Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB E300TurboDiesel W124 '94 - Alkohoolik
juhend on kohati selles osas segane, et pumpasid on väga palju eri modifikatsioonidega ja ei ole kindel kas keerasid üldse õiget kruvi. loodetavasti märkisid üles kui palju ja millist kruvi keerasid ja saad ehk algseaded taastada. mulle tundub et keerasid kütet hoopis maha ja max pöördeid peale.

üldiselt su jutust on raske aru saada kui 20 mõtet/ideed ühte lausesse pressid. tehnilisse keelde släng väga ei sobi, lihtsalt ei saa hästi aru. siin oleksid pidanud tegema pildi oma pumba tagaosast ja näitama mida, kuhu kui palju keerasid.
Vasta
(14-08-2014, 10:15 PM)hannes_s Kirjutas: juhend on kohati selles osas segane, et pumpasid on väga palju eri modifikatsioonidega ja ei ole kindel kas keerasid üldse õiget kruvi. loodetavasti märkisid üles kui palju ja millist kruvi keerasid ja saad ehk algseaded taastada. mulle tundub et keerasid kütet hoopis maha ja max pöördeid peale.

üldiselt su jutust on raske aru saada kui 20 mõtet/ideed ühte lausesse pressid. tehnilisse keelde släng väga ei sobi, lihtsalt ei saa hästi aru. siin oleksid pidanud tegema pildi oma pumba tagaosast ja näitama mida, kuhu kui palju keerasid.


ei ole omal pilti aga teen teisepildi peal mis on identne minu pumbaga
nii sai tehtud.
[Pilt: 62277-elr_pump_rear.jpg]

Mercedes-Benz E250CDi 4Matic '13
Mercedes-Benz E350d 4Matic '17
Mercedes-Benz E220d 4Matic '17
Mercedes-Benz C220d 4Matic '19

Rule #6: Never say you're sorry. It's a sign of weakness.
Vasta
pildilt näen et oled kõiki keeranud vastupäeva, midagi on väga valesti. pildilt on ka näha et max pöördeid sa siiski tõstnud pole.
Vasta
Ja nii need pumbad peeti lähevad... Ise sai ka näpitud... Oli lahe küll, siiamaani istub 1.5 tiiru max loadi rohkem, aga ega rohkem ka ei keera - sellega ei juhtu mitte midagi.

Ma küll probleemi otseselt lahedada ei oska, aga eks see leiab arutust kui oled seda otsakaant juba ligi 20 korda maha võtnud nii nagu mina tegin ja siis jõuad selgusele et asja ikka ei saa... Nüüdsest võib kannatada ka külma mootoriga tühikäik - ei saa enam autot käima ilma sees istumata ja veidi aega gaasi hoidmata (kui just 60X pumpade külmkäivituse vaakumklapp seda ei tee)

Kindlasti jäta meelde millist kruvi ja kuhu keerata - hiljem hea tagasi keerata kui perse läheb ja otsi mõni Bosch-i P pumba skeem ja tee endale selgeks mis annab rohkem kütust ja mis mitte ning millisest momendist tekib maksimum (kipub üsna ruttu tulema)

Minu pumba keeramine lõppes täpselt samamoodi, küll tühikäik kõrge, siis madal, sooja mootoriga kipuvad pöörded väga aegamööda langema, külmkäivitus on väga aeglaste pööretega, sooja mootoriga tõusevad normaalsusesse ja isegi veidi üle, aga ei kõigu... Minul on küll veidi vanem ja lihtsam KSP aga põhimõte on neil sama. Sõbra OM602 pumba keeramisest sai BMW 2.5TDS-i turboga ilma WG-ta üle 2.0Bari rõhku, murtud pooltelje (lõbu laialt, eks) - aga tühikäik kõrge, pöörded kippusid aeglaselt langema ja külmalt torises kõvasti.

Olgem ausad, 5.5mm plunseritest ei võta lihtsalt seda soovitud küttekogust välja... Kõik arvavad et kui turbo peale panna siis esimesel proovitiirul on võimalus labidaga selga saada, aga tegelikult on asjad ikkagi loogika piires - mida rohkem kütust, seda rohkem rõhku (õhku) [koosluses plahvatuslik küttesegu], seda rohkem minekut - temperatuuri ja koormust.
Vasta
Keeran täna siis tagasi, esialgu nii et 1.5 pööret on, ja kui ei muutu paremaks keeran veel väiksemaks poole pöörde kaupa.

annan siis ka teada mis päevalöpuks sai asjast.
Mercedes-Benz E250CDi 4Matic '13
Mercedes-Benz E350d 4Matic '17
Mercedes-Benz E220d 4Matic '17
Mercedes-Benz C220d 4Matic '19

Rule #6: Never say you're sorry. It's a sign of weakness.
Vasta
Keerasin sis selle idle quandity tagasi 2 pööret ja ka teisi kruvi 2 pööret ja nyyd muutus veel uimasemaks. Peab vist maha kakkuma ja yldse pinki sättimisse viima..
Mercedes-Benz E250CDi 4Matic '13
Mercedes-Benz E350d 4Matic '17
Mercedes-Benz E220d 4Matic '17
Mercedes-Benz C220d 4Matic '19

Rule #6: Never say you're sorry. It's a sign of weakness.
Vasta
Igasuguste sääraste näppimiste jaoks võiks teine pump kõrval olla, kui midagi peesse läheb saad vana tagasi visata ja edasi liikuda.

Hetkel lihtsalt ma pakun et keerad kas valet asja või midagi. (keeratakse ikka kruvi mis asub stoppermutri sees - otsas väike sisselõige kruvikeerajale) Alumine kõige vasakpoolne kruvi peaks stoperdama plunsereid liigutava lati liikumist. Mida rohkem just kruvi välja keerad, seda rohkem latt liikuda annab ja plunser täitub rohkem (kuni mingi piirini)

Idle quantity on nagu ikka, tühikäigul antav kütusekogus.. Tühikäiku ka sellele langemist tegelikult majandab kütusepumba otsas olev regulaator mis on juba peenem aparatuur - olen ühe lahti võtnud ja ilma pikema süvenemiseta ei saanud esialgu sotti kuidas seal asjad töötavad ja mis täpselt mida reguleerib.

Üks asi ka kütuse keeramise juures, et kui latt panna "pikalt" liikuma siis on ka STD foorumis öeldud ettevaatusabinõu et kütusehoob ei puutuks kuhugi vastu korpust (võimalus et gaas jääb peale või ei saa max kätte)

Käigukast on sul elektrooniline või ajuvaba?
Vasta
Algne eesmärk oli see?
   
Vasta
RE: MB E300TurboDiesel W124 '94 - Alkohoolik
Eesmärk oli örnalt juurde saada. Mingi hp et natulenegi tunneks mineku vahet. Aga nyyd juhtus vastupidi et healjuhul 40kw on. 80 punnitab 30lt juba 30 sek vähemalt. 3 käik 80lt edasi läheb 100 juba 30 sek..egas nyyd pole midagi muud kui tuleb ylemuselt avannsi asjus rääkida ja lasta pump kohe kohe ka seadistuse asjus ka kuskil mingi 7.5 v 8mm elementide peale.. soomes on inimene herlevi keegi. Herlevi pulling team. Valtratega. Ja ylevaatuse inimestel ei pidanud see siis problaks olema kui on paber et see vend teinud. Saad veel ametlikult passi oma 300kw vöi palju välja punnitad.

Muidu pöörteid läheb 4500 nyyd aind
Muidu kysimus kes teab mis asi see ollavöiks seal pealt. Suretusklapist natu taga ja mootoripoolepeal peal pysti selle all mingi 26 mutrivötmega saab keerata
Mercedes-Benz E250CDi 4Matic '13
Mercedes-Benz E350d 4Matic '17
Mercedes-Benz E220d 4Matic '17
Mercedes-Benz C220d 4Matic '19

Rule #6: Never say you're sorry. It's a sign of weakness.
Vasta
(15-08-2014, 12:19 AM)canyondrift Kirjutas: Sõbra OM602 pumba keeramisest sai BMW 2.5TDS-i turboga ilma WG-ta üle 2.0Bari rõhku, murtud pooltelje (lõbu laialt, eks) - aga tühikäik kõrge, pöörded kippusid aeglaselt langema ja külmalt torises kõvasti.

See mootor pärineb vist minult, too lonkas ka enne peale keeramist. Viga kas mingis pihustis, kuigi arvan et mõni plunser pole lihtsalt enam see.... Ise vahetasin seal igasugu asju tulemusteta. minul talvel probleeme ei esinenud, kargas kenasti käima kuigi jah mitte kõigi silindritega.

to alkohoolik: mul endal on sama mootor ja pump, käivitub gaasi lisamata igast asendist vahelejätmata. peale pole keeranud kuna mina pole senimaani konkreetset juhendit sellele pumbale leidnud. superturbodiesel lehel oleval juhendil läheb jutt sealt maalt segaseks, kust algab jutt sellest konkreetsest pumbast. vähemalt minu inglise keel ei suutnud täpselt tuvastada mis on mis. pildilt tunnen ära vaid maks pöörete kruvi(suur kuuskant). pumba tagaosas olev hoovastik on väga erinev ja kruvid ei paikne alati samas kohas. muide tühikäigu regull tehakse ilma et pumba küljes oleval el. magnet klapil pistik taga oleks. ilma pistikuta peaks tühikäik mälu järgi olema nii 550-600p/min vastavad juhendid on kusagil veebis täitsa olemas.

minu meelest nende isetehtud asjade suurim mure on dünaamika, aga eks huvitav on muidugi ehitada.

Vasta
ei leia yhtegi samasugust pilti mis oleks identne minul oleva pumbaga, paljudel pisi asjad teised aga antud pilt kus on see samajupp mis minul(kollase noole otsas)
mis asi see olla vöib?? seda mul sai ka keeratud natuke väljapoole et saaks suretus klapi kätte et sinna öli tagasi sisse valada mis kopsikuga kinni pyydsin kui otsa kaane avasin, äkki läks selle väljakeeramisega midagi tuksi seal ?

punasega tegin niisama veel risti et seal mul mingi elektrooniline lyliti vms, mis liigub gaasihoovastikuga.




[Pilt: 74723-1995_E300D_IP_1.jpg]
Mercedes-Benz E250CDi 4Matic '13
Mercedes-Benz E350d 4Matic '17
Mercedes-Benz E220d 4Matic '17
Mercedes-Benz C220d 4Matic '19

Rule #6: Never say you're sorry. It's a sign of weakness.
Vasta
See on ALDA, ei tohi sedagi niisama näppida. Las targemad jätkavad ja räägivad kuhu poole ja palju keerata.
MB E320 CDI S211 Avantgarde '04
MB 250D W124 facelift '92 OM602.982 2.9 swap
Vasta
Minul on täpselt sama pump, see pole mitte ALDA vaid nii õelda baromeeter mis korrigeerib küttekogust vastavalt õhurõhule. Ehks siis mägisel maal sõitmiseks. Selle kruttimise kohta ei oska aga midagi õelda, parem mitte näppida ja mis kuradi õli sinna valasid tagasi????? Pumbast käib läbi mootoriõli mida valad juurde õlipunnist.
Vasta
See on ikkagi sisene orig. ALDA mis madalamatel pööretel tõmbab kütet maha, et musta ei viskaks. Töötab sama moodi nagu need uhked Diseselmekeni välised ALDA'd, ainult selle vahega, et sel on väiksem nii öelda reguleerimise vahemik. Antud tükk funkab turbo rõhu pealt.
MB E320 CDI S211 Avantgarde '04
MB 250D W124 facelift '92 OM602.982 2.9 swap
Vasta
100kw vabalthingava pumbal ei tohiks loogiliselt võttes ALDAt olla. Kui eesmärk asi odavalt käima saada, oleks kogu selle jama peale kõige mõistlikum otsida om603 turboka pump. Kui praegusel pumbal kütet peale keerata hakkab enne boosti räigelt musta viskama. Vähemalt hea et õli sai sisse tagasi.
Vasta
Ei tulnud meelde, et tegu oli NA mootoriga, järelikult kas nool oli suunatud vale asja peale või oli õhtune hämarus süüdi.
MB E320 CDI S211 Avantgarde '04
MB 250D W124 facelift '92 OM602.982 2.9 swap
Vasta
(15-08-2014, 06:50 PM)Alkohoolik Kirjutas: Eesmärk oli örnalt juurde saada. Mingi hp et natulenegi tunneks mineku vahet. Aga nyyd juhtus vastupidi et healjuhul 40kw on. 80 punnitab 30lt juba 30 sek vähemalt. 3 käik 80lt edasi läheb 100 juba 30 sek. ...

Algsest 100 kW pole palju järele jäänud, arvestades, et see mootor tehaseseades peaks saavutama täislastis 0-100 13 sekundiga. Ma millegipärast arvan, et sumpa asemel sirge toru ka ei paranda minekut, väljalaskel peaks mingi loogilistes piirides vastusurve ka olema. Aga eks huvitav endal proovida muidugi, kuidas asjad töötavad. Iseasi, mis see päeva lõpuks maksab.

Vasta
See punase ristiga junn on automaatkast vaakum regulaator, sellest oleneb kui kiirelt kast käiku vahetab.
Õli pole vaja sisse kallata, nagu mainiti käib mootoriõli pealt. KAs w115 või w123 disla pump oli omaenda sisese õlitusega.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
Punase ristiga: seal on lüliti mis tuvastab gaasi hoovastiku asendi(vist oli kolm asendit mida fikseeris) seda on vaja nende sisselaske kollektoris olevate klappide avamise/sulgemiseks. Suures plaanis sama vajalik kui EGR. Töötab ka ilma selleta on see mida õelda tahtsin.
Vasta
tuleb sis mitu keerulist juttu yhte teksti nagu mul kombeks, aga yhte asja ma vähemalt nyyd tean et pumpa ma enam ei näpi enne, kui pole töesti targemaks saanud ja kongreetse pumba kohta juttu pole.

aga kellele hea, kellele halb uudis, aga kyll kuupäev pole paigas täpselt aga loodetavasti siis septembri löpus vöi oktoobri alguses, läheb pump tegemisse, arvatavasti 8mm(vöi 7.5) elemetide peale, aga pole veel kindel kohas , kas Dieselmeken-sse rootsi vöi siis Herlevi(Herlevi Pulling Team/Diesellandia ka vist) vms soome, kes teeb lausa nende tömbe traktoritele ise pumpasid ja kus saab ka vajaliku paberi kaasa et ylevaatusel ja siis ka nn soomekeeles muutoskatsastus-es probleeme ei tuleks.

elementide suurust ei tea täpselt kuna ei oska ise öelda palju HP mingi elemendiga saab. muidu tahan et pump vöimaldaks 550-600hp vöi rohkemgi, aga kohe see nii suurelt kasutusse ei lähe, ja ei näe pöhjust mitukorda ka pumpa lasta teha , isiklikul soovil tahaks 400kw piiri ikkagi yletada, aga see arvatavasti jääb nii möne aasta tulevikuks kui asjad ei parane vahepeal ja elu soodsamaks ei lähe

nii kaua tuleb selle pumbaga elada, önneks palju ei söida, tavaliselt 12km päevas
Mercedes-Benz E250CDi 4Matic '13
Mercedes-Benz E350d 4Matic '17
Mercedes-Benz E220d 4Matic '17
Mercedes-Benz C220d 4Matic '19

Rule #6: Never say you're sorry. It's a sign of weakness.
Vasta


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mercedes-Benz E 350 d 4MATIC ,S213, -17 - Alkohoolik Alkohoolik 36 5,100 10-03-2024, 02:56 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  Mercedes-Benz E 250 CDI 4Matic Avantgarde AMG S212 ´13 - Alkohoolik Alkohoolik 10 2,497 06-02-2024, 11:42 AM
Viimane postitus: Alkohoolik
  MB 200D 1991, W124 - Haasma Haasma 137 70,847 22-12-2023, 10:54 PM
Viimane postitus: Haasma
  Mercedes-Benz E220d 4Matic, S213, -17, Alkohoolik Alkohoolik 3 677 05-09-2023, 07:37 PM
Viimane postitus: Alkohoolik
  W124, 300D Turbo, 1991 - Priit Priit 254 248,175 06-06-2023, 09:48 AM
Viimane postitus: Priit
  w124 E300 TE 4matic andres23 30 26,870 12-01-2022, 10:25 PM
Viimane postitus: andres23
  W124 , E320, 1993 - Eero_S Eero_S 113 118,033 29-04-2020, 01:41 PM
Viimane postitus: Eero_S
  MB w124 V8 ( 4,2 ) - 1992.a andres23 7 6,186 18-07-2019, 10:43 PM
Viimane postitus: andres23
  MB W124 230CE 1990 - Kristo5380 Kristo5380 15 19,212 13-11-2018, 06:09 PM
Viimane postitus: Kristo5380
  MB 200E,1991.a. W124 Helkur 64 62,383 05-01-2018, 01:26 AM
Viimane postitus: kubilius



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne