Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ettevaatust kasutajaga MBw140 sõidukite ostmisel.
#21
Samas võib vabalt olla ka nii, et müüja isegi ei tea kõiki vigu.
Kunagi ostsin ühe Passati müügiks ja hiljem müües segus, et masin oli kunagi maha kantud ja ilmselt kahest masinast taas kokku lapitud.
Tore oli muidugi see, et sellest andis teada liisingu teller, kes teatas, et nemad sellele masinale kaskot ei ole nõus andma... Mõtlesin, et palju õnne, nii palju siis müügist, aga ostja oli hoopis õnnelik, et sai liisingu odavamalt ja ilma kaskota.
Müügi hetkel ei olnud mul õrna aimugi masinate kokku lappimisest(väliselt oli kõik enam-vähem) ja kui see mootor ka õli võttis, siis ei teadnud ma ka sellest midagi, kuna masin oli müümiseks ostetud ja sõitsin temaga max 20 km. See on lihtsalt näide, et müüja ei pruugigi kõiki vigu teada ja müügiplatside müüjad ei teagi nendest autodest reeglina midagi. Nende süüdistamine on nii ja naa. Et autosid platsil müüja peabki jutt veidi libedamalt jooksma ja veenmisoskus peab ka olema üle keskmise. Vastasel juhul jääksid autod lihtsalt müümata.
Kui olen oma müügiks ostetud autosid müünud, siis pole teadlikult valetanud, aga vahel pole lihtsalt kõiki vigu maininud, mille kohta pole konkreetselt küsitud Icon_rolleyes
Oleks suht mõttetu loota, et müüja alustav müümist vigade listiga.

Samas on siin teemas mainitud ka, et vii tagasi jne.
Öelge üks alus(peale südametunnistuse)mille alusel peab müüja auto tagasi ostma. Kui läheb ka kohtuvaidluseks, siis on sõna sõna vastu ja müüja võib öelda ka, et teavitas ostjat vigadest. Liisingu puhul on lood muidugi teised, seal on see kaks nädalat pretensioonide esitamiseks, mille tagajärjel ka liisingusse ei taheta autosid müüa. Mitte et autod on kõik vigased, aga raha peab lihtsalt kaks nädalat ootama.

Sinu puhul müüs ilmselt omanik oma autot ja vigade varjamine ja näkku valetamine ei ole kuidagi õigustatud, pigem on tegu petmisega. See, et Sa sellega probleemiga aasta hiljem välja tuled on muidugi omaette teema.
Nendest kommenteerijatest, kes siin müüjat õigustavad ei saa ma paraku aru.
See, et Sa autot kontrollida ei lasknud on puhtalt Sinu viga ja nagu öeldakse omad vitsad peksavad, aga see ei õigusta näkku valetamist.

Herki
Vasta
#22
Huvitav, et süüdistatav enda kaitseks midagi kostnud pole, muidu küll kirjutab siin foorumis.......Smirk
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#23
Esimeses postituses kirjutasingi, et minu oma viga, et ei vaadanud ja s*ta auto ostsin.
Ei eeldanud siin nii pikka teemat, eelkõige tahtsin tähelepanu juhtida nendele sõidukitele, mida kasutaja hetkel müüb. Arvatavasti peitub tema müüdavais w140-s ning ka w124-s mingeid selliseid vigu, mis tulevad ilmsiks pärast auto soetamist.
Vasta
#24
Ma küll ei näe,et ta midagi müüb. Äkki mõni vihje?
Vasta
#25
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=977a
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=e3b3
Vasta
#26
(13-09-2012, 07:09 PM)väikemees Kirjutas: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=977a
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=e3b3

1500.- eest ei saa korralikku LADA-tki. Seega hind paneb ju paika, et on vigasid....

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#27
hind ei puutu asjasse. müüja andis valet informatsiooni toote kohta.

Vasta
#28
(13-09-2012, 11:11 PM)bemmimees Kirjutas: hind ei puutu asjasse. müüja andis valet informatsiooni toote kohta.

No krt. Hakkab juba see nutt ja hala vaikselt närvi ajama.
Kui ostja oli nii loll, et ei kontrollinud üle ostetavat kaupa- on see tema süü.
Järelikult müüja tegi mida peab tegema- MÜÜS ASJA MAHA.
Müts maha, et leidis lolli, kes asja üle ei kontrollinud ja ladus raha letti.

Olen ise ka autosid ostnud nii, et kapotti lahti ei tee.
Kuid see ei anna mulle õigust müüjale pärast mingeid pretensioone esitada.

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#29
Hingake nüüd rahulikult sisse-välja ja lugege teema algataja viimast postitust.
Tema konkreetselt ei halagi, iseennast pigem kirub ja hoiatab teisi müüja eest igaks juhuks.
Loomulikult vana auto on vana auto ja igat viga ei näe kohe ning alati pole võimalik kontrollida, kuid see teema
lihtsalt hoiatuseks toodud, ei muud.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#30
(13-09-2012, 10:31 PM)janek126 Kirjutas:
(13-09-2012, 07:09 PM)väikemees Kirjutas: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=977a
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=e3b3

1500.- eest ei saa korralikku LADA-tki. Seega hind paneb ju paika, et on vigasid....

Edud.
Janek.

Selles point ongi kuid miskipärast 99% autoostjaid sellest aru saada ei taha-järsku olen just mina see lotovõitja kes saab 1500 eest 10.000 väärtuse autoUnibrow Uskuge vähem imesid.

99% juhtudest paneb HIND kõik paika.

Vasta
#31
(13-09-2012, 11:56 PM)janek126 Kirjutas: No krt. Hakkab juba see nutt ja hala vaikselt närvi ajama.
Kui ostja oli nii loll, et ei kontrollinud üle ostetavat kaupa- on see tema süü.
Järelikult müüja tegi mida peab tegema- MÜÜS ASJA MAHA.
Müts maha, et leidis lolli, kes asja üle ei kontrollinud ja ladus raha letti.

Olen ise ka autosid ostnud nii, et kapotti lahti ei tee.
Kuid see ei anna mulle õigust müüjale pärast mingeid pretensioone esitada.

Edud.
Janek.


Ausa äri põhimõte ei ole selline, et kumb osapool suudab teiselt naha üle kõrvade tõmmata. Antud juhul ostja küsis konkreetsed küsimused toote kohta ja müüja ei andnud adekvaatset vastust selles osas. Põhimõtteliselt on tegu tüngaga, mida ei saa lapsikult vabandada, et "hind oligi madal kõik on korrektne".

Saage juba üle oma nõukogude liidu mentaliteedist. Äritehing peab olema aus ja lugupidav mõlema osapoole suhtes.
Vasta
#32
(13-09-2012, 11:56 PM)janek126 Kirjutas: ...
Järelikult müüja tegi mida peab tegema- MÜÜS ASJA MAHA.
Müts maha, et leidis lolli, kes asja üle ei kontrollinud ja ladus raha letti.
...

Et nagu vigade kohta valetada on OK? Huvitav ellusuhtumine...
Üldiselt võiks hakata vähehaaval üle saama sellest kauboikapitalismist, kus oluline on vaid kliendile müts võimalikult sügavale jalga tõmmata...Disgust

Samas selle raha eest autot loota on küll palju. Tooriku võib küll asjaliku leida.
Vasta
#33
Võsaga nõus, et vigade osas teadlik valetamine ei ole OK ja seda ka Eestis olevate seaduste mõistes.

Loo moraal (ka mu enda jaoks) küll ka see, et iga vähegi kallim auto on mõistlik põhjalikult üle vaadata (üle vaadata lasta) enne ostu. Aga selle käigus lekkeid ja õli söömist ei pruugi ka parima tahtmise juures avastada (samas sellega sõitnud omanik ei saa nendest mitte teada).

Samuti ei loe hind suurt midagi, see on nii 50-50 teema:
N1 Mu enda 124 oli sel hetkel Auto24 üks kallimaid, müüja meie foorumi liikmetele teada jms, aga nii palju varjatud vigu (ja müüja poolt teadlikult rääkimata jäetud asju) kui sel autol pole varem tulnud veel ühegi puhul likvideerida. Muidugi oma viga, et kohe põhjalikult ei lasknud üle vaadata. Eestis kehtiva õiguse kontekstis oleks peale ostu võinud vabalt omanikule tagasi viia või vead kompenseerida lasta (sellesama müügikuulutuse ja müügilepingu alusel) ja Jannol poleks midagi "möliseda olnud". See oli minu oma otsus, et ma seda ei teinud.
N2 1000 eurone Opel, mis sai soetatud, kuna MB-ga tehti väike plekimõlkimine (polnud ise roolis), ei midagi tõsist, aga tegemine võtab aega. Müüja näitas detailselt, mis tema arvates võiks tegemist tahta, aga auto on sisult ja välimuselt nagu liisingust tagasi tulnud auto, st väga korralik. Enamik müüjaid oleks müünud sellist autot küll oluliselt kallima hinnaga
Vasta
#34
Ma arvan, et konkreetselt need autod on remonditud liikuma! Kas seal on Mercedese mugavus? Kahtlen.
Mina viimane auto ost oli samamoodi. Juhitavus tundus päris hea, kui kilomeetrite läbimisega tundus üha rohkem ja rohkem, et midagi ei ole nii nagu peab. Nüüdseks on sildades vahetatud 90% liikuvatest osadest ja käidud korduvalt stendis, et oleks see õige tunne. Mõnele teisele oleks võib-olla olnud esialgne seis juba ideaalne.

Kuid kasutaja MBw140 puhul on see pettumus. Tema w140 olid alati kõige paremad, teisi nii häid autosi Eestis ei olnud, olid ainult mõned pisivead mis ootasid ainult vahetamist. Teiseks on ta kasutaja foorumis, võiks natuke olla seda austust müües autot foorumikasutajale.

Mida ta siiski müüb?
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=977a

- Mootor on OK
- Kast on OK
- Veermik pole väga viga
- norm sõidukorras aga esineb iluvigu..

Mille üle siin vaielda. Viska uus värv peale ja peaks olema heas korras auto 1500 euro eest! Kusagilt ei loe välja, et oleks suuremaid probleeme. Tõesti 1500 eest saad OK korras auto aga mitte OK Mercedest!
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida jälgida SLK (R170) ostmisel 123 0 2,111 29-11-2013, 01:28 AM
Viimane postitus: 123
  abi ostmisel E 220 cdi 2004 mgrifon 8 8,750 11-03-2011, 12:13 AM
Viimane postitus: marek
  w203 ostmisel nõu, kriitikat ja hinnangut tarvis rakk 19 8,384 31-08-2008, 02:05 AM
Viimane postitus: rakk
  palun abi esimese auto ostmisel mirtel 6 5,083 08-08-2008, 06:48 PM
Viimane postitus: marek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne