Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W126 (taastamine/varuosad) kohtuasi
#1
Terekest kõigile!
Mõni aeg tagasi on juhtunud minu autoga väga halb lugu. Mitu kuud tagasi otsustasin abieluda, ja sellega kõik endine elu läks eemale, minu auto ka Smile
Sesis mu armas 560SEL maa-aluses parkimiskohas novembrist saadik ja oli kõik tore. Aga sel aastal, kui sõitsin Eestist eemale paar kuuks, keegi murdis sisse et varastada automakki !"№№;;%%
Makk ise maksis 200 eurot uus, aga kurjategija lammutas ka:
1)Mercedes-Benz tähe kapotil
2)Mõlemad esiuste kuljeklaasid (kripsud)
3)Kõik lukud
4)rulookardin tagaaknal
5)mõned juhtmed ning autoalarmi (vist tahtsid ka autoga sõita eemale, aga ei suutnud)
Varastas ka hoiuraamatut kaasa user manual'iga mingi rootsi keeles.

Seda inimest on meie politsei leidis...! Aga nüüd küsimus on auto taastamisega. Politseis mind püüavad veenduda, et ma pean andma kohtu varuosade hinnad, mitte aga normis olevate varuosade hinna, aga ammortiseerunud. Nagu "teie auto on tehtud 80des, siis te ei saa küsida MB märgi eest 40 eurot, nagu poes, te peate leidma mingi ajalehes voi lammutuses vana ühe". See, et asi oli hooldatud ja klaasid ning märk ja kardin ei ole ammortiseerunud - ei huvita.

1)Kas keegi saab nõu anda - mida sel juhul pean tegema?
2)Kas keegi saab aidata leida hinnad vanade varuosade jaoks (kahtlen et 126 kardinat üldse saab leida isegi lammutuskohas).

Kas peaksin nõustuma praegu või siiski pean ise kaebuse kohtu anda mingi hinnakirjaga erilise meenetluse raamides?

Kellel on kogemus sellistes asjades? Vajaksin abi.
560 SEL
Vasta
#2
Ma leian, et sa peaksid panema originaal varuosade hinnad silberauto nimekirjast, ütle, et sina lihtsalt ei leidnud kasutatud kujul osasid ja ütle, et sinu osad olid enne vargust väga heas korras ja uuega võrreldavad.

Pätil on variant tuua sulle võdväärsed osad teatud aja jooksul asemele (kui ta need leiab, vaevalt, et viitsib otsima hakata). Ja siis saad vaadata, kas toodud osa on võrdväärne, kui ei ole, saadad ta tagasi uut osa otsima. Kui ta väidab et on võrdväärne nõuad ekspertiisi, et on võrdväärne.

Ja üleüldse, peaks w126te sissemurdmise eest olema pätile moraalse kahjunõude hulgas 20 murtud sõrmeluud...Angry
Vasta
#3
Mina paneks avaldusse needsamad "ajalehes või kuulutuses" olevad hinnad, saab mingi summa kokku ja asi tehtud.
Raha nende lõhutud asjade eest nagunii ei saa...

Vähemalt ma ei tea mitte kedagi, kes teaks kedagi, kes sellistelt pisipättidelt kohtu kaudu mingit raha oleks saanud...

Või, mismoodi sa seda ette kujutad...et pätt läheb TÖÖLE ja hakkab oma PALGAST sulle tagasi maksma we...? Eusa_clapEusa_clapEusa_clap
Oleks ta seda tüüpi inimene, siis poleks ta mingit automakki virutama läinudki, in the first place...


Ainuke, mis sellisel juhul töötab, on see, et lähed ukse taha ja küsid oma raha ise tagasi.
Alul viisakalt ja...
Aga mina omakohut ei propageeri...Paranoid
Vasta
#4
(10-05-2012, 01:38 PM)Blue Chip Kirjutas: Ja üleüldse, peaks w126te sissemurdmise eest olema pätile moraalse kahjunõude hulgas 20 murtud sõrmeluud...Angry
Heh... seda küll Thumbsup

(10-05-2012, 02:53 PM)stihl Kirjutas: Mina paneks avaldusse needsamad "ajalehes või kuulutuses" olevad hinnad, saab mingi summa kokku ja asi tehtud.
Raha nende lõhutud asjade eest nagunii ei saa...
Noh, kui ei saa, siis pole vahet, mis hinnad ma panen... Doubt

Tsitaat:Või, mismoodi sa seda ette kujutad...et pätt läheb TÖÖLE ja hakkab oma PALGAST sulle tagasi maksma we...?

Sellega tegeleb juba mingi kohtutäitur, kui ma saan aru õigesti.
See IMHO sõltub sellest, mis inimene ta on. Kui mingi joodik või narkar siis kull. Aga viimasel ajal hakkasid autodesse murdma ka pättid, kellel on tööd, aga saavad niimodi 'lisa sissetulekku' !@#$%^
560 SEL
Vasta
#5
Mine Silberisse ja võta sealt hinnapakkumine koos prognoositava töörahaga.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#6
Kahjuks ei olnud mul piisavalt aega Silberist hinnapakkumist võtta, pidin pandma hinnad, mis leidsin erinevates kohtades.
Kõige huvitavam oli see, et tuli välja kokku umbes 600 eurot. Kui uurija seda nägi, ütles, et "pidage meeles, et kohtunik teid ei usu, sellepärast et 600 euro eest te saate ju endale veel ühe 80'ndate Mercedes-Benz osta"... Eusa_naughty
"Bhah" ma mõtlesin "kui sa leiad mulle 600 euro eest 560SELi, ma abiellun sind" Eusa_wall
560 SEL
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W126 560 sec säde kadunud Nitram 4 3,253 12-05-2018, 02:28 AM
Viimane postitus: Nitram
  W126 romuralliks? janek126 5 4,382 22-01-2017, 01:55 PM
Viimane postitus: janek126
  Tallinnas velgede taastamine? indrek 1 2,260 28-03-2016, 02:14 PM
Viimane postitus: hellrix
Heart Varuosad netist 300sel 8 7,091 15-09-2013, 03:07 PM
Viimane postitus: mait
  w126 originaalveljed boysel 10 6,943 06-10-2012, 08:27 PM
Viimane postitus: janek126
  W126 Ost DieForADequila 33 21,319 21-08-2012, 12:18 PM
Viimane postitus: Karl
  MB W123, W126, W140 jne klubid Eestis kaupo51 9 8,235 13-08-2012, 11:23 AM
Viimane postitus: Blue Chip
  Varuosad alvadi.ee Nookur 2 4,158 27-09-2011, 12:01 AM
Viimane postitus: Blaze
  Nahkistmete taastamine? Werewolf 5 5,920 19-08-2011, 10:30 AM
Viimane postitus: nahatohter
  W126 järgmises autolehes indrek 13 10,962 12-08-2011, 10:17 PM
Viimane postitus: Karl



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne