Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kes kellele teed peab andma?
#1
[Pilt: ringristmik.jpg]
Vasta
#2
roheline auto sõ]idab ainult ühes suunas(ette), punane võib sõita kahes suunas
[Pilt: ringristmik.jpg]
MERSUVARUOSAD KÕIGE ODAVAMA HINNAGA
www.atlant.ee


Vasta
#3
oled sa veendunud? Eusa_doh
Vasta
#4
mis ringristmikuga on tegemist?
Mercedes-Benz varuosad, remont, hooldus, diagnostika, tarkvara uuendused, SCN kodeeringud jne
LESVEN OÜ Suur-Sõjamäe 30F Tallinn
www.lesven.ee
Vasta
#5
(19-09-2010, 03:12 PM)KimsSky Kirjutas: oled sa veendunud? Eusa_doh

Icon_lolIcon_lol

ringil kehtib sama reegel nagu ühesuunalisel teel, kui kaua teil juhuload?
MERSUVARUOSAD KÕIGE ODAVAMA HINNAGA
www.atlant.ee


Vasta
#6
Õu mai gaad...
Esimesel pildil on joonistatud olukord, kus ma alati hoian hambaid risti ja jalga veel kaua piduri pedaalil.
Ma ei saa aru, kust autokoolist inimesed tulevad, et välimiselt rajalt võib n.ö. vasak pööret sooritada üle sisemise sõidurea?
Teineasi on, et kui sa ringile sõites satud juba alguses valele sõidureale, teades, et sa soovid ringilt vasakule minna, mitte otse, siis tuleks ilmtingimata reastumine teha võimalikult ruttu mitte teise väljasõid ees.

Aga soovitan soojalt liikluseeskirjade raamatu välja võtta ja pisut süveneda!Nod
Vasta
#7
Sõidurajad on märkimatta, kuid roheline auto nii pikalt ühelgil ringristmikul ei saaks väimisel raja liikuda
M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta
#8
(19-09-2010, 03:45 PM)Laur Kirjutas: Sõidurajad on märkimatta, kuid roheline auto nii pikalt ühelgil ringristmikul ei saaks väimisel raja liikuda

TTÜ ringil saab ja peab minu meelest. Magistrali poolt tulles ja suundudes nõmme poole. Samuti peaks selline olukord olema roccalmare ringil mingis situatsioonis...
Vasta
#9
Täpselt selline situatsioon tekkib Haabersti ringil, kui nüüd kasutada sinu joonist :

Punane auto tuleb Paldiski mnt kolmandast reast ja soovib sõita Ehitajate teele.
Roheline auto auto tuleb Rannamõisa teelt, esimesest reast ja soovib sõita Ehitajate teele.

Haabersti ring .....

[Pilt: Haabersti_ring_.jpg]



Tallinna inimestele igapäevane teema.
Vaadake ja süvenege.
Vasta
#10
Konkreetselt Gre poolt toodud joonisel tõepoolest võib liikuda nii nagu pildil on joonistatud ning nagu teema alagataja küsimuse esitas. Neid ringteid võiks ju vabalt pisut ebatavalisteks lugeda ning nad väheke teise liikluskorraldusega.
Teema algataja joonisel on kujutatud täiesti tavalist kahe sõidu reaga ringteed, kus väljasõidud on samamoodi kaherealised. Ma usun ,et Haaberstil on kõik kenasti märgistatud, kuidas võib ja peab, mis eeldab, et ka küsimusi ei tohiks tekkida.

Aga ma ootaks siiski teema algataja vastukaja, et millisel ringil temal säärane situatsioon oli.
Vasta
#11
Noh enne vastavat ringi on ju märgid, mis rajalt kuhu edasi võib sõita. Kui neid pole, siis kehtib parema käe reegel - seega parempoolne auto tuleb läbi lasta. Aga üldjuhul teisest reast kas ei lubata välja keerata või siis esimesest ei tohi edasi sõita. Ilma märkimata selliseid ringe Eestis olla ei tohiks
" The Best Or Nothing"  Mercedes-Benz

Indrek Peets
Mercedes-Benz Eesti klubi juhatuse liige
indrek@clubmb.ee / 5121868
Vasta
#12
Palun liikluseeskirja punktid, mis kinnitavad oletatavaid õigeid väiteid.
Vasta
#13
Ütle, mis ringiga on tegu, siis räägime faktidest ja eeskirjadest.
Vasta
#14
Tegin pildid antud ristmikust. Piltide tegemise kohad kantud joonisele.
http://www.kimssky.ee/download/?dir=ringristmik
Vasta
#15
(19-09-2010, 04:21 PM)indrek Kirjutas: Noh enne vastavat ringi on ju märgid, mis rajalt kuhu edasi võib sõita.

Täpselt nii, ma ei saa aru milles probleem? Ei viitsi märke vaadata? Sõidad mälu järgi?

Gre, Paldiski mnt kolmandast reast ei tohigi Ehitajate teele sõita, võimalused on Statoil, Rannamõisa tee, jätkata Paldiski mnt'l.

Kui aus olla siis olen isegi sattunud rohelise auto rolli Haabersti ringil Statoilist välja trügides, aga pole midagi, lased punase mööda, reastud sisemisele ja siis enne Ehitajate teed uuesti välimisele. Elagu ringteed! Icon_lol
Vasta
#16
Kui ringristmikult väljasõidul on kaks sõidurada (nagu antud joonisel) siis tohib ringil parempoolsel rajal sõitev auto liikuda vaid ringilt välja. V.a. juhul kui enne ringristmikku on sõidusuundasid tähistavad märgid.

Siin mainitud akadeemia ringil suunaga akadeemia teele võib parempoolselt realt maha sõita nii akadeemia teele kui ka liikuda mööda ringi edasi, et suunduda nõmmele.
Kurjajuur
Vasta
#17
Need välismaised ringteed on nagu nad on. Norras on sama teema selliste ringteedega, sõidad nii nagu Eestis on õpetatud, aga vaatad, et kohalikud teevad hoopsi ristivastupidi.
Soovitan sul mõne kohalikuga rääkida, autokooliauto vms.
Mis riigiga tegu üldse?

Edit:
Norraso n selliste rinteede puhul selline korraldus, kohalike ja autokoolide järgi, et paremast(välimine) sõidetakse otse ja paremale ning vasakust(sisemine) sõidetakse vasakule. Paremast reast on keelatud vasakule sõita, aga otse võid mõlemasse ritta minna. Seega punane auto ei oleks tohtinud üldse otse edasi sõita.
See on jällegi siin Norras....Icon_confused
Vasta
#18
(19-09-2010, 04:55 PM)kurjajuur Kirjutas: Kui ringristmikult väljasõidul on kaks sõidurada (nagu antud joonisel) siis tohib ringil parempoolsel rajal sõitev auto liikuda vaid ringilt välja. V.a. juhul kui enne ringristmikku on sõidusuundasid tähistavad märgid.

Palun too mõni LE punkt, mis kinnitab sinu väidet.Smirk

Drool Google maps pilt ristmikust
Vasta
#19
(19-09-2010, 04:53 PM)marek Kirjutas: Gre, Paldiski mnt kolmandast reast ei tohigi Ehitajate teele sõita, võimalused on Statoil, Rannamõisa tee, jätkata Paldiski mnt'l.

Vaata minu poolt toodud joonisel olevat autot number 3,
Selle auto asukoht on kolmas rida. ( kõige äärmine vasakpoolne rida )
Ma ei saa aru, mida Sa üritad ? Või külvad meelega segadust ja kaost Icon_smile
Vasta
#20
Gre poolt alguses pakutud probleem on juba valesti sõnastatud, sest Rannamõisa teelt ei tule ühtegi rohelist autot. See selleks, auto nr. 3 saab minna ilma ümber reastumata vaid edasi mööda Paldiski mnt-d (küljepealt keegi sisse ei saa tulla, sest parempoolsel rajal on kohustus sõita Paldiski mnt. pidi edasi Õismäe poole ja Rannamõisa teelt tulijad peavad ringil liikujale teed andma) ja tagasi linna poole mööda Paldiski mnt-d. Selleks, et ta saaks Ehitajate teele, peab ta ümber reastuma äärmisele rajale.

TTÜ Akadeemia tee ringil pole ka midagi ebaloogilist, Sõpruse pst-d pidi Magistrali poolt tulles on 2 rada. Parempoolselt rajalt saab Ehitajate teele paremale ning Akadeemia teele. Vasakult rajalt saab tagasi Sõpruse pst-le ilma ümber reastumata ning VIST oli ka Ehitajate teele (mitte Nõmme poole, vaid teisele poole) siis, kui oled ringi peale sõitnud. Ülejäänud valikud ( Akadeemia tee ning Nõmme poole) on võimalikud pärast reastumist välimisele rajale.

Teema algatajale: Kui sul Hispaanias jama, siis pead vist ikka sealset liikluseeskirja lugema, Eesti LE-st pole tolku. Vaatasin küll Eesti liikluseeskirja, kuid seal on ringteede kohta maru vähe, asi on siinmail ikka suhteliselt uus nähe.

Imre
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne