Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kütuse omadustest
#21
Mind ikkagi huvitab, kuhu see teema välja jõuab. Teemas on mitmeid vastakaid arvamusi ja keegi võiks neid ka selgitada.
W123 omanikuks olemisel on kaks varianti - sa oled kas väga rikas või mehaanik.
Vasta
#22
fakt on selles,et solki müüvad meil kõik edasimüüjad,võta üks ja viska teist,mul seisab rivi autosi šveitsist,osadele olen tankinud kohalikku kütet ja osadel oli piisavalt paagis kaasatulnud kütet,et mitte tankida,täna hommikul kui kraadiklaas näitas -26,7 läksin mõnda neist käivitama,et brc.-sse müüki viia,ei käivitundu aga need millesse olin sisse pumbanud kohalikku"talvist"kütust aga šveitsi küttega autod käivitusid suht ilusasti.kindel ka see,et autode mootorid erineva kulumisastmega jne.aga kui suht "soojamaaküttega" auto käivitub ja teine mitte siis vägisi tekib kahtlus,et siin solki müüakse,
isiklikku sõiduvahendit hoian garaašis,igaks juhuks,laps vaja hommikul kooli viia jne.
muideks on mul ka sprinter 2.9 2000.a. millesse valasin sinist ja see käivitub poolest pöördest Smilepool juhuslikult kankust.hetkel jaamast ei julge peale tankida kuna "mine tea äkki ei lähe käima"
ja see jutt,et kõik müüjad ühest tünnist võtavad peab ka paika kuna mul üks tuttav seal tööl,tuleb teise jaemüüja esindaja,tühjendab enda potsikud mahutisse ja autod veavad laiali,tuleb järgmine ja asi kordub.lisandid erinevad,küte sama, leedu solk
Vasta
#23
Ma eeldan, et mahutid ikka eelnevalt puhastatakse enne järgmise partii sisse jõudmist?
W123 omanikuks olemisel on kaks varianti - sa oled kas väga rikas või mehaanik.
Vasta
#24
(03-02-2012, 01:44 AM)estmersbenz Kirjutas: Ma eeldan, et mahutid ikka eelnevalt puhastatakse enne järgmise partii sisse jõudmist?

No kohe kindlasti ei usu sellesse puhastamisse. Ja milleks seda vaja on, kui roostesogane vesi jääb tünni põhja, mitte ei pumbata välja. Siis ei teki mingeid probleeme.
Vasta
#25
Vaat nüüd juba kogemuslikud võimalused teada anda kes ja kust tangib, ning kuidas auto sõidab/käivitub selle külmaga. Enda oma seisab garaazis, tööauto bensiinikas.
Odavalt aga mugavalt - selleks sobib diisel kurbik täiesti.
Vasta
#26
Mul oli probleem ühel korral Statoili bensiin 98-ga. Käivitamisega oli kuidagi jama. Võtsin Olerexist paagi uuesti täis ja probleem kadus!
Vasta
#27
Nonii nüüd saan rääkida jälle Neste Soome talvediislist, autoks 320 CDI ja tankisin Nestes ning 31 vasta 1 oli kraadu minul -22 ja auto ei teinud mitte seda häältki et tahaka hakata mind teenima, sai siis sooja viidud ja mõne aja pärast ei olnud tema ekspluatatsiooniga enam probleeme aga kuna antud vedelik oli paagis lõppemas ja oli vaja midagi peale manustada ja kohale jõudis just venemaa kanistri kaup siis lehter välja, kindad kätte ja sai vedelik sisse valatud. Pealeseda sai sõidetud umbes 200 km. ja siis jäi auto seisma 36 tunniks, täna hommikul 03.02 kraadiklaas minul näitamas -25, ise ei julgenud isegi mõelda et auto tööle saan aga ennäe imet masin käivitus peale küünalde sessiooni hetkega. Niiet küttel ja küttel on ikka vahe küll ja vene kütte kohta ei julge mina küll miskuit paha ütelda, on kuradi libe - määrib hästi ja haiseb ka korralikult.

Edu väänamistel ja starterite piinamisel!
ikka Mersuga, ikka Mersuga, tahan mina oma elupäevad ...
Vasta
#28
Täna õhtul, peale seda, kui 3,0d 80kW oli seisnud 5päeva. Kraadiklaas näitas -27Smirk
Päeval tehtud pilt:
[img][Pilt: 76679-P2030259.JPG][/img]
Häda sunnil oli vaja saada kaubalift käima.
Panin enne, kui üldse proovima hakkasin akulaadija tunniks taha.

Esimene katse: korra eelsüüdet, teisest korrast 5seki ja starterit Eusa_snootyEusa_snooty
Hakkas vaikselt juba tegema sellist häält, et nagu võiks minna. Kuid aku ramm sai otsa.
Vedasin siis SEL-i pealt teise 100/850 aku auto kõrvale ja panin akulaadijagi süsteemi.
Seega oli käivitusvool 1750A. Pluss 12A mängulaadija.

Pärast samasugust protseduuri eelsüütega ja ca minutilist starteripiinamist käivitus.
Mis muidugi ei tähenda et see 20aastat vana ja 350tuhhi sõitnud mootor väga rõõmus selle üle oli.

Küttena olen kasutanud Statoili ja Olerexi. Mingeid lisa-aineid ei kasuta.Filtrid vahetatud, hõõgküünlad kontrollitud.

Edud.
Janek.


Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#29
Sama teema, 300D w124 500000+ kilomeetrit kellal, 23a. vanust, -27 pakast, esimene kord nagu tahaks minna, kaua ei piinanud, ämber kuuma vett mootori peale, uuesti võtit ja käis.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#30
S350 93, spidoka näit ligi 400000, -25 väljas, kaks päeva oli enne seisnud, kohe peale küünla tule kustumist andsin starterit ja plaks käis, ei mingit ketramist ega kahe korra küünla andmist. Reeglina kasutan Nestet.

Eks küsimus on ka alati autos andas ja eks kütus mängib ka suurt rolli.

PS. Küünlad on uued ja kütuse filter on enne talve vahetatud.

Kaido
Vasta
#31
Sai huvi pärast tööloomast Punn ka täna hommikul taas käima pandud. Seisnud oli oma kuus päeva.
Eelsoojendus, starterit ning ca 8 minutit peale alustamist käima ta läkski...
Päris kutupiilu meite disla ei olegi Eusa_dance

Kütus lihtsast, lähimast tanklast, siis Krooningu omast.
Vasta
#32
S124, 300TD, seisnud umbes kuu aega või rohkemgi hanges. Aku peale, küünlaid ja võtit. Kulus umbes 5 sekundit kui käima läks, aga lubama hakkas koheselt. 1 küünal ei tööta. Läbisõit 600 ja 800 tuhande vahel. Temperatuur täna oli -20 kanti...

Tankisin Premiumist
Vasta
#33
(04-02-2012, 07:51 PM)Nustu826 Kirjutas: S124, 300TD, seisnud umbes kuu aega või rohkemgi hanges. Aku peale, küünlaid ja võtit. Kulus umbes 5 sekundit kui käima läks, aga lubama hakkas koheselt. 1 küünal ei tööta. Läbisõit 600 ja 800 tuhande vahel. Temperatuur täna oli -20 kanti...

Tankisin Premiumist

Nu krt. Olen omanud päris mitut "diisel nelja", aga seda ei usu.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#34
Mik ei usu? -20 lähebki korras diisel neli pea kohe käima. Alla -25 tahab juba pikemat meelitamist.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#35
Sellise pakasega on oluline vahe kas täissünt või poolsünt sees.
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#36
Minul eelmine talv C250TD W202 käivitus -25 juures sama kiiresti kui + kraadidega, aga nüüd 2.2 CDI isegi mitte ei luba juba -20ga
MB W202 C250 TD 1997 > MB W210 E220 CDI 2001 > MB W211 E220 CDI 2007 > MB S204 C200 CDI 2013 > MB S205 C220 d 4Matic 2016
K1 SUZUKI GSX-R 750 2001 > KAWASAKI Z900 2020

Vasta
#37
(04-02-2012, 09:34 PM)ReinGSM Kirjutas: Sellise pakasega on oluline vahe kas täissünt või poolsünt sees.

Korraliku aku puhul pole vahet.
Talveautol Patrolil on statoli MINERAAL, ja käivitub ka kuni 30-se pakasega nagu suvel, alla selle juba meelitades.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#38
Aga me pole ikka jõudnud jälile raskendatud külmkäivituse põhjusele/põhjustele või teie meelest peamisele põhjusele. Miks mootor ei käivitu või käivitub raskelt temperatuuridel -15C, -20C, -25C, -30C jne (kuidas kellelgi)??
W123 omanikuks olemisel on kaks varianti - sa oled kas väga rikas või mehaanik.
Vasta
#39
Pole küll teab, mis mehaanik, kuid:
Põhjusieid ja vigu on väga palju, miks konkreetne auto ei käivitu.
1.Mootor: hõõgküünlad, filtrid- nii õhu, kui kütte-, tatistavad pihustid, küttetorustik-õhku saab vahele-
2.Küte: reeglina nii suurte külmadega mängib rolli kett, kust ostate. KUID- peamine viga, mis diislil tehakse- sõidetakse tühja paagiga. Kui sul 10liitrit sooja kütet(tagasivoolust läheb suht soojaks) 70liitrises paagis ja jätad selle kuhugi -30 kätte seisma Eusa_wallEusa_wall- mõelge ise palju sinna paagi sisse kondentsi tekib....
3.Käivitusvool: KORRALIK AKU
4.Iga auto kasutusest olenevad tegurid: mootor kohviks aetud, mis sellest, et ls. vaid 200, hoolduses käidud viimati krt teab millal jne...


See minu nägemus asjast.
Mu isa lausus juba 80-ndatel:"Autot osta jaksab igaüks, kuid vähesed suudavad seda üleval pidada"
Minu arvamus on, et kui auto ei käivitu kuni -30-ga on viga omanikus. Sealt alla juba võib vabandada, et: "SRY MUL DIISEL".

Edud.
Janek.

Eks targemad lisavad oma nägemuse.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#40
(04-02-2012, 10:31 PM)janek126 Kirjutas:
(04-02-2012, 09:34 PM)ReinGSM Kirjutas: Sellise pakasega on oluline vahe kas täissünt või poolsünt sees.

Korraliku aku puhul pole vahet.
Talveautol Patrolil on statoli MINERAAL, ja käivitub ka kuni 30-se pakasega nagu suvel, alla selle juba meelitades.



Janek, võimas aku ei tee õli vedelamaks, vaid starteril on koht, kust pikemalt ja suuremat voolu võtta!
Õlide SAE viskoossusklass ütleb ju, mis temperatuuride vahemikus on antud toode sobilik kasutamiseks. Kui õli on pakasega nagu mesi on ju starteril raskem sellega täidetud mootorit ringi ajada kui vedelama mögaga mootorit. Kas sa jooksed kiiremini ise vee sees, kus suur takistus või mööda rannaliiva? (Aga vees või mees?? Icon_rolleyes)
Kui 10w-40 sees, siis ei peagi traktor praeguse ilmaga käivituma.

[Pilt: 86432-soovituslikud_temperatuurid.JPG]
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  kütuse klap janar5 0 1,443 12-07-2016, 07:34 AM
Viimane postitus: janar5
  kütuse pump? Hydroid 42 26,153 20-05-2008, 09:52 PM
Viimane postitus: Shmel



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne