Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes-Benz 500 SEC, 1990, w126 - taaniel
#1
Kõik sai alguse soovist osta 3,2 SL, kuniks vend mainis, et plaanib oma SECi müüa...
Edasises on süüdi suuresti V8, veelgi suuremalt Karl ning soov auto oma hoovi jätta.

Toodetud on auto 1989, esmane reg 04.01.1990 ja esmane reg. Eestis 01.04.2010. Ma täpset legendi ei mäleta, aga vist enne kui vennale auto Elvast tõime, oli ta olnud Eestis ca 2 aastat ja terve selle aja seisnud. Esmane ülevaatus ja arvelevõtmine toimus Tartus.

Tehases veeres auto välja tumerohelisena, Eestis ca poolteist aastat tagasi on mustaks värvitud. Beezh nahksisu ja must metallikvärv on ilmselt meeldivaim kombo sellel autol.

Vend sõitis aasta jooksul autoga ca 11 000km, minu ostuhetkel näitas tabloo ~193 500km.

Sisu on korralik aga ilmselt vähe hooldust saanud - selle vea parandab kuu lõpus Smartsevice. Peale seda tulevad ka sisust pildid.

Tehniline seisukord on hea, kõik töötab va. kont milles on ilmselt vähe rõhku (samas ma ise konti ei kasuta ja vaatan kas võtan selle ette). Enne ostu vahetult käis hoolduses kus vahetati vedelikud-filtrid ning tehti silladiagnost. Sild vajab natuke raha lähemas tulevikus kuid midagi pakilist seal lahti pole. Kast töötab laitmatult, kelnerid funkavad, kõik elekter töötab, kruiis töötab, katuseluuk töötab jne.

Olemas on kärukonks, puudu comfort aknad. Taga tavavedrustus. Originaalmakk ja muusika. Olemas ka originaal 15'' MB veljed lamellrehvidega.

Ühe tiiva pealt värv imevähe mullitab, ühel sisetiival on väike roostetäpp, mujalt roostet ei leia. Suve lõpul vaatab uuesti üle ja teeb vajalikud parandused. Elvas sai tiibasid kõvasti kangutatud ja tundus et metall värvikihtide vahel on säilinud.

Kuna auto on palju seisnud siis ilmselt on kivistinud klapisääretihnendid ning selle tulemusena viskab stardihetkel natuke sinist vedela õliga. To do listis on veel mõned värvitäiustused, et auto kõikidest kohtadest must oleks.

Suurt autopedetsemist plaanis pole, eesmärk on auto korras hoida ja suvehooajal maksimaalselt nautida. Antud teema eesmärgiks on autole ajaloo sälitamine. Jooksvalt sisestan siia tagantjärgi ka info mis autoga mulle teadaolevalt tehtud on.

Tegin ka mõned klõpsud:

[Pilt: 29496-sec_MG_8471.jpg]

[Pilt: 23966-sec_MG_8487.jpg]

EDIT 1: typod

- 15.04.2010. 182420, hooldus
õli+filter, kastiõli+filter, uued kojamehed

- 21.08.2010, 188610
s.juhtmed, bensufilter (pumba juures), õhufilter,

- 26.04.2011, ~192 000km
õli+filter, jahutusvedelik+termostaat, esipidurikettad+klotsid, välimised rooliotsad
Vasta
#2
Tegid lõpuks teema ära!

Sai seda autot enne ostu uuritud ja "testitud" Mustamäe teel, diagnoos: pole paha!
Võttis ikka südame põksuma kiiremini ja julm "kuue" isu tuli peale jälle.
Antud isend näeb väga hea välja ja tehnika tunde järgi väga hea, mootor käis värinata ja kast tundus vägagi ok olema.

Kena stiilikas ja Tannu, proovi aint seda ära hoorata! Icon_lol
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#3
Igat uut SEC-i või üldse kuute on kena vaadataThumbsup

Järjekordne auto mis vist a24 lehele ei jõudnudki. Nr tundub tuttav. Orig. kollased suunad väga kenad-eriti mustal autolIcon_cool

Hoia teda sest nagu ma ei väsi hoiatamast-juurde neid enam ei tehta!
Vasta
#4
Tere tukemast üks-kaks-kuue omanikke sekka!
ThumbsupThumbsupThumbsup

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
Vasta
#5
Jõudis ka see SEC a24. Alguses ei saandki aru, mis SEC`iga tegu. Siis aga lugesin, et Elvast...tuleb tuttav ette, Eesti ju kuramuse väike Icon_razz

Väga ilus ja hästi tehtud pildid.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#6
08.06.2011 sai tehtud autole Mr.Cap'i master treatment.
Auto läigib nagu juudi kuusepuu, värv on sile nagu tita pepu ja ei määrdu nii kergelt...
Seest nahk sai korraliku süvapesu, natuke värvi mõned kohad ja kokkuvõtteks näeb tunduvalt parem välja.

Kui leiab lõpuks aja teha fotoshooti siis tulevad pildid ka siia.

Veel sai tegeletud juhitavuse parendamisega.
10.06.2011 vahetatud Lesvenis
Stabika puksid, šarniirid alumised, rooliamort, roolikeskvarras, tagumised piduriklotsid ja klaasipesu pump.
Roolikarbist on siiski väike loks sees ja lähitulevikus püüab ka seda timmida. Olen kuulnud, et korras karpi vist raske leida ja tuleb püüda olemasolevat putitada?
Vasta
#7
Mul on paar 560SEC`i roolikarpi, korralikku.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Vasta
#8
Ega sa sellega hiljuti Suislepas ei käinud?
Nägin seal kas seda või väga sarnast sec-i väga ilus oli igatahes Eusa_whistle
Naftapress.
Vasta
#9
paldiski maanteel tegid ka täna väikse otsa, pidin oma 2.3 piirajasse laskma et sulle järgi jõuda
Vasta
#10
Tõsi, olime Suislepas kaks pikka päeva.
Mis paldiski maantesse puutub siis kiirendusraja otstarve on ju liklusse siesneda teisi segamata...

Pane PS roolikarbi hind palun Hents. Ma muidugi lasen enne vana üle vaadata.
Vasta
#11
Tannu, kas me jäämegi korralikke pilte ootama? Badgrin
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#12
sa ju tead, et mul puuduvad igasugused võimalused nende piltide tegemiseks Smile
Vasta
#13
Ma eeldatavasti liigun selle nädala sees Tallinna. Olemas on peegel kaamera ning statiiv ja kaks objektiivi. Saame nii pimedas kui ka valges kenasid pilte teha. Annan täpsemalt teada kuna ja kuidas ning siis saab organiseerida, kuidas sul endal võimalik Smile
Vasta
#14
Aitäh pakkumast aga tegelikkuses pole see vajalik. Varsti näed ise miks Smile
Vasta
#15
Autoomanik töötab stuudios ja lihtsalt kättevõtmisvaev piltide tegemine, eksole, Tannu? Icon_lol
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#16
Kadedaks tegi sellise iluduse nägemine. Väga pilkupüüdev masin ja hoia sellist hästi!
Kunagi tahaks ennast sellise roolist leida Icon_smile
Naftapress.
Vasta
#17
Panen ka ennast piltide ootajate järjekordaNod
Vasta
#18
Paar vahe-tähelepanekut MB tollasest ühest tippmudelist.
Üks peegel elekter - teine manuaalne (mul on Chevy Transsport mille üks küljeuks on el. ja teine manuaalne ning arvasin, et sellist idootsust kohtab ainult USAs).
Rool pole üheski suunas reguleeritav.
Ma ei suuda tuvastada salongilambi positsiooni kus ta põleb kui süüde on väljas ning uks lahti - oskate aidata?
Vasta
#19
(12-07-2011, 06:23 PM)taaniel Kirjutas: Ma ei suuda tuvastada salongilambi positsiooni kus ta põleb kui süüde on väljas ning uks lahti - oskate aidata?

kui see lamp nagu pildil, siis sellises asendis (esiklaasi poolseim)
[Pilt: attachment.php?attachmentid=50367&d=1197364912]
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#20
(12-07-2011, 06:23 PM)taaniel Kirjutas: ...
Ma ei suuda tuvastada salongilambi positsiooni kus ta põleb kui süüde on väljas ning uks lahti - oskate aidata?

Meite SELlil sama featuur.Icon_eek Seni pole väga häirinud, kuid põhjuse väljaselgitamine (ja isetegevusliku ümberehituse elimineerimine) on veel tegemata tööde nimekirjas.

Parem elektrippeegel on mõistetav - tolle vändani nii laias autos ju niikuinii ei küündiIcon_mad
Samas vändaga vasak peegel kallis autos on natuke naljaks küll. Võrris veel mõistad - kulusid tuli kokku hoida... Aga SECiostja nüüd vaevalt seda mõndkümmed DMarka niiväga luges.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 300SE 1987 W126 - ashton ashton 29 4,533 17-02-2024, 05:22 PM
Viimane postitus: ashton
  Mercedes-Benz 230CE 1990a Ramiak8 37 2,696 13-11-2023, 07:09 PM
Viimane postitus: Ramiak8
Photo Mercedes-Benz E270CDi, 2000, w210 - W202 W202 2 274 05-11-2023, 11:04 PM
Viimane postitus: Laur
  Mercedes-Benz E270 CDI, 2001, s210 - kodutu kodutu 6 938 27-03-2023, 11:32 AM
Viimane postitus: kodutu
  Mercedes-Benz E280 4MATIC, 2007, W211 - JanisL JanisL 103 106,658 24-03-2023, 05:52 PM
Viimane postitus: JanisL
  MB 300SE '88 W126 Sm.Tihhonov Sm.Tihhonov 32 34,989 21-01-2023, 03:11 AM
Viimane postitus: Sm.Tihhonov
  Mercedes-Benz, Vito, 2017, W447 - BoxBox.com BoxBox.com 17 1,996 20-01-2023, 03:47 PM
Viimane postitus: Alr77
  Mercedes-Benz 300CE-24, 1991, kodutu kodutu 91 93,912 17-01-2023, 12:40 PM
Viimane postitus: Priit
  560 SE, 1990, W126 - Sm. Västrik Sm. Västrik 86 78,909 05-11-2022, 11:43 AM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  Mercedes-Benz 350 SL, 2003, R230 - Kalla Kalla 0 527 25-10-2022, 08:24 PM
Viimane postitus: Kalla



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne