Teema hinnang:
  • 2Hääli - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 260SE 1990a. W126
#1
Tere

Sai siis üks vanem mercedes oma garaazi juurde soetatud. Tagant utsitas mind selliseks käiguks minu isa, kes on ammu sellisest vanemast mercedesest rääkinud, millega saaks vahest pühapäeval ringi liikuda. Ise muidugi olen ammu juba jälginud erinevaid pakkumisi. Kuna mulle on hakanud meeldima erinevad 6 silindrilised rida mootoritega mb-d. siis jäi ka silm peale sellele W126 kere mercedesele. Käisin seda eelmisel nädalal korra ka kangutamas ja pilt mis avanes oli muljet avaldav. Kõik mis minu jaoks oluline on auto juures olemas ja samas see kompleksus. Originaal võtme komplekt ja isegi ka hooldusraamat olemas. Auto siis eestis sõitnud ei olnud võtsin ta täna siia arvele. Nüüd sai SL endale garaazi vähemalt auväärse kaaslase, muidu tal oli seal juba igav katte all lesida.Icon_biggrinAga eks vana masin ja eks neid vigu ka ikka leidub millega saab nüüd aega mööda tegelema hakkata. Paneksin siis suuremad vead kirja ka millega tuleks tegelda.
1. Kaks rooste pleki üks vasakul esimesel uksel ja üks esi kapoti nurgal kuid võrdlemisi väiksed alles. Tuleb lasta teha värvi parandused ja muidugi tuleb kõik muud kohad ka ülevaadata kus esineb rooste koldeid et neid võimalikult palju peatada. Pluss on see, et auto pole meie soola saanud.
2. Kindlasti läheb vahetusse juhtmestik jagajakaan ja küünlad
3. Loomulikult õlid.
4. Tundub et katalüsaatoril on mingi tükk lahti sees. Külma mootoriga on kuulda summuti sees nagu mingi asi koliseks, kui soojaks paisub jääb vaikseks.
5.Stange niklid alt poolt puhastada mingi määrdega kokku teha.
6.Esistange ja tule alused liistud kohendada, ning otsustada mis saab esistange keskmisest niklist kuna seal on nähe väike rooste mull.
7. Katuseluugi lüliti välja vahetada midagi on seal nagu valesti. Kõik töötab ja liigub aga kuidagi valesti mitte nii nagu peaks luliti lülitamisel käima. Liigutad üles liigub hoopis taha liigutad taha liigub hoopis üles.
8. Mingitel põõretel on kuulda ka difris kerget häält, kuid see on selline huvitav hääl, mis ei häiri pigem tekitab sellise vana Mercedes-Benz emotsiooni. Muidugi tuleb seal vahetada õli ja tahaksin jürgeni käest seda ainet ka tellida et sinna juurde lisada.
9.Lisada ka stereo(mis mul olemas on) ja võibolla saab ka tööle auto telefoni mis tal tehasest peale on pandud vist.
10. Kindlasti poleerida ja vahatada ning hoida kui väärtusliku pereliiget.

Kindlasti neid pisi vigu leidub veel, kuid need nagu põhilised. Käigukast töötab ilusti ei mingit libisemist töötab ilusti ka see E ja S reziim. Panen ka mõned pildud mis tänase pakasega tehtud said. Märkimisväärne oli ka see et vana Mercedes-Benz täna homikuse -30 kraadise pakase juures ilusti käivitus.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#2
Uusi põranda matte oleks ka vaja, kui kusagil laos veel on saab VIN´i järgi tellida, ei maksa ka kuigi palju.
Vähemalt 124 omad ei maksnud.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#3
Ostsitki kõige võrrima mootoriga kuue ära.....

Tundub igati kena ja sile pill olema ja teades-tundes sind, hea peremehe sai.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#4
Icon_biggrinIcon_biggrin ...... Eks ta tundub lahja jah esmapilgul. Aga samas kui kurjaks ajad siis liigub küll. Aga noh ma ei tea mulle on hakkanud meeldima lihtsus. Ja selle isendi puhul ma tundsin et see kõik mis mind rahuldas on olemas. Kuid rääkides võimsusest siis helistasin hentsile niisama ja siis tuli see ost jutuks, ta ütles et too sinna ta võtab 500 hobust lahedalt välja sealt.Icon_biggrinIcon_biggrin:icon_biggri.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#5
3.0 M103 ja korralik turbiin ning ongi asi klaar Smirk

Aga Kuus on Kuus ikka Smile
Eks sa tegutse ja löö ta tipp-topp korda ning võimsuse saab kenasti kätte kui viitsimist on!
#6
(18-02-2011, 10:06 PM)Laur Kirjutas: Uusi põranda matte oleks ka vaja, kui kusagil laos veel on saab VIN´i järgi tellida, ei maksa ka kuigi palju.
Vähemalt 124 omad ei maksnud.

Ei saa kuuele enam orig. matte.........
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#7
Mis M103 ja mis turbiin? Tuuning ikka Eesti moodi OEM617 vana R5 kolmene põka mootor vahe ja sõidad klõka-klõka, ilus sinine õlipilv taga...Badgrin
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#8
Selle auto puhul mingit diiseldamist kindlasti ei tule. Kuid mingid mõtted käisid et vahetada see 260 mootor lihtsalt 3,0 vastu seal ei tohiks mingit probleemi olla. peaks olema plug in variant. Muidugi kui kuskilt hea ja korraliku bensuka leiaks. Arvestades et neid 124 coupes-id diiseldatakse ohtrasti siis peaks neid üle olema piisavalt.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#9
(18-02-2011, 10:31 PM)siimruz Kirjutas: ...
Muidugi kui kuskilt hea ja korraliku bensuka leiaks.
...

Kui hea just, aga üks täies jõus isend on minul ülearune...Eusa_whistle

Head uut kuutIcon_cool
#10
(18-02-2011, 10:56 PM)v6sa Kirjutas:
(18-02-2011, 10:31 PM)siimruz Kirjutas: ...
Muidugi kui kuskilt hea ja korraliku bensuka leiaks.
...

Kui hea just, aga üks täies jõus isend on minul ülearune...Eusa_whistle

Head uut kuutIcon_cool

No ja mul on kuuris vist ikka alles veel M104 300 24V mis on ka veel KE-JET
tahab plokikaane tihendi vahetust, ajas kaanevahelt õli välja.
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
#11
Welcome to The FamilyEusa_danceEusa_danceEusa_dance
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
#12
Krt Icon_biggrin ärge hakake kohe jutuga pihta mitteoriginaalsesse konditsiooni muutmisest kas laadimise või diiseldamise näol. 3.0 M103 ja korralik turbiin EI VÕRDU 126, vaid 126 välimusega sõiduk Nod

Aga Siim, head mõttes "pedereeri" seda nüüd samamoodi nagu oma 129 ja säilita originaali.
Hõbenool OÜ: Automaatkäigukastide hooldus (dünaamiline õlivahetus e. "kastipesu"), diagnostika ja -remont. Turbiinide taastamine.
www.hobenool.eu
5227858
#13
Las ta olla nagu on, arvan mina. Hoia teda võimalikult heas konditsioonis ja suviti hea kulgeda.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#14
KENA!

Mida muud öelda, kui, et naudi seda, mis kuuel pakkuda on ja seda on piisavalt...ka selles varustuses, mis tal olemas praegu on :-)
#15
"Oma silm on kuningas"- nii vist vanasti öeldi?

Aga on kobe tükk- sai nähtud/katsutud....
Edu korras hoidmisel.
Minu arvamus on, et ei maksa neid v8 mehi kuulata, see mootor jaksab liigutada seda autot küll ja veel.
Tegele kõigepealt välise ja sisemise iluga. Mootori vahetus on päevatöö.

Edud.
Janek.
Pesuruumide ja saunade remont.
Aurusaunade ehitus.
W/C126 peenhäälestus. #w126garaaz
5 126 735
#16
Tervist

See auto on jab selliseks nagu ta on praegu ei mingeid V8-id ega diisleid. Oli ka veits aega ja tegin natuke põhjalikumat uurimist masina kallal ja veendusin et päris asjalik eksemblar ikka. Sai tehtud ka plaan kust alustada, ning pandud kirja jupid ja liistud ja pisividinad mida vaikselt otsima tuleb hakkata. Mõtteid olen mõlgutanud, et kunagi ehk teised veljed. Aga panen praegu rõhu muudele asjadele. Esmalt kõrvaldada igasugused tehnilised pisiproblemid mis esinevad ja siis alles iluvigade, ning siis ka ehk aeg veljede juurde asuda.

Tervitades Siim.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#17
Õige jutt. Ma ei vahetaks vist velgi ka, las olla täisoriginaal.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#18
Tere

Nii sai veits aega võetud ja garaazis toimetatud. Võtsin kätte ja ajasin siis selle eluka tõstuki peale, et üle vaadata mis seal all pool ka huvitavat paistab. Olin valmis igasugusteks ebameeldivusteks, kuid vaatepilt mis avanes oli üllatavalt hea. Autole on vist kätt viimati külge pandud suhteliselt hiljuti. Esisillas on vahetatud rooliamort, mis on originaal osa ja MB originaal logoga, ning samuti summuti vahe pütt on vahetatud ja see ka originaal osa. Tegi kohe tuju heaksIcon_biggrinIcon_biggrin Kuna auto pole eestis sõitnud siis näeb ta altpoolt alles selline suhteliselt värske välja. Sool on ikka jube asiSadSad. Kuna midagi ulmet ei paistnud mõtlesin, et kohendan esistanget ja seda tule alust liistu, et nad õieti oleks. Siis aga vaatasin et tõstuki peal saab ilusti ligi esistange kroomidele. Tegin ilusti altpoolt nad puhtaks, kergelt oli ka korrosiooni tekinud, ning pintseldasin roostevastase ainega ilusti üle. Ehk päästab neid natuke ikka. Siis panin ühe puuduva kruvi ka tule aluse liistu külge ja nüüd istuvad nad juhipoolsel küljel väga ilusti. Kuigi kunagi tuleb nad ka korra küljest võtta, sest plaan teha sellel autol korralik värvimine. Siis oli veel aega ja testisin mis imelik kilin see tuleb auto alt kui mootor külm. Jõudisn oma testimisega sinna välja et ikkagi tuleb see summuti pükstest tundub nagu oleks mingi tükk(kahtlustan katalüsaatori tükki. Mu kunagisel esimesel 124 oli sama asi) või ma ei kujta ette mis asi sumpsi toru sees ja see siis seal vahe peal vibreerib. Kui mootor töösoe kaob ära. Igal juhul häirib.Angry Kolmanda asjana ühendasin korralikult järgi stereo, milleks sai siis MB originaal audio 10 CD mängija. Tekis ka probleem. Nimelt tundub et omadega on lõpule jõudnud üks tagumine akna valjukas. Oskab keegi õelda mitme tollised valjukad sinna käivad??? Tahan tagumised kindlasti ära vahetada praegu üks lollilt pläriseb. Muud täna rohkemat ei jõudnud. Lähiajal siis plaan ülevaatus läbida ja võtta korra maha tagumine stange et samuti kroomid alt poolt ära puhastada ja õlitada. Aga mudu igati kompu masin tundub mulle, mida rohkem ma teda näpin.

Peatse kuulmiseni.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#19
Tere

Sai täna natuke auto kallal jälle oldud. Kevad tuleb kui mühin, aga garaazi ees on nüüd see kinnisõkutud lume kiht hakkanud läbi sulama ja sealt läbi sõitmine nõudis mul päris palju närvi rakke. See pärast ei hakkanud SL-le häält üldse sisse panema. Aga 260 SE-st siis. Sai asendatud tagumised valjuhääldid uute vastu. JA nüüd võib õelda et see stereo ja heli asi on enam vähem rahuldaval tasemel. Teise tööna sai küljest ära võetud tagastange. Puhastasin stangekroomid ilusti alt poolt ära sinna oli ka juba omajagu korrosiooni tekkinud, kuid midagi hullu veel ei olnud. Siis leotasin õliga korralikult nad seest poolt üle lasin seista ja lasin värvitud vaha ka peale. Siis sai kriitilise pilguga üle vaadatud veel koopad seestpoolt ja pagasniku põhi stange alt. Kuid peab ütlema et üllatavalt kobe on see auto. Näha ikka et pole soola saanud. Kui stangele sanitaar remont tehtud panin ta tagasi. Ning puhastasin kroomid ja kogu stange pastaga igasugu sodist puhtaks. Rohkemat täna ei jõudnud. Kuid magustoiduks tegin ka ühe 20 km ringi kuna ilm oli ilus ja asfalt kuiv. Ja peab ütlema et see masin hakkab mulle järjest rohkem meeldima. See 2,6 mootor liigub päris ilusti. Panen ka mõned pildud tänasest. Aga nüüd peab veel ootama kui see lõdi päris ära sulab siis tuleb korralik tehnohool veel teha ja puhastus ja vahatamine.

Tervitades Siim.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#20
Tervitus,

Ilus auto. 260SE kohta on ta päris hea varustusega sattunud. Korraliku W126 soetamine on täna juba arukas investeering. Nad on isegi Euroopast nii otsa saanud, et päris kurb kohe. Kui selle auto eest õieti hoolitseda, elab ta meid kõiki üle.

126 mootorivariantidega on nii, et tegelikult polegi ühtegi halba varianti. Loomulikult on V8 igati ägedam sõita, mida suurem seda parem. Kuid samas R6 oma lihtsama tehnikaga ja hoopis kergema juhitavusega on jällegi strssivabam ja kuidagi lihtsam igapäevaselt kasutada. Ja ilusad on nad kõik ühtemoodi. Velgede pärast olen ka kade. Ma vist ei saagi kunagi enda omale sellisedi velgi.

Mul on tegelikult tehniline küsimus ka. Sa mainisid esimeses postis, et kavatsed kogu mootori süütesüsteemi välja vahetada. Kas see on mingi harjumuspärane rutiin või on mootori töös mingid konkreetsed sümptomid, mis seda nõuavad? Kas ta lonkab? Puterdab? Käib ebaühtlaselt? Või kardab lihtsalt niiskust? Küsin sellepärast, et minu sama mootoriga auto mootori töö läheb iga aastaga halvemaks. Eriti niiskusega ei taha üldse käia. Mõtlen, et äkki peaks ka selle sammu tegema, kuid originaal komplekt on tõenäoliselt piisavalt kallis, et niisama eksperimendi mõttes osta. Oma BMW-le ostsin, maksin ca 14000 krooni ja kasu polnud midagi.

Oleks endalgi huvi seda autot suvepoole oma silmaga näha. Pole siiani ühtegi teist 260 nii lähedalt näinud, et oskas enda oma suhtes mingeid järeldusi teha.
Terve aasta poole aastaga


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 560SEC W126  90.a. secman 141 137,590 10-02-2024, 12:02 PM
Viimane postitus: nostromo
  W126 500SEL, 1986 - Ester Ester 271 240,604 15-11-2023, 04:24 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz 500SE W126 Mike22 50 35,337 31-08-2019, 05:31 PM
Viimane postitus: hents99
  W126 SDL 3,0TD `86 Janek 126 janek126 14 15,065 06-06-2018, 10:40 AM
Viimane postitus: janek126
  W126 300 SEL 1989 (OM606 projekt) - MBW126 MBW126 156 176,801 18-10-2016, 09:30 PM
Viimane postitus: MBW126
  MB 560SEL 1991 a. W126 HotPapa 115 136,903 23-02-2015, 07:03 PM
Viimane postitus: HotPapa
  mb w126 420se 87 - vqlur vqlur 9 11,121 05-11-2010, 09:15 AM
Viimane postitus: meqa
  MB 500 SE, 1988´ W126 Rait 42 38,220 05-06-2010, 09:02 PM
Viimane postitus: Rait
  MB, 500 SEC, W126, 1992a - HotPapa HotPapa 94 68,235 25-02-2010, 08:30 PM
Viimane postitus: HotPapa
  Minu MB 380 SEL, 1984, W126 indrek 19 20,609 01-09-2009, 03:25 PM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne