Teema hinnang:
  • 3Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W124, 300D Turbo, 1991 - Priit
Täna sai Krownis ( http://www.krown.ee/ee/ ) autole talveks ettevalmistus tehtud. Praegu enne suuri külmasid veel kõigil paras aeg oma auto rooste vastu kaitsta. Nüüd tuleb veel ka ülevaatusel uuesti ära käia, kuna ülevaatus tehti kevadel Saksast tuues, aga auto nr lõpeb 8-ga, seega sel aastal kaks ülevaatust.

Tegelikult pole veel otsustanud, kas talvel jääb see auto garaaži või hakkab kilomeetreid mõõtma, pole veel talverehve soetanud. Ühelt poolt hoiaks soola eest, teiselt poolt on pagana mõnus ringi veereda.
Vasta
Masin tahab ikka sõitmist! Unibrow Talv ja sool jne jne..sellevõrra kannad rohkem hoolt.
Vasta
Küsin veel suurelt ringilt keskluku osas. Nimelt hakkas auto mingist momendist ise uksi lukku panema. Algul toimis nagu juhuslike arvude generaator (kahtlustasin esimese hooga pakiruumi lülitit), aga viimasel ajal paneb stabiilselt mõne minuti jooksul peale uste avamist uksed uuesti lukku. Lukustamine-avamine võtmest, st mingeid aretusi kuskil vooluringis eeldatavalt pole.

Kas peaks kahtlustama mõnda lülitit (uks või pakiruum)? Kui kuskil lühis oleks (keskluku juhtimine saaks kuskilt kõrvaljuhtmest 12V peale), siis minu arvates peaks ka suletud uste korral üritama neid korduvalt uuesti sulgeda või eksin?
Vasta
Krownis on talveks muuseas ka selline odav lahendus nagu sõiduauto põhja, veermiku, rattakoobaste, velgede ja autokülgede pesu SALT ELIMINATOR MR35-ga (annab töödeldud pindadele kuni 4 kuulise kaitsekihi soola vastu), letihind 20 eurot. Et kui täis rehkendust ei tee, siis ilmselt ka see abiks.
Vasta
(30-10-2012, 09:46 PM)Priit Kirjutas: Küsin veel suurelt ringilt keskluku osas. Nimelt hakkas auto mingist momendist ise uksi lukku panema. Algul toimis nagu juhuslike arvude generaator (kahtlustasin esimese hooga pakiruumi lülitit), aga viimasel ajal paneb stabiilselt mõne minuti jooksul peale uste avamist uksed uuesti lukku. Lukustamine-avamine võtmest, st mingeid aretusi kuskil vooluringis eeldatavalt pole.

Kas peaks kahtlustama mõnda lülitit (uks või pakiruum)? Kui kuskil lühis oleks (keskluku juhtimine saaks kuskilt kõrvaljuhtmest 12V peale), siis minu arvates peaks ka suletud uste korral üritama neid korduvalt uuesti sulgeda või eksin?

Aga minu arust on see normaalne kui ise sulgeb. Mul käitub näiteks nii, et kui avan uksed lukust ja ei puutu uksi, siis (pole mõõtnud) umbes 25-30 sekundi pärast lööb ise lukku tagasi. Ma olen mõelnud, et see justkui mingisugune "turva trikk". Muidugi, mul lööb uksed lukku ka sõitu alustades...
Ninja
Vasta
Auto tegemisest on ka kasu olnud. Ülevaatuse läbis ühegi märkuseta. Heitgaaside puhul oli K 0,03 (lubatud kuni 3) Rolleyes , nii et Urmas Põlluste töö on olnud suurepärane. Kütuses pole mingeid lisandeid hulk aega kasutanud. Külma mootoriga teravat diislilaksu vahel veidi tekib ca minut peale käivitamist ja vahel ei teki üldse. Soojalt käib nagu "ema süda" (väike "saagimine" on siiski jäänud alles).
Vasta
(31-10-2012, 05:03 PM)Priit Kirjutas: Auto tegemisest on ka kasu olnud. Ülevaatuse läbis ühegi märkuseta. Heitgaaside puhul oli K 0,03 (lubatud kuni 3) Rolleyes , nii et Urmas Põlluste töö on olnud suurepärane.
...

Ei ole ju - mootor on selgelt näljas...
Icon_twisted

Muretuid kilomeetreid!
Vasta
(31-10-2012, 12:15 PM)BlackLady Kirjutas:
(30-10-2012, 09:46 PM)Priit Kirjutas: Küsin veel suurelt ringilt keskluku osas. Nimelt hakkas auto mingist momendist ise uksi lukku panema. Algul toimis nagu juhuslike arvude generaator (kahtlustasin esimese hooga pakiruumi lülitit), aga viimasel ajal paneb stabiilselt mõne minuti jooksul peale uste avamist uksed uuesti lukku. Lukustamine-avamine võtmest, st mingeid aretusi kuskil vooluringis eeldatavalt pole.

Kas peaks kahtlustama mõnda lülitit (uks või pakiruum)? Kui kuskil lühis oleks (keskluku juhtimine saaks kuskilt kõrvaljuhtmest 12V peale), siis minu arvates peaks ka suletud uste korral üritama neid korduvalt uuesti sulgeda või eksin?


Aga minu arust on see normaalne kui ise sulgeb. Mul käitub näiteks nii, et kui avan uksed lukust ja ei puutu uksi, siis (pole mõõtnud) umbes 25-30 sekundi pärast lööb ise lukku tagasi. Ma olen mõelnud, et see justkui mingisugune "turva trikk". Muidugi, mul lööb uksed lukku ka sõitu alustades...
Ninja

Uuemad autod käituvad tõesti nii. Mul on olnud kaks jaapani uuemat pereautot, mis nii käitusid. Tegid puldist keskluku lahti, aga auto ust lahti ei tõmmanud ja auto sulges ca 30-45 sek pärast uuesti uksed. Kui tõmbasid kasvõi korraks ukse lahti ja panid kinni tagasi, siis automaatset uste sulgemist auto poolt ei järgnenud. Ilmselt on tegu mingi turvasüsteemiga tõesti.

Vasta
Minu omal paneb uksi kinni olenemata sellest, kas peale lukust lahti keeramist avan ukse või mitte. Sellist mugavusvarustust pole sellele autole kindlasti installitud. Ilmselt tuleb hakata lihtsalt lüliteid ja kaableid üle vaatama, kui aega saab.
Vasta
Vahepeal sai soetatud ja paigaldatud radiaatori tuulekojale sisemine võru. Ventika poolt läbi radiaatori tekitatav õhuvoog suurenes märgatavalt. Tavatingimustes pole vahet, aga palavaga linnas ummikus tiksudes või siis kusagil mootorit sihtotstrabeliselt kasutades on vahe märgatav.

Radika ülemise lõdviku kinnitustorule sai tehtud veel kord paranduskuur Plastic Padding keemilise metalli + õhukese klaasriide abiga. Tulemus, et süsteemist kadu 0. Igaks juhuks vedeleb "laos" ka vahepeal soetatud Behri kasutatud originaalradikas.

Keskluku puhul tundub, et "segast paneb" kõrvalistuja ukseluku lüliti. Kas kusagil internetiavarustes on DIY teemat, kuidas 124 sedaanil uksepolstreid maha võtta (soovitavalt fotodega)? Kui kellegi link olemas, võiks siiasamasse teemasse postitada.
Vasta
Lihtne!

1. võta ära aknavänt
2. ukselingi ümber olev plastik, sinna peab kruvikeeraja või millegiga kallale minema. tuleb enda poole tõmmates ära
3. seal on üks polt mis hoiab "sanga" ukse küljes kinni, see keera lahti
4. lükka ukselinki koos korpusega sõidusuunas ja tõmba endapoole. tuleb oma aukudest välja.
5. nüüd lihtsalt kangutad uksepolstrit üles poole. kui varem pole ära võetud siis on päris raske, siis peab jõudu kõvasti näitama.
MB E320 CDI S211 Avantgarde '04
MB 250D W124 facelift '92 OM602.982 2.9 swap
Vasta
(04-11-2012, 04:22 PM)jegesmesh Kirjutas: Lihtne!
...
3. seal on üks polt mis hoiab "sanga" ukse küljes kinni, see keera lahti
...

See üks polt on uksekäepideme ülemises otsas. 10 padruniga saab kallale siis, kui võtta ära sisemise lingi plastkrae - see on nagadega kinni ja üldiselt ei taha elusast peast maha tulla.

Polstri ülestõstmist takistab aknavända võll. Kuid uksepapis olev ava on piisavalt palju suurem, et väike vägivald polstri suhtes võimaldab kogu kupatust tõsta-keerata sedavõrd, et küüned vabanevad ja saab polstri üle võlliotsa keerata.
Vasta
Täna sai auto alla talverehvid, nii et garaaži kevadet ootama ei jää. Järgmisel nädalal on plaanis enne talve veel mootori ja kasti õlivahetused.
Vasta
Elu on liiga lühike, et heal autol lasta garaažis seista. Smile
Vasta
(08-11-2012, 11:18 PM)cornah Kirjutas: Elu on liiga lühike, et heal autol lasta garaažis seista. Smile
Thumbsup

Vasta
Täna sai auto uue kasti- ( http://pood.automaailm.ee/est/autokaubad...uctID=3141) ja mootoriõli ( http://pood.automaailm.ee/est/autokaubad...uctID=3127 ). Olen Carlube õlisid kasutanud ise üle 10 aasta ja pole ühtegi paha sõna öelda. Hea uudis oli see, et kast säras seest vastu nagu uus. Uue õliga käiguvahetus veel veidi sujuvam. Autodoktoris sai vahetatud ka käikude lülitushoova katkine puks.
Vasta
(13-06-2012, 08:12 PM)Priit Kirjutas: -Pihustid uuesti maha võetud ja kontrollitud - kõik OK. Surved silindrites mõõdetud - kõik OK. "Massaažistet" tekitab tõenäoliselt mõni kulunud pumbanukk. Kui viitsimist ja raha leidub, võib huvi pärast pumba testimiseks mõne teisega vahetada. Sõitmist ei sega ja kiiret pole.

On massaažiga seoses uuendusi?
Minu OM606.910 omab sama sümptomit, võibolla tera vähem. Eriti hästi ilmneb kui kast D asendis ja lihtsalt pidur vabastada, siis hakkab auto veerema kuidagi nõk-nõk. Sumpsits ka kuulda see pop-pop hääl ja kaopte all mootor ikka ujub R6 kohta liialt. Nö. massaaž süveneb mootori soojenedes. Samas et mootor käivitub gaasi lisamata ka suure külmaga ideaalselt, st. pole seni kordagi vahele jätnud ega midagi, siis seda pumpa ma päris maha kanda ei tahaks. Üldiselt on asjalikku pumpa nii 100kW vabalthingavale kui ka 108kW turbokale suht keerukas leida.
Kahjuks ei tea ka kedagi kes oleks sama tüüpi pumba lasknud remontida- mis raha eest, kus?
Vasta
Kusjuures peale sissesõitu (peale pihustiotste, keti jms vahetust) on sümptomid praktiliselt kadunud. Kapoti alt on näha, et mootor kergelt ujub, aga salongis ei tunne. Võib-olla on ka uued mootoripadjad (Boge e originaal) peale mõningast sõitu veidi pehmemaks läinud (tugevalt hakkas tunda andma peale patjade vahetust). Mul oli kabiinis tunda just siis, kui käik pargil või neutraalil e ilma koormuseta, käik sees oli OK. Soojalt mootor vaikne. Käima läheb külmalt ka peale pikka (nt paar nädalat) seismist hetkega.

(18-03-2013, 07:33 PM)hannes_s Kirjutas:
(13-06-2012, 08:12 PM)Priit Kirjutas: -Pihustid uuesti maha võetud ja kontrollitud - kõik OK. Surved silindrites mõõdetud - kõik OK. "Massaažistet" tekitab tõenäoliselt mõni kulunud pumbanukk. Kui viitsimist ja raha leidub, võib huvi pärast pumba testimiseks mõne teisega vahetada. Sõitmist ei sega ja kiiret pole.

On massaažiga seoses uuendusi?
Minu OM606.910 omab sama sümptomit, võibolla tera vähem. Eriti hästi ilmneb kui kast D asendis ja lihtsalt pidur vabastada, siis hakkab auto veerema kuidagi nõk-nõk. Sumpsits ka kuulda see pop-pop hääl ja kaopte all mootor ikka ujub R6 kohta liialt. Nö. massaaž süveneb mootori soojenedes. Samas et mootor käivitub gaasi lisamata ka suure külmaga ideaalselt, st. pole seni kordagi vahele jätnud ega midagi, siis seda pumpa ma päris maha kanda ei tahaks. Üldiselt on asjalikku pumpa nii 100kW vabalthingavale kui ka 108kW turbokale suht keerukas leida.
Kahjuks ei tea ka kedagi kes oleks sama tüüpi pumba lasknud remontida- mis raha eest, kus?

Vasta
Täna leidsin üles "automaatkeskluku" põhjuse. Pagasniku luku keskluku vaakuumsilindri tolmukate on üle poole ringi osas katki ja tõmbab silindri aja jooksul sisse. Arvata võib, et seda katet pole eraldi varuosana saada, võib-olla peab uue kasutatud osa otsima. Kui lukk võtmest sulguks, võiks varda lahti ühendada lihtsalt, aga südamik ka ei toimi.

Mootori töö osas on selline tähelepanek, et kui mootor pole päris töösoe või päris külm, siis vahepealsetel temperatuuridel kävitades võib-olla 1 silinder ei tööta korralikult (lonkab osadel käivitustel õrnalt esimese hooga). On kellelgi ideid?
Vasta
Jaa, see on üks selline viga, mis arvatavasti on pumbast, võibolla pihustitest. Madalad surved ma välistaksin.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 200D 1991, W124 - Haasma Haasma 137 70,241 22-12-2023, 10:54 PM
Viimane postitus: Haasma
  w124 E300 TE 4matic andres23 30 26,773 12-01-2022, 10:25 PM
Viimane postitus: andres23
  W124 , E320, 1993 - Eero_S Eero_S 113 117,677 29-04-2020, 01:41 PM
Viimane postitus: Eero_S
  MB w124 V8 ( 4,2 ) - 1992.a andres23 7 6,147 18-07-2019, 10:43 PM
Viimane postitus: andres23
  MB W124 230CE 1990 - Kristo5380 Kristo5380 15 19,155 13-11-2018, 06:09 PM
Viimane postitus: Kristo5380
  MB 200E,1991.a. W124 Helkur 64 62,138 05-01-2018, 01:26 AM
Viimane postitus: kubilius
  MÜÜDUD! MB 260E 1990 W124 - Mike22 Mike22 22 23,248 26-10-2017, 10:54 PM
Viimane postitus: Mike22
  MB 250TD 1991 S124 - Werewolf Werewolf 33 33,369 18-06-2017, 08:52 PM
Viimane postitus: renkss
  MB 230E 1989 W124, sm. pelle sm. pelle 7 8,855 02-03-2016, 09:21 PM
Viimane postitus: Werewolf
  MB E320, 1993, w124 - Ermo Ermo 52 63,606 30-04-2015, 10:52 PM
Viimane postitus: väikemees



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne