Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eelsoendus
#1
Kuna külmakraadid juba päris korralikud, ei taha mu auto enam kuidagi käivituda ja pean seda tegema vähemalt 10 korda enne kui auto käivituda kavatseb. Kõigepealt pean muidugi ootama et eelsoenduse tuli kustuks ja siis alles käivitan.
Ja nüüd olen kuulnud nii üht kui teist...on võimalus, et mitu korda lasengi tulel ära kustuda ja siis alles käivitan auto ja teiselt poolt kuulen, et see pole jällegi hea.
Ei teagi mida siis uskuda.
Tegemist siis diisliga.

Kas keegi oskab ehk midagi tarka öelda.
Vasta
#2
Kõigepealt võiks kontrollida, kas kõik eelsoendusküünlad ikka töökorras on.
Eks pihustid ole ka olulised, et toimuks ikka pihustamine mitte "kusemine".
See mitu korda küünalde lülitamine muidugi lühendab nende eluiga aga samas peavad küünlad kusagil 30 sek. välja kannatama.
See tule kustumine näitab ainult millal oleks aeg starterit kasutada. Tegelikult on küünlad ikka ka pärast tule kustumist töös.
Vasta
#3
(29-01-2012, 04:40 PM)ellyi Kirjutas: ja teiselt poolt kuulen, et see pole jällegi hea.

MIKS ta hea pole, kas nad seda ka räägivad...?

Kui ikka mootor on hõre ja külmaga ise enam piisavalt segu kokku (e. kuumaks) ei suuda suruda, võib muidugi mitu korda eelsüüdet anda...kütab selle jama natukenegi soojemaks.
Loomulikult, küünlad + aku saavad sealjuures kõvasti tappa, aga ikka on odavam küünlaid vahetada kui mootorit remontida, ma arvan.

Teine asi on see, kas sellel klõpsutamisel on mõtet: minu oma (OM603, vanemat tüüpi eelsüütereleega 124) hoiab eelsüüteküünlaid PÄRAST armatuuri tule kustumist veel umbes 23 sekundit taga.
Ehk pärast tule kustumist ootan veel 20 sek ja siis alles käivitan. (kuna paar pihustit "kusevad" ja pole aega saanud vahetada)
Ja nagu mootor on kiiremini käima hakanud, kaob küünaldelt koheselt ka vool. Uuemad, afterglowga releed (vist tekkis d.mersudel 89 ja edasi) toidavad küünlaid pisut ka pärast käivitumist.

Õnneks, aastaarve Sa pole taas maininud, seega "oletamisklubil" tööd küllaga...Eusa_drool

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne