Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kysimus autoaudio- ja arvutispetsidele
#1
Question 
:help:Kysimus siis selline, et kas keegi on kursis kuidas arvuti välised kõvakettad töötavad, palju nad voolu tarbivad jne. Et siis plaan olex osta USBga makk ja sinna väline HDD kylge yhendada, kuid ma pole kindel kas välised HDD vajavad lisatoidet või piisab USB-st tulevaga. :help:
Vasta
#2
oleneb kettast. mul siin tööjuures on selline, millele käib 2 usb juhet külge. üks toiteks teine dataks. mõnel on toite jaoks eraldi adapter (220V)
...
Vasta
#3
Aga kas leidub ka selliseid HDDsid mille ainult yx USB juhe ja see toidab ketta ära või võtab HDD ikkagi nii palju voolu et yhest juhtmest data ja voolu jaoks ei piisa.
Vasta
#4
enamik läpaka kettaid käib ka yhe juhtmega, kuigi leidub erandeid.

Samas 4GB USB mälu pulk ei ole kah enam miski haruldus ja 4 GB peale mahub MP3'sid ikka piisavalt.
Vasta
#5
Ma katsun netist ka infot leida ja postitan siia kui targemax saan. Yx probleem mis veel autos tekib on vibratsioon. HDD-d ju nii täpselt tehtud et ei kannata vähimatki põrutamist. Samas kui HDD mingi vatti või vahtkummi sisse panna saax seda leevendada.
Vasta
#6
Ok tundub et on võimalik HDD sid autosse panna.

http://www.tradekey.com/ks-car-hdd-player/

Nyyd jääb kysimus kas sellex ka niiöelda kodused vahendid kõlbavad või tuleb spetsiaased makid, kettad osta.
Vasta
#7
tegelikult ei ole vibratsioon mitte suurim probleem. Läpaka kettad on vibra suhtes pisut leplikumad. Hullem on aga -25 kraadi, mis meil talvel tuleb. igaljuhul mina panustaksin pigem flash mälule (USB pulk) kuna seal ei ole liikuvaid jubinaid ja asi on oluliselt töökindlam. BTW 8 gigaseid USB mälupulki on ka olemas Smile

uuri www.mp3car.com foorumit, seal on infot nõrkemiseni.

Rolz: ma luban, et kungi saab ka minu carputer valmis Tongue


EDIT: kõvakettaga autoraadiod ei ole enam ammu uudis, isegi Alpinel peaks selline isend tootevalikus olema.
Vasta
#8
Kuna ma niikuinii HDD-d talvel ega suvel autosse jätta ei kavatse siis temp ei tohix kõige suurem probleem olla - mu autol kont veel töötab. Samas on kaasaskandmise mõttes USB pulk ikkagi mugavam ja väiksem. Esialgu olex ka 8GB vist paras. HDD osas sain niipalju targemax et väiksema läbimõõduga kettad taluvad paremini vibratsiooni.
Vasta
#9
iPod :eureka:
W124 E500 Limited
Vasta
#10
IPod? See nagu sigakallis ju. Mälu/hinna suhe suht kehvavõitu.
Vasta
#11
martiini Kirjutas:iPod :eureka:

kui makil on USB pesa olemas (eeldan et on), siis ei ole mingit pointi ipodi peale kulutada, siis vaja lihtsalt makile mälu saada ja selleks on IMHO USB mälupulk kõige optimaalsem lahendus.
Vasta
#12
olen kuulnud läbi FMi saadetavast signaalist,
nuh kui on originaal becker ja ei taha välja lammutada
pidavad sigaretusütajasse käima, usb või mis iganes kaardilugeja küljes, displei ja puha

on keegi teine ka sellist legendi kuulnud?
ma pole muidugi väga aktiivselt otsinud
Vasta
#13
vqlur Kirjutas:olen kuulnud läbi FMi saadetavast signaalist,
nuh kui on originaal becker ja ei taha välja lammutada
pidavad sigaretusütajasse käima, usb või mis iganes kaardilugeja küljes, displei ja puha

on keegi teine ka sellist legendi kuulnud?
ma pole muidugi väga aktiivselt otsinud

fm modulaator on selle asja nimi, eestis kah mitmedgi kauplused myyvad. Legaalsus on muiduig kaheldav, kuna meie maal ei tohi päris igaüks FM sagedusalas läbustada.
Vasta
#14
Oleneb auto suurusest mul tavaline kast autos, kärab küll, compactfalsh > ide adapter maksab ka miski 100 eeki, kui hdd üles ütleb läheb CF sisse.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#15
Werewolf Kirjutas:IPod? See nagu sigakallis ju. Mälu/hinna suhe suht kehvavõitu.
80GB iPod maksab mingi 6-7000.- .... umbes.... edit. letihind 6290.-
Sinna nagu tiba mahub.....:tongue:

See FM-i kaudu saadetav signaal on "tosi crap" kvaliteediga.
W124 E500 Limited
Vasta
#16
kui soov autos mp3'sid kuulata(mitte cd'lt) siis mina annaks ka hääle ipodile. need usb auguga makid unusta ära, ullemat paska ple olemas. vanad vesna makid mängivad ka tunduvalt paremini!

muide, alpine hdd-player on ammu tootmisest maas ja see oli ka väga niru.


alpine ipod "fullspeed" HU ja 30GB ipod, tegelt 30GB isegi väga suure varuga, reaalselt kasutad meibi 10GB.
Vasta
#17
AtTahaks kah sõna võtta. see põhjamaade temp. -15 jne. ei mõju hdd just kõige paremeini, ja ega need makkid oma lugemiselt hdd kiirusega just üllatant tavaliselt ju usb1- sama mis cd, cd vist isegi kiirem. Pole usb2 veel kohanud. Pooldaks pulgakest. Viimane nagu väiksem ja mugavam tasku panna. Kuid eks alternatiive on teisigi, vaja aint uurida. MINU ARVAMUS - HDD AUTOSSE :thumbdown:
Vasta
#18
Arvestades et mul Mersus aint 2 armatuurikõlli milledest yhel pooles ulatuses pragu sees ei usu ma et USB makid kehvemat häält teevad kui mul autos praegu on. Ja ennetades teie järgmist postitust ytlen et ka need kõllid lähevad vahetusse. Mis puutub teie 6-7 tonnisesse IPODi siis K-Arvutisalongis on myygil 500GB väline HDD mis maksab 3990.- Lisax tundub mulle et te eeldate et ma ostan mingi tundmatu firma 1000.- USB maki mille kvaliteet tõesti soovida jätab kuid mul plaanis osta Kenwoodi USB makk ning olen kindel et selle heli tunduvalt parem. Kõigist kombinatsioonidest otsustan vist Kenwoodi USB maki ja 8GB flash mälukaardi kasux kui midagi paremat ei leia. Siiski arvan et ka HDD-d on autos kasutamisex kõlbulikud kui nad millegi pehme sisse panna. Kel paremaid ideid või kogemusi kombinatsioonidega automakk/mälu lisage julgelt oma postitus foorumisse.

Muide Kenwoodi makil on USB 2.0. Lihtsalt et te teax, kel huvi tekkis siis

http://www.kenwood.eu/products/car/recei...Y/details/

siit leiab selle maki kohta kogu info. Myygihind +- ses 3299.- Mitte just kõige odavam makk aga kvaliteet ja odav hind käivad harva käsikäes. Mitte et kallis hind veel kvaliteeti tähendax.
Vasta
#19
Werewolf Kirjutas:Siiski arvan et ka HDD-d on autos kasutamisex kõlbulikud kui nad millegi pehme sisse panna. Kel paremaid ideid või kogemusi kombinatsioonidega automakk/mälu lisage julgelt oma postitus foorumisse.

kõlbulikud on nad loomulikuld, kui mp3car.com foorumit sirvisid, siis said ilmselt sellele kinnitust (kui ei sirvinud, siis tee seda). Pint lihtsalt selelst, et kui tava juhul on tootja poolt antud mtbf 300k tundi, siis autos kasutades väheneb see tratiliselt, kuid sellegi poolest on ilmselt piisavalt palju. Teine point asja juures on aga see, et mõtle, kas sul läheb yle 8 GB storaget vaja mp3'de jaoks ? ilmselt mitte, kui arvestame, et harju keskmise kvaliteediga mp3 yks minut on 1 mega, siis mahub sul sinna 5 ja poole ööpäeva jagu muusikat. IMHO ei ole see yldse vähe. usun, et mina saaks isikliklult ka 1 GB'ga täiesti vabalt hakkama.

isekysimus on muidugi 8GB USB mälupulga saadavusega eestis, aga noh kui meilt kohapealt ei saa, siis sõber ebay aitab Smile BTW ebay'st saab sellise asja koos transaga ca 150 taalaga kätte.
Vasta
#20
Vaata selles suhtes me erineme. Kutsu mind imelikuks või ebaotstarbekaks kuid ma tahax et kogu mu muusika mis ma elu jooksul muretsen mahux yhe mälu peale ja olex iga hetk sealt kättesaadav. Nii et praegu olex 8Gb piisav, aga paari aasta pärast? Muidugi sellex ajax on tehnika edasi arenenud ja kes teab mis siis juba myygil on. Noh ma seedin seda mälu asja veel. Maki lähen ostan homme ära.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tarkade klubile kysimus! vqlur 10 4,596 16-01-2008, 07:44 PM
Viimane postitus: HotPapa



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne