Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MB 190E, 2,0 (3,0) turbo, 1992a. - arts24h
Njaa....tunnen kaasa. Asi hakkas juba ilmet võtma. Täna (kolmapäev) oligi suht-koht kehva päev kuulates igasugu uudiseid ja asju.

Aga hea, et ise terveks jäid. Mõtle, kui mingi hiina (loe Jaapani) autoga oleks sõitnud..... MB on ikka tugev ja turvaline auto.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
kaastunneTear juhiust vaadates võid teist sünnipäeva pidama hakata.
Mõlemad sõbraga jäime terveks õnneks. Ei teagi kas peaks usklikuks hakkama või tõesti vanasti tehti tugevaid autosid sest kiirus polnud tegelikult sugugi väike ja neid tiire polnud ka vähe mis auto üle katuse käis.

Palju vaeva ja palju raha läks hetkega vastu taevast. Pole uurinud veel lähemalt mis terveks jäi ja mis katki läks, kes teab äkki hakkab see mootor veel kunagi mõnd uut mb kere vedama aga niipea ei juhtu ilmselt midagi.
Naftapress.
Mis juhtus? Läks kiirustestil käest ära või mis?
Kui nüüd see avarii välja arvata, siis kuidas muidu sõitis? Tegid ju hulga uuendusi mootori osas. Mis pööretel turbo rakendus jne?
ma ei teagi ei vaadanud, suht vara tuli järgi. Neljanda käiguga sai juba kellad pimedaks lasta. Minek oli väga hea ja auto oli sitaks kiire ikka. Thumbsup 150kmh sai vabalt külgees sõita veel.
Tegelt on ikka üli kahju sellest autost, kere oli väga korralikk ja palju raha ja vaeva sai sinna pandud. Vabandused ka hentsi ees kelle peene käsitöö suht käkki keerasin. Aga usun et mootorist saab veel asja elutähtsad tükid paistavad kõik terved olevat. kuna olen hetkel töötu siis niipea ei juhtu midagi aga kunagi ostan uue kere ja teen veel ühe üli kiire auto mida ma enam käkki ei keera. Pigem hoian vähe tagasi ,sest kolmandat võimalust ei pruugita enam anda.
Naftapress.
Järgnev ei ole mõeldud parastamisena, lihtsalt üldise tähelepanekuna ja soovitusena edaspidisexIcon_rolleyes.

Mulle tundub, et Eestis on väga tavaline, et alustataxe mootori tuunimisest ja jäetaxe muud sõlmed järgi aitamata. Et kõigepealt võtame mootorist 500hp ja siis vaatame, kas 20 aastat vana originaal vedrustus ja pidurid sobivad või mitte. Minu arust, kui on plaan mootorist poole rohkem hobuseid välja pigistada, olex mõistlik alustada mitte mootoriga vaid piduritega. Seejärel käia üle vedrustus ning vaadata kere jäikus kriitilise pilguga üle ja alles seejärel minna mootori kallale. Ning ei tasu unustada ka rehvide tähtsust, sest need on ainukesed, mis sind teega kontaktis hoiavad.

Ei tea täpselt, mis antud juhul nõrgimax lülix osutus, kas vähese haarduvusega rehvid või veidi väsinud vedrustus või lihtsalt teeoludele mittevastav kiirus (praegu võib musta jääd esineda), kuid midagi pidi vale olema, et selline õnnetus juhtus.

Loodan, et võtad seda kui kuskilt kõrgemalt tulnud hoiatust ja järgmise projekti puhul käid pidurid, vedrustuse ja rehvid kenasti üle ennem kui taas mootori kallale lähed.

Kui suured esialgsed kahjud on? Kerega pole midagi teha, see on selge, aga palju mootorist taaskasutatav on, kas kast ja differ tunduvad terved olema jne?

You can have any car you like... As long as it's a Mercedes!
Vedrustus oli ammu vahetatud. Esi rehvid olid ok vahetasin kuskil tund aega enne õnnetust aga tagumised olid suht kehvad, kiirus oli suur ja pime oli ka pealekauba asfald külm ja niiske.

Plaanis oli enivei 24klapise pidurid panna aga ei jõudnud sinnani veel. Differ kast ja mootor tunduvad korras olevat sisselaske kollektoris on auk sees. Ilmselt absi kolaka töö. Aga mul uus olemas.
Vahepeal kui aega on peaks selle mootori maha võtma ja võiks kõik tihendid ja asjad ära vahetada kõik tip top korda teha juhul kui kunagi peaks uus kere tulema siis hea kohe külge pookida.

Mingi rondi peale ma seda mootorit kindlasti ei tõsta ja korralikud maksavad kuskil 2k kanti niiet see aasta ei juhtu kindlasti mitte midagi.

Eks neid tagantjärgi targutajaid on kindlasti palju aga igaüks saab oma vitsad ikka ise kätte.
Naftapress.
Kurat ehitate ikka surmarelvi. Aga kaastunne minugi poolt. Ja palun ära rohkem selliseid aparaate ehita. See oli selge hoiatus sulle. Osta parem mõni korralik stok pill ja naudi sellega sõitmist. Elu on liiga lühike ja väärtuslik et selliste lollustega tegeledes jääda invaliidiks või sootuks hukkuda. Loodan et saad mõttest aru.

parimat soovides Siim.

Mercedeste haige.Keeran oma hõbenoole rooli.
Kahju autost, kuid õnnelik õnnetus ja kindlasti tasub asjade üle nüüd teisiti mõelda, ise olen ka mitmeid avariisid enda lühikese elu jooksul korda saatnud ja nii mõndagi on nad mind õpetanud, eks igaüks meist vahest vajutab lapatsi põhja, kuid peab tunnetama seda ohutuse piiri ja mitte üle pushima. Elu on tõesti lühike ja ise arvan, et kui on tõesti huvi kiirelt sõita siis tasuks minna ringraja peale ja seal oma oskusi näidata.

Pidurid, rehvid, vedrustus - minu arvates ei oma nad selles kontekstis tähtsust, pigem lihtsalt oleks pidanud rahulikumalt võtma. Mul endal just üks perekonna tuttav sai Tln-Trt maantel surma, kui keegi veel mäletab seda juhtumit kus valge Volvo karavan ja Škoda laupkokkupõrkes olid. Oli üks perekond ja pereisa jäi väsimusest magama sõites ja tema abikaasa sai surma...suht ettearvamatu olukord. Ja ikka üsna suur šokk kui kedagi lähedastest enam üks hetk pole. Mõtle, et oleks võinud minna teisiti...Igaljuhul ei kritiseeri ega näita näpuga, lihtsalt tahaks, et võtaksid seda kui uut võimalust.
Shit happens, mis seal ikka.
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
(17-11-2011, 01:24 AM)arts24h Kirjutas: Ei teagi kas peaks usklikuks hakkama või tõesti vanasti tehti tugevaid autosid sest kiirus polnud tegelikult sugugi väike ja neid tiire polnud ka vähe mis auto üle katuse käis.

Hakka jalameheks, tuleb endal odavam ja jääb ehk mõni elu ka alles. Sorry, kuid minu arust tundub ülimalt vastutustundetu sigatsemisena see, kui praeguste ilmadega, pimedas, midagi katsetama hakata. Jutust jääb selline mulje, et oled veel enda vähese analüüsivõime üle uhke, et kiirus polnud sugugi väike jne.

Ei taha kellelegi midagi halvasti öelda, kõvasti raha ja teadmisi investeeritud, kuid selliseid kihutamisi, kõiksuguseid "vastassuunda kaldumisi", tanklas saunaõlle järel käimisi keset leilivõttu vms ei saa lihtsalt tolereerida. Mitte shit happens, vaid hästi läks!

Head õhtut!
Tegelt ka minge osad sinna samusesse. Igaüks teeb vigu vb oled sa homme ise oma 55kw diisliga ümber puu. Kui huvi on siis ei tasu püssi põõsasse visata, vähemalt minumeelest vaid tuleb õpetunnid kõrvataha panna ja järgmine kord õieti talitada. Ma ei kannata targutajaid. arvate et oli tõesti nii huvitav siis proovige järgi arvan et rohkem ei taha! Mina sain oma õppetunni kätte ja kõik lõppes väga õnnelikult. Vastasuunas ei käinud ja täiesti kaine olin ka.

Usun et ma pole esimene ja viimane inimene kes mõne auto on puruks sõitnud. Saan täiesti aru et tegin valesti, enam nii ei tee. See kui terve küla hakkab tagantjärgi tohutult õpetusi jamama ei muuda tehtut paremaks.

Minu viga!
Naftapress.
Mis kuradi saunaõlle järel käimine? Kas keegi oli joobes?

Fakk, see on "hot-roding". Õnnetusi ikka juhtub.

Keegi ei sõitnud linnas ega seadnud teiste elusid ohtu. Ma ei propageeri ohtlikku kihutamist, aga niikaua, kui ohtu sead vaid enda või kaasreisija, kes on etteplaanitud kihutamisest vms teadlik, ei ole muud öelda kui "vaba tahe".
'When the flag drops, the bullshit stops'
Elbe Engineering
Tee oli tõesti ette näha pikalt tühi. Ka mina ei ole mingi kiirusejumal ja ei kihuta muidu aga kui sellise auto kord valmis ehitad ja kordagi tühjaks ei lase siis on see ka nagu suht mõtetu. Aeg oli hiline liiklus olemattu. Minu meelest võib vist selle teema lukku panna sest kui uue pilli peaks kunagi kauges tulevikus tegema siis seda ma foorumirahvaga tõenäoliselt ei jaga.
Naftapress.
Ärge kohe tuld võtke, kedagi ei süüdistatud joobes olekus või vastassuunda kaldumises, vaid lihtsalt purjus peaga sõitmist, nagu ka vastutustundetut kihutamist ja ohtlikke möödasõite nimetusega "vastassuunda kaldumine", ei saa tolereerida. Asi ei ole lihtsalt "shit happens", asi on mõtlemises, kui minnakse hilissügisel pimedas olematu tagarehviga kihutama.

Vaadakem asja laiemalt: nt. sinu enda mõni sugulane või tuttav oleks kõrvalteelt tulnud, näinud kaugel autotulesid, teele keeranud ja siis oleks madallendur temast üle sõitnud...? Mis juttu sa siis ajaksid? Sarnane juhtum on mõni aasta tagasi Eestis olnud.

Või teeääres kõnnib 3 helkuriga noor ema, kui 150kmh vabalt külgees temast üle sõidetakse.

Asi on selles, et ükskõik, kas sõidad linnas, maal või kartulivagude vahel, ei saa kunagi lõpuni kindel olla, et Sa kedagi, kellega isegi arvestanud pole, ohtu ei sea. Ja just sellepärast ma selle postituse ka tegin - asi oli minuarust vastutustundetu teiste suhtes.

Tubli, et õppust võtsid.

PS. õigesti vs. õieti

Ärgem võtkem seda kui targutamist või õli tulle valamist, proovime üheskoos foorumit (ja maailma) paremaks teha.
Edu!
Varuosadeks ka midagi müüd (vedrud) ntx?
Vastutustundetu oleks joobes olekuga auto rooli istumine, vastutustundetu oleks külmalt kellelegi noa südamesse löömine, vastutustundetu oleks kellelegi tema õppetunni järel õpetama hakata...
Siin kohal on inimene võtnud vastutuse ehitades väga võimsa mootoriga auto, sellega liigelda ja antud olukorra kontekstis vastutada juhtunu eest. Igasugu asju oleks võinud juhtuda, meie vanemad oleksid võinud ka meile õpetada, et elu on täpselt nii pikk nagu sa seda tahad, aga antud juhtumi puhul ei juhtunud peale materiaalse kahju sentigi rohkem...ja nii oligi ettenähtud.

Ja kõikidele targutajatele, kaasaarvatud minule endale, on see samune juhtum täpselt samasugune õppetund nagu see oli seda auto omanikule. kritiseerida oskame me kõik, aga palju teostada suudame....seda küsige kõik iseendalt.
Teema lukku.


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MB 190E 1983a 2,0 90kw Ott 87 76,594 14-03-2024, 12:32 AM
Viimane postitus: Ott
  W124 300D - M104 Turbo swap 1989 - Paul Paul 1 718 09-02-2023, 06:08 PM
Viimane postitus: v6sa
  300GD STT Turbo lukk 3 987 15-07-2022, 03:27 PM
Viimane postitus: ed_
  MB 190e, 1993, w201 - kaarel kaarel_w201 55 44,966 26-07-2021, 11:45 AM
Viimane postitus: kaarel_w201
  MB 190E 320CDI OM613 1989, W201 - Tonyt TonyT 209 207,535 09-04-2020, 10:11 AM
Viimane postitus: herki
  MB W201, 190E, 1990 - Coollaager coollaager 16 16,405 30-04-2019, 09:24 PM
Viimane postitus: Werewolf
  MB SL320 1992a - Duubzu duubzu 7 4,382 18-01-2019, 08:10 PM
Viimane postitus: Sm. Västrik
  190D 2,0 53kw Turbo. 92a.-arts24h arts24h 62 49,011 18-09-2018, 05:33 PM
Viimane postitus: arts24h
  MB 190E 3,2 90a. arts24h 266 229,097 26-08-2018, 08:44 PM
Viimane postitus: arts24h
  Mercedes-Benz 190E, 1989, M102.963 - Aialipp aialipp 55 56,094 07-07-2018, 12:33 AM
Viimane postitus: aialipp



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne