Teema hinnang:
  • 3Hääli - 3.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W126 300 SEL 1989 (OM606 projekt) - MBW126
[Pilt: 35853-Foto1098.jpg]
Vedru paikneb siis niimoodi. Ei saa aru ka täpselt, milles probleem on. Samas lähemalt uurides on näha, et vedru on tibake pesast väljas.. õõtshoova poole pealt siis. Aga ülevalt ta ka jällegi ei istu korrektselt.

[Pilt: 69828-Foto1069.jpg]
Mootori poolepealt üks pilt. OM603 roolivõimupumbaga ja 280se radiaatoriga, mis on nihutatud paar cm paremale.

Sain kohutava peavalu vaadates juhtmestikku ning mõtted said selleks nädalavahetuseks otsa, et kuhu kõik asjad paigutada ja kust täpsemalt vedada. Niisiis võtsin autot veel paljamaks ja sai roostetõrjet tehtud, et keretööde ajaks poleks asi hullemaks läinud.

[Pilt: 27762-10478341_4347219814332_1230280462_n.jpg]

Pahtlit oli ühel uksel ja ühe tule ümbruses korralikult pandud.
[Pilt: 84665-10449673_4347219894334_743801962_n.jpg]





Kõrvalt siis lammutan varuosadeks ühte punni. Varuosade soovijatel ühendust võtta.
[Pilt: 75242-Foto1102.jpg]
Vasta
Siiani murran pead ja ei saa aru, mis tagasillas selle vedruga toimub.
Sõbrad/tuttavad ka vaatamas käinud. Ainuke lause, mis vastuseks olen saanud, on: "Midagi on valesti" Smoke

Viimased paar kuud töö ja kooliga/praktikaga nii hõivatud olnud, et auto lihtsalt garaažis nukrutsenud ja unarusse jäänud.

Uusi juhtmooduleid ja muid vidinaid üsna palju, mis on vaja kuskile ära mahutada. 126 kapotialune tundub küll suur ja avar aga justkui ikkagi pole asju kuskile paigutada. W210-l originaalis paiknesid kõik ajud seal, kus tavaliselt aku paikneb ja aku oli tagaistme all. Iseenesest oleks mul kordades lihtsam aku kaablid pagassi vedada kui ajude juhtmeid pikendades need salongi jalgade juurde toppida. Aga samas kumbki mõte mulle eriti ei istu.

Tellisin velgede jaoks õiged flantsid ka ära. Kaua ma ikka Fixuse universaale kasutan.. jube jebla on esiteks velgi alla saada ja veljed jäävad nii ainult poltide peale hoidma, mitte keskava peale. Jube kallid olid küll need flantsid, aga vajalik investeering arvestades mu 18" velgi millel on kõrge offset.
Velgedele pole hetkel mõtet eriti suurt rõhku panna kui muu hetkel nkn ei tööta, aga olen mõelnud, et velg jääb maru kitsaks siiski.. 8" ees ja taga. Koopad peaks keretööde käigus ära rullima ja stretchiga ette ca 8-9" ja taha 10" papu alla panema...

Nii vähe on tegelt jäänud, et esimene sõit autoga teha, aga kuidagi ei leia seda aega, et tegeleda. Töökoht 200km kaugusel garaazist. Confused
Eks suvega üritan selle juhtmeteema ära lahendada, viimased üksikud asjad veel külge paigutada ja siis, kui raha koos, keretöödesse. Sain keretööde jaoks hinnapakkumise ka ühest kohast. Alates 3k. Olingi umbes sellise summaga arvestanud, nii et mitte midagi uut. Projektika ostes oli minu jaoks eelarve kuni 5k kogu auto, nüüd prooviks sinna 10-12k ikka ära mahtuda. Arvestades mootor+käigukast, keretööd värvimisega, korralik roostetõrje, madaldusvedrud või olen kaalunud ka coile kuid need kallimad, uus väljalasketorustik koos lõpupütiga, uus kütusetorustik, puksid vahetada ja muud vardad ja pudi-padi, salongi uuesti nahatamine, uus esi- ja tagaklaas, korralik helisüsteem, uued tuled, puit-nahkrool. Kuna autot ehitan täiesti enda jaoks ning üritan vaid parimaid tooteid osta, siis ega ma odavalt valmis autot ei saa. Kui auto liikuma saab, võib öelda et 1/3 tehtud.

Õnneks puhkus kohe tulekul ja siis saab õlle seltsis garaažis pead valutama hakata.. can't wait Unibrow
Hakkasin hiljuti mõtlema, et kui mul signaali ABS-i andurist ei tule kiiruse kohta, siis kas kast üldse tahabki käiku vahetama hakata? Üsna levinud probleem, et kui ABS-i anduriga mingi jama, siis hakkab kast tõrkuma.
Vasta
Miks see aku pagassi viimine nii vastumeelt on? Suht mõistlik lahendus ja peavalu ka vähem. Kas w126 üldse on saada coilovereid? Õhu peale pole mõelnud? Kui tuleb selline rahulik kruiisimis pill siis see oleks päris äge lahendus.
Turbo
Vasta
Ma kogemusi, ega teadmisi ei oma, kuidas see seal peaks olema, kuid esimese asjana tuli mõte, et see vedru ja amort ei käi paralleelselt.
Vasta
Hetkel hakkasin üldse sellele mõtlema, et kas kast hakkab üldse toimetama kui abs-i anduritest signaali ei tule. 126 andurid murdusid mul ära ning ma kahtlen, et need üldse 210 süsteemiga ühilduks.
Variant on hetkel ka garaazist OM603 pump üles otsida ja peale panna. Rohkem ruumi jääb üle ja töökindlam variant ka.
Siis jälle tekib kastiga probleem, mis ei hakka mehaanilise pumbaga tööle. Siis jääb 3 varianti - 722.3 neljakäiguline kast, kasti solenoide hakata hakata ise lülitama (kõlbab ainult ajutiseks variandiks) või võtta üle 500 maksev programmeeritav aju, mida siin foorumis pakuti.

Aku pagasnikusse viimine on väike mure hetkel, ikkagi huvitab see, kas käigukast toimetama hakkab. Kui spido ei tööta, siis pole probleemi, aga kui kast ei tööta..


Vasta
Spido töötab kasti enda andurite pealt, ma arvan et hakkab vahetama aga armatuur jääb piiksuma kuna annab absi ja asri vea.
Vasta
Kas mitte tahhokas ei tööta kasti pealt ja abs-i anduritelt ei tule kiirus? millegipärast nii meelde jäänud kusagilt.
Üks huviline alles eile kirjutas mulle, et tal vahelduva eduga vilgutab ABS'i tuli ja siis tal käike enam ei vaheta kui tuli põleb. Soovitasin nt relee puhtaks teha, et äkki on asi oksiidis kuna andurid olevat ära vahetanud ja ikka jeblas. Nagu aru sain, siis sai relee näppimisega asja tööle jälle.
Vasta
Nii, sobrades vanades piltides, nägin, et isegi õõtsa alla lastes oli vedru kuidagi naljakalt. Berg pakkus, et vb kandurid vahetatud ja valesti keevitatud. Vaadates seda pilti, siis see on täitsa võimalik. Igatahes vedru istub ülevalt poolt liiga ratta suunas. [Pilt: 77333-Foto0975.jpg]
Vasta
Ütleme nii, et otsustasin siiski OM603 meh. pumba kasuks ja õnneks oli pump ka mul olemas. Kuna polnud töötava mootori pealt (kett oli puru läinud), siis pole aimugi, kuidas pumbaga lood on. Pump on 2a mul garaažis seisnud ja sai ta välja otsitud ja puhtaks tehtud. Nüüd vaatangi, kuhu ta viia, et laseks üle vaadata. Tartus on põhimõtteliselt kõik kohad väga maha tehtud ja enam-vähem mainega tundub olevat Oisu Diisel. Mida foorumlased arvavad ja soovitavad?

Võib igaks juhuks mulle juba teist OM603 pumpa pakkuda, samuti süütelukku ja eelsüüteküünalde releed.

[Pilt: 64249-Foto1118.jpg]
Ilusti puhas ja pakitud.
Vasta
(14-07-2014, 12:17 AM)MBW126 Kirjutas: ...
enam-vähem mainega tundub olevat Oisu Diisel. Mida foorumlased arvavad ja soovitavad?
...

Ega valikut ju ole Eestis. Oisu on ainus, kes seda teha mõistab ja reaalselt ka sisse võtab.

Jutumehi on rohkemWink
Vasta
Kuna pumba saan alles järgmine nädal stendi kontrolli viia (Pump 2a seisnud ja polnud töötava mootori pealt.. kett oli mootoril pooleks), siis tegelesin muuga. Otsisin paar tundi Tartus ca 20mm diameetriga salongisoojenduse toru. Lõpuks leidsin K-Rautast Eusa_angel Natuke lõikamist ja olemas. Nüüd kõik lõdvikud paigas. PS, pildil olev koonukas on ajutine lahendus. Originaal õhufiltri korpus katki ja ennem, kui vähe tummisema koonuka koos tuulekanaliga sinna meisterdan, jääb siis see kärakas sinna.
[Pilt: Mercedes-Benz.jpg]

Jään siis OM603 mehaanilise pumba ja 722.6 programmeeritava stand-alone aju variandi juurde.
Uurisin PCS-ist ja sain hinnapakkumise 1200dollarit ehk 890eur Eusa_eh Ei taha sellist summat välja käia. M2rkz siin foorumis kunagi pakkus 510.- eest aga kasutaja on olnud pool aastat mitte aktiivne ja number pole ka enam kasutusel. Uurisin huvi pärast Elbe Engineering'ust, järgmine nädal pidin vastuse saama, kas midagi tema kaudu hea hinnaga saaks, kuigi sügavalt kahtlen selles. Võimalik, et saab, aga mis hinnaga.. Disgust

Käisin Silberis pagassi tuulutusavade ümber oleva plekiosa hinda uurimas. 92.- eur/tk. Tutvuste kaudu saan vast alla kah ja hind polegi nii jube, arvasin hullemat. Eks jääb ka variant ise plekist teha uued tükid, kuid lihtsam ikkagi valmis tükk osta ja kinni keevitada.

Autol olid rattad eelnevalt alt univ. flantsidega, aga ega see variant mulle eriti ei istunud. Taha tellisin 20mm flantsid ja ette said ostetud 15mm. Sai alla sobitatud. Auto on rängalt kõrge hetkel.. ongi originaalis siuke maastur?
[Pilt: Mercedes-Benz.jpg]
[Pilt: 83299-Foto1124.jpg]

You only live once..

W210 2.2d sedaan ja 3.0td varuosad
Vasta
Pane 124 4 käiguline automaat 300E 24 või E320 alt ja tagumine ülekanne mõne V8 bensuka oma. Saadki madala pöörde maanteesõidul ja hulk raha jääb ka alles.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Et siis vabalthingava pump ilma rikastuseta turbo rõhu tõustes?
Kes või mis hakkab turbo hooba liigutama?
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
Veereta natuke ja vaata siis. Tungilt lastes tahab kõrgemal olla.Icon_rolleyes

Kui vajad madaldust, siis mul läksid just riiulisse SEL originaalvedrud, mis minu maitse tarbeks liig madalad olid. Vabapikkus 360 mm.

Kuna Sul on mootor ja kast olemas, siis on tahtmine viiekäiguline alla saada mõistetav. Samas suurusjärgu võrra lihtsam ja odavam oleks Lauri pakutu. Iseasi, kust leida kõrbeülekandega peaülekanne...
Vasta
Kastile aju tellitud ning nädala lõpuks vast peaks kätte saama Eusa_dance
Jäin siis jah tolle kasti juurde, nii mitmeil põhjusel. 5 käiku, turbiini lukustus, elektrooniliselt juhitav ja kast sai juba alla ka pandud.. ega eriti ei viitsi toda ka ära kiskuma hakata Unibrow

Kõrgsurvepump läheb siis W140-lt 3.5TD 110kw pealt. Esialgu jääb pump stockiks, ainult krutiks pumpa peale, et originaal OM606-ga jõu poolest pm sama jääks. Hiljem, kui kere valmis ja tollest "powerist" tüdinenud, siis juba mõtleks suurema fööni ja pumba timmimise peale.



You only live once..

W210 2.2d sedaan ja 3.0td varuosad
Vasta
Kõrvalt siis lammutan varuosadeks ühte punni. Varuosade soovijatel ühendust võtta.
[Pilt: 75242-Foto1102.jpg]
[/quote]

Natuke hilja küsin on, aga mis hinda punnil all olevate velgede eest küsid?
/kui üldse alles on
Vasta
Kõrvalt siis lammutan varuosadeks ühte punni. Varuosade soovijatel ühendust võtta.
[Pilt: 75242-Foto1102.jpg]
[/quote]

Natuke hilja küsin on, aga mis hinda punnil all olevate velgede eest küsid?
/kui üldse alles on
Vasta
Need ju 126-e all.
"Õige" otsinguil
Vasta
Täpselt. Väga hea pakkumise korral olen nõus maha müüma, kuna taha tahaks ideaalis laiemaid papusid, aga... ei saa kurta tegelt. Käib kah hetkel see 8".
You only live once..

W210 2.2d sedaan ja 3.0td varuosad
Vasta
Sain kastile juhtmooduli kätte. Eusa_angel

[Pilt: 25462-Foto1145.jpg]


Just siis, kui kõik hakkab looma, peab midagi nihu minema. Smoke Kõrgsurvepumpa kinni keerates lasi pumba hammakas üle ning mõtisklengi hetkel, et mida edasi teha.

[Pilt: 49475-Foto1144.jpg]

OM604 (pikema juhtmega variant) pumpa vahetades tuli hammakas kindlasti ära fikseerida, sest vastasel juhul ta oleks lihtsalt alla kukkunud. Tollel 606-l pidavat hammakas jääma ise fikseeritud asendisse ja tal nkn pole ruumi kuskile lennata. Hammakas jäi siiski ca 5mm lõtkuga igas suunas ning sellest piisas, et hammasratas liikus kuskil pool pööret paigast. Kett iseenesest ei tohiks olla paigast liikunud, kuid ei saa selles 100% kindel ka olla. Mootorit laiali ei tahaks ka lammutada, sest see oleks kohutav rahaline ja ajaline kahju.. mõttetu lisatöö lihtsalt Crybaby
Loodan, et nii rambo polnud, et ketti kaasa tirisin. Panen pumba peale ära ja eks siis näha ole, kas ajastus on paigast või mitte.

Vahepeal uuriti mu käest hinda, mida ma tahaks tolle pooleli oleva projekti eest. EI OLE MÜÜGIKS!!!

You only live once..

W210 2.2d sedaan ja 3.0td varuosad
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 560SEC W126  90.a. secman 141 138,254 10-02-2024, 12:02 PM
Viimane postitus: nostromo
  W126 500SEL, 1986 - Ester Ester 271 241,656 15-11-2023, 04:24 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz 300 SEL 6,3 1970, w109 - jyrgen20 jyrgen20 31 10,382 03-06-2023, 08:51 AM
Viimane postitus: Karl
  w201 1989.a - Rainiskoop Rainiskoop 313 254,228 20-04-2020, 02:40 AM
Viimane postitus: Rainiskoop
  Mercedes-Benz 500SE W126 Mike22 50 35,578 31-08-2019, 05:31 PM
Viimane postitus: hents99
  MB G320 OM606 722.6 1999 w463 - onuraiu onuraiu 4 3,729 18-07-2019, 06:55 PM
Viimane postitus: Werewolf
  420 (560) SEL 1990 janek126 janek126 253 277,841 07-07-2019, 01:22 AM
Viimane postitus: janek126
  W126 SDL 3,0TD `86 Janek 126 janek126 14 15,182 06-06-2018, 10:40 AM
Viimane postitus: janek126
  Mercedez-Benz E280T Wagon '95 S124 (project OM606) - Alkohoolik Alkohoolik 83 80,936 07-06-2017, 10:36 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  S124 300 TE - v6sa v6sa 55 57,842 06-08-2016, 08:48 AM
Viimane postitus: v6sa



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne