Teema hinnang:
  • 2Hääli - 3.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz 300CE 24V, 1990, w124 - Lahekas
#21
Ei ei, roolivõimu läks ikka see õli, mis seal olema peab. Ja see filter seal sees võis tõesti originaal olla Big Grin Kuid sellele filtrit polnud kell 20 õhtul kuskilt võtta ning hetkel ei torma sellega.
Aga selle õli pärast pole vaja muretseda. Kuna vana õli seal sees oli ikka üsna läbi omadega, siis tuleb kas järgmine nädal või veidi hiljem veel üks õlivahetus.

Auto hetkel Lesvenis. Helistati, et differ kutu. Neil kohe sealt teine pakkuda. Pannakse alla. Peale lõunat vaatame siis, mis lahendusele jõuame.

Edit: Just käisin järgi. Teine differ all, enam ei unda. Nüüd saab hakata muude asjadega tegelema. Sillaosad ja veel mõned nipet-näpet.
Muide, küsimus suurele ringile - tänasest hommikust saadik vilgub mul armatuuris siseringluse nupu tuluke. Pressi siseringluse nuppu, palju tahad, aga vilkumine ei lõppe. Samamoodi ei muutu sooja puhumine, kui muudan soojust külmema-soojema vahel. Ennem muutus. Milles võib viga olla?
E55 AMG
Vasta
#22
Nonii, vastan ise oma küsimusele.
Töölt koju sõitma hakates panin auto käima ning salong suitsu koheselt täis. Kiirelt mootor kinni, kapott üles, sealt ka suitsupahvakas. Aku maha. Silm ei leia midagi. Aku peale, uuesti käima, jälle suitsu. Kiire pilt kapoti alla - aku kõrvalt, tiivapool juhtmete kimp, täiesti hõõgumas. Kiirelt kinni jälle ja aku maha, vähemalt koht teada. Aku maas, sain juhtmetele ligi. Hakkasin näppima, üks juhtmetest läks pooleks. Isoleerisin korralikult otsad kinni, et sama jama enam ei juhtuks. Ei hakanud enam tossu ajama. Siis aga ei tööta enam keskkonsoolis ükski nupp, mis pliidikellade vahel on - esiklaasi puhur täisvõimsusel, EC ja siseringlus. Ühelgi tuluke põlema ei hakka. Temperatuuri rattakesi keera palju tahad, puhub ainult täiega sooja koguaeg. Kas see juhe, mis ära põles, oli siis selle konsooli mingi (toite? Reguleerimis?) juhe? Kas piisab, kui ma ta korralikult ära parandan ning mingi muhviga korralikult kinni katan? Või peaks auto mõne elektriku juurde viima?
Kui elektrik, siis soovitage palun Tallinnas mõnda head elektrikku!
E55 AMG
Vasta
#23
(10-11-2011, 07:11 PM)Lahekas Kirjutas: Nonii, vastan ise oma küsimusele.
Töölt koju sõitma hakates panin auto käima ning salong suitsu koheselt täis. Kiirelt mootor kinni, kapott üles, sealt ka suitsupahvakas. Aku maha. Silm ei leia midagi. Aku peale, uuesti käima, jälle suitsu. Kiire pilt kapoti alla - aku kõrvalt, tiivapool juhtmete kimp, täiesti hõõgumas. Kiirelt kinni jälle ja aku maha, vähemalt koht teada. Aku maas, sain juhtmetele ligi. Hakkasin näppima, üks juhtmetest läks pooleks. Isoleerisin korralikult otsad kinni, et sama jama enam ei juhtuks. Ei hakanud enam tossu ajama. Siis aga ei tööta enam keskkonsoolis ükski nupp, mis pliidikellade vahel on - esiklaasi puhur täisvõimsusel, EC ja siseringlus. Ühelgi tuluke põlema ei hakka. Temperatuuri rattakesi keera palju tahad, puhub ainult täiega sooja koguaeg. Kas see juhe, mis ära põles, oli siis selle konsooli mingi (toite? Reguleerimis?) juhe? Kas piisab, kui ma ta korralikult ära parandan ning mingi muhviga korralikult kinni katan? Või peaks auto mõne elektriku juurde viima?
Kui elektrik, siis soovitage palun Tallinnas mõnda head elektrikku!

Kui ise hakkama mingil põhjusel ei saa ja otsustad elektriku juurde viia, siis näiteks http://www.skival.ee (spetsialiseerunud auto elektritöödele)
Korduvalt käinud erinevatel põhjustel, sealhulgas lasin eelmine sügis oma W124-le paigaldada ka signalisatsiooni ja puldist töötava kesklukustuse. Töö tehti puhtalt ja korralikult, midagi ära ei lõhutud. Tööd teevad 2 nelja-viiekümnendates Eesti meest(vist ka antud firma omanikud), sõbraliku olekuga, käituvad lugupidavalt ja ei suhtu sinusse auto järgi. Hinna saad küsida juba enne töö algust.
Vasta
#24
Suured tänud eastpak! Antud härrad pea, et minu naabrid ja see oleks ideaalne koht. Ma arvan, et viin kohe sinna, ei hakka ise pusima.
E55 AMG
Vasta
#25
Eile sai võetud kätte ning vahetatud ära jahutusvedelik. Ennem pesin muidugi süsteemi läbi ning sai korralikult tühjaks tehtud. Seejärel spidomeetritross uus pandud, mis hakkas ka nüüd ilusasti õigeid kiiruseid näitama. Ning last but not least - käigukastiõli ja filtri vahetus. Algul arvasin, et selle viimasega tuleb kõige rohkem jama, sest juba trafo ringi ajamine, et kasti ning trahvo täiesti tühjaks saada, hirmutas mind ära. Kuid see läks kõik väga libedalt, ning uus õli tõi kastis välja ka varem puudunud elemendi - nimelt 5. käigu Unibrow . Ennem sõitsin maanteel 4. käiguga, pöörded 3000rpm 90km/h pealt.
Homme talvekummid alla ning reedel elektriku juurde lühisesse läinud juhet parandama.

E55 AMG
Vasta
#26
Lühisesse läinud juhtmed sai elektrik parandatud. Küll läks selle peale terve päev, ning väga suur kulutus minu rahakotist!
Miks lühis juhtus - Aku oli kinnitamata ning liikudes retsis ära juhtme isolatsiooni, mistõttu ka teine lühisesse läks. Sulatades üles ka enda lähedal olnud juhtmed. Nüüd kõik toimib nagu peab.
Edasi ootame palgapäeva ning seejärel "uus" esisild.
Listi lisandus veel mootoridiagnostika autole, kuid tõenäoliselt ei saa seda ennem teha, kui gaasiseade on eemaldatud. Kas on targemaid, kes oskavad gaasiseadme kohta paar sõna pajatada. Nimelt kas reguleeritakse mootori kütte-õhu segu ka seoses gaasi kasutamisega?
E55 AMG
Vasta
#27
Täna õhtul tekkis lõpuks vaba aega. Vahetasin välja kõik kaitsmed, mis vähegi närakad tundusid ning käisin ka ülejäänud üle. Juhipoolne tagaaken aga kahjuks endiselt tööle ei hakanud Doubt
Samas reguleerisin käigukastitrossi kapoti alt. Oli teine jube lõdva ning kickdown ei töödanud. Ütleme nii, et ilma õhufiltri kopsiku ning õlifiltri eemaldamist on see igavene h*iamine. Aga sain paar ringi pingsamaks keerata. Tagajärjed lõhkine parem käsi, pöidlal suur vesivill ning töötav kickdown!! Samas tahaks natukesekene veel seda keerata, et veel paremat tulemust saada. Kuid progress seegi! Tuleb lihtsalt oodata käe paranemist.

Samas tahaks lisada paar sõna selle auto kohta. Lugesin hiljuti taaskord läbi Tauno Mõtsi kupee teema ning mis mulle tema mõtetest kummitama jäi ning ise sama arvan, on selle auto raskepärasus. Nimelt on linnas ta natuke raske ning keeruline, harjumist vajav aparaat. Nüüdseks on see juba ära harjutatud. Samas maanteel kiirusel 100km/h teist autot endale ei tahakski. (mitte, et ma seda tegelikult sooviks). Maanteel on see masin kiiruse pealt ikka omas elemendis, ning möödasõidud on klass omaette. Eriti nüüd, kus kickdown ka rakendub Unibrow. Kütte võta ära kõik, mida ette annan ning küsib ka juurde.

Samuti olen tähele pannud, et selle autoga hakatakse tihti valgusfoori taga "plõksima". Aru ma ei mõista sellest. Reeglina nendega kaasa ikka ei lähe, kuid kui järsemalt kohalt ära lähen, siis tihtipeale peab kõrvalreas olev aparaat ikka minust ette saama. Eriti juhul, kui tegemist on noorte juhtidega.

Aga veereme edasi, teeme iga nädalaga selle auto paremaks, ning vast suveks on mul kokku lapitud üks väga korralik kubeEusa_shhh
E55 AMG
Vasta
#28
Ju olid siis poistel neiud autos ,et vajutada tahavad foori taga Smile
Suur unistus on endalgi sama mootoriga kupeed omada, aga seda kunagi hiljem.
Edu
Vasta
#29
Siis on igal teisel, kes mu kõrvale punase taga satub, neiud autos Drool
E55 AMG
Vasta
#30
Minul endal oli täpselt sama asi- et üritati peedistada, kui nähti kupeed. See on mingi kaasliiklejate kompleks vms Eusa_wall
Vasta
#31
(01-12-2011, 09:50 PM)Lahekas Kirjutas: ...
Samas reguleerisin käigukastitrossi kapoti alt. Oli teine jube lõdva ning kickdown ei töödanud.
...

KD jaoks on lüliti pedaali all, mis juhib kastis olevat solenoidi. See lüliti on trossist sõltumatu. Ehk Su autol ei tööta endiselt elektriline KD, trossist allavahetamine nüüd aga küll.

R6 on ikkagi R6Ninja Eriti too 164 kW isendNod
Vasta
#32
Aga asi seegi Unibrow
Millest elektrilise KD mitte töötamine võib põhjustatud olla? Lüliti, juhtmemajandus, midagi käigukastis?
E55 AMG
Vasta
#33
Kiire küsimus. Kas kütusefilter asub põhja all, paagi lähedal?

Probleem nimelt siiski, et üle 4000 pöörde hakkab auto nagu pooma, edasi ei lähe. Vahetab käigu üles, kuni 4000 pöördeni jälle muretu rühkimine, siis jälle hing kinni. Küünlad vahetasin ära. Nüüd proovin puhastada jagajat (või mis iganes ta nimi on sel mootoril) ning vahetada kütusefilter. Ma loodan, et sellest saab abi...
E55 AMG
Vasta
#34
Nüüd mõnda aega siis "kahevärviline"
[Pilt: 32535-2011-12-15_12.30.00.jpg]

Põhjuseks siis eelmise omaniku kobakäpasus. Nimelt on auto üle elanud avarii kõrvalistuja poolsesse esimesse nurka. Muidu oli nagu enam vähem kõik seal, kuid juba alguses stange istus vildakalt ning oli altpoolt kaabli "nipukatega" parandatud. Stange kinnitused olid kõverad ning ei saanudki korralikult stanget hoida.
Üleeile aga Õismäe kuumaastikut külastades otsustas stange alla anda ning end maha visata.
Sain siis teise korraliku stange, mis küll pole sama värvi, kuid istub väga viisakalt ette. Millalgi läheb värvimisse.
E55 AMG
Vasta
#35
Tahaks nüüd küsida targematelt nõu - auto käimine on konarlik. Vahepeal suri lausa iga risti peal välja. Segu on rikas. Vahepeal taob sumpsist pauke välja. Sai proovitud puhastada jagajat, küünlaid, küünlajuhtmeid kontrollitud, igasugu kaitsmed, pistikuid, ajut, ülepingereleed. Hiljem võtsin maha mootori temp anduri, enam välja ei surnud. Kuid tühikäigupöörded jäid madalaks ning tühikäigul väriseb kogu auto. Siis panin uue temp anduri, absoluutselt mitte midagi ei muutunud. Töötab samamoodi nagu ilma mootori temp andurita.
Pakkuge veel variante.. ma ei tahaks uskuda, et gaasiseade nüüd saabunud talvega seda pulli tegema hakkas...
E55 AMG
Vasta
#36
Sama jama nii gaasi kui bensuga?

Kui segu on rikas, siis ei tasu probleemi süütest otsida...

Speedsteri Hannes aitab kindlasti, Lesven saab vast veale jälile, foorumikasutaja Stihl võiks heal päeval (kui tal on pooleliolevad tööd tehtud ja uut ei viitsi ette võtta) abiks olla...

Kas külmkäivituspihustilt juhtme mahavõtmine teeb asja paremaks või halvemaks?
Vasta
#37
Sama jama nii gaasiga kui bensuga jah. Kusjuures, kui jama tekkis, proovisin esmakordselt seda gaasiseadme lülitit näppida. Täitsa töötab ja gaasi seeski, kuid erksuse vahe on märgatav bensuka kasuks.

Külmkäivituspihustil ei proovinud juhet maha võtta. Homme sõidan puhkuselt tagasi Tallinna, pöördun kohe speedsterisse.
Just lugesin Sinu lauset ühes teises teemas: "...ja siis hakkab pihta, ei käi korralikult..." Eusa_angel
E55 AMG
Vasta
#38
Mõõda testriga, kas drosselklapi asendi andur töötab korrektselt.

Kinnises asendis lühistab keskmise ja kummagi äärmise klemmi, täitsa lahtises asendis keskmise ja äärmise klemmi (pead ise proovima, kumb on äärmine on mis reziimi jaoks).

Mul on olnud mitu juhust, kui seesama andur on läbi ja mootor ei saa aru, et ta peab olema tühikäigu reziimis.

Selline lihtne asi, mida kontrollida. Ma olen 4-5 andurit paari aasta jooksul välja vahetanud. Pole küll palju neid juhuseid, aga tasuks kontrollida.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#39
Tänud kõigile pakkumiste eest, niimoodi kogemusi jagades targemakski saab.

Aga seekord süüdi lambda andur. Speedsteri Hannes pani käed külge ja mõõtis ning kruttis asju. Praegu ühendas lambda lahti, ostsin juba uue, kuid ootan võimalust kuskil auto alla pääseda ja see ära vahetada. Kutsus veel tagasi, kui lambda ühendatud, et paneme selle suksu täpselt õigesti käimaUnibrow

Suured kiitused Hannese suunas ja sügav kummardus ka mõnusa jutuajamise eest!
E55 AMG
Vasta
#40
Üle pika aja mõni kommentaar. Suksu viib mind edasi igapäevaselt. Külmade ilmadega suutis küll kütusekulu juba isa V8 ameeriklast meenutada, kuid kohale viis alati. Nii kui sulaks läks, kukkus kulu kolinal.

Samas avastasin ka mõned vead veel:
Peale mõnepäevast seismist, veab aku väga hädiselt. Aku on korralik! Paar korda on tarvis olnud ka krokodillidega abistada. Tarbimine on taga. Üks oli esimene salongituli. Selle ühendasin lahti, kuid endiselt. Tuleb tester akule lüüa ja kaitsmeid välja võtma hakata.

Teiseks asjaks, lekib jahutusvedeliku vaikselt. Tilgub maha. Üks lohv, mis märg oli tsirkulatsioonipumba kõrval, sai uued voolikuklambrid, kuid endiselt on väike loik maas. Ma loodan ainult, et veepump väsimusemärke ei näitaEusa_doh

ASD lakkas töötamast. Õli on, ABS töötab. Ei oska midagi arvata. Tuli ka enam käima pannes põlema ei lähe.

Positiivse külje pealt: esisild on korda tehtud ja helitehnika parandamine tuleb kohe ette. Nahka sai hooldusvahendiga kaks korda üle käidud. Läks pehmemaks ning ilusamaks. Samas on ka istmetel juba mõned praod (mitte läbivad). Kas on ka aineid, mis neid pragusi kaotavad? Kingaviksi meetodeid oma autol ei sooviks kasutada.

Kõik vead on kõrvaldatavad, kuid kortermaja ees on veidi ebamugav neid probleeme lahendatud, ning garaaži kasutamiseks pole kas aega või viitsimist.

Muidu rahul, kui saaks ainult praeguste ilmadega seda jõudu ka rakendada. Tuleb õiget kevadet ootama jääda Eusa_angel
E55 AMG
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Brick W124, 250D, 1991 - Manifesto Manifesto 19 1,475 09-03-2024, 11:30 PM
Viimane postitus: Manifesto
  Mercedes-Benz 230CE 1990a Ramiak8 37 2,726 13-11-2023, 07:09 PM
Viimane postitus: Ramiak8
Photo Mercedes-Benz E270CDi, 2000, w210 - W202 W202 2 284 05-11-2023, 11:04 PM
Viimane postitus: Laur
  Mercedes-Benz E270 CDI, 2001, s210 - kodutu kodutu 6 948 27-03-2023, 11:32 AM
Viimane postitus: kodutu
  Mercedes-Benz E280 4MATIC, 2007, W211 - JanisL JanisL 103 106,747 24-03-2023, 05:52 PM
Viimane postitus: JanisL
  W124 300D - M104 Turbo swap 1989 - Paul Paul 1 704 09-02-2023, 06:08 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz, Vito, 2017, W447 - BoxBox.com BoxBox.com 17 2,033 20-01-2023, 03:47 PM
Viimane postitus: Alr77
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 94,002 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit
  560 SE, 1990, W126 - Sm. Västrik Sm. Västrik 86 79,288 05-11-2022, 11:43 AM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  Mercedes-Benz 350 SL, 2003, R230 - Kalla Kalla 0 534 25-10-2022, 08:24 PM
Viimane postitus: Kalla



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne