Teema hinnang:
  • 2Hääli - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 260SE 1990a. W126
#61
Tere

Täna proovisin ka siis ära selle velje servade taastamis protsessi. Peab ütlema et käsitsi tehes ikka väga tülikas töö. Minul sai igal juhul villand ja tõstsin veljed suurde treipinki kuhu mul juba ammustel aegadel sai tehtus spets võll kuhu saab MB velge kinnitada. Ja edasine töö toimus seal. Algul siis jah kinni katmine siis laki eemaldi ja siis tohutu lihvimne. Mida siis tegin treipingi abil. Ratas paraja kiirusega pöörlema ja ise näpuga lihvides ja pastatades. Tulemus tuli igal juhul väga hea. Tänase seisuga sain kaks velge igal juhul tehtud. Kuus tükki veel ootel. Õnneks SL- i omadega on tööd vähem.Lisan ka mõned pildid.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#62
Näpud lugesid peale protsetuuri üle?
Auto on küürakas,ise kah mitte eriti sirge seljaga ja sõbral nimeks Quasimodo.
#63
Tere

SmileSmileSmile Jah näpud kõik alles. Tänase seisuga said ka teised kaks velge omale uue väljanägemisega. Seega sellel autol nüüd see asi ka tehtud. Nüüd hakkan valmistuma kere iluvigade kõrvaldamiseks. Aga vaatab äkki on ühel asjalikul klubiliikmel aasta alguse poole aega ja aitab mind selles osas. Kui ei siis tuleb endal näpud mustaks teha. Seniks aga auto garaazi seisma.´

Tervitustega Siim.

Täna oli ilm ikka väga koerakas. Ei tahtnud fotoka ligi isegi minna seega pilte lisada pole seekord.
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#64
Kuna on vist käes faas kus on tegelema hakatud iluvigade kõrvaldamisega, siis siin tulen mina seekord käiku. Klubi sünnipäeval Siimuga arutatud keretööde teema sai nüüdsest täide viidud ja see massiivne Mercedes-Benz on nüüd minu garaaži sisemust kaunistamas.
Tööde nimistu pole küll suur, aga siiski nõuab süviti lähenemist ja korralikku tööd. Põhiprobleemiks on nagu vist kõigil W126-tel tagaaknalaud, sellel on sealt juba 10cm jagu auku... Tagaklaas läheb igatahes eemaldamisele.
Täna jõudsin vaid oma auto starteri jama pärast eemaldada kõik peale tagaklaasi. Polstrid ja muu selline on väljas, mis takistab aknalaua kallal töötamast.
Mõningaid pisemaid probleeme on veel, aga neist juba edasi töökäigus...

Kui aga pöörduda W126 kui üldiselt auto poole, siis mugavuse poolest ma küll ei oska hetkel sellele paralleele tuua, auto näeb ise väga ilus välja. Kui garaaži teine osanik oma E36 BMW kõrvale ajas, siis 126 oli nagu liinibuss selle kõrval. Igatahes vägagi mõnus auto, kui kunagi võimalus on ja midagi säärast silma jääb siis tuleb omalegi soetada Icon_rolleyes

[Pilt: 0935323498724a.jpg]
[Pilt: 0935323676011d.jpg]
[Pilt: 0935323752ef40.jpg]
[Pilt: 093532377b9134.jpg]
[Pilt: 09353239184fdd.jpg]
[Pilt: 0935324153ea8a.jpg]
[Pilt: 09353234763e38.jpg]
#65
Seal aknalaua servas kohtuvad kolme kihi plekid ülevaltsiga. Selle keevitamine on paras kunst. Kahjuks on see sellel mudelil üks nõrgemaid kerelülisid. Vaadake üle ka esimesed poolraami otsad põhja alt (kus keeravad põhja alt nn mootori alla). Aga edu ja jaksu!
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#66
Minu SEC`il sai ka aknalaud vahetatud. Doonorautolt lõikasin aknalaua. Plekivend võttis punktidest lahti mitmeks osaks, lasin liivapritsida ja uuesti kokku.

Ärge siis klaasi liistu ära lõhkuge klaasi eemaldamisel. Pole eriti odav asi...ja alumiiniumliistu on kerge rikkuda. Mul SEC`il neid õnneks 3 komplekti Rolleyes
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
#67
Jah, ehk klaas tuleb ära võtta KOOS liistuga ja tagasi tuleb panna ka KOOS liistuga. Kui vaja liistu eemaldada tihendist, siis teha seda siis kui klaas nn maa peal on.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#68
Tere

Jah nii ta läks, et sai auto viidud kaasvõitleja juurde väikesele remondi kuurile, Kuna omal tuli pisipere juurde ja hetkel veits kitsas ajaga. Eks nosimist jah selle akna lauaga saab olema. Aga usun et suudad selle meisterlikult lahendada, nii nagu peab. Klaasi ära võtmist sai ka põgusalt räägitud ja jäi nagu meelde, et jah tuleb koos liistuga katsuda kätte saada.

Tervitades Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#69
Arvatavasti see juba teada, kuid ettevaatlikult...ettevaatlikult klaasi eemaldamisel. Pole üldse palju vaja, väike pinge sees ja....
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#70
Nii hull see töö ka nüüd pole, et käed värisema peaks hakkama.
W126-l:
1) Tagant laepaneel ära
2) C - piilarite polstrid ära
3) Aknalaud ära (Enne siis istme seljatugi ära)
4) Seestpoolt suure lapigu kruvikeeraga tihendi serv valtsiserva alla ära keerata, ülevalt keskelt alustada mõlemale poole ühtlaselt minnes, kuni alaservadeni välja.
5) Tõsta klaas väljapoolt ära.

Seejärel liist maapeal maha võtta kui vaja, siis tihend klaasi ümbert ära kui vaja.
Tagasi esmalt tihend ümber klaasi, siis liist sisse, siis palju määrivat ainet (Silikoonõli ntx), tugev nöör
või peenem juhe ümber ja surudes nööri tõmmates tagasi asetseda.
“A Mercedes-Benz needs to look like a Mercedes-Benz. And another thing that’s just as important is harmonious model progression: the next model should never make the previous models look old.”
#71
W123'l klaase maha võtnud juba kolmas kord ja edukalt tagasi asetanud ka kaks korda niiet usun et sellega väga probleemi ei tohiks tekkida. Minu klaasi ära võtmise viis erineb küll natukene Rolz poolt kirjeldatust, aga töötavad mõlemad.
Mina ajan tihendiserva irvakile väikeste plekijuppide vahele toppimisega ja siis meelitan klaasi seestpoolt välja ühtlaselt klaasi pinnale surudes.
#72
Ühelt poolt kahju, et mu ennustus tõeks osutus. Teiselt poolt on hea, et Siim võttis asja ette ja laseb korda teha.

Kas Siimu autol saad harjutada ka stangealuste õhuavade juurest kere keevitamist? Või on sel isendil seeliku all kõik korras?

Kannatlikku meelt ja palju vaba aega - neid tõbiseid kuusi meil jagub, mida praavitada.
#73
Stangealused õhuavad on vistist kõik korras, ma pole sinna alla pilku visanud, aga seestpoolt oli näha igathaes, et asi tundub korralik, seega sinna ma töödega minema ei pea. Seega seda harjutada ei saa.

Siimule aga soovitan soojalt - lasta auto põhi kerevahaga üle ja karpidesse - muudesse õõnsustesse lasta samamoodi kere õlitusvaha, kaasaarvatud ustesse, luukidesse ja enamikesse pragudesse. W126 on suur auto, seda kulub vistist ligi kolm purki. See on edasise auto säilitamise eesmärgiks. Kui aga värvitöödeks kunagi peaks minema siis see kereõli on paras nuhtlus eeltöötajatele. Sellega küll ei kaeta välispindu, aga umbes nagu W210'il tegime on soovitatav ka liistualused üle teha, seega selle maha nühkimine on paras töö, aga konserveerimise eesmärgil võib ju teha.
Minu kolmel on ukse alumised liistud rasvaga kokku tehtud ja siiamaani peab ilusti, esimene talv peaaegu et üle elatud, kuigi soola ja löga aeg alles tuleb.
Mul on ka kereõlitusest oma teemas pilt tehtud, materjalist mida kasutan - Dinitrol ML kereõli
Põhja vahatamist nägin esimest korda soomes ühe Jaguar XJ all, mis oli põhjast mõnusalt üle lastud ja ütleks, et sealt ei tule vist vana kurat ise ka läbi...
#74
Olen näinud kuidas SEC-i tagaklaas eemaldamisel lihtsalt nagu iseenesest katki läks...
Muidugi sedaan ja kupee erinevad autod.
Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#75
(14-02-2012, 04:53 PM)Karl Kirjutas: Olen näinud kuidas SEC-i tagaklaas eemaldamisel lihtsalt nagu iseenesest katki läks...
Muidugi sedaan ja kupee erinevad autod.

Mingid pinged on sisse jäänud. Tean juhust, kui suht väike klaas, nagu SEC`i tagumine küljeklaas, pingest katki läks. Tõsteti klaas eest ära, "klaasi lauale" (nagu suured iminapad), selga pöörates läks plõksti katki. See oli muidugi liimitud klaas, mitte kummi tihendi vahel, nagu SEC`il, ja auto oli paugu saand sinna küljele.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
#76
Klaas maha võetud nagu muiste - polnud raskem kui ülejäänud klaasi eemaldamised, läks isegi libedamalt kui eelmised korrad. Igatahes võtsin ette kõige sisukama töö korraga - aknalaud.
Polnud väga imestunud kui akna maha tõmbasime ja sealt alt tuli välja pilt, kus peab ära vahetama pool aknalauda. No selge, kui pool siis pool. Lisaks sellele pealmisele plekile pean ilmselt ära vahetama veel ka vastuspleki ja natukene ka allapoole sellest. Terve aknalaua vahe on roostet täis. Paistab W126'l üks nõrgemaid kohti olevat.
Igatahes alustasin pealmise pleki uueks tegemisega. Otsustasin selle kokku keerata kahest-kolmest erinevast jupist, eks näis kuidas veel töö sujub ja kuidas viimane plekk kulgema hakkab. Hetkel on tihendirenn valmis, kaardes ja kõva. Alustasin ka nähajääva osa tegemisega, aga sellega näib nagu pikem ooper tulevat kuna asjad pole nii mõõdus nagu mina seda tahaksin, seega pean veel mõned korrektuurid tegema.
Samal ajal kui mina aknalauda nokitsesin tegi teine mees esistange kroomi ja valmistas keskkonsooli puitu uuesti lakkimiseks ette. Stange kroom sai väga hea, liivapaberiga rooste maha, epokrunt selga, ahju juurde kuivama, stange juppideks ja ülejäänud jupid küljest. Nüüdseks on liistud juba koos, üle mäkerdatud DinitrolML ja tehnilise vaseliini seguga. Homme peaks stange omale kohale tagasi jõudma kui kõik ilusti sujub.
[Pilt: 093628883d8d4b.jpg]
[Pilt: 0936288899684c.jpg]
[Pilt: 09362889104723.jpg]
[Pilt: 093628895373b5.jpg]
[Pilt: 093628899c1ad2.jpg]
[Pilt: 0936289117bd59.jpg]
#77
Kas te uurisite, kui palju maksab uus aknalaua plekk? Välimine.

Kui mina SEC`il seda näiteks uurisin, siis hind oli ca 1.2k EEK`i. Seda siis H2.ee`s. Silberis oli ca 1.5k EEK`i.
Kuna mul olid aga 2 doonorit, millest ühel oli sisuliselt laitmatu aknalaud, siis sai seda veidi lõigutud(sai vahetatud suurem tükk ja koos alumiste plekkidega).

Miks ma seda räägin on see, et uue tegemisele kulub lugematu arv töötunde ja tulemus ei pruugi saada parim. Ma ei ütle siinkohal, et plekksepp kehvat tööd teeks.....
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
#78
Tere

Kõigepealt au ja kiitus jaanusele. Hea vaadata kuidas asi vaikselt edeneb ühe mu hobiautoga, mimu kiire elu kõrval. SL-gi ootab garaazis tegelemist, aga temani jõuame veidi hiljem. Hents selle pleki kohta kommenteeriks nii. Päris teadmatuses ma ei ela (uue tüki hind ja töömaht ise tegemisel). See ei ole ka minu esimene auto mida ehitan. Olen hullemaidki üles ehitanud. Olen näinud autot ( maantemuhk ) mis on üles keevitatud praktiliselt nullist ja sellele pole ühtegi plekki ostetud poest vaid raua laost 1m x2m tahvel ja siis järjest rullitud ja painutaud ja keevitaud. Üsna paljud tükkid sai ka minu töökojas tehtud ehitades selleks vajalikke rakiseid. ST. Kõike saab teha ja mõistlike kuludega. Muidugi on olemas selliseid soss seppasid, kes muudkui too plekki ja too see tükk ja see tükk ja lõpuks keeratakse ikka üks paras käkk kokku. Kuid ma usun et see pleki väänamine jaanuse käes ei ole nii ülemõstuse töö ja ta saab sellega edukalt hakkama. Kui muidugi jõuame fakti ette, et ei saa teisti kui uut plekki vaja, eks siis ostame selle pleki sinna. Seniks olen andnud spetsialistile vabad käed.


Tervitades Siim

Tervitades Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
#79
Loomulikult, õige jutt. Ma ei kahtle üldse kellegi võimetes vms, ära saa valesti aru. Küsimus oli pigem selles, et kui on saada õige tehase plekk, kas on mõtet ise tegema hakata?

Minu G taastamise puhul tehti ka kõik vahetust vajavad plekid ise, sest originaaltükid maksid jubedalt palju.
Ma ei ole uurind, kui palju maksab W126 aknalauaplekk, aga C126 oma oleks 100€.

Aga edu!
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
#80
Tervist

See plekk maksab sedaanil tsipa isegi vähem silberis. Aga las ta praegu olla. Laseme Jaanusel rahulikult toimetada, ega ma selle autoga homme rajale ei lähe. Pigem meil oligi jaanusega jutt, et ta jagab minu teemas minu auto käekäigust informatsiooni, mis teistelegi kuute omanikele vast kasulik. Loomulikult on igasugused viited ja nõuanded teretulnud. Ja kui töö kunagi valmis saab eks siis iga üks teeb ise järeldusi ja võibolla saab jaanus, kui tal huvi on ka mõnel teisel kuuel seda spetsiifilist kohta arstida.

Tervitades Siim
Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 560SEC W126  90.a. secman 141 137,748 10-02-2024, 12:02 PM
Viimane postitus: nostromo
  W126 500SEL, 1986 - Ester Ester 271 240,629 15-11-2023, 04:24 PM
Viimane postitus: v6sa
  Mercedes-Benz 500SE W126 Mike22 50 35,348 31-08-2019, 05:31 PM
Viimane postitus: hents99
  W126 SDL 3,0TD `86 Janek 126 janek126 14 15,072 06-06-2018, 10:40 AM
Viimane postitus: janek126
  W126 300 SEL 1989 (OM606 projekt) - MBW126 MBW126 156 176,815 18-10-2016, 09:30 PM
Viimane postitus: MBW126
  MB 560SEL 1991 a. W126 HotPapa 115 136,905 23-02-2015, 07:03 PM
Viimane postitus: HotPapa
  mb w126 420se 87 - vqlur vqlur 9 11,121 05-11-2010, 09:15 AM
Viimane postitus: meqa
  MB 500 SE, 1988´ W126 Rait 42 38,220 05-06-2010, 09:02 PM
Viimane postitus: Rait
  MB, 500 SEC, W126, 1992a - HotPapa HotPapa 94 68,237 25-02-2010, 08:30 PM
Viimane postitus: HotPapa
  Minu MB 380 SEL, 1984, W126 indrek 19 20,611 01-09-2009, 03:25 PM
Viimane postitus: indrek



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne