Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W124 E200 (M111.940) 1994 kliimaseade töötab vahelduva eduga (leket ei ole)
#1
Vea kirjeldus: suvalisel hetkel lakkab kliima töötamast ning sama moodi võib mingi järgmise käivituse järgselt taas tööle hakata.

Hetkel pole märganud esinevas anomaalias mingit seaduspära.

Kui esimest korda maanteesõidul salong palavaks läks siis ei osanud muud arvata kui, et küllap laseb süsteem läbi. Paari päeva pärast teenindusse minnes kliima taas töötas. Rõhud ja lekked said üle kontrollitud ning kõik oli korras. Mõtlesin, et ehk mingi (anduri)kontakt jukerdab ning vihmane ilm aitas taas ühenduse loomisele kaasa.

Nüüd on seda paaril korral veel ette tulnud kuid seost võimaliku õhuniiskuse tasemega neil kordadel olla ei saa.

Palun siis teadjate tagasisdet, kui kellelgi on sarnase probleemiga tulnud rinda pista ja mingi lahendus on leitud.

Kui kellelgi on olemas teadmine, mis on kliimaseadme jahutusventilaatori tööreziimiks, olen ka selle eest väga tänulik. Minu masinal töötab mootorijahutuse vent pidevalt ja seni pole veel näinud kliima jahutuse venti töötamas.
Vasta
#2
Kas gaasi kogus on õige? Rõhk ei näita veel gaasi kogust!!!
Võimalik, et gaasi hoopis liialt? Rõhk läheb liiga suureks ja süsteem lülitatakse välja..

ennustus kohvipaksult muidugi.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#3
(04-08-2012, 11:09 PM)Laur Kirjutas: Kas gaasi kogus on õige? Rõhk ei näita veel gaasi kogust!!!
Võimalik, et gaasi hoopis liialt? Rõhk läheb liiga suureks ja süsteem lülitatakse välja..

ennustus kohvipaksult muidugi.

Lasin kevadel täita ja nüüd üle vaadata sellises kohas nagu http://autokliima.ee/ . Käisin ka eelmise masinaga nende juures ning, mis puudutab torusid ja gaasi, siis mehed tööd tunnevad.

Rõhud peaksid ilmselt ühtlustuma peale süsteemi väljalülitamist mingi kindla aja jooksul - minu masina puhul ei saa siin mingit selget seost leida. Jätad õhtul töötavana seisma, võtad hommikul ja üles ei ärka - või vastupidi.
Vasta
#4
Minu isa Chrysler Grand Voyageril oli sama jama.
Alguses ennustati, et kliimapump, seejärel mingi mähis läbi. (vastavalt hinnad kliimapump 250eur ning mähis 80eur)
Lõpuks (eile sai korda) oli asi mingis relees hoopis, Haapsalus keegi vene mees tegi korda. Maksumus 10eur.
Vasta
#5
Mul nagu meelde jäänud kuskilt, et puhastada tuleks aegajalt neid andurite reste mis salongis on. Kuna sinna koguneb ohtrasti tolmu ja siis ei saa andurid enam adekvaatseid andmeid ja seega läheb kliima lolliks ja hakkab ka sedasi jukerdama.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Vasta
#6
Kellegi otsese kogemusega - mul kliima ei töötanud ja siis tegin seda ja seda ja hakkas tööle - pole siin midagi peale hakata.
Autodel võib väga erinevaid vigu olla.

Kui gaasiga on kõik kontrollitud, tuleks ilmselt tegeleda elektriga.
Kompressor peaks nagu käivituma...(kui salongist lülitite abil kõik tingimused on loodud ja õues soe.)
Kui külma ei toodeta, järelikult kompressor ei käivitu...

Mina uuriks, miks.
Kas mähisele vool tuleb peale? Kui tuleb, kas sidurivahe on alla 0.5mm..? (ka see on oluline; kui jääb kaugeks, siis iga kord ei jäksa lülituda..)
Kas mähis ise on korras ..(alati; igal temperatuuril...mõnikord tekib kuumaga katkestus jne)
Kui ei tule, kas juhe on korras? Igas asendis, kui liigutada...?

Kas mähist lülitavale releele tuleb vool peale? Kui ei tule, kas rõhuandur on korras?

jne, foorumi kaudu seda jada jätkata läeb keeruliseks...
Kui ise näpuga skeemis järje ajamine on raske, tuleks ikkagi pöörduda asutuse/isiku poole, kes oskab.
Vasta
#7
Kas temperatuuri anduritele ei ole mõelnud,et need on tuksis! Üks on kellaplokki taga ja teine peaks olema salongi vendi peal!
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  w124 süüteluku vahetus kraabus 2 222 18-04-2024, 06:21 PM
Viimane postitus: kraabus
  Kuidas eemaldada w124 esiukse aknatõstuki mootorit kui klaas ei liigu? kraabus 2 179 02-04-2024, 07:27 PM
Viimane postitus: kraabus
  W124 "duo valve" (puhub sooja) Manifesto 3 414 22-03-2024, 05:14 PM
Viimane postitus: Manifesto
Photo W124 1989_alu velg v. terasvelg? squirrel9 4 253 29-02-2024, 10:30 AM
Viimane postitus: squirrel9
  w124 om606 käigukast/sidur eenupeenu 3 327 26-02-2024, 02:03 PM
Viimane postitus: eenupeenu
  Mure W124 pööretega spy4 21 7,976 19-03-2023, 11:28 PM
Viimane postitus: v6sa
  W212 E200 2010 tagumise telje probleem Sander1990 0 344 08-03-2023, 04:21 PM
Viimane postitus: Sander1990
  w124 karbikatete tüüblid IndrekJ 3 419 22-12-2022, 05:22 PM
Viimane postitus: stihl
  W124 3.0d mootori mure. M1X 4 687 29-11-2022, 09:33 PM
Viimane postitus: M1X
  E200 W211 kardaan Kolla99 2 956 05-08-2022, 12:05 PM
Viimane postitus: TõnisL



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne