Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nii nimetatud hiinakad (naast rehvid)
#21
Kui keegi endale hiinakaid paneb alla siis ma ei saa aru milleks üldse auto soetada..
Vasta
#22
Milleks muud kui on olemas maailma parimaks naastrehviks tunnistatud NOKIAN HAKKAPELIITTA 7Eusa_angel Nõus Janekiga et korralik naastrehv odavaim elukindlustus.
Vasta
#23
(03-01-2012, 10:37 PM)nostromo Kirjutas: Nõus Janekiga et korralik naastrehv odavaim elukindlustus.

Tsiteeri korralikult - naastrehvist ei olnud juttu.Eusa_naughty Korralik talverehv on igal juhul mõistlik ja meie talves vajalik ettevaatusabinõu. Umbes, nagu puksiirköis, lukusula ja abivoolukrokod.

Naast või lamell - rohkem vajaduse ja eelistuse küsimus.

Mis aga paljuhaibitud HP2te puutub, siis minu arvates on elu edasi läinud ja neid eeskujulikke mudarehve tavaliikluses kasutada enam ei taha... Kruusal ja maastikul on küll asjaks.Thumbsup Mürisevad meeletult ja kiilasjääl peavad ainult naastud. HP7 kohta on kuulda palju kurtmist omaduste "ebasümmeetrilisuse" kohta. Ehk ühe auto all toimib hästi, teise all (peamiselt esiveolised kerged käkerdised) mitte nii hästi, kaotades pidamise äkki. Mine ja võta kinni...

UG500 puhul häiris külgsuunaline ebakindlus. Pidamine ju ei kadunudki, kuid rehv oli vedel - umbes, nagu CVC3 selle vahega, et pikisuunas oli pidamine oluliselt "jäigem", mistõttu kerge küljelevajumine kurvides tuli üllatusena. Autoks oli Peugeot 406 ja rehv oli uus. Tõsi, mitte Extreme...

Eelmisel nädalal sai proovitud Nankangi naelu Transiti all. Müra oli meeletu, pidamine kruusal hea ja asfaldil ootuspäraselt "kandiline". Libedat siis veel ei olnud. Täna hommikul juhtusin sama kodanikuga vestlema - ta oli üsna pahane rehvide rabeda olemuse üle. Pidamine kaduvat äkki ja kord libisev rehv ei olevat enam üldse juhitav...

Ehk teemasse tagasi - ma võtaks küll enne kodumaise taastatud tsõõri kui hiinaka...
Vasta
#24
Ühtepidi odav elukindlustus, aga kui nüüd väga palju seda reklaamida, siis mõnedele võib jääda mulje, et ostan kalleimad rehvid ja oskused tulevad iseenesest.
Ühesõnaga kõike asju poest rahapaki eest siiski ei saa.

Kiilasjääl ei ole eriti vahet, mis rehv all on, pidamine sõltub aeglasest suunamuutusest.
Endal probleeme olnud põhiliselt kohaltvõtuga. Kas tingitud kehvast rehvist või millestki muust (tihend rooli ja istme vahel), pigem viimasest.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#25
(04-01-2012, 09:50 AM)v6sa Kirjutas:
(03-01-2012, 10:37 PM)nostromo Kirjutas: Nõus Janekiga et korralik naastrehv odavaim elukindlustus.



Naast või lamell - rohkem vajaduse ja eelistuse küsimus.

Mis aga paljuhaibitud HP2te puutub, siis minu arvates on elu edasi läinud ja neid eeskujulikke mudarehve tavaliikluses kasutada enam ei taha... Kruusal ja maastikul on küll asjaks.Thumbsup Mürisevad meeletult ja kiilasjääl peavad ainult naastud. HP7 kohta on kuulda palju kurtmist omaduste "ebasümmeetrilisuse" kohta. Ehk ühe auto all toimib hästi, teise all (peamiselt esiveolised kerged käkerdised) mitte nii hästi, kaotades pidamise äkki. Mine ja võta kinni...

Ehk teemasse tagasi - ma võtaks küll enne kodumaise taastatud tsõõri kui hiinaka...

Ajad segamini HP1 ga. Need olid kandilise mustriga. 2-d välisel vaatlusel 7-ga sarnane.
Kindlasti võtta kodumaine, mitte hiinakas, kui üldse minna taastatud rehvi peale välja. Kuna meie tootjad ikkagi on võtnud õpetust soomlastelt, kes ikka on ju parimad sellel alal.

Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#26
(04-01-2012, 10:44 AM)janek126 Kirjutas: ...
Ajad segamini HP1 ga. Need olid kandilise mustriga. 2-d välisel vaatlusel 7-ga sarnane.
Kindlasti võtta kodumaine, mitte hiinakas, kui üldse minna taastatud rehvi peale välja. Kuna meie tootjad ikkagi on võtnud õpetust soomlastelt, kes ikka on ju parimad sellel alal.

Ei aja - plokkmustriga HP1 ei evi mingit olulist veovõinet mujal, kui karmides kivides.Eusa_snooty HP2 on suundmustriga, kuid olematute lamellidega. HP4 on juba hea - lamellitud plokid, suundmuster ja monoliitne naastupesa. HP7-l on naastupesa väiksevõitu ja kurdetakse naastude kergema väljatuleku üle...

Samas, täiesti teisejärguline teema. Kui on all talverehv, siis on hästiIcon_razz
Vasta
#27
Muide, tundub irooniana aga olen juba teisele mersule Masteri naelad alla pannud. Ei anna võrreldagi mingi pool-tipp-talverehviga.
Masteri talverehvi kvaliteet on ikka väga heaks läinud.
C klassi universaalil olid kasutuses Continetal WinterViking Contact5 ja peaks ütlema et täielik jama lamell. Istusin pidevalt kinni.
See pole reklaamina mõeldud aga Master on ikka väga tasemele jõudnud, just kummisegu poolest.
Bavarian Motor Works - not for me
Vasta
#28
(14-01-2012, 09:02 PM)junn Kirjutas: ...
C klassi universaalil olid kasutuses Continetal WinterViking Contact5 ja peaks ütlema et täielik jama lamell. Istusin pidevalt kinni.
See pole reklaamina mõeldud aga Master on ikka väga tasemele jõudnud, just kummisegu poolest.

Palju seda mustrit ka oli? 4 mm ei ole talvrehv enam! Samas on CVC5 peale üksjagu kurtmist olnud - pidavat olema kehvem, kui CVC3. Minul reaalne võrdluskogemus sama auto all puudub. Esiveolise käkerdise all oli küll kehvem, kui S124 allRetard Samas Michelini selle talve lamell on tuntavalt parema veovõimega, kui CVC3, kuid veidi kehvema külgpidamisega. Ning pidamise kadumine toimub äkki, puudub CVC3e varane hoiatus ja lineaarne käitumine.Eusa_doh

Olekski väga imelik, kui hea pidamisega mustriga ning värske naastrehv oleks sama või kehvem, kui keskpärane (seda ka TM rehvitesti andmetel) lamellrehv.Paranoid
Vasta
#29
(15-01-2012, 11:58 AM)v6sa Kirjutas: Palju seda mustrit ka oli? 4 mm ei ole talvrehv enam! Samas on CVC5 peale üksjagu kurtmist olnud - pidavat olema kehvem, kui CVC3. Minul reaalne võrdluskogemus sama auto all puudub. Esiveolise käkerdise all oli küll kehvem, kui S124 allRetard Samas Michelini selle talve lamell on tuntavalt parema veovõimega, kui CVC3, kuid veidi kehvema külgpidamisega. Ning pidamise kadumine toimub äkki, puudub CVC3e varane hoiatus ja lineaarne käitumine.Eusa_doh

Olekski väga imelik, kui hea pidamisega mustriga ning värske naastrehv oleks sama või kehvem, kui keskpärane (seda ka TM rehvitesti andmetel) lamellrehv.Paranoid

Mis seal salata, tegemist oli tuttuue rehviga Smile Enne seda olid Michelin X-ice lamellid ja need olid suts paremad aga siiski suht jamad, Master pole sugugi kehvem kui mõni brändi naelrehv, peab vaid rehvimüra suhtes silma kinni pigistama Wink

Bavarian Motor Works - not for me
Vasta
#30
Mina sõidan ka talvel Masteritega, nordic 3 oli vist. Tõesti on üllatavalt hea pidamisega rehvid, müra mind ei häiri.
Vasta
#31
See teema muutub kohe varsti jälle aktuaalseks, teen algust:

Mida kogenumad neist kolmest eelistaks (hiinakaid ei taha):

GISLAVED NORD FROST 5
GOODYEAR ULTRAGRIP 500
GOODYEAR ULTRAGRIP EXTREME

Autoks tagaveoline toyota Smile sõidab talvel sama "hästi" kui Mercedes-Benz...
Vasta
#32
(18-09-2012, 09:46 AM)voodoo Kirjutas: ...
GOODYEAR ULTRAGRIP EXTREME

Autoks tagaveoline toyota Smile sõidab talvel sama "hästi" kui Mercedes-Benz...

Mina võtaks neist kolmest UGE. Kahtlaselt palju on rahulolevaid kasutajaid...

MB sõidab talvel väga hästi, kui vähegi rehvil pidamist on. Kulunud pastelt ei andesta, kuid seda ei andesta tegelikult ka paljuülistet esivedune.
Lihtsalt võtted peavad vastavad olema ja nii palju peab mõistust olema, et ei roni võimatusse kohta.
Vasta
#33
Extreme neist ka kõige uuem mudel ju.
UG 500 tootmine lõpetati vist 2009
NF 5 eelmine hooaeg oli viimane.

Rehvitööstus areneb nii kiiresti, et pea-aegu iga hooaeg tuleb midagi uut.
Ja reeglina iga uus mudel on ikka mingi omaduse poolest eelmisest parem.

Ise olen aru saanud, et isegi tootmisest maas olevad tipptootja uus rehv on hea valik.
126-l talvekas UG 500- pole paha. Ütleks isegi, et päris hea...
Kunagi olid Nokia HP 5-d müügihitt, neidki saab hetkel päris suures mõõduvalikus. Ja kuna tootmisaastad jäävad sinna 2-3aasta tagusesse aega, siis ka päris hea hinnaga.

Kui nüüd võrrelda meil saadavaid kasutatuid (5-6mm ja max 60% naaste) ja uusi hiinakaid või protirehve, siis mina kalduksin kindlasti hiinakate suunas, sest uus rehv on ikka uus rehv. Tean, et kummisegu ja naastud on teab mis üle-eelmise põlvkonna mudelilt kopeeritud, kuid üks talv sõidad nendega kindlasti julgemalt, kui juustuks ajatud kasutatuga. Muidugi liigub turul ka ülikorralikke kastutatuid, kuid nende hind on juba nii laes, et siis on juba mõte ca 100raha jooksu pealt juurde panna ja osta uued margirehvid koos garantiiga.

TALVEREHV ON KÕIGE ODAVAM ELUKINDLUSTUS.

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#34
(18-09-2012, 11:53 AM)v6sa Kirjutas: ...
MB sõidab talvel väga hästi, kui vähegi rehvil pidamist on. Kulunud pastelt ei andesta, kuid seda ei andesta tegelikult ka paljuülistet esivedune.

Tagaveolise suur pluss libedaga on minu arvates see, et auto hoiatab libedusest õigel ajal (st jääb piisavalt aega oma juhtimisvõtteid muuta). Ka naisele hakkas just tagaveoline sellepärast meeldima.

Vasta
#35
Sellele tagaveolisele Toyotale käivad hiinakad küll. Piisavalt juhtimisabisi peal, mis mõistliku kiiruse juures peaks tagama suhteliselt ohutu sõidu.
Vasta
#36
Nüüd saan kõvasti pikki pead siin foorumis ilmselt aga olen sõitnud paljude mersudega talvel ning TA EI OLE hea talveauto. Rehvid on olnud igakord korralikud. C200'ga sõitsin kolm talve ja muud ei teind, kui aint istusin kinni. Lexus on veidi parem. Paremat tagaveolist autot kui Cadillac STS pole kohanud (difrilukk) - sõidab nagu tank kõigest läbi, juhitavus wheelspini ajal ka super, ei hakka teatud momendil rattad üksteisele vastu töötama ning auto liikumine on laias laastus sirgjooneline. Mersuga olen ikka igasugustest ebaloogilistest asenditest spinni pannud. Esiveoline toyota auris hämmastas mind samuti - lamelliga ja ainult siduriga kõksutades (diisel 2,2) käisid rattad nagu aeglustiga ja sumpas igaltpoolt läbi - kiskus minu ka veel välja. Tagavedudest bemm tundub ka asjalikum olevat, ma ei tea miks... Mersul oli põhiteema see, et ratas mis oli augus käis tühja ja see ratas, mis oli ilusti sileda maa peal ning all polnud pinnas täitsa jääks lastud, lihtsalt seisis. Aga see on rohkem autoteema kui rehviteema...



Kiikan siis UGE poole.
Vasta
#37
(21-09-2012, 03:53 PM)voodoo Kirjutas: Nüüd saan kõvasti pikki pead siin foorumis ilmselt aga olen sõitnud paljude mersudega talvel ning TA EI OLE hea talveauto.
...

Mercedes-Benz võib olla väga hea talveauto, kui see on nelivedune ja tehniliselt korras.Eusa_naughty

Kõik lahtise difriga ühevedused nõuavad ajudega juhti ja viisakat talverehvi. Loll ja ihne istubki igas augus kinni või näitab kardaanile Linnuteed eurokraavist...

ASDblokiga W124 ronib sigahästi, kuid sama hästi ajab pöördel külje ette...

Selles mõttes on õige, et tühi sedaankerega tagavedune on nõudlik auto. Universaal on parema kaalujaotuse tõttu lihtsamalt juhitav ja parema läbivusega. Seda vaid seni, kuni füüsikaseadused vastu töötama hakkavad. Siis ei aita ükski rehv - maandud dünaamikavalemitega määratavasse kohta. Mida parem rehv, seda suuremalt kiiruselt käest läheb ja kaugemale võssa maandud...Ninja
Vasta
#38
Enda eelmine W124 manuaal + Gislaved NF3 naastrehvid + paak reeglina pigem täis ja ka pagasnik talvel mitte tühi - ei olnud auto ebaloogilisusega muret. Pigem vastupidi, et lased meelega libisema ja auto ajab end nagu iseenesest jälle otseks tagasi. Elektroonilistest abimeestest pole ka siiani puudust tundnud (pigem häda neist, kui tingimused järsult muutuvad, nt vaja kiirelt gaasi anda, aga "abiline" võtab pöörded maha ja lõpetadki põllul). Mis puudutab kinni jäämist, siis tühja paagi ja pagassiga võib see tõesti juhtuda, aga manuaali puhul siiski mitte väga lihtsalt (automaadiga talvekogemus MB-ga puudub).

(21-09-2012, 03:53 PM)voodoo Kirjutas: Nüüd saan kõvasti pikki pead siin foorumis ilmselt aga olen sõitnud paljude mersudega talvel ning TA EI OLE hea talveauto. Rehvid on olnud igakord korralikud. C200'ga sõitsin kolm talve ja muud ei teind, kui aint istusin kinni. Lexus on veidi parem. Paremat tagaveolist autot kui Cadillac STS pole kohanud (difrilukk) - sõidab nagu tank kõigest läbi, juhitavus wheelspini ajal ka super, ei hakka teatud momendil rattad üksteisele vastu töötama ning auto liikumine on laias laastus sirgjooneline. Mersuga olen ikka igasugustest ebaloogilistest asenditest spinni pannud. Esiveoline toyota auris hämmastas mind samuti - lamelliga ja ainult siduriga kõksutades (diisel 2,2) käisid rattad nagu aeglustiga ja sumpas igaltpoolt läbi - kiskus minu ka veel välja. Tagavedudest bemm tundub ka asjalikum olevat, ma ei tea miks... Mersul oli põhiteema see, et ratas mis oli augus käis tühja ja see ratas, mis oli ilusti sileda maa peal ning all polnud pinnas täitsa jääks lastud, lihtsalt seisis. Aga see on rohkem autoteema kui rehviteema...



Kiikan siis UGE poole.

Vasta
#39
Viimased kaks postitust räägivad veidi vanematest mudelitest. Nende puhul ma täitsa usun, et nii suurt probleemi pole. Minu kogemused põhinevad w203, w211 ning w... mis ta oligi, s-klass Smile Kõik enam-vähem sama aasta väljalasked. Manuaaliga kusjuures proovinud pole.
Vasta
#40
Seni kuni mina olen mersuga sõitnud olen kinni jäänud vaid kahel korral ja seda ka vaid omast lollusest. Ja läbisõit ikkagi aastas 60-70 tuhhi. Lisaks on mul avandgardi vedrud mis tähendab seda, et kui kuskil miski astra teed rajab siis mina pidin sahana oma esipamperit kasutama.
Paljas auto all olev rehv ikka ei aita. Ise peab ikka samuti vaatama kuidas sõita.
Olen näinud küll kuidas lumes gaasi tallatakse, et äkki läheb.
Rehvideks enamus ajast talvel Masteri protid.
Kurjajuur
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  W221 4matic ja rehvid. Ain_V 7 4,873 26-02-2017, 09:45 PM
Viimane postitus: Rolz
  215/65/R15 rehvid W210 all? Uku 4 3,977 05-02-2017, 11:31 AM
Viimane postitus: Laur
  Kas nii võib!Kiire Wots 15 10,658 18-06-2006, 05:05 PM
Viimane postitus: Leps615



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne