Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soendusmootori Harjad!?Asi nüüd korras ja läbi
#1
A-klassi soendusmootoril on harjad läbi,kas ja kus neid saab,või kes neid remondibEusa_think
Vasta
#2
Võtad vana näppu ja lähed poodi otsima. Melasi oleks hea koht alustamiseks.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#3
Hiiumaalt harjade pärast just Melasisse vist sõita pole mõtet, sest minu teada asub Melasi pealinnas (tegelikult Tartus ja Pärnus asub lisaks veel Carsmart). Ametlikult minu teada soojendusmootoritele ei ole ette nähtud harjade vahetust, tuleb osta uus soojendusmootor. See tõde kehtib kindlasti Boschi soojendusmootorite puhul. A klassil on mingi teise tootja oma minu mäletamist mööda.

Hiiumaal on olemas näiteks Relle Autokaubad, Mameta H, Jüri Noorkõiv...
Vasta
#4
(19-10-2012, 10:18 PM)kaupo51 Kirjutas: Hiiumaalt harjade pärast just Melasisse vist sõita pole mõtet, sest minu teada asub Melasi pealinnas (tegelikult Tartus ja Pärnus asub lisaks veel Carsmart). Ametlikult minu teada soojendusmootoritele ei ole ette nähtud harjade vahetust, tuleb osta uus soojendusmootor. See tõde kehtib kindlasti Boschi soojendusmootorite puhul. A klassil on mingi teise tootja oma minu mäletamist mööda.

Hiiumaal on olemas näiteks Relle Autokaubad, Mameta H, Jüri Noorkõiv...
noh jah pole ette nähtud....aga alati pole võimalik osta uut. Endal vahetasin ka ainult harjad ja panin liuglaagrite asemele kuul-laagrid ja nüüdseks töötanud see juba ca 2 aastat (kokku läks maksma siis umbes 10 eur plus paar tundi oma tööd)

Vasta
#5
(19-10-2012, 10:18 PM)kaupo51 Kirjutas: Ametlikult minu teada soojendusmootoritele ei ole ette nähtud harjade vahetust, tuleb osta uus soojendusmootor. See tõde kehtib kindlasti Boschi soojendusmootorite puhul.


Sa vist Bakti liiga kauaks pidama jäänud ja jutt hakkab juba pisut kallutatud olema....Eusa_naughty
Muidugi kannatab neid vahetada, otsapukse samuti.



(19-10-2012, 10:35 PM)Ermo Kirjutas: panin liuglaagrite asemele kuul-laagrid

Panid tegelikult ka või ainult mõtlesid, et paned...?
Laagrit otse puksi asemele reeglina panna ei saa (puksi ristlõige ei ole nelinurk vaid ovaal) ja korpuste otstesse tuleks teha laagripesad. Millise töö puhul peab juba hoolikalt vaatama, et uus mootor tõepoolest mõtekam pole.



Vasta
#6
(20-10-2012, 08:19 AM)stihl Kirjutas:
(19-10-2012, 10:18 PM)kaupo51 Kirjutas: Ametlikult minu teada soojendusmootoritele ei ole ette nähtud harjade vahetust, tuleb osta uus soojendusmootor. See tõde kehtib kindlasti Boschi soojendusmootorite puhul.


Sa vist Bakti liiga kauaks pidama jäänud ja jutt hakkab juba pisut kallutatud olema....Eusa_naughty
Muidugi kannatab neid vahetada, otsapukse samuti.



(19-10-2012, 10:35 PM)Ermo Kirjutas: panin liuglaagrite asemele kuul-laagrid

Panid tegelikult ka või ainult mõtlesid, et paned...?
Laagrit otse puksi asemele reeglina panna ei saa (puksi ristlõige ei ole nelinurk vaid ovaal) ja korpuste otstesse tuleks teha laagripesad. Millise töö puhul peab juba hoolikalt vaatama, et uus mootor tõepoolest mõtekam
tegelikult panin.... laagreid igas kujus ja välimusega müügil....

Vasta
#7
(20-10-2012, 08:19 AM)stihl Kirjutas:
(19-10-2012, 10:18 PM)kaupo51 Kirjutas: Ametlikult minu teada soojendusmootoritele ei ole ette nähtud harjade vahetust, tuleb osta uus soojendusmootor. See tõde kehtib kindlasti Boschi soojendusmootorite puhul.


Sa vist Bakti liiga kauaks pidama jäänud ja jutt hakkab juba pisut kallutatud olema....Eusa_naughty
Muidugi kannatab neid vahetada, otsapukse samuti.



(19-10-2012, 10:35 PM)Ermo Kirjutas: panin liuglaagrite asemele kuul-laagrid

Panid tegelikult ka või ainult mõtlesid, et paned...?
Laagrit otse puksi asemele reeglina panna ei saa (puksi ristlõige ei ole nelinurk vaid ovaal) ja korpuste otstesse tuleks teha laagripesad. Millise töö puhul peab juba hoolikalt vaatama, et uus mootor tõepoolest mõtekam pole.

Ma lihtsalt mainisin suusoojaks, et ametlikult pole harjade vahetust (Bosch) soojendusmootorite puhul ette nähtud. Kuidas teiste tootjatega (näit.Valeo) lood on selles küsimuses, ma ei tea. Teisest küljest võib kuldsete kätega mees mootori ära remontida, iseasi kui kaua see kestab. Huvitav oleks teada, kust ikkagi saab sel juhul osta neid harjasid? Kas need on müügil täpses mõõdus või peab neid viiliga viilima? Seda küsin lihtsalt selleks, et laiendada oma silmaringi. Ilmselt huvitaks see vastus ka teemaalgatajat.
Vasta
#8
Viilisin poest ostetud harjad parajaks,töötab,tänud nõuannete eest, asi korrasEusa_whistle
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas W168 käigukast sobib W414 Vaneo-le?Ka korras ja unustatud. kriipspois 13 10,153 15-10-2012, 08:36 PM
Viimane postitus: Laur



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne