Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otsing - foorum.clubmb.ee/otsing
#1
Shocked 
Tere tere mersupere!

Kunagi ammu sai üks võimas otsingu moodul loodud enda isiklikule projektile. Kahjuks ma seda projekti kunagi ei avalikustanud ning moodul jäi kasutamata Sad

Kuna ma ise foorumi otsingu fänn ei ole, siis tegin enda originaalse idee peale tuginedes foorumile standalone otsingu.
foorum.clubmb.ee/otsing

Idee on selles, et teostatakse päring "posts" tabelile ainult juhul, kui kasutajanimi, pealkiri või postituse tekst klapitakse sinu päringuga. Siis tehakse nende parameetrite põhjal asjakohasuse (relevance) marker, millele lisatakse kuupäeva toore parameeter (unixtimestamp). Siis sorteeritakse kogu see nimekiri ära ning kuvtatakse. Ehk siis kui meil on kaks postitust, kus asjakohasuse arv on sama,kuvatakse neist kõige hilisem postitus.

Kuna postitusi on palju (vähemalt hetke seisuga on 113 804 tk), siis on ka loomulikult asja kiirus ning serveri ressursside hoidmine väga tähtis. Antud süsteem kasutab tarka päringute koostamise süsteemi, mis vähendab andmebaasi koormust. Lisaks sellele kasutab süsteem vahemälu (cache). Vahemälu salvestab su otsingu tulemused ning säilitab need 10min. See on hea, kui näiteks kõigepealt laed tulemused ning siis vaatad neid üle mitme lehekülje.

Teoorias on asi väga lihtne, kuid paraku ei ole ükski süsteem 100% kindel, seega kasutage seda omal vastutusele. Muidugi ütlen ära, et selle süsteemiga pole mitte mingil moel võimalik enda arvutit, foorumi andmebaasi või serverit kahjustada.. Kuid andmete korrektsusele ma pead panti anda ei tahaks Big Grin

Kui mingeid vigu või küsimusi esineb, siis andke siin teemas selles märku ja ma vastan neile kohe, kui silm peale satub Smile
Vasta
#2
Hea ju kui olemas erinevatel põhimõtetel toimivad otsingud.
Foorumi enda otsinguga on mulle mõistmatuks jäänud, kuidas leida üles konkreetne postitus mitte viide teemale.

Näiteks:
Kasutaja Defekt praegune W116 mers. Mäletan, et lisasin kunagi selle masina "Huvitavad Mersud müügis" rubriiki.

Kirjutan otsisõnaks W116 ja kõrval olevasse otsi kasutajat kasti panen ReinGSM. Tulemus: tulevad teemad kuhu olen W116 kirjutanud. Huvitavate mersude teema on aga väga pikk ja selle peale lähheb tükk aega, et ma selle mitte eriti uue postituse üles leiaks. Icon_mad

Kuidas sinu otsinguga see kergemini leida?
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#3
Teoorias on nüüd nii, et kuna sul on teada 1) kes postitas, 2) kuhu postitas ning 3) mida postitas. See on hea, kuna just nendest lahtritest otsitakse ja mida täpsem termin on, seda parem:
http://foorum.clubmb.ee/otsing/?query=Re...C%C3%BCgis

Kõige viimane link tundub olevat see, mida otsid Smile

Pm asi vajab veel lihvi.. Panen asjakohasuse numbri kuhugi, siis saavad kõik seda ise jälgida. Sest antud otsinguga võiks asi tagurpidi järjestusega täitsa ollaTongue
Vasta
#4
Yep.. krsort(); oli viga, seega nüüd peaks otsing palju täpsem olema.
Vasta
#5
Ahh pagan, foorumi otsinguga oli mu enda tähelepanematuse viga Icon_redface , allpool jäi märkamata koht:

Esitusvalikud
Näita tulemustes: teemasid või postitusi

Postituse valikuga läheb kenasti õigesse kohta Icon_cool
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#6
Tundub, et otsing töötab suhteliselt hästi. Tahaks veel arvamusi kuulda ja kui asi on kindel, et selline võimalus on OK. Siis hakkan sinna lisavõimalusi lisama.
Minu idee on selline, et paneks "tabid" nagu: Varuosad, Sõidukite turg, DIY, Foorumlaste sõidukid.
Vasta
#7
Kas midagi on muudetud?

Otsing B1 on kuidagi juhmiks muutunud... Foorumi enda otsing annab rohkem tulemusi.
Vasta
#8
Asi töötab päris hästi isegi aga paar asja võiks paremad olla
Nagu näiteks:

Et saad lisada Postitus Aasta[1] - Postitus Aasta[2] ehk siis nagu 2010 - 2011 või kui soovid ainult kindla aasta postitusi leida siis sorteerida näiteks postitatud aja järgi need.

Samas võiks panna eraldi tabi "Kasutajad" kirjutad kasutajanime sisse viskab automaatselt querytud kasutaja peale pole raske eriti teostada.

Kõik hetkel ei tule midagi paremat pähe!

Kalx.
Vasta
#9
Eks ma millalgi kui aega leian arendan edasi. Ajalisi ning kasutajate postitusi leiab kiiremini foorumi enda otsinguga. Otsing B1 idee oli selles, et ühe queryga leida võimalikult täpse matchi ehk siis koostada tähtsuse-protsent. Seda siis mitme erineva postituse parameetri järgi. Minu mäletamist mööda oli kasutajanimi ka sinna lisatud. Ehk kui otsid "harry avantgarde", peaks ta minu auto teema esimeseks viskama.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
Thumbs Up Pildipark - pildipark.clubmb.ee Harry 37 72,083 28-05-2020, 11:37 PM
Viimane postitus: nostromo
Exclamation Mobiilne foorum.clubmb.ee Harry 11 28,193 05-09-2013, 07:15 PM
Viimane postitus: jegesmesh
Exclamation Reklaamist clubmb.ee's Harry 0 9,282 29-07-2013, 02:15 PM
Viimane postitus: Harry
Thumbs Up Galerii - galerii.clubmb.ee Harry 3 16,824 12-06-2012, 03:24 PM
Viimane postitus: Harry
  Foorum uuel aadressil ja uues serveris indrek 29 24,035 27-02-2009, 05:37 PM
Viimane postitus: hents99
  Vene-keelne MB foorum indrek 5 11,430 30-06-2006, 08:14 PM
Viimane postitus: Aleksis
  Uus foorum valmimisel indrek 15 19,521 19-03-2006, 11:47 PM
Viimane postitus: Heinar



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne