?
Vasta
#7
Kas lisaks tavahinnale paneme ka soodushinna nagu auto24? Või on sellel üldse mõtet?
Vasta
#8
Ma arvan, et ehk see varuosade parameetrid suruda juba Ostu või Müügi teemasse sisse. Ehk nii, kui kasutaja hakkab teemat tegema varuosa või varuosade kohta, siis poleks võimalik teemat enne kinnitada, kui parameetri lahtrid on täidetud, ehk siis kõige tähtsamad- Tehase mudel, ametlik nimetus, aasta, mootor ja võimsus ning kütus. Eraldi võiks olla siis facelift'i jaoks kastike, kuhu vajadusel linnuke lisada.
Ja üleüldse võiks seda ka velgede jne. teemades kasutada, muidu kipub alati teema poolikuks jääma ja kõik hakkavad pärima, mis et, mitu kw jne...

Kindlasti võiks Ost ja Müük olla eraldi kuna neid läbi-segi sirvides tõmbab ikka silma kirjuks.

Just a tought!Smirk
Vasta
#9
Momendil on enamus su ideid juba plaanis Renkju. Eks tulevikus võib reegleid muuta, aga alguses saab nö. täiuslik süsteem tehtud. Eks endalgi on vahest nii olnud, et pean kuulutuse kliendiga üles panema, enne kui auto täpseid andmeid tean.. Selleks hakkab olema nö. Drafts.. ehk poolikud kuulutused. Hetkel olulised andmed, ilma milleta autot panna ei saa: mudel, mootor, käigukast, kütus, läbisõit, vedav sild. Eks näis, vb laseb püksikummi lõdevaks. Kuid tore oleks kui need andmed olemas oleks..

Nüüd on küssa, et kas paneme et telefoni nr on vajalik ehk kriitiline.. Ning kas kasutajanimi koos avatariga jääb kuulutuse kõrvale?
Vasta
#10
Väga hea!

Mina isiklikult arvan, et on vajalik, sest tee mis sa tahad, aga vahest lihtsalt pole härrasid PS'i teel võimalik kätte saada. Kindlasti saab ju kaupleja omalt poolt lisada, et helistada ainult sellest kella ajast, selle kella ajani vms.
Vasta
#11
Nii pange järjekorda teie jaoks kõige tähtsamad andmed. Ehk siis mis järjekorras kellegi jaoks need tähtsad on:
* sõiduauto, universaal
* esm.reg. 08/2005
* 256,000 km
* bensiin, 3.2 L (145 KW)
* automaat
* tagavedu
* must metallik
* WDB2102261B365748 vin-kood
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W126 omanikke ühendav klubi. janek126 2 8,293 22-07-2017, 11:17 PM
Viimane postitus: janek126
  MB Klubi maililist indrek 0 4,126 20-04-2008, 09:35 PM
Viimane postitus: indrek
  Klubi Liikmemaks 2006 . Kuldar 14 13,242 11-11-2006, 01:30 PM
Viimane postitus: h2x0r
Exclamation MB Klubi Foorumi reeglid indrek 0 4,876 20-11-2005, 05:54 PM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne